Reikalinga pagalba?

Italija

Kelionės į Italiją

 
Oficialus pavadinimas: Italijos Respublika
Plotas: 301 230 km²
Gyventojų skaičius: 58.2 mln.(2008 m.)
Sostinė: Roma
Kiti miestai: Milanas, Venecija, Neapolis, Florencija, Bolonija, Palermas, Riminis ir kt.
Kalba: italų
Pagrindinės religijos: katalikų
Piniginis vienetas: Euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Geografinė padėtis. Pietų Europos lobis - Italijja - įsikūrusi Apeninų pusiasalyje, jos krantai skalaujami penkių jūrų: Adrijos, Jonijos, Viduržemio, Tirėnų bei Ligūrijos. Italijai priklauso dvi didžiausios Viduržemio jūros salos - Sardinija ir Sicilija. Šalis šiaurėje ribojasi su Prancūzija, Šveicarija, Monaku, Austrija ir Slovėnija, o į jos teritoriją įsiterpia dvi nykštukinės valstybės - San Marinas ir Vatikanas.
 
Klimatas. Vyraujantis klimatas - Viduržemio jūros (mediteraninis), Sicilijoje - subtropinis. Šiaurinėje dalyje būdingas žemyninis subtropinis, pakrantėse bei pusiasalio pietuose - jūrinis klimatas. Vasaros karštos, vidutinė liepos temperatūra 20-28 °C, Sicilijoje ir iki 40 °C. Vidutinė sausio temperatūra nuo 0 iki 12 °C, Alpėse temperatūra nukrenta iki -15°C. Krituliai daugiausia žiemą (600-1000mm per metus). Žiemą slėnyje iki kelių savaičių išsilaiko sniego danga, o kalnų šlaituose sniegas išbūna kelis mėnesius. Jūros pakrantėse, Sicilijos bei Sardinijos salose klimatas labai švelnus, vasaros ir žiemos temperatūros skirtumas paprastai nebūna didesnis nei 15°. Todėl poilsis Italijoje yra itin populiarus, pakrantėse įsikūrę visame pasaulyje žinomi Italijos pajūrio kurortai.
 
Italijos gamta. Pusę Italijos teritorijos sudaro bato formos Apeninų pusiasalis. Šalies šiaurėje stūkso Alpės, o išilgai teritorijos eina Apeninų kalnagūbris, jūros dugnu siekiantis net Siciliją. Šiaurės rytuose plyti didžiausia Italijos lyguma - Po žemuma. Ja teka ilgiausia Italijos upė - Po (652 km). Vakarine pakrante nuo Genujos iki Neaopolio driekiasi žemumos su įsiterpusiais neaukštais kalnais ir lygumomis. Šio regiono (ir Po žemumos) žemė derlingiausia Italijoje ir tankiausiai apgyvendinta. Italijos šiaurės rytuose driekiasi snieguotos Dolomitinės Alpės, kurių aukščiausias masyvas - Marmolada (3342 m). Didžiausias ežeras Italijoje - Gardos (370 km²). Šalyje yra keletas veikiančių ugnikalnių: Sicilijoje stūkso aukščiausias veikiantis Europos ugnikalnis - Etna (3263 m), Vezuvijus - vienintelis aktyvus ugnikalnis žemyninėje Europoje, taip pat Stomboli.
 
Italija garsi savo virtuve, mada ir dizainu, architektūros ir meno vertybėmis, muzika ir kaip puiki vieta turizmui. Kelionės į Italiją kasmet sutraukia vis daugiau norinčiųjų pasigrožėti nuostabia gamta, pajusti jaukių miestelių dvasią, prisiliesti prie nemirštančios istorijos ištakų. Italija nuo seno žinoma kaip daugumos Europos kultūrų lopšys, sostinė Roma ilgus amžius buvusi Vakarų civilizacijos centru. ‘‘Visi keliai veda į Romą“ - sako senas priežodis. Senos tradicijos ir turtinga istorinė praeitis paliko Italijai daugybę meno ir architektūros lobių. Italijos miestuose bene daugiausia turistų lankomų vietų, šalyje galime rasti net 43 UNESCO saugomų Pasaulio kultūros paveldo objektų. Daug turistų sutraukia ir Italijos šiaurės slidinėjimo kurortai, ežerai. Trys didžiausios nacionalinės italų aistros yra greiti automobiliai, futbolas ir opera. Italijos opera išsiskiria tuo, kad yra kasdienybės dalis, o ne turtingųjų pramoga kaip daugumoje šalių. Italijoje yra kilę daugybė svarbių meno ir intelektualinių judėjimų, kurie pasklido visoje Europoje: Renesansas, Barokas. Italijoje kilo ir dirbo tokie žymūs meno veikėjai kaip Mikelandželas, Leonardo da Vinci, Donatelas, Botičelis, Berninis ir Rafaelis.
 
Garsiausios Italijos lankytinos vietos.
“Amžinasis miestas“ Roma lyg magnetas traukia keliautojus iš viso pasaulio. Tai nepaprastas miestas - muziejus, turintis daugybę antikinių ir viduramžių paminklų, turtingus muziejus. Didžiausią įspūdį kelia senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas, Forumas, akvedukai, taip pat Trevi aikštė su garsiuoju Romos fontanu. Unikali Roma ir tuo, kad joje yra mažiausia nepriklausoma pasaulio valstybė - Vatikanas, kuriame gyvena Katalikų bažnyčios vadovas - popiežius. Vatikano religinė svarba ir kultūros paminklai, tokie kaip Šv. Petro bazilika, Šv. Petro kapas, Siksto koplyčia su garsiosiomis Mikelandželo freskomis, visada sutraukia daugybę turistų. Velykos Italijoje – krikščionių katalikų pamėgtas kelionių maršrutas.  
Kelionė į Italiją - puiki gaimybė susipažinti su žaviais, itališka dvasia alsuojančiais miestais ir miesteliais, tokiais kaip Asydžius, jaukiu senamiesčiu žavinti Verona, Renesanso kultūros lopšiu Florencija, antikiniu miestu - muziejumi Pompėja, Pizos bokštu garsėjančia Piza, vienu gražiausiu Italijos miestu - Siena bei visame pasaulyje garsia romantiškąja Venecija, unikalia savo kanalais. Vasario mėnesį turistai turi unikalią galimybę, pasitaikančią tik kartą metuose, šiuo metu Venecijoje vyksta magiškasis Venecijos karnavalas, į kurio šurmulį įsilieti kasmet sutraukia vis daugiau turistų.
Pažintis su Italija pratęsiama apsilankant vienoje gražiausių Italijos salų, dar vadinama „Rojaus sodu Žemėje“. Kaprio sala garsi savo nuostabiąja “Žydrąja grota“ (Grotta Azzurra - uola garsėjanti nepaprasta akustika ir skaisčiu žydru vandeniu). Italija pradžiugins ne tik istorijos mylėtojus, bet ir šeimas su mažaisiais keliautojais, šeimas džiugina didžiausias Italijoje atrakcionų parkas - Gardalendas. Nuostabi gamta, turtingas kultūrinis palikimas, puikus klimatas ir jaukūs miesteliai priverčia į šį pasaulio kraštą grįžti dar ir dar kartą.
 
Populiariausi suvenyrai iš Italijos: vynuogių degtinė “Grappa“, citrinų likeris “Limoncello“, Venecijos kaukės ir stiklo gaminiai, kava, aliejus, keramika, įvairūs suvenyrai religine, antikos, meno tematika.

Kelionės į Italiją