Dažniausiai užduodami klausimai

Išsami informacija, kaip įsigyti kelionę internetu paspaudus šią nuorodą.

Sudarant sutartį iki kelionės pradžios likus daugiau kaip 2 savaitėms, reikia sumokėti už kelionę 20% dydžio avansą; sudarant sutartį kalėdinėms, naujametinėms, slidinėjimo, tolimųjų kraštų kelionėms, visoms kelionėms lėktuvu bei keltais iki kelionės pradžios likus daugiau kaip 2 savaitėms, sumokėti už kelionę 50% dydžio avansą; sudarant sutartį iki kelionės pradžios likus mažiau kaip 2 savaitėms, iš karto sumokėti už kelionę visą sumą. Kelionių organizatoriaus paskelbtų akcijų metu gali būti nustatoma kita apmokėjimo už paslaugas tvarka, kurios privalo laikytis turistas.

keliaujantiems antrą kartą – 5%
keliaujantiems trečią kartą – 7%
keliaujantiems ketvirtą kartą – 10%
keliaujantiems penktą ir daugiau kartų – 12%
vaikams iki 12 m. – 10%
vaikams nuo 12 m. ir studentams (pateikus studento pažymėjimą ir ne vyresniems nei 24 m). – 5%
senjorams (vyresniems nei 65 m.) – 10%
jaunavedžiams – 10% (nuolaida taikoma pateikus pažymą apie būsimą santuoką arba santuokos liudijimą, jei ji įregistruota ne anksčiau, kaip prieš 2 mėn.);

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Kelionėms, kurias perkant galima rinktis apgyvendinimą su fiksuota kaina vaikui, papildoma nuolaida vaikui netaikoma.

Tolimųjų kraštų kelionėms taikomos tik prie programos nurodytos nuolaidos.

5 asmenų grupei – 5-ajam asmeniui – 25%
6 asmenų grupei – 6-ajam asmeniui – 35%
7 asmenų grupei – 7-ajam asmeniui – 50%
8 asmenų grupei – 8-ajam asmeniui – 65%
9 asmenų grupei – 9-ajam asmeniui – 80%
10 asmenų grupei – 10-ajam asmeniui – 99%

Nuolaidos grupėms taikomos tik tuomet, kai kelionė užsakoma ta pačia data ir visai grupei iš karto.

Nuolaidos nesumuojamos. 

Turistinės kelionės sutartyje numatytas minimalus 30 keliautojų skaičius ir kelionių organizatoriaus teisė anuliuoti kelionę likus 7 kalendorinėms dienoms iki išvykimo nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui.

Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ dalies kelionių kai kurias išvykimo datas yra pažymėjęs ženklu „G“ – garantuotas išvykimas. Šioms kelionių datoms nenumatytas minimalus 30 keliautojų skaičius ir kelionių organizatoriaus teisė anuliuoti kelionę likus 7 kalendorinėms dienoms iki išvykimo.

Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ įsipareigoja vykdyti visas keliones, pažymėtas „G“ ženklu, jeigu šiuo ženklu pažymėtoms datoms susirenka minimalus 20 keliautojų skaičius. Likus 15 kalendorinių dienų iki išvykimo į „G“ ženklu pažymėtą kelionę ir nesurinkus minimalaus 20 keliautojų skaičiaus, kelionių organizatorius gali perskaičiuoti kelionės kainą esamam keliautojų skaičiui. Jeigu dalis keliautojų nesutinka mokėti naujos kelionės kainos ir atsisako vykti į kelionę, sumažėjus keliautojų skaičiui „G" ženklu pažymėta kelionė neįvyks ir keliautojams bus grąžinami įmokėti pinigai.

Jeigu anuliuojama užsakyta kelionė, keliautojams siūloma vykti į kitą kelionę ta pačia data, arba rinktis tą pačią kelionę tolimesne data. Kelionės keitimas šiuo atveju – nemokamas.

Likus 15 kalendorinių dienų iki išvykimo į „G“ ženklu pažymėtą kelionę ir nesurinkus minimalaus 20 keliautojų skaičiaus, kelionių organizatorius gali perskaičiuoti kelionės kainą esamam keliautojų skaičiui. Jeigu dalis keliautojų nesutinka mokėti naujos kelionės kainos ir atsisako vykti į kelionę, sumažėjus keliautojų skaičiui „G“ ženklu pažymėta kelionė neįvyks.

Vykstant į kelionę privaloma turėti PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ. Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančius visos kelionės metu. Vykstant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, būtinas pasas, kuris galiotų ne trumpiau kaip 6 mėn., skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos; kai kurios šalys reikalauja ir 12 mėn. paso galiojimo termino (pvz. Indija). Ne visos šalys pripažįsta asmens tapatybės kortelę. Keliaujantiems per/į Albaniją, Andorą, Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją, Maroką ir kt., vykstantiems į tolimuosius kraštus (Izraelį, Indiją, Meksiką, Kiniją, Tailando Karalystę, Vietnamą, Šri Lanką, ir kt.), būtina vežtis Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Prieš kelionę būtina įsitikinti, ar asmens dokumentai galioja. Tikslesnę informaciją apie kelionės metu reikalingus dokumentus gali suteikti migracijos tarnybos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, kelialapis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu.

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia, kai vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija, kai vaikas vyksta į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Išsamesnės informacijos  teiraukitės paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos tel. 8 5 2719305 arba ieškokite internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į kelionių organizatoriaus „Guliverio kelionės“ kataloge aprašytas keliones, išskyrus į Baltarusiją, Rusiją, tolimuosius kraštus (Tailandą, Kambodžą, Indiją, Kiniją ir kt.), galioja bevizis režimas. Išsamesnės informacijos apie vizas teiraukitės kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę. Kitų valstybių piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi patys.                 

Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už tai, kad neįsigijęs ar negavęs vizos turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas kelionę nutraukti ir pats grįžti į gyvenamąją vietą. „Guliverio kelionės“ neatsako už pasienio ir migracijos tarnybų priimamus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (https://www.gjensidige.lt/). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju kreipkitės į kelionių vadovą ir draudimo kompaniją, kuri nukreips į artimiausią medicinos punktą arba iškvies gydytoją. Ne visos medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl, net turint medicininės pagalbos draudimą, gali tekti sumokėti už medicinines paslaugas vietoje. Tokiu atveju, iš gydymo įstaigos reikalaukite šių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu. Be to, draudimo kompanijai reikės pristatyti vaistų receptus ir  išrašytų vaistų pirkimo kvitus.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Neįvykusios kelionės draudimas padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima:

  • Likus ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios;
  • Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tuo pat metu (tą pačią dieną) kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Medicininių išlaidų draudimų kainos nurodytos prie kiekvienos kelionės programos, skiltyje „Kelionės priemokos“.

Į keliones vykstama nuo 30 iki 55 vietų vieno aukšto autobusais, kuriuose yra vaizdo ir garso grotuvai, oro vėdinimo sistema, tualetas, daugelyje autobusų įrengti karšto vandens aparatai. Į keliones vykstama „Guliverio kelionių“ bei partnerių autobusais, kurių pavyzdžius galite rasti čia.

Pageidautina, kad kelionėje autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg.

Taip, autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo tiekiamas, tačiau tik autobusui sustojus. Karšto vandens kiekis ribotas.

Užsakydami kelionę turistai gali rinktis užsakymo metu dar neužimtą sėdėjimo vietą pagal pateiktą autobuso planą, kuriame nurodyta sėdėjimo eilė ir viena iš keturių vietų (A,B,C,D). Likus 1-3 dienoms iki išvykimo į kelionę tikslų sėdėjimo vietos numerį galite sužinoti kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę arba trumpąją žinute gautoje išvykimo informacijoje. Kai į kelionę vyksta vienas turistas, sėdėjimo vietą jis gali rinktis tik greta jau užsakiusių vietas pavienių keliautojų. Dėl iš anksto nenumatytų priežasčių sėdėjimo vietos autobuse gali keistis

Papildomos vietos autobuse parduodamos tik suderinus su kelionių organizatoriumi. Papildomų vietų skaičius – ribotas.

Taip, galima. Tačiau rekomenduojama tualetu autobuse naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota. Kelionės metu, dieną autobusas stoja kas 2–3 val., o naktį kas 3–4 val. Higienos ir saugumo sumetimais, nesinaudokite autobuso tualetu stovėdami.

Į daugelį kelionių (Centrinė, Vakarų ir Pietų Europos šalys) išvykimas ir grįžimas galimi iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės (priklausomai iš kurio miesto susirenka daugiau keliautojų). Už papildomą mokestį, vykdomas pervežimas iš Klaipėdos, Kryžkalnio, Panevėžio, Šiaulių.

Vykstant į Latviją, Estiją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, St. Paterburgą, išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio arba Šiaulių (priklausomai iš kurio miesto susirenka daugiau keliautojų). Už papildomą mokestį, vykdomas pervežimas iš Klaipėdos*, Alytaus* arba Marijampolės*. Informacija apie pervežimų sąlygas ir kainas: http://www.guliveriokeliones.lt/isvykimo_laikai_ir_vietos

Į keliones išvykstama anksti ryte, dažniausiai tarp 3:00 ir 6:00 valandos. Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 2–3 dienoms iki kelionės pradžios, prašome pasitikrinti mūsų internetinėje svetainėje (žr. „Išvykimo laikai ir vietos“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Keliaujant autobusu, į išvykimo vietą prašome atvykti 15-20 min. anksčiau iki nurodyto išvykimo laiko. Likus 1 dienai iki kelionės išvykimo informaciją gausite ir SMS žinute.

Sugrįžimo iš kelionių laikai priklauso nuo įvairių faktorių (transporto kamščių, kelių remonto darbų, meteorologinių sąlygų), kurių neįmanoma iš anksto numatyti. Prie kiekvienos kelionės programos nurodyti apytikriai sugrįžimų iš kelionių laikai:

„vakare“ – tai sugrįžimo iš kelionės laikas ~18-22 val.

„vėlai vakare“ – tai sugrįžimo iš kelionės laikas ~22-24 val.

„naktį“ – tai sugrįžimo iš kelionės laikas ~24-04 val. 

Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

Kelionių autobusu metu turistai apgyvendinami turistinės klasės viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai; kambariuose nėra oro kondicionieriaus, mini baro, kurie, esant galimybei, užsakomi už papildomą mokestį vietoje. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-iems kambariams. Pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose, moka prie kainos nurodytą priemoką. Turistas, vykstantis vienas ir neužsisakęs vienviečio kambario, apgyvendinamas dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei nėra tokios galimybės, vienviečio kambario priemoka yra privaloma.

Kiekvienoje šalyje viešbučio kategorijai keliami reikalavimai skiriasi, todėl skirtingų šalių viešbučių negalima vertinti pagal vienodus vertinimo kriterijus.

Turistai, vykstantys į slidinėjimo, kai kurias poilsines-pažintines (Graikija, Kroatija ar kt.) ir tolimųjų kraštų keliones, apgyvendinimą kurortuose pasirenka patys pirkdami kelionę (viešbučiai, pensionai, privatus sektorius ar kt.). Jei konkretūs viešbučiai nenumatyti, turistai apgyvendinami kelionės programoje nurodytos kategorijos ir tipo viešbučiuose, pensionuose ar pan. Kelionės metu apsistojant apartamentų tipo viešbučiuose, pensionuose ar privačiame sektoriuje papildomai gali būti apmokestinamos kai kurios paslaugos, higienos reikmenys, balta patalynė, vonios rankšluosčiai ir kt. Tikslesnė informacija apie apgyvendinimą nurodyta kelionių atmintinėse, prie kiekvienos kelionės programos.

Tarpinių nakvynių metu turistai apgyvendinami turistinės klasės viešbučiuose dviviečiuose, triviečiuose kambariuose. Pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose, moka prie kainos nurodytą priemoką.

Kelionėse, kurių metu numatytos nakvynės keltų kajutėse, turistui pageidaujant, kelionių organizatorius už papildomą priemoką gali užsakyti vietas pageidaujamos aukštesnės kategorijos kajutėje, pasirenkant iš keltų linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose. Priklausomai nuo laivo modelio, kajučių modifikacija, plotas, vidaus įranga bei paslaugų kiekis ir įvairovė gali skirtis. Laivo kajučių pavyzdžius galite rasti čia.

Keliaujant autobusu į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama tarp 7:00 ir 9:00 (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

Informacija apie maitinimą nurodyta kelionių programose (skyrelyje “Į kelionės kainą įskaičiuota"), viešbučių aprašymuose ir kainų lentelėse. Maitinimo paslaugų teikimo tvarką, patiekalų ir gėrimų įvairovę, maitinimo laiką nustato viešbučių administracija. Jei išvykimas iš viešbučio yra ankstyvas, turistams gali būti pateikiamas pusryčių paketas; vėlyvo atvykimo į viešbutį atveju gali būti pasiūlyta vakarienė iš šaltų patiekalų.

Taip, visų kelionių metu numatytas laisvas laikas pietums. Vykstant per Lenkiją, Austriją bei kitas šalis numatytas sustojimas, kurio metu yra galimybė papietauti kavinėje. Be to, daugumoje viešbučių, kuriuose apsistojama kelionės metu, veikia kavinės-restoranai, kuriuose pageidaujantys gali pavakarieniauti.

Tarpinių nakvynių metu įprastai apsistojama viešbučiuose, kurie įsikūrę užmiesčiuose.

Pageidaujantys gauti informaciją apie konkrečius viešbučius, kuriuose bus apsistojama poilsinės-pažintinės kelionės metu, gali kreiptis į kelionių organizatorių, likus savaitei iki išvykimo.

Kelionės metu ekskursijos miestuose/muziejuose gali vykti įvairiomis kalbomis (rusų k., anglų k., vokiečių k. ir kt.), tačiau pageidaujantiems kelionės vadovas informaciją išvers į lietuvių kalbą.

Mokamų objektų ir papildomų pasirenkamų ekskursijų bei pramogų apytikrės kainos nurodytos kelionės atmintinėse, prie kiekvienos kelionės programos. Tikslias kainas galite rasti lankomų objektų oficialiose internetinėse svetainėse.

Vykstant į keliones galite vežtis Eurus (EUR) - jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais. Smulkesnę informaciją apie valiutas nurodyta kelionės atmintinėse, prie kiekvienos kelionės programos.