Reikalinga pagalba?

Kelionės į Bosniją ir Hercegoviną

Paslaptinga ir kontrastų kupina Balkanų šalis, kurioje persipynę rytų ir vakarų kultūros. Vienas gražiausių Bosnijos ir Hercegovinos miestų - Mostaras, kurio vizitine kortele tapo naujas "senasis" tiltas per Neretvos upę, kultūros ir verslo centras Sarajevas, piligrimų šventovė Medžugorjė ir daug mažesnių autentiškų miestelių ir kaimų.

daugiau apie Bosniją ir Hercegoviną

Oficialus pavadinimas: Bosnijos ir Hercegovinos respublika
Plotas: 51 129 km²
Gyventojų skaičius: 3 839 737  mln.
Sostinė:  Sarajevas
Kiti miestai: Sarajevas, Mostaras, Tuzla, Bijelina.
Kalba: bosnių, kroatų, serbų.
Pagrindinės religijos: musulmonai,  ortodoksai, katalikai
Piniginis vienetas: konvertuojamoji markė
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.

Geografinė padėtis. Bosnija ir Hercegovina, tai valstybė Balkanų pusiasalio vakaruose, ji sudaryta iš dviejų istorinių regionų - Bosnijos ir Hercegovinos. Rytuose ir pietryčiuose ribojasi su Juodkalnija ir Serbija, šiaurėje, vakaruose ir pietvakariuose su Kroatija, turi apie 20 km ilgio Adrijos jūros pakrantę.

Klimatas.  Bosnijos ir Hercegovinos vakaruose Viduržemio jūros klimatas, toliau pereina į žemyninį, kalnuose vėsu ir drėgna. Vasaros čia karštos ir sausos, žiemos vėsios, nemažai kritulių.

Bosnijos ir Hercegovinos gamta. Apie 90% šalies teritorijos užima kalnai, aukščiausia vieta - 2396 m. aukščio Magličio kalnas, pasienyje su Serbija. Iš šiaurės rytų į pietryčius driekiasi Dinarų kalnynas, šiaurėje plyti Savos žemuma. Didžiausios upės - Sava, Una, Bosna. Didžiausias ežeras – Buško. Bosniai save dažnai vadina „Širdies formos“ valstybe, kadangi gerai įsižiūrėjus šios valstybės kontūrai primena širdį.

Garsiausios Bosnijos ir Hercegovinos lankytinos vietos. Lankantis Bosnijoje ir Hercegovinoje rekomenduojama aplankyti - Medjugorje, ši vieta garsi stebuklingais Mergelės Marijos apsireiškimais.  Dabar tai yra viena iš labiausiai piligrimų lankomų vietų Europoje. Taip pat siūlome apsilankyti šalies sostinėje - Sarajeve, įsikūrusiame šalia Miliackos upės. Tai miestas, kur rytietiška architektūra ir kultūra priverčia susimąstyti kur randiesi. Ekskursijos metu, Sarajeve būtina apžiūrėti populiariausius objektus: miesto Rotušę, Nacionalinę biblioteką, Baščaršiją – pagrindinę prekybvietę, Milijacos upės tiltus, mečetes, sinagogas. Kelionės metu į Bosniją ir Hercegoviną būtina aplankyti Mostarą tai -  istorinė Hercegovinos sostinė, įsikūrusi kalnuotoje vietovėje, šalia Neretvos ypės. Šio miesto senamiestis garsus turkiškais namais. Mostare galėsite pasigrožėti senomis mečetėmis, minaretais, senuoju akmeniniu tiltu.

Populiariausios lauktuvės ir suvenyrai iš Bosnijos ir Hercegovinos:  tradiciniais raštais išpuošti įrankiai, puodeliai, staltiesės.