Reikalinga pagalba?

Kelionės į Olandiją

Jaunatviškas Amsterdamo šurmulys, pasivaikščiojimai jaukiomis gatvelėmis, plaukimas kanalais, spalvingi gėlių paradai, tulpėmis pražydę Olandijos laukai, peizažą puošiantys vėjo malūnai - visa tai tik maža dalelė įspūdžių iš kelionių po Olandiją.

daugiau apie Olandiją

Oficialus pavadinimas: Nyderlandų Karalystė
Plotas: 41 526 km²
Gyventojų skaičius: 16,7mln (2009 m)
Sostinė: Amsterdamas
Kiti miestai: Roterdamas,Haga
Kalba: olandų, fryzų
Pagrindinės religijos: krikščionių
Piniginis vienetas: Euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Geografinė padėtis. Olandija (Nyderlandai) - nedidelė valstybė šiaurės vakarų Europoje, jos krantus skalauja Šiaurės jūra, pietuose ji ribojasi su Belgija, vakaruose - Vokietija. Nyderlandų karalystei taip pat priklauso Nyderlandų Antilai ir Aruba.
 
Klimatas. Olandijos klimatas - vidutinių platumų jūrinis. Būdingos šiltos žiemos ir vėsios vasaros, dažni rūkai. Vidutinė Sausio mėnesio temperatūra Amsterdame - +2,5°C, Liepos - +18°C. Vidutinis metinis kritulių kiekis - 650mm.
 
Olandijos gamta. Olandija - žemumų kraštas, daugiau nei 50% teritorijos yra žemiau jūros lygio. Vidutinis šalies aukštis - 10 m virš jūros lygio.Polderiai ir derlingi upių slėniai sudaro didžiają dalį, kalvotos moreninės lygumos - rytuose, Limburgo aukštuma – pietryčiuose, iki 60 m aukščio kopų ir pylimų sistema - vakarinėje pakrantėje ir Vakarų Fryzų salose. Didžiausios salos: Tekselis (190 km²), Terschelingas, Amelandas. Svarbiausios upės: Reino atšakos Valis ir Lekas, Maso žemupys, Šeldės upės žiotys. Didžiausias ežeras - Eiselmeris (1217 km2 ), aukščiausia kalva - Valserbergas (321 m). Miškų nėra daug – tik apie 9%.
 
Daugumai Olandija – gėlių, vėjo malūnų, medinių klumpių ir laisvės šalis. Taip pat tai šalis su išlikusia senąja miestų kultūra, kai kurie miestai savo istoriją rašo nuo Romos imperijos laikų. Daug garsių dailininkų buvo olandai: Rembrantas, Vincentas van Gogas, Fransas Halsas ir kiti. Olandija - didžiausias pasaulio „gėlynas", kasdien čia parduodama iki 20 mln. gėlių. Alsmerio, Harlemo, Leideno gėlių aukcionai - didžiausi pasaulyje. Kelionė į Olandiją balandžio mėnesį - unikali galimybė pasinerti į pavasariško grožio ir džiaugsmo šventę. Šiuo metu čia vyksta garsusis Gėlių paradas.
 
Garsiausios Olandijos lankytinos vietos.
Kelionės į Olandiją metu būtina aplankyti sostinę Amsterdamą, kuri dažnai vadinama “Šiaurės Venecija“, turistus stebina ir traukia savo žavia architektūra ir laisva atmosfera. Tai vienas romantiškiausių miestų pasaulyje, kuriame rasime šimtą kanalų, šimtą dirbtinių salų, apie tūkstantį tiltų. Miestą puošia XVII a. vid. pastatyti Karališkieji rūmai, Dam aikštė, Naujoji katedra, gėlių turgus, daugybę smalsautojų sutraukianti “Raudonųjų žibintų“ gatvė. Pasiplaukiojimas Amsterdamo kanalais suteiks puikią galimybę pasigrožėti nuostabia miesto architektūra, gali pasirodyti, jog tai architektūrinė kelionė laiku. Keliautojų dėmesio verta Haga - žemiausioje Europos vietoje įsikūręs karalių ir teisininkų miestas, žinomas kaip Tarptautinio teismo, Tribunolo vieta. Taip pat pajūrio kurortas Ševeningenas, Delftas garsėja porceliano ir molio dirbiniais, vienas garsiausių viduramžių miestų - Leidenas, kuris garsėja savo siuvyklomis ir cigarais, buriuotojų ir čiuožyklų provincija - Fryzija, kurioje žiemomis vyksta čiuožimo varžybos kanalais, Zaanse Schans, kuriame įsikūręs etnografinis muziejus po atviru dangumi, siūloma susipažinti su tradiciniais olandų amatais, pasigrožėti gamtovaizdžiu. Keukenhofas – visame pasaulyje garsus nuostabus pavasarinių gėlių parkas, žavintis savo egzotinių gėlių oranžerijomis, laikomas tikru Olandijos pasididžiavimu. Kelionės į Olandiją pavasarį metu, keliautojai turi ypatingą progą išvysti garsųjį Gėlių paradą. Kelionės į Olandiją itin populiarios dėl tradicinio kasmetinio Gėlių parado, vingiuojantis nuo Nordvijko iki Harlemo per svogūninių gėlių auginimo kaimelius, kiekvienais metais sutraukia daugybę žiūrovų iš viso pasaulio. Jau daug metų žiūrovai stebisi gėlininkų vaizduote, spalvingomis kompozicijomis ir puokščių gausybe.
 

Populiariausi suvenyrai iš Olandijos: sūris,gėlės ir jų sėklos, klumpės, vėjo malūnėliai, keramika, rankų darbo amatų dirbiniai, tekstilės gaminiai.