Reikalinga pagalba?

Toskana (lėktuvu)

Organizuojama grupėms pageidaujant.
Puikus pasiūlymas!
Papildoma nuolaida perkant internetu -2 %

Toskana (lėktuvu)

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Skrydis Kaunas – Bolonija. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje prie Florencijos.

2 diena. Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Toskanos regiono sostinės Florencijos istorinį senamiestį, aplankant pagrindinius istorinius objektus ir mažiau turistų lankomas ypatingas vietas. Ekskursijos metu išgirsime miesto istoriją ir aplankysime svarbiausius meno ir kultūros objektus: įspūdingą Santa Croce baziliką, stulbinančio dydžio Santa Maria del Fiore katedrą, Giotto varpinę, krikštykla su nepaprasto grožio durimis, Mikelandželo pavadintomis “Rojaus vartais”. Taip pat grožėsimės senuoju auksakalių tiltu, kuris yra vienas iš gražiausių miesto simbolių. Lankysimės Signoria aikštėje bei žymiojo poeto Dante Aligheri rajone. Po pietų grožėdamiesi Toskanos vaizdais vykstame į XII a. istorinę pilį, kurioje gyvenantys šeimininkai gamina vyną, alyvuogių aliejų bei kitus tipiškus Toskanos produktus. Pilyje lankysime privačias menes, vyno rūsius, degustuosime* kelių rūšių vietinius vynus, alyvuogių aliejų bei vietinius užkandžius ir klausysimės pilies istorijos bei susipažinsime su vyno bei alyvuogių aliejaus gaminimo ypatybėmis. Nakvynė viešbutyje prie Florencijos.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Toskanos Chianti regioną. Apsilankymas naminių makaronų ūkyje*, kuriame įkurtas muziejus. Pažintis su makaronų maistingumo ypatybėmis, gaminimo būdais, tradicijomis, grūdų, miltų rūšimis ir kitomis subtilybėmis. Vykstame į UNESCO saugomą miestelį San Džiminiano, dar vadinamą viduramžių Manhetenu, įkurtą ant aukštos kalvos. Čia iki mūsų dienų išlikę net 13 bokštų iš XII-XIII a., kuriuos pastatė didikų giminės. Miestelis garsus tuo, jog jame nėra nė vieno naujo pastato. Pažintis su senamiesčiu, kuriame grožėsimės Katedros aikšte, miesto rotuše, lankysimės Cistern aikštėje, apžiūrėsime Velnio bokštą ir Šv. Pranciškaus bažnyčią bei Didįjį bokštą. Iš jaukios miestelio terasos atsiveria nuostabūs Toskanos kraštovaizdžiai. Smaližiai tvirtina, kad čia skaniausi šalyje ledai, o apie legendinį šio krašto vyną Vernaccia rašė pats Mikelandželas, kuris jau senovėje atgaivindavo karštą vasaros dieną. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paskanauti itališkų gėrybių. Nakvynė San Džiminiano apylinkėse.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Volterą - viduramžius menantį miestą ant kalvos. Ekskursija po miestą aplankant senamiestį, Volteros rotušę, kuri primena sumažintus senuosius rūmus Florencijoje. Taip pat praeisime pro IV a. pr. Kr. statytus miesto vartus, menančius etruskų klestėjimo laikotarpį, apžiūrėsime Magistrų rūmus ir vieną pirmųjų Volteros bokštų. Aplankysime vieną iš svarbiausių paskutinio šimtmečio archeologinių atradimų Italijoje - amfiteatrą, kuris ilgą laiką buvo palaidotas po šiukšlėmis ir atkastas tik XX a. viduryje, todėl taip puikiai išsilaikė. Voltera taip pat garsėja alebastru – tai ypatinga medžiaga randama ovaliose uolose, tarp molio ir kreidos sluoksnių. Laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti alebastro dirbtuvėse bei įsigyti specifinių dirbinių. Vykstame į tipiškoje Toskanos kraštovaizdžio aplinkoje, tarp žalių kalvų, vynuogynų ir alyvuogių giraičių įkurtą sūrių ūkį*. Lengvi pietūs, kurių metu ragausime įvairaus brandinimo vietinės gamybos ekologiškus avių sūrius, vietoje užaugintų daržovių ir mėsos užkandžius, mėgausimės vietinės gamybos vynu. Po pietų vykstame į miestelį, kuriame mėgausimės maudynėmis terminių gydomųjų vandenų atviruose baseinuose*. Toskanos žemės ypatingai turtingos įvairiais mineralais, čia gausu vulkaninės kilmės versmių. Požeminių terminių vandenų naudą žmogaus sveikatai ir grožiui jau senovėje žinojo vietiniai gyventojai etruskai, o romėnų imperatoriai čia statydavo maudynių, pirčių kompleksus. Nakvynė Sienos apylinkėse.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į miniatiūrinį viduramžių laikų Monteriggioni miestelį, kuris įkurtas ant kavos ir apsuptas aukštos gynybinės sienos. Po miestelį vingiuoja via Francigena piligrimų kelias, kuris kasmet pritraukia daugybe keliautojų, keliaujančių pėsčiomis ir norinčių išgyventi piligrimų keliautojų dvasią. Vykstame į Sieną – miestą, išsaugojusį savo klestėjimo laikų galybę. Senoji miesto dalis apjuosta įspūdingomis gynybinėmis sienomis ir puikiai išlaikiusi viduramžių dvasią. Ekskursija po miestą, kurios metu apsilankysime Del Campo – unikalioje kriauklės formos aikštėje, apžiūrėsime Visuomenės rūmus, katedrą bei mažytį Gajos fontaną, į kurį vanduo patenka iš 500 metų senumo akveduko. Taip pat grožėsimės grakščia Torre del Mangia rotuše su XII a. pastatytu bokštu. Nakvynė Sienos apylinkėse.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į tipišką Toskanos Castellina in Chianti miestelį, menantį gilią senovę. Pasivaikščiosime siauromis senamiesčio gatvelėmis, užeisime į vietinę bažnytėlę, taip pat apsilankysime senovinėje pilyje įkurtame archeologijos muziejuje bei pakilsime į pilies bokštą* pasigrožėti vaizdingomis apylinkėmis. Vykstame į miniatiūrinį, viduramžių pasaką primenantį Volpaia miestelį, kuriame gyvena vos 40 gyventojų. Čia puikiai išlikusi bažnyčia, senoji pilis ir daugelis kitų miestelio pastatų priklauso vienai turtingai šeimai, kuri gamina gardžius vynus. Pasivaikščioję po miestelį ir apžiūrėję senovinę pilį, kartu su šeimininkais keliaujame į vyno rūsius, kuriuose degustuosime* vietinius vynus ir gardžius tipiškus šio regiono užkandžius. Vykstame į Pizą, buvusį galingą, nepriklausomą jūrų uostą prie Ligūrijos jūros. Apžiūrėsime vieną gražiausių architektūros kompleksų pasaulyje – Stebuklų aikštės ansamblį. Grožėsimės romaninio stiliaus katedra ir garsiuoju Pizos bokštu. Nakvynė Lukos apylinkėse.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į Luką – miestą ant Serchijo upės kranto Toskanos regione. Tai italų kompozitoriaus Džiakomo Pučini gimtinė. Miestas taip pat garsus seniausia visoje šalyje išsilaikiusia miestą supančia 4 km ilgio gynybine siena. Pažintis su senamiesčiu, kuriame gatvių tinkas išlikęs nuo romėnų laikų. Apžiūrėsime pačiame Lukos senamiesčio centre stovinčius Pretorio di Lucca rūmus, kurie yra puikus renesanso architektūros pavyzdys. Gilios arkos, arkados, gotikos stiliaus langai ir laikrodis puošia Pretorio di Lucca rūmų fasadą. Pasivaikščiosime senojo romėnų amfiteatro vietoje atsiradusioje nuostabioje aikštėje, grožėsimės seniausia šventove mieste – San Mišelės bažnyčia, kuri buvo pastatyta dar VI a. Bažnyčios fasadą puošianti išskirtinė detalė – įspūdinga Bizantijos stiliaus mozaika. Taip pat apžiūrėsime Šv. Mišelio ir Foro katedrą, pastatytą buvusio romėnų forumo vietoje. Vykstame į alyvuogių aliejaus ūkį*, kuriame sužinosime šio vertingo produkto naudingas savybes ir aliejaus spaudimo subtilybes, taip pat degustuosime alyvuogių aliejų ir kitus vietinius gardžius produktus. Alyvuogių aliejus kitaip vadinamas Toskanos auksu, nuo senų senovės karaliauja ant kasdieninio toskaniečio stalo. Jau senovės romėnai naudojo alyvuogių aliejų ne tik virtuvėje, bet ir religiniuose ritualuose bei medicinoje. Nakvynė viešbutyje prie Bolonijos.

8 diena. Pusryčiai. Ekskursija Bolonijoje, viename seniausių bei tipiškiausių šiaurinės Italijos miestų, kuris didžiuojasi ne tik turtinga istorija bet ir seniausiu pasaulyje universitetu. Apžiūrėsime du milžiniškus svyrančius bokštus ir originalią Santo Stefano baziliką – septynių viduramžių bažnyčių religinį kompleksą po vienu stogu. Vykstame pas didžiausią pasaulyje ledų įrengimų gamintoją, kur lankysimės ledų muziejuje* bei degustuosime natūralius, ką tik pagamintus įvairių skonių ledus. Vykstame į oro uostą. Skrydis Bolonija – Kaunas.


Į kelionės kainą įskaičiuota

pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas; kelionė autobusu/mikroautobusu pažintinio turo metu; 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; vietinio gido paslaugos (lietuvių kalba); ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Kaunas – Bolonija – Kaunas (Ryanair); kurorto rinkliava ~10 EUR/asm (privaloma); (*) - bilietai į mokamus objektus ~150 EUR; registruoto bagažo gabenimas lėktuvu; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; užsakius kelionę ir sumokėjus avansą yra išperkami lėktuvo bilietai, kurie yra nekeičiami ir negrąžinami; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda. Minimalus keliautojų skaičius 15 asmenų.

Kelionės priemokos

Miesto mokestis (privaloma)12,00 €
Vienvietis kambarys130,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)17,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)27,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)5,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, taikoma viena iš nuolaidų – išankstinio pirkimo, specialaus pasiūlymo, fortūnos, paskutinės minutės, lojalaus kliento, studento, senjoro, grupinė, akcijos nuolaida. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

IŠVYKIMAS: Skrydis: Kaunas - Bolonija - Kaunas. Kelionės bilietus atsiimsite agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Prieš kiekvieną kelionę rekomenduojame pasitikslinti skrydžio laikus. Kai kuriais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų ir pan.) net ir lėktuvo biliete nurodytas laikas gali būti pakeistas.

Į oro uostą  prašome atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio, Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats.

KELIONĖS DOKUMENTAI: 
* Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys iki kelionės pabaigos.

Rekomenduojama į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.

Nepilnamečiai iki 17 metų gali skristi tik su suaugusiu asmeniu. Keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia.

* Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

* Rekomenduojama apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė: paties asmens ar artimų šeimos narių liga ar mirtis, prieš pat kelionę prarastas turtas.

* Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose ar draudimo kompanijose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis bei įteiktų atmintinę apdraustajam ir nurodytų kontaktinį telefono numerį, kuriuo reikėtų kreiptis nelaimės atveju norint užregistruoti draudiminį įvykį.

BAGAŽAS:

Rekomenduojama keleiviams vežtis tik kelionei būtiniausius daiktus.

Jei neįsigijote Pirmenybė ir 2 salono krepšiai, savo krepšio su ratukais negalėsite pasiimti į lėktuvą. Prie vartų Jūsų krepšys nemokamai bus paimtas į bagažo skyrių.

Jūsų mažo krepšio matmenys negali viršyti 35x20x22 cm, jis turi lengvai tilpti po sėdyne priešais Jus.

Galite pasiimti 1 55 x 40 x 20 cm dydžio krepšį su ratukais. Jūsų krepšys su ratukais neturi viršyti 10 kg svorio. Prie vartų Jūsų krepšys nemokamai bus paimtas į bagažo skyrių.

Jeigu įsigijote Pirmenybė ir 2 salono krepšiai į lėktuvą galėsite pasiimti 2 krepšius.

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti įdėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį; vienas maišelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus galite gabenti tik registruojamame bagaže.

ORO TRANSPORTO VEŽĖJO ATSAKOMYBĖ: 

Vežėjo atsakomybės ribos nurodytos turisto lėktuvo biliete. Už viską, kas su keleiviu gali nutikti skrydžio metu, atsako aviakompanija. Prireikus vežėjas be įspėjimo gali pasinaudoti atsarginiais vežėjais ar lėktuvais, pakeisti lėktuvo tipą.

KELIONĖS  METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* Patogi avalynė, nes ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti;
* Patogūs drabužiai: lengvi, medvilniniai, galvos apdangalas, turėti ir šiltesnių drabužių;
* Higienos priemonės: dantų pasta, šepetėlis, muilas, šampūnas, drėgnos servetėlės, kt.;
* Medikamentai, kuriuos vartojate nuo savo ligų, nes kelionės metu jos gali paūmėti. Patartina įsidėti vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų, pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės;
* Siūlai ir adata, žirklutės (tik reg. bagaže);
* Skėtis ar apsiaustas nuo lietaus;
* Fotoaparatas, vaizdo kamera.

PINIGAI:

Eurai (EUR): Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais;

Pietūs Italijoje: ~ 15 - 20 EUR, pica ~ 6 - 10 EUR, kava ~1 - 3 EUR, vyno taurė ~ 2 - 3 EUR, ledai ~1,5 - 4 EUR.

MOKAMI OBJEKTAI:

Mokamiems objektams reikia turėti apie 150 eurus.

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; nurodytos kainos suaugusiems; vaikams ir senjorams gali būti taikomos nuolaidos; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Vietinių gidų paslaugos ir audiogidų nuoma: ~10 EUR.

Santa Croce bazilika: suaugusiems ~8 EUR, vaikams nuo 11 iki 17 m. ~6 EUR, vaikams iki 10 metų – nemokamai.

Degustacija XII a. pilyje: ~25 EUR.

Makaronų ūkis-muziejus: ~20 EUR.

Sūrių ūkis ir degustacija: ~22 EUR.

Terminių gydomųjų vandenų baseinai: ~13 EUR.

Pilies bokšto apžvalgos aikštelė: ~5 EUR.

Vyno rūsiai ir degustacija: 25 EUR.

Alyvuogių aliejaus ūkis ir degustacija: ~15 EUR.

Ledų muziejus: ~10 EUR.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.

PASTABOS:

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų. Keičiantis paslaugų kainoms, ekskursijų kainos gali keistis. Kelionės vadovas gali keisti lankomų objektų eiliškumą.

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai