Reikalinga pagalba?

Dažniausiai užduodami klausimai

Išsami informacija, kaip įsigyti kelionę internetu - paspaudus šią nuorodą.

Sudarant sutartį, jei iki kelionės pradžios liko daugiau kaip 2 savaitės, reikia sumokėti už kelionę ne mažiau kaip 20% dydžio avansą.

Sudarant sutartį kalėdinėms, naujametinėms, slidinėjimo, tolimųjų kraštų kelionėms, visoms kelionėms lėktuvu bei keltais, jei  iki kelionės pradžios liko daugiau kaip 2 savaitės, reikia sumokėti už kelionę ne mažiau kaip 50% dydžio avansą.

Sudarant sutartį, kai iki kelionės pradžios liko mažiau kaip 2 savaitės, reikia iš karto sumokėti už kelionę visą sumą.

Kelionių organizatoriaus paskelbtų akcijų metu gali būti nustatoma kita apmokėjimo už paslaugas tvarka, apie kurią yra pateikta papildoma informacija.

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui - 99%

Keliaujantiems šeštą ir daugiau kartų - 15%

Keliaujantiems penktą kartą - 12%

Keliaujantiems ketvirtą kartą - 10%

Keliaujantiems trečią kartą - 7%

Keliaujantiems antrą kartą - 5%

Senjorams (nuo 65 m.) - 10%

Vaikams nuo 13 m. ir studentams - 5%

Jaunavedžiams - 10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Daugumai kelionių yra atskira mažesnė kaina vaikui iki 12,99 m.

Tolimųjų kraštų kelionėms taikomos tik prie programos nurodytos nuolaidos.

4 asmenų grupei – 4-ajam asmeniui – 10%

5 asmenų grupei – 5-ajam asmeniui – 25%
6 asmenų grupei – 6-ajam asmeniui – 35%
7 asmenų grupei – 7-ajam asmeniui – 50%
8 asmenų grupei – 8-ajam asmeniui – 65%
9 asmenų grupei – 9-ajam asmeniui – 80%
10 asmenų grupei – 10-ajam asmeniui – 99%

Nuolaidos grupėms taikomos tik tuomet, kai kelionė užsakoma ta pačia data ir visai grupei iš karto.

Nuolaidos nesumuojamos. 

Turistinės kelionės sutartyje numatytas minimalus 25 keliautojų skaičius ir kelionių organizatoriaus teisė anuliuoti kelionę likus 14 kalendorinių dienų iki išvykimo, nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui.

Jei kelionę anuliuoja kelionių organizatorius, turistui grąžinami visi įmokėti pinigai.

Jeigu anuliuojama užsakyta kelionė, keliautojams siūloma vykti į kitą kelionę ta pačia data arba rinktis tą pačią kelionę tolimesne data. Kelionės keitimas šiuo atveju – nemokamas.

Vykstant į kelionę privaloma turėti PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ. Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančius visos kelionės metu. Vykstant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, būtinas pasas, kuris galiotų ne trumpiau kaip 6 mėn., skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos; kai kurios šalys reikalauja ir 12 mėn. paso galiojimo termino (pvz. Indija). Ne visos šalys pripažįsta asmens tapatybės kortelę. Keliaujantiems per/į Albaniją, Andorą, Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją, Maroką ir kt., vykstantiems į tolimuosius kraštus - Izraelį, Indiją, Meksiką, Kiniją, Tailando Karalystę, Vietnamą, Šri Lanką, ir kt., būtina vežtis Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Prieš kelionę būtina įsitikinti, ar asmens dokumentai galioja. Tikslesnę informaciją apie kelionės metu reikalingus dokumentus gali suteikti migracijos tarnybos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, kelialapis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu.

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems į Šengeno erdvei priklausančią valstybę be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia.

Vaikams  iki 18 metų, keliaujantiems  į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei,  keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija.

Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Išsamesnės informacijos  teiraukitės paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos tel. 8 5 2719305 arba ieškokite internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į kelionių organizatoriaus „Guliverio kelionės“ kataloge aprašytas keliones, išskyrus į Baltarusiją, Rusiją, tolimuosius kraštus (Tailandą, Kambodžą, Indiją, Kiniją ir kt.), galioja bevizis režimas. Išsamesnės informacijos apie vizas teiraukitės kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę. Kitų valstybių piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi patys.                 

Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už tai, kad neįsigijęs ar negavęs vizos turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas kelionę nutraukti ir pats grįžti į gyvenamąją vietą. „Guliverio kelionės“ neatsako už pasienio ir migracijos tarnybų priimamus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (https://www.gjensidige.lt/). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). 

Gjensidige kelionių  draudimo taisyklės:
https://www.gjensidige.lt/-/media/lt/dokumentai/taisykles-ir-ipid-2021-05-11/061-kelioniu-draudimo-taisykles-nuo-2021-05-11.pdf

Jei perkant kelionę kartu užsakėte ir draudimą, kelionės metu Jūsų draudimo polisą turės kelionės vadovas. 

Ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju kreipkitės į kelionių vadovą ir draudimo kompaniją, kuri nukreips į artimiausią medicinos punktą arba iškvies gydytoją. Ne visos medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl, net turint medicininės pagalbos draudimą, gali tekti sumokėti už medicinines paslaugas vietoje. Tokiu atveju, iš gydymo įstaigos reikalaukite šių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu. Be to, draudimo kompanijai reikės pristatyti vaistų receptus ir  išrašytų vaistų pirkimo kvitus.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ir Šveicariją, rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą, kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė negarantuoja medicinos paslaugų išlaidų apmokėjimo, jei žmogus kreipiasi į gydymo įstaigą, nepriklausančią valstybinei tos šalies sveikatos sistemai. Ši kortelė neužtikrina paciento priemokų ( mokesčių) ir transportavimo išlaidų kompensavimo, jei dėl ligos jam tenka atsilikti nuo grupės ir savarankiškai grįžti namo.

 Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Neįvykusios kelionės draudimas padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis gali būti pasirašyta per 2 darbo dienas nuo kelionės rezervavimo datos, jei nesutarta kitaip. Laikotarpis iki kelionės pradžios, kai galima sudaryti neįvykusios kelionės draudimo sutartį, negali būti trumpesnis nei 7 dienos.

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.
Draudimo taisyklės: https://www.gjensidige.lt/-/media/lt/dokumentai/taisykles-ir-ipid-20200211/t061_kelioniu_draudimo_taisykles_galioja_nuo_20200811_2.pdf

Medicininių išlaidų draudimo kainos priklauso nuo amžiaus grupės. Jos yra nurodytos prie kiekvienos kelionės programos, skiltyje „Kelionės priemokos“.

Į keliones vykstame 28-70 vietų turistinės klasės autobusais, kuriuose yra vaizdo ir garso grotuvai, oro vėdinimo sistema, tualetas. Autobusuose neteikiamos WiFi ir telefonų įkrovimo paslaugos, netiekiamas karštas vanduo. Autobusų pavyzdžius galite rasti čia.

Pageidautina, kad kelionėje autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg.

Autobuse karštas vanduo netiekiamas.

Užsakydami kelionę galite pasirinkti pageidaujamą sėdėjimo vietą autobuse pagal pateiktą standartinį autobuso planą. Jei į kelionę vykstate vienas, sėdėjimo vieta Jums parenkama automatiškai. Plane vietos žymimos skaičiais ir raidėmis: skaičius nurodo sėdynių eilės numerį, o raidė – konkrečią vietą toje eilėje (A, B – vairuotojo pusėje; C, D – kelionės vadovo pusėje). Visuose autobusuose vietos sunumeruotos skirtingai, tad likus 1 dienai iki išvykimo į kelionę gausite SMS žinutę, kurioje bus nurodytas Jūsų pasirinktos vietos numeris konkrečiame autobuse (pvz., 5A vieta gali būti 17 vieta). Jei į kelionę vyksta autobusas, kurio sėdynių planas nestandartinis, kelionių organizatorius gali pakeisti Jūsų pasirinktą vietą.

Papildomą vietą autobuse galite užsakyti už papildomą mokestį (kainos teiraukitės užsakydami kelionę). Papildomai parduodamų vietų skaičius ribotas.

 

Papildomą vietą autobuse galite užsakyti už papildomą mokestį (kainos teiraukitės užsakydami kelionę). Papildomai parduodamų vietų skaičius ribotas.

Taip, galima. Tačiau rekomenduojama tualetu autobuse naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota. Kelionės metu autobusas stoja degalinėse arba aikštelėse, kuriose įrengti tualetai kas 2–3 val. Higienos ir saugumo sumetimais, nesinaudokite autobuso tualetu stovėdami.

Į kelionę išvykstame iš šių pagrindinių vietų:

  • Vilniaus, Geležinio Vilko g. 6A (ERGO stovėjimo aikštelė).
  • Kauno, Jonavos g. 40 (PC "LIDL" stovėjimo aikštelė)
  • Alytaus arba Marijampolės. 

Už papildomą mokestį organizuojame pervežimus iš Klaipėdos, Kryžkalnio, Šiaulių ir Panevėžio. Turistams, kurie atvyksta į Kauną ar Vilnių iš kitų miestų ir pageidauja palikti automobilius kelionės laikotarpiui, rekomenduojame automobilius palikti visą parą veikiančiose aikštelėse. Daugiau informacijos raste čia

Į kelionę iš pagrindinių išvykimo vietų (Vilniaus, Kauno) išvykstame anksti ryte, dažniausiai tarp 3:00 ir 06:00.

Kelionės programoje nurodytas planuojamas grįžimo iš kelionės laikas: „vakare“ – 18:00-22:00; „vėlai vakare“ – 22:00-00:00; „naktį“ – 00:00-04:00. Grįžimo iš kelionės laikas gali keistis dėl įvairių priežasčių (transporto kamščių, kelių remonto darbų, meteorologinių sąlygų), kurių neįmanoma numatyti iš anksto.

Kelionės metu kas 2,5-3,5 val. numatyti trumpi sustojimai poilsiui (~20 min).  Visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.

Kelionių autobusu metu būsite apgyvendinti turistinės klasės viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-3 kambariams arba koridoriuje. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis. Viešbučių, kuriuose būsite apgyvendinti kelionės metu, pavadinimus galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki išvykimo.

Dviviečiai kambariai
Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Jei į kelionę vykstate vienas
Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Jei kelionę užsakote likus bent 7 dienoms iki išvykimo ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei kelionę užsakote likus mažiau nei 7 dienoms iki išvykimo, kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.

Į viešbučius nakvynei atvykstame 18:00-00:00. Rytais iš viešbučių išvykstame 07:00-09:00 (po pusryčių). Atvykimo į viešbučius laikas gali keistis dėl įvairių priežasčių (transporto kamščių, kelių remonto darbų, meteorologinių sąlygų), kurių neįmanoma numatyti iš anksto.

Informacija apie maitinimą nurodyta kelionių programose (skyrelyje “Į kelionės kainą įskaičiuota"), viešbučių aprašymuose ir kainų lentelėse. Maitinimo paslaugų teikimo tvarką, patiekalų ir gėrimų įvairovę, maitinimo laiką nustato viešbučių administracija. Jei išvykimas iš viešbučio yra ankstyvas, turistams gali būti pateikiamas pusryčių paketas; vėlyvo atvykimo į viešbutį atveju gali būti pasiūlyta vakarienė iš šaltų patiekalų.

Taip, visų kelionių metu numatytas laisvas laikas pietums. Vykstant per Lenkiją, Austriją bei kitas šalis numatytas sustojimas, kurio metu yra galimybė papietauti kavinėje. Be to, daugumoje viešbučių, kuriuose apsistojama kelionės metu, veikia kavinės-restoranai, kuriuose pageidaujantys gali pavakarieniauti.

Tarpinių nakvynių metu įprastai apsistojama viešbučiuose, kurie įsikūrę užmiesčiuose.

Pageidaujantys gauti informaciją apie konkrečius viešbučius, kuriuose bus apsistojama poilsinės-pažintinės kelionės metu, gali kreiptis į kelionių organizatorių likus savaitei iki išvykimo.

Kelionės metu ekskursijos miestuose/muziejuose gali vykti įvairiomis kalbomis (rusų k., anglų k., vokiečių k. ir kt.), tačiau pageidaujantiems kelionės vadovas informaciją išvers į lietuvių kalbą.

Mokamų objektų ir papildomų pasirenkamų ekskursijų bei pramogų apytikrės kainos nurodytos kelionės atmintinėse, prie kiekvienos kelionės programos. Tikslias kainas galite rasti lankomų objektų oficialiose internetinėse svetainėse.

Vykstant į keliones, galite vežtis Eurus (EUR) - jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais. Smulkesnė informacija apie valiutas nurodyta kelionės atmintinėse prie kiekvienos kelionės programos.

Vykstantis į kelionę pavienis turistas dažnai nenori mokėti vienviečio kambario priemokos ir sutinka gyventi kambaryje su kitu tos pačios lyties svetimu asmeniu. Tokiu atveju prie kelionės yra skelbiama informacija “reikalingas pavienis vyras (moteris)” kitam tokiam pačiam pavieniam turistui, kuris irgi keliauja vienas ir nenori mokėti vienviečio kambario priemokos. Tokie pavieniai turistai, neužsisakę vienviečio kambario, apgyvendinami dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais.