Reikalinga pagalba?

Kelionės į Tailandą

Judrus, niekada nemiegantis Bankokas, vešlios džiunglės, rojų žemėje primenančios salos, didingos karališkos šventyklos, vietinių gyventojų dovanojamos šypsenos ir nuoširdumas, kulinarinė įvairovė, nuostabūs paplūdimiai - Tailando žavesį žodžiais atskleisti neįmanoma, Tailandą reikia aplankyti ir pažinti.

daugiau apie Tailandą

Oficialus pavadinimas:Tailando Karalystė
Plotas: 514 000 km².
Gyventojų skaičius: apie 63 mln.
Sostinė: Bankokas
Kiti miestai: Čon Buri, Čiang Majus, Tamaratas, Songhla.
Kalba: tajų
Pagrindinė religija: budizmas.
Piniginis vienetas: Batas (THB)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +7 val.
 
Tailando geografinė padėtis:Tailandas išsidriekęs per centrinę Indokinijos pusiasalio dalį ir užima šiaurinę Malakos pusiasalio dalį. Šiaurėje ir pietuose jis ribojasi su Birma, šiaurės rytuose - su Laosu, pietryčiuose - su Kambodža, pietuose - su Malaizija. Šalies pakrantes, po kurias išsibarstė įlankos ir paplūdimiai, skalauja dvi jūros: vakaruose - Andamano, rytuose - Pietų Kinijos, kuriai priklauso ir Siamo įlanka.
 
Tailando klimatas: Vidutinė metinė temperatūra Tailande siekia +28 °C. Tailandui būdingas atogrąžų klimatas ir trys metų laikai. Karštasis sezonas, kai vidutinė paros temperatūra svyruoja nuo +28 iki +33 °C (nuo kovo pab. iki gegužės mėn.), pasižymi karščiais ir sausu oru visoje šalies teritorijoje. Lietinguoju laikotarpiu (nuo gegužės iki spalio mėn.) visoje šalies teritorijoje vyrauja pietrytiniai musonai, kuriuos lydi liūtys. Lapkričio mėn. šalyje prasideda palyginti nekarštas ir labiausiai poilsiui tinkantis vėsusis sezonas, trunkantis iki vasario mėn. Temperatūra svyruoja nuo +24 iki +27 °C.
Puketo saloje vidutinės mėnesio kritulių normos kulminacija pasiekiama spalio ir lapkričio mėnesiais, tuo tarpu Samui saloje daugiausiai lyja rugpjūtį ir rugsėjį, o vėliau - nuo lapkričio iki gruodžio. Patajos, Chiang ir Samet salose lietingasis sezonas ne toks ryškus kaip Tailando pietuose, tad saule mėgautis galima beveik visus metus.
 
Tailando gamta: Tailande gamta yra nuostabi. Paplūdymiai, kalnai, vandens kriokliai. Viskas labai gražiai derinasi vienas prie kito. Šiaurinis Tailandas truputį skyriasi nuo Pietinio tuo, kad Pietų Tailande rasite daugiau palmių, klimatas šiltesnis, o šiauriniam Tailande miškuose yra daugiau lapuočių medžių.
 
Garsiausi Tailando turizmo traukos centrai: Kelionės į Tailandą metu pirmiausia rekomenduojama aplankyti šalies sostinę Bankoką. Bankokas – niekada neužmingantis Azijos metropolis, vadinamasis „Angelų miestas“. Tai kontrastų miestas, kuriame susilieja vakarietiškas modernumas ir rytietiška mistika. Didžiuliai dangoraižiai stovi lūšnynų rajonuose, o praėjusius šimtmečius mena į amžiną ramybę pasinėrusios budistų šventovės. Turistams ekskursijos metu siūloma aplankyti Bankoko įžymybes: Karališkąją šventyklą bei įspūdingą tajų architektūros šedevrą - Karalių rūmus, gražiausią ir svarbiausią Smaragdinio Budos šventyklą su didžiausiu pasaulyje smaragdo monolitu, Auksinio Budos, 46 metrų ilgio Gulinčio Budos šventyklas.
Toliau siūloma pasižvalgyti po Kanchanaburi. Kanchanaburi– miestas, įsikūręs 130 km į vakarus nuo Bankoko. Ten siūloma aplankyti kokoso riešutų fermą, autentišką „plaukiojantį turgų“ - Damnoensaduak, iki šių dienų išlaikiusį senovines prekybos medinėse valtyse tradicijas, įžymųjį tiltą per Kvai upę. Kvai upė – nuostabus rojaus kampelis džiunglių širdyje, kur pamirštamas civilizacijos triukšmas ir visi rūpesčiai.
Vienas populiariausių Tailando kurortų -Pataja. Pataja – Tailando Rivjera, vienas garsiausių Azijos kurortų, įsikūręs 147 km į pietryčius nuo Bankoko, prie Thai įlankos. Šiame kurorte susitinka Rytai ir Vakarai, skirtingos tradicijos ir papročiai. Kurorte yra puikios galimybės ilsėtis tiek šeimoms, poroms, tiek pavieniams keliautojams. Kurortas garsėja aktyviu naktiniu gyvenimu, pramogų įvairove. Pataja siūlo puikius teniso ir golfo aikštynus, nardymą, žvejybą, plaukiojimą burlentėmis ir vandens slidėmis, daugybę kitų pramogų aktyvaus poilsio mėgėjams. Laivu stikliniu dugnu galima išplaukti į koralų salas, pusei dienos nuvykti į dramblių fermą, išjoti drambliu į džiungles. Teminiai parkai ir vešlūs botanikos sodai sudomins daugelį poilsiautojų.
Koh Chang sala – viena iš penkiasdešimties Ko Chang nacionaliniame parke esančių salų, išsidėsčiusių Siamo įlankoje, netoli Tailando – Kambodžos sienos. Sala primena mažą rojaus kampelį – čia nuostabi gamta, balto smėlio paplūdimiai ir krištolo skaidrumo vanduo. Saloje turistų laukia nepamirštamas poilsis prie jūros.
Tailando kurortai Pataja, Puketas, Samui, Phi Phi ir kiti patenkina reikliausių keliautojų norus. Gausybė restoranų, pramogų ir ekskursijų, visame pasaulyje garsus tailandietiškas masažas ir malonus aptarnavimas atostogas šiuose kurortuose paverčia maloniausiu gyvenimo prisiminimu, kur norisi dar ne kartą sugrįžti. Tailandas viso pasaulio turistų simpatijas ir populiarumą pelnė dėka vaizdingų paplūdimių, minkšto tropinio klimato ir gyventojų svetingumo.
 
Rekomenduojamos lauktuvės iš Tailando: tailandietiško šilko gaminiai, dramblių statulėlės, pinti suvenyrai, medžio drožiniai, brangakmeniai ir juvelyriniai papuošalai su brangakmeniais ir pusbrangakmeniais, metalo, odos dirbiniai. Be to, turistų lankomose vietovėse galima įsigyti įvairių autentiškų, su vietinėmis tradicijomis susijusių, suvenyrų.