Reikalinga pagalba?

Kelionės į Austriją

Imperatoriška prabanga ir elegancija dvelkianti sostinė Viena, Mocarto gimtinė Zalcburgas, Štirijos krašto pilys, Dunojaus slėniuose besidriekiantys vynuogynai, didingos Alpės, slėniuose įsikūrę jaukūs kalnų kurortai.

daugiau apie Austriją

Oficialus pavadinimas: Austrijos Respublika
Plotas:83 836 km²
Gyventojų skaičius: 8,3 mln.
Sostinė: Viena
Kiti miestai:Lincas, Zalcburgas, Insbrukas, Klagenfurtas, Filachas, Sankt Pioltenas, Velsas.
Kalba: vokiečių
Pagrindinė religija: katalikų
iniginis vienetas: euras (EUR)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +2 val.

 
Austrijos geografinė padėtis: Austrija yra centrinėje Europos dalyje. Ji yra sausumos valstybė, net 63 proc. šalies teritorijos užima Alpių kalnai, neturi išėjimo į jūrą. Austrijos sienos ribojasi su Vokietija, Čekija, Slovakija, Vengrija, Slovėnija, Italija, Šveicarija, Lichtenšteinu.
 
Austrijos klimatas: vidutinių platumų žemyninis, temperatūrą lemia vietovės aukštis virš jūros lygio. Vasarą dienos šiltos, naktys vėsios. Žiemos saulėtos, dažnai sninga kalnuose. Daugiausia sniego – gruodžio mėnesį.  
 
Austrijos gamta: tai Alpių valstybė, du trečdalius jos ploto užima kalnai. Kelionės į Austriją itin mėgiamos aktyvaus turizmo mėgėjų. Kalnuose daug perėjų, kaip antai Austriją ir Italiją jungianti Brenerio perėja. Per Austriją teka daug upių, kaip antai Dunojus ir jo intakai. Tarp kalnų dažnai įsiterpia platūs žali slėniai, apaugę vešlia žole. Austrija garsėja nuostabiais kalnų peizažais ir istorijos bei kultūros paminklais. Labiausiai turisų pamėgtos Austrijos Alpės, kur Alpių centre net karščiausią vasaros dieną galima sutikti slidininkus, nuo aukščiausių viršukalnių atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Austrija ir kalnų slidinėjimas - neatskiriami žodžiai. Šalies kalnuose yra dešimtys kurortų, siūlančių geriausias sąlygas sportininkų treniruotėms ir slidinėjimo entuziastų atostogoms. Alpių kaimeliai labai žavūs - čia turistai gali pamatyti dideles senas sodybos, kalnų trobeles. Austrijoje kaip niekur kitur Europoje gausu tokių senų etnografinių sodybų. Reikia pažymėti Austrijos gamtos grožį. Gražūs ir įvairūs kraštovaizdžiai, aukšti kalnai, apvainikuoti sniegynais, ledynai, nykios keistos uolos, puikūs kalnų kloniai, sraunios upės, veržlūs kriokliai, kalnų ežerai, švelnūs priekalnių peizažai, - dėl viso to, o taip pat dėl gydomųjų mineralinių šaltinių, kalnų oro Austrija tapo viena iš mėgstamiausių tarptautinio turizmo šalių.
 
Garsiausi Austrijos turizmo traukos centrai: Austrijos sostinė Viena turistus traukia savo prabanga ir elegancija. Vienoje gausu sodų ir parkų, architektūrinių senovės paminklų. Iš Vienos architektūrinių paminklų išsiskiria viduriniaisiais amžiais statyta gotiška Šventojo Stefano katedra, Šionbruno rūmai, įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašąkuriuose daugybę metų karaliavo Habsburgų dinastija, sužavės Belvederio rūmai ir kt. Vienoje yra daug teatrų, muziejų; nuo seno ji garsėjo kaip muzikos miestas. Austrų tauta yra įnešusi žymų indėlį į pasaulinę kultūrą, ypač muzikinės kūrybos srityje. Austrų kilmės buvo tokie žymūs XVIII-XIX a. kompozitoriai, kaip Haidnas, Mocartas, Šubertas, Johanas Štrausas, Brukneris, nemažai laiko Vienoje praleido Bethovenas. Austrijoje labai išssivystė populiarios lengvosios muzikos žanras – Vienos valsas, Vienos operetė.
Kelionės į Austriją yra labai populiarios, nes kiekvienas tikrai ras tai, kas domina. Išsiilgusiems gamtos rekomenduojama išvyka į Aukštutinį Tauerno nacionalinį parką, prie aukščiausiojo Austrijos kalno Grosgloknerio (3798 m.), kvapą gniaužianti kelionė autobusu vienu įspūdingiausių Europoje Alpių panoraminių keliu. Aukštutinėje Austrijoje verta aplankyti Halštato-Dachšteino kalnų masyvą, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, čia rasite Dachšteino ledo urvą* – antrą pagal dydį ledo urvą pasaulyje. Tarp turistų itin populiarus Kripenšteino kalnas (2109 m), keliaudami kalnų takeliais, pasiesite „Penkių pirštų“ apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivers kvapą gniaužantys horizontai. Poilsis Austrijoje neįsivaizduojamas be terminių Badhofgasteino baseinų. Mėgstantiems aktyvų poilsį, Austrijoje siūloma aplankyti Lichtenšteino tarpeklį su nuostabiais kriokliais ir kalnų skulptūromis; Halštatą – vieną seniausių gyvenviečių Austrijoje, kuri mena druskų kasyklų laikus. Toliau laukia pažintis su Mocarto gimtine – Zalcburgu: Katedra, Mirabelos sodas, Zalcburgo pilis, Mocarto namas ir kt. Insbrukas – Tirolio krašto sostinė, garsus savo Svarovskio kristalų muziejumi, tai vienas iš stambių turizmo centrų Austrijoje. Tai viena populiariausių ir turistų lankomiausių šalių.
 
Rekomenduojamos lauktuvės iš Austrijos: buteliukas „Jagatee“ koncentrato, pagaminto išstiprios juodos arbatos, romo, degtinės ir raudonojo vyno; Swarovskio kristalai, Mocarto šokolado rutuliukai, marcipanas, austriškas vynas, abrikosų likeris, kava. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.