Reikalinga pagalba?

Kelionės į Vokietiją

Jaukūs išpuoselėti miestai ir miesteliai, didingos pilys, Baltijos pakrantės uostai ir jaukūs kurortai, romantišką žaliuojančių pievų ir upių slėnių panoramą keičiantys Alpių kalnai, spalvingų mugių ir festivalių šurmulys - Vokietija keliautojams patraukli ištisus metus.

daugiau apie Vokietiją

Oficialus pavadinimas: Vokietijos Federacinė Respublika
Plotas: 356 910 km²
Gyventojų skaičius: 82 mln.
Sostinė: Berlynas
Kiti miestai – Hamburgas, Miunchenas, Esenas, Frankfurtas prie Maino, Bremenas.
Kalba: vokiečių
Pagrindinė religija: evangelikų liuteronų
Piniginis vienetas: euras (EUR)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.

Vokietijos geografinė padėtis: Vokietija ribojasi su Danija šiaurėje, Olandija, Belgija, Liuksemburgu ir Prancūzija vakaruose, Šveicarija ir Austrija pietuose, Lenkija ir Čekija rytuose. Tai centrinės Europos valstybė. Jūros: iš šiaurės vakarų - Šiaurės jūra, iš šiaurės rytų - Baltijos jūra.
 
Vokietijos klimatas: Vokietijos klimatas permainingas ir įvairus. Čia yra dvi klimatinės zonos: žemyninio ir jūrinio klimato. Vokietijos klimatui nebūdingi labai stiprūs temperatūrų svyravimai. Žiemos rytuose ir vakaruose skiriasi: rytuose temperatūra labai žema, tuo tarpu vakaruose žiemos gana švelnios. Vasara temperatūra svyruoja nuo 20 iki 30 laipsnių Celsijaus. Birželio – rugsėjo mėnesiai yra labiausiai tinkami aplankyti Vokietiją. Šiuo metų laiku dienos yra šiltos, tačiau naktimis oras atvėsta. Žiemos Vokietijoje šaltos ir drėgnos.
 
Vokietijos gamta: Vokietijos, kaip ir visos Vidurio Europos, paviršius trimis pakopomis kyla iš šiaurės į pietus. Jūrų pakrantės labai raižytos. Bavarijos Alpėse dar išlikęs natūralus Vokietijos kraštovaizdis, čia švariausias oras, gausu poilsiaviečių. Vokietijos gamta labai graži ir įvairi: čia yra ir lygumų, ir kalnų.
 
Garsiausi Vokietijos turizmo traukos centrai: Kelionės į Vokietiją metu būtinai aplankykite sostinę Berlyną. Atvykus į sostinę, apžvalginės ekskursijos metu susipažinkite su miestu: Reichstagas, viena seniausių mieste Marijos bažnyčia, Kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčia, Brandenburgo vartai – tai vienas lankomiausių Berlyno objektų. Šie vartai buvo pastatyti prieš 200 metų. Susijungus Rytų ir Vakarų Vokietijoms Branderburgo vartai tapo visos Vokietijos ir Berlyno laisvės simboliu. Toliau pažintį su miestu pratęsime Aleksandro aikštėje – dažnai turistų lankoma vieta. Per dieną čia apsilanko apie pusę milijono žmonių. Čia yra ir turgus, Centrinė universalinė parduotuvė, Mokytojų namai, viešbutis, netoliese Televizijos bokštas. Šis bokštas yra aukščiausias statinys Berlyne. Turistams siūloma apsilankyti bokšto viršuje esančioje apžvalginėje aikštėje ir restorane.
Rekomenduojame aplankyti spūdingiausią Vokietijos pilį – Noišvanšteiną, dar vadinamą „Baltąja Gulbe”. Ją projektavo Bavarijos karalius Liudvikas II, įkvėptas padavimų ir Richardo Vagnerio operų. 
Atvykus į Potsdamą – Frydricho Didžiojo miestą, siūloma pasižvalgyti po San Susi rūmus ir parką, Šv. Nikolajaus bažnyčią, Senąją rotušę, Cecilienhofo rūmus, kuriuose vyko Potsdamo konferencija, Olandų kvartalą ir kt.
Kelionę po Vokietiją pratęskite Drezdene. Mieste galima apžiūrėti Karališkuosius rūmus, atstatytą Dievo motinos katedrą, Cvingerio rūmus. Dabar Cvingerio rūmuose yra garsioji Drezdeno paveikslų galerija. Čia eksponuojami garsių vokiečių meistrų darbai, nuostabios olandų dailininkų (Van Deiko, Rubenso, Rembranto) drobės, nepakartojami žymiausių italų menininkų (Rafaelio, Džordžonė, Botičelio) darbai.
Kitas turistų lankomas Vokietijos miestas – Niurnbergas. Ekskursija nuostabiame viduramžių mieste, apjuostame gynybinių sienų, tikrai liksite sužavėti. Mieste apžiūrėkite pilį, kurioje XV-XVI a. viešėjo beveik visi Vokietijos imperatoriai; Pilato ir Diurerio namus, Šv. Dvasios ligoninę, Rotušę, Dievo motinos bažnyčią, Turgaus aikštę ir kt.
Kelionės į Vokietiją metu būtina aplankyti ir Miuncheną, dar kitaip vadinamą Vokietijos Florencija. Miunchenas – muziejų ir galerijų miestas. Iš jų išsiskiria senoji pinoteka, kurioje saugomi Europos dailininkų darbai nuo XIV a. Miestas garsus kasmetine alaus švente Octoberfest ir Kalėdų mugėmis. Miuncheno miesto centre siūloma aplankyti Marijos bažnyčią, pastatyta vėlyvojo gotikos laikotarpio stiliumi. Interjerą puošia įvairių amžių menininkų darbai. Šios bažnyčios bokštas yra vienas iš orientyrų mieste.
Šeimoms rekomenduojame apsilankyti  Serengečio parke – 200 ha teritorijoje įsikūrusiame zoologijos sode, kuriame gyvena apie 1500 gyvūnų, ir pramogų parką. Taip pat pramogaukite Heidės parke, didžiausiame Šiaurės Vokietijoje laisvalaikio ir pramogų parke. Čia 85 hektarų plote rasite įvairiausių pramogų, skirtų ir vaikams, ir suaugusiems.Turistų vertas dėmesio Brėmenas, čia pamatysite įspūdingą Brėmeno rotušę, Rolando skulptūrą ir prie pat rotušės stovinčią „Brėmeno miesto muzikantų“ skulptūrą. Rekomenduojame aplankyti Meiseną, Meiseno porceliano manufaktūrą, kurią 1710 metais Augustas II įkūrė Albrechtsburgo pilyje, o vėliau manufaktūra persikėlė į kitas patalpas, kur iki šiol porceliano dirbiniai gaminami rankomis. Susipažinsite su porceliano meistrų darbu bei pasigrožėsite daugybe muziejuje saugomų dirbinių.
Norintiems pamatyti kuo daugiau Vokietijos gamtos siūlome aplankyti Elbės smiltainio kalnuose esantį nacionalinį parką – Vokietijoje įkurtą Saksonijos Šveicarijos nacionalinį parką. Čia galime leisti į žygius pėsčiomis, pasiekti įspūdingą Breite Kluft apžvalgos aikštelę.
Keliaukite po Šiaurės Vokietiją, kuri garsėja prekybinei Hanzos sąjungai priklausiusiais miestais, unikaliomis Šiaurės ir Baltijos jūrų salomis, kaip pavyzdžiui, Riugenas. Pažinkite buvusią Hanzos sąjungos sostinę ir vieną seniausių Vokietijos miestų – Liubeką. Keliaukite į Hamburgą, vartais į pasaulį vadinamas didžiausias Vokietijos uostas jau viduramžiais buvo vienas svarbiausių uostų Hanzos sąjungoje. Turistų dėmesio vertas į mažiau nei du kvadratinius kilometrus užimanti Helgolando sala. Kadaise danams, o vėliau britams priklausiusi unikali sala dabar yra toliausiai nuo žemyno nutolusi Vokietijos sala. Helgolandas garsėja įspūdingais raudono smiltainio skardžiais, ypatingai švariu oru, tūkstančiais jūrinių paukščių ir duty-free zona. Taip pat aplankykite Liuneburgą - ypatingai svarbų Hanzos miestą, kur daugiau nei 1000 metų buvo išgaunama baltuoju auksu viduramžiais vadinta druska. 
Gurmanų vertas dėmesio  Kochemas – Mozelio upės „perlą“, garsėjantis Riesling vynų įvairove. Romantikams rekomenduojame aplankyti Veimarą – miestą įsikūrusi Ilmo upės kilpoje arba seniausią Vokietijos miestą – Tryrą.
 
Rekomenduojamos lauktuvės ir suvenyrai iš Vokietijos: Švarcvaldo (Schwarzwald) laikrodžiai su gegute, Bavarijos alaus bokalai, vokiškas baltasis vynas, Meiseno porcelianas, Harco kalnų medžio dirbiniai, taip pat ir „Steiff“ firmos pliušiniai meškučiai. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.