Reikalinga pagalba?

Kelionės į Islandiją

Šalis Islandija.

daugiau apie Islandiją

Oficialus pavadinimas: Islandija
Plotas: 103 000  km²
Gyventojų skaičius: 334 303  (2017 m)
Sostinė: Reikjavikas
Kiti miestai: Kopavoguras, Hafnarfjoduras, Akureyris
Kalba: islandų
Pagrindinės religijos: protestantai, išpažįstantys evangelikų liuteronų tikėjimą.
 Piniginis vienetas: Islandijos krona (ISK) 1 EUR ~ 113,30 ISK
Laikas:  (GMT), UTC – 0, nėra vasaros laiko.

Islandijos geografinė padėtis. Islandija įsikūrusi to paties pavadinimo saloje, esančioje Atlanto vandenyno šiaurinėje dalyje, 300 km į rytus nuo Grenlandijos ir 1000 km į vakarus nuo Norvegijos. Islandija   rečiausiai apgyvendinta valstybė Europoje. Reikjavikas yra šiauriausiai įsikūrusi valstybės sostinė, jos zonoje gyvena du trečdaliai visų gyventojų.

 Islandijos klimatas. Islandijos klimatas laikomas jūriniu subpoliariniu. Šalis yra  labai vėjuota, orai labai  nepastovūs.   Šilta Šiaurės Atlanto srovė užtikrina mažus temperatūrų svyravimus ir sąlygiškai šiltą klimatą, palyginti su kitomis vietovėmis panašiose platumose. Nepaisant mažo atstumo nuo Arkties, Islandija turi neužšąlantį uostą.   Žiemos palyginti švelnios ir vėjuotos. Šalčiausią sausio mėnesį vidutinė temperatūra  Islandijos Pietinėje dalyje -  apie 0 °C, vidutinė kalnuotojo dalyje apie -10 °C.  Vasaros – vėsios ir drėgnos. Vidutinė oro temperatūra šilčiausią liepos mėnesį +10–13 °C, bet šiltą vasaros dieną gali  pakilti  iki  +20–25 °C.  Vasaros dienos  Islandijoje labai ilgos, nuo  gegužės vidurio iki rugpjūčio vidurio saulė nusileidžia  vos  trims  valandoms, tad  beveik visą parą Islandijoje šviesu. Ilgiausia diena metuose paprastai būna  birželio 21 dieną, kai Reikjavike  saulė leidžiasi po  vidurnakčio, o  pateka prieš  tris ryto. Kuo  toliau  į vakarus, tuo dienos trukmė ilgesnė. Na o žiemos metu dienos šviesa islandai  mėgaujasi  vos penkias keturias  valandas per parą, ir tai trunka per gruodį sausį.  

Islandijos  gamta. Islandijos  gamta  unikali. Ir tai svarbiausia priežastis, dėl ko į šią salą plūsta  turistai iš viso  pasaulio.  Šios mažos  šalies neįtikėtino grožio  kraštovaizdis stebėtinai  įvairus:   Iš  žemės gelmių   trykštantys  geizeriai,  karštų versmių upės ir baseinai, balto ledo ir juodi lavos kalnai,  nuostabaus  grožio tarpekliai, lagūnos,   pakrantėje  plaukiojantys  įspūdingų formų ledo luitai, juodo smėlio  paplūdimiai, žaliuojantys slėniai, kriokliai, vaivorykštės spalvomis nusidažę kalnai, pelenų spalvos krateriai…  Islandija – vienintelė šalis žemėje, turinti  tiek ugnikalnių, jų skaičiuojama apie 150-200,  iš kurių apie  dvi dešimtys yra vis dar  veikiantys, o 4 jų gan aktyviai.

Populiariausi suvenyrai iš Islandijos: vilnoniai mezginiai iš vietinių avių vilnos; papuošalai  iš lavos; moliniai  troliai ir  kiti suvenyrai su islandiška atributika; ryklio pūdyta  mėsa, džiovinta žuvis,  šokoladas  “Omnom Chocolate", pagardintas saldymedžiu ir  jūros druska,    stipri kmynų degtinė (brennivin). Alkoholį rekomenduojama pirkti  oro uosto parduotuvėse, taip  išvengiama didelių mokesčių.   Nieko nekainuojantys suvenyrai – tyro Islandijos  oro  arba vieno iš švariausio pasaulyje  vandens pripildytas buteliukas.