Reikalinga pagalba?

Kelionės į Juodkalniją

Saulėje skendinti Juodkalnija siūlo malonų poilsį Adrijos pajūrio kurortuose, nepamirštamas išvykas į istorinius miestelius, vienuolynus, aktyvias pramogas, tokias kaip plaukimą srauniomis kalnų upėmis.

daugiau apie Juodkalniją

Oficialus pavadinimas: Juodkalnijos Respublika
Plotas: 14 026 km²
Gyventojų skaičius: 0,7 mln.
Sostinė: Podgorica
Kiti miestai: Nikšičius, Bijelo Poljė, Bar, Cetinje
Kalba: juodkalniečių, serbų
Pagrindinės religijos: stačiatikių
Piniginis vienetas: Euras
Laikas: GMT/UTC +1 val.
 
 
Geografinė padėtis. Juodkalnija - tai nedidelė jauna valstybė Balkanų regione. Pietuose ji ribojasi su Albanija, šiaurės rytuose - su Serbija, šiaurės vakaruose - su Bosnija ir Hercegovina, vakariuose – su Kroatija. Šalies pietinę pakrantę skalauja Adrijos jūra.
 
Klimatas. Juodkalnijos klimatą galima suskirstyti į tris zonas: žemyninį, kalnų ir pakrantės. Pakrantėje vyrauja ilgos sausos vasaros ir trumpos švelnios žiemos. Vidutinė vasaros temperatūra - 28°C, žiemos - 12°C. Vandens temperatūra Adrijos jūroje vasarą pakyla iki 27°C, žiemą būna apie 14°C. Maudynių sezonas čia trunka 180 dienų: nuo kovo iki spalio pabaigos. Žemyninio klimato zonoje vasaros šiltesnės, vidutinė temperatūra - apie 30 °C, žiemos yra šaltesnės, vidutinė temperatūra – 10°C. Kalnuose vyrauja šaltos žiemos, daug kritulių. Vidutinė temperatūra vasarą - apie 15°C, žiemą – -3°C. Vasaros sezonas prasideda liepos mėnesį, tačiau atostogauti Juodkalnijoje galima visais metų laikais. Nors birželio–rugpjūčio mėnesiais oro temperatūra pakyla iki 30°C karščio, tačiau jį nesunkiai pakelia net ir jautrūs karščiui žmonės.
 
Juodkalnijos gamta. Juodkalnija laikoma viena ekologiškiausių pasaulio valstybių. Tai nepakartojamo grožio, nuostabios gamtos šalis, kur didingi kalnai nusileidžia tiesiai į smaragdinę Adrijos jūrą. Adrijos jūros dalis, priklausanti Juodkalnijai, yra pati švariausia Viduržemio jūroje. 73 km ilgio palei Adrijos jūrą nusidriekę puikūs ir švarūs paplūdimiai, apsupti įspūdingų karstinių kalnų. Iš viso Juodkalnijoje galime rasti 117 paplūdimių. Šalies kraštovaizdyje vyrauja kalnai, jų šlaitai apaugę tankiais miškais. Vyraujantis kalnų aukštis - nuo 1.700 iki 2.000 metrų. Aukščiausias kalnas - Durmitoras (2.522 m.). Juodkalnija garsėja skaidriais it krištolas ežerais. Skadaro ežeras – didžiausias Balkanų ežeras ir paukščių rezervatas Europoje. Šalyje įsikūrę net 4 nacionaliniai parkai: Durmitoro, Biogdansko gora, Skadaro ežero ir Lovceno. Nors šalis mažytė, tačiau joje galima pamatyti daug grožio: nuostabius paplūdimius, unikalius kanjonus, švarius ežerus ir didžiulius kalnus. Nenuostabu, kad dėl unikalios gamtos visa šalies teritorija yra saugoma UNESCO.
 
Jeigu jau pabodo turistų numintos populiarios Viduržemio jūros pakrantės, norisi naujų, dar nepatirtų pojūčių  kelionė į Juodkalniją – geriausias pasirinkimas.Turistams Juodkalnija – neatrastas rojus, gamtos perlas dar autentiškas ir nesugadintas masinio turizmo ir  industrijos, viliojantis nepaliesta gamta ir senovine architektūra.Unikali gamta: skaidri jūra, didingi kalnai, nesibaigiantys paplūdimiai ir gilią senovę menantys miestai sužavi kiekvieną. Poilsis Juodkalnijoje paliks tiek įspūdžių, jog panorėsite čia grįžti dar ne vieną kartą.
 
Garsiausios Juodkalnijos lankytinos vietos.
Viena įspūdingiausių šalies vietų, gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio - Kotoro įlanka, piečiausias Europoje fiordas. Įlankoje yra išlikę labai daug kultūros paveldo, o pats Kotoro miestas yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Čia galima pamatyti šv. Luko bažnyčią, Kunigaikščio rūmus, Napoleono teatrą ir kitus istorinius bei kultūrinius paminklus. Tai ta vieta, kur praeitis susilieja su dabartimi. Pakeliui aplankykite Stari Barą – tai mažas miestelis ant stačios uolos. Miestas statėsi tolokai nuo jūros, kad jį nuo gausių užpuolikų antpuolių saugotų ant aukšto kalno įkurta tvirtovė. Dar vienas traukos centras Juodkalnijoje - Ostrogo vienuolynas, kuris iškaltas labai stataus kalno uoloje 900 m aukštyje. Taros upės kanjonas, antras pagal dydį po Kolorado upės kanjono, pripažintas nacionaliniu parku ir įtrauktas į UNESCO sąrašus. Dažnai turistams siūloma nusileisti plaustu Taros upe 57 kilometrų trasa. Budva - vienas gražiausių šalies miestų, būtent jis šiandien yra laikomas Juodkalnijos turizmo sostine. Budvos senamiestis - mažoje saloje, kuri per kyšulį susijungia su žemynų ir apjuosia pusiasalį. Turistus traukia ir Cetinje – buvusi šalies sostinė, dar vadinama muziejų miestu,aplankykite Lovčeno nacionalinį parką. Visos Juodkalnijos pakrantės nusėtos mažesniais ir didesniais labai jaukiais kurortiniais miesteliais. Norintiems kokybiško poilsio prie Adrijos jūros rekomenduojame keliauti į geriausią Juodkalnijoje Ulčinio kurortą. Čia rasite ilgiausią ir geriausią Juodkalnijoje daugiau nei šimto metrų pločio, smulkaus smėlio paplūdimį, kuris tęsiasi net 12 km. 
Kelionės į Juodkalniją metu siūloma aplankyti vietinius kaimelius, kuriuose iki šių dienų išsaugotos senovinės tradicijos ir papročiai, paragauti tradicinės virtuvės patiekalų ir išgerti naminio vyno.
 
Populiariausi suvenyrai ir lauktuvės iš Juodkalnijos: alyvų aliejus, rūkytas sūris, tradicinis vynas, tradicinės kepuraitės, tradiciniai amatininkų dirbiniai.