Reikalinga pagalba?

Kelionės į Prancūziją

Paryžius ir garsieji jo simboliai - Eifelio bokštas, Triumfo arka, Eliziejaus laukai. Žavinga Prancūzijos provincija - Luaros slėnis, Elzasas, smaragdinė Atlanto pakrantė, svajingas Provansas ir madingi Prancūzijos Rivjeros kurortai. Gurmaniški malonumai - austrių bei kitų jūros gėrybių, prancūziškų sūrių, o taip pat Bordo ir Luaros slėnio vynų bei tauriojo konjako degustacijos.

daugiau apie Prancūziją

Oficialus pavadinimas: Prancūzijos Respublika
Plotas: 547 030km² (Europos kontinente)
Gyventojų skaičius: 62 mln. (2009 m)
Sostinė: Paryžius
Kiti miestai: Marselis,Lilis, Lionas ir kt.
Kalba: prancūzų
Pagrindinės religijos: krikščionių
Piniginis vienetas: Euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Geografinė padėtis. Prancūzija - didžiausia Vakarų Europos šalis. Pietuose ribojasi su Ispanija, Andora ir Monaku, šiaurėje - su Belgija, Liuksemburgu ir Vokietija, rytuose - Šveicarija ir Italija, Lamanšo sąsiauris skiria nuo Didžiosios Britanijos. Prancūzijos krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra. Prancūzijai taip pat priklauso: Pranūzijos Gviana, Rejunjonas, Gvadelupa ir Martinika bei Viduržemio jūros sala - Korsika.
 
Klimatas. Šiaurinėje šalies dalyje orai vėsūs ir drėgni, pietuose - sausas ir šiltas Viduržemio jūros baseino klimatas. Todėl žiemos ten drėgnos ir švelnios, vidutinė sausio mėn. temperatūra +8°C, o vasaros karštos ir sausos - vidutinė liepos mėn. temperatūra +23°C. Centriniame Masyve, Pirėnuose ir Alpėse klimatas žemyninis, čia pučia stiprūs vėjai, gausu kritulių. Kalnų papėdėse sausio vidutinė temperatūra 1-3°C, bet aukščiau kalnuose atšąla iki - 20°. Šilčiausią vasaros mėnesį priekalnėse šiaurėje būna 16-18°C, pietuose - iki 24°C. Geriausias laikas poilsiauti Viduržemio jūros pakrantėje nuo gegužės iki rugsėjo menesio.
 
Prancūzijos gamta. Prancūzijos kraštovaizdis labai įvairus. Gamtovaizdis čia keičiasi iš šiaurės į pietus. Šiaurinė dalis kalvota, o viduryje dunkso Centrinio Masyvo kalnai. 60 proc. teritorijos ne aukštesnė nei 250 m. Beveik visą šią teritoriją sudaro banguotos lygumos, tarpais su kalvomis ir dideliais upių slėniais. Bretanės ir Normandijos regionai šiaurės vakaruose kalvotesni, jų kranto linijos labai vingiuotos. Šiaurės rytuose kyla Vogėzų kalnai, į pietus nuo jų tęsiasi Juros kalnai. Dvi didžiausios kalnų grandinės, Pirėnai pietuose ir Alpės rytuose. Alpėse iškilęs aukščiausias taškas Vakarų Europoje - Monblanas (4807 m). Prancūzijos žemumos plyti keturių didžiųjų upių baseinuose: Senos šiaurėje, Luaros ir Garonės į vakarus ir Ronos, tekančios iš Ženevos ežero į Viduržemio jūrą. Ilgiausia upė - Luara (1020 km). Ežerų nedaug, didžiausias jų - Ženeva (580 km²). Jūros pakrantės Prancūzijoje labai įvairios: šiaurei būdingi žemi bangų suplauti, seklumų ir nerijų atitverti lagūniniai krantai, Bretanės ir Normandijos pajūryje į paviršių iškylančios senos uolienos sudaro labai raižytą pakrantę. Viduržemio jūros pakrantei būdingos mažos smėlėtos įlankėlės, vadinamos rivjeromis. Jose įsikūrę garsūs kurortai - Kanai, Nica.
 
Kelionės į Prancūziją nepaprastai populiarios, šalį per metus aplanko milijonai turistų, daugelį metų Prancūzija sulaukia daugiausia užsienio turistų pasaulyje. Šalis keliautojams pasiūlyti turi nepaprastai daug: Lurdas traukia maldininkus, kurie nori išvysti šią šventą vietą Pirėnų papėdėje, į žiemos kurortus Alpėse vykstama slidinėti, o kur dar senoviški kaimai upių slėniuose, senovinės pilys ir prašmatnūs pakrantės miestai ar romantiškasis Paryžius. Prancūzų kultūra, mados ir virtuvė garsėja visame pasaulyje. Prancūzų virtuvė yra viena labiausiai rafinuotų Europoje, valgio gaminimas ir valgymas yra prancūzų kultūros ir gyvenimo būdo dalis. Šalis yra daugybės įtakingiausių senojo žemyno rašytojų ir mąstytojų tėvynė. Visoje Prancūzijoje miestai ir miesteliai turi savo veidą, rengia įvairias šventes, muges, vyksta savaitiniai turgūs. Poilsis Prancūzijoje gali tapti geriausiomis ir nepamirštamomis atostogomis kiekvieno gyvenime. Kelionės į Prancūziją - puikus pasirikimas neužmirštamų įspūdžių trokštančiai širdžiai.
 
Garsiausios Prancūzijos lankytinos vietos.
Kelionė į Prancūziją neįsivaizduojama neaplankant daugybės visame pasaulyje garsių vietovių ir objektų. Paryžius turistus traukia labiausiai. Senos krantuose iškilusi žavinga Prancūzijos sostinė - šalies politikos ir kultūros centras. Tai vienas lankomiausių pasaulio miestų, turintis tokias įžymybes kaip Eifelio bokštas, Eliziejaus Laukai, Luvras, Site sala su Dievo Motinos katedra, Monmartas, Mulen Ružas, Triumfo arka, Sorbonos universitetas, Ž. Pompidu centras, Invalidų kompleksas, kuriame ilsisi Napoleono palaikai. Mieste daug parduotuvių, restoranų ir muziejų (d‘Orsey, Rodeno, S. Dali ir kt). Vakarinis plaukimas laivu Senos upe leis pasigrožėti nuostabia naktinio Paryžiaus panorama. Viso pasaulio mažųjų svajonė - Disneilendas. Smagūs Volto Disnėjaus herojai džiaugsmo visada suteiks visai šeimynai. Taip pat apsilankykite Asterikso pramogų parkeVersalis ir žymieji Versalio rūmai - viena populiariausių lankomų vietų. Šalies didybę mena Luaros slėnis. Abejingų nepalieka garsiosios Luaros slėnio pilys: Šamboro, Šensono, Vilandry pilis. Ypatinga vieta - San Mišelis. San Mišelio kalnas garsus savo Benediktinų vienuolynu, laikomu vienu iš Vakarų pasaulio architektūros stebuklų, gotikinės architektūros šedevru. Šalies perlas - Prancūzijos Rivjera. Žydrasis krantas traukia prabanga dvelkiančiais madingais kurortais, netylančiu šurmuliu, istorijos ir architektūros vertybėmis, įstabaus grožio gamta, daugybe paplūdimių ir skaidriu vandeniu. Keliaudami Prancūzijoje aplankykite vieną seniausių viduramžių laikų miestą Prancūzijos rivjeroje Saint Paul de Vence. Rekomenduojame pusdieniui laivu vykti į Nacionalinį Calanques parką. Apsilankykite viename gražiausių Provanso miestų Oranže, kuriame pasivaikščiokite po nedidelį senamiestį, taip pat aplankykite vieną geriausiai išlikusių Romos imperijos statinių – Oranžo antikinį teatrą. Rekomenduojame užsukti į Avinjoną – miestą daugiau kaip šimtmetį buvusį popiežių rezidencija. Tęsdami pažintį su Provanso regionu privalote aplankyti Provanso sostinę Marselį, kuris yra vienas seniausių Prancūzijos miestų, įsikūręs ant Viduržemio jūros kranto, Liono įlankoje, šalia Ronos upės žiočių. 
​Poilsiaudami Prancūzijoje aplankykite Lioną - miestą įsikūrusį tarp dviejų kalvų, Ronos ir Sonos upių santakoje. Miestas žymus traboules gatvelėmis, kurių nepamatysite daugiau niekur kitur pasaulyje.
Galiausiai rekomenduojame neaplenkti Starsbūro - Prancūzijos Elzaso regiono miestą, kuriame įsikūręs Europos Parlamentas, o miesto centras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Žymioji Nica, Kino festivalio išgarsinti Kanai - šiuose miestuose dera kosmopolitinė dvasia ir prancūzų sugebėjimas neskubant mėgautis gyvenimu. 
 
Populiariausi suvenyrai iš Prancūzijos: minatiūriniai Eifelio bokštukai, šokoladas, meno dirbiniai, džiovintos levandos, Provanso prieskoninės žolelės, parfumerijos ir kosmetikos gaminiai, papuošalai, keramika, medus, cukatai, alyvuogės ir jų aliejus, vynas, sūriai, populiarūs sendaikčių turgūs, kur galima rasti įvairių įdomybių.
Cinque Terre (Vernanza)