Reikalinga pagalba?

Kelionės į Slovėniją

Grįžus iš kelionių po Slovėniją dar ilgai neišblės patirti įspūdžiai - nuostabi gamta, slėniuose tarp kalnų įsikūrę jaukūs miesteliai, kalnų tarpekliai, stalagtitų-stalagmitų urvai, didingi kriokliai, skaidrūs ežerai.

daugiau apie Slovėniją

Oficialus pavadinimas: Slovėnijos Respublika
Plotas:20 273 km².
Gyventojų skaičius: 1,9 mln.
Sostinė: Liubliana
Kiti miestai: Mariboras, Kranjis, Celje.
Kalba: slovėnų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: euras.
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +2 val.
 
 
Slovėnijos geografinė padėtis: Šalis išsidėsčiusi rytinėse Alpėse, ribojasi su Italija, Austrija, Vengrija ir Kroatija. Šiaurėje apie 47 km turi priėjimą prie Adrijos jūros (Trieso rajonas). Netoli ir Rytinių Alpių kalnagūbriai – Pochorjė, Karavankė, Savinskio Alpės, Julėjaus Alpės su aukščiausiu Slovėnijos tašku, Triglavio kalnu, kurio aukštis 2863 m.
 
Slovėnijos klimatas: Žemyninis – karštos vasaros, šaltos žiemos.
 
Slovėnijos gamta: Didumą šiaurės ir vakarų Slovėnijos užima kalnai, pašlaitėse apaugę tankiais miškais. Beveik pusė Slovėnijos miškinga. Rytinė šalies dalis – bevaisis klinčių plokščiakalnis. Per milijonus metų lietaus vanduo šiame regione išgraužė bene įspūdingiausius urvus Europoje, tarp jų 19,5 km ilgio Postojnos urvus.
 
Garsiausi Slovėnijos turizmo traukos centrai: Kelionė į Slovėniją pradedama nuo sostinės Liublianos. Čia turistams siūloma aplankyti Šv. Mikalojaus Katedrą, Rotušę, Robba fontaną, simbolizuojantį tris upes Savą, Krką ir Liublijanicą, senamiestį ir kitas įžymybes. 
Nuvykus į Slovėnijos Alpes, siūlomas pasivaikščiojimas Vintgaro tarpekliu, kuriuo teka Radovnos upė: kabančios uolos ir tiltai, po jais šniokščiantis upės srautas ir kriokliai. Visa tai galima stebėti įspūdingoje 1,5 kilometro atkarpoje. Čia taip pat galima pasigrožėti aukščiausia Slovėnijos Alpių viršukalne - Triglav (2864m). Pasikėlimas keltu į kalnus, besigrožint nuostabia panorama, gražiausiu ir didžiausiu Slovėnijos ežeru – Bohinji.Turistas taip pat siūloma apsilankyti viename nuostabiausių Slovėnijos kurortų – Blede. Bledo pilis jau iš tolo traukia turistų akį, nes yra pastatyta ant stataus kalno šlaito. Iš pilies atsiveria pribloškiantys vaizdai į kalnus, Bledo miestelį, salelę su bažnyčia ir pliažus. Pilies kiemas labai gražiai sutvarkytas, daug gėlių, šalia yra restoranas su slovėniškais patiekalais. Bledo pilyje įrengtas muziejus. Pilies istorija pradėta rašyti nuo 1004 m. kai buvo pastatytas pirmasis bokštas. Nuvykus prie Bledo ežero galima ir pailsėti. Bledo ežeras - 2120 m ilgio ir 1380 m pločio, gilausia vieta 30.6 m. Šis ežeras susidarė po paskutinio ledynmečio. Ežero viduryje yra miniatiūrinė salelė su Šv. Mergelės Marijos ėmimui į dangų atminti pašvęsta bažnyčia. Bažnyčios viduje yra 1534 m. gamybos varpas. Salos bažnyčia su įžymiuoju varpu sutraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio.
Ne ką mažiau turistų dėmesio sulaukia ir Predjamos pilis. Tai viena gražiausių Slovėnijos pilių, tarsi kregždžių lizdas pakibęs ant uolos. Pažintį su Slovėniją pratęsiame nuostabiame Slovėnijos kurorte – Portorože, kitaip vadinamu “Rožių uostu”. Čia laukia poilsis prie jūros, o norintys gali nuplaukti laivu į nuostabų, pusiasalyje išsidėsčiusį, Piran miestelį. Piran senamiestis žavi nepakartojama architektūra, nenusakoma atmosfera ir Veneciją primenančiomis siauromis gatvelėmis.
Kelionės į Slovėniją metu laukia nepakartojama ekskursija į didžiausius Slovėnijoje Postoinos stalaktitų – stalagmitų urvus. Milijonus metų vanduo raižė, graužė, skaptavo, lašas po lašo formavo paslaptingą 20 km ilgio požemių karalystę. Eidami pėsčiomis ar važiuodami traukinuku turistai turi progą grožėtis vandens meno šedevrais: Gotikine, Krištolo, Koncertų salėmis; Juodąja, Kalnų, Gražiąja olomis ir didžiausiu stalagmite, vadinamu Deimantu. Tik čia turistai išvys keistos formos žuvį, karaliaujančią tamsoje ir šaltyje. Rekomenduojame aplankyti Tolminska Koritą - žemiausią Triglavo nacionalinio parko vietą leistis į žygį pėsčiomis tarpekliu, kur susilieja Tolminkos ir Zadlaščicos upės. Itin vertas dėmesio - Kobarido kalnų kurortas. Keliaukite iki Sočos upės slėnio įspūdingiausios vietos – Koziako krioklių.
Po pažinties su šia nuostabia šalimi, ilgam išlieka neišdildomi prisiminimai ir įspūdžiai.
 
Rekomenduojamos lauktuvės ir suvenyrai iš Slovėnijos:  Turistų lankomose vietose galima įsigyti  su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.