Reikalinga pagalba?

Kelionės į Izraelį

Izraelis - ypatinga šalis, kryžkelė tarp Rytų ir Vakarų, kurioje persipina religija, istorija, kultūra ir unikalūs gamtos stebuklai, tokie, kaip Negyvoji (Mirties) jūra, Jericho slėnis ar Negevo dykuma.

daugiau apie Izraelį

Oficialus pavadinimas: Izraelio Valstybė
Plotas: 22 145 km².
Gyventojų skaičius: 7,1 mln.
Sostinė: Jeruza
Kiti miestai: Tel Avivas, Galilėja, Jafa, Tiberija, Netanija, Eilatas.
Kalba: arabų, hebrajų
Pagrindinė religija: judaizmas.
Piniginis vienetas: Naujasis šekelis (ILS)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +3 val.
 
 
Izraelio geografinė padėtis: Izraelis – valstybė Artimuose Rytuose, prie Viduržemio jūros. Šiaurėje ribojasi su Libanu, rytuose su Sirija ir Jordanija, pietuose ir pietryčiuose su Egiptu. Krantus skalauja trys jūros: Viduržemio, Raudonoji, ir Negyvoji.
 
Izraelio klimatas: Vasara paprastai būna ilga, šilta ir sausa (nuo balandžio iki spalio mėn.). Žiema būna švelni (nuo lapkričio iki kovo mėn.), kalnuotuose šalies rajonuose – šiek tiek šaltesnė ir sausesnė. Didžioji dalis kritulių iškrenta lapkričio – vasario mėnesiais šiauriniuose ir centriniuose rajonuose. Šiauriniuose rajonuose kartais sninga. Vasarą iš Arabijos Sinajaus dykumų pučia karšti, sausi vėjai.
 
Izraelio gamta: Izraelis - kontrastų šalis, kurioje vos 200 km spinduliu galima išvysti įvairių gamtovaizdžių: saulės išdegintas dykumas, žydinčius derlingus slėnius ir sniegu padengtas kalnų viršūnes, istorinius miestus ir net 3 jūras.
 
Garsiausi Izraelio turizmo traukos centrai: Kelionės į Izraelį metu pirmiausia siūloma aplankyti Netaniją. Netanija – tai vienas gražiausių Izraelio miestų, Viduržemio jūros perlas su švelniu klimatu, nuostabiais parkais, puošniomis gatvėmis, ir galimybe puikiai praleisti laiką bet kuriuo metų laiku. Svarbiausias Izraelio uostas – Haifas. Ten galima apžiūtėti Karmelitų ordino vienuolyną (XIIIa.), švyturį „Stela Maris“, Didžiąją Haifos sinagogą, pranašo Elijo uolą; Bachajų šventovę su nepakartojamo grožio „Persiškais sodais“. Tai terasinio tipo tropinės augmenijos parkas. Pakeliui į Netaniją siūloma aplankyti karaliaus Erodo miestą – Cezarėją, ir ten apžiūrėti romėnų laikų amfiteatrą, nuo II a. išlikusį vandentiekį – akveduką, XII-XIII a. kryžiuočių miesto - tvirtovės griuvėsius. Taip pat siūloma ekskursija po šventas vietas Galilėjoje, Nazarete, aplankant Marijos Apreiškimo baziliką, Šv. Mergelės šaltinį ir grotą, prie kurio archangelas Gabrielius apsireiškė Marijai, Galilėjos Kaną, vietas susijusias su Jėzaus gyvenimu ir stebuklais: Galilėjos ežerą,Kafarnaumą, Jordano upę. Nazarete: Šventosios Šeimos namą, Tabchą, Palaimos kalną, Magdalą.
Lankantis Tel Avive  galima apsilankyti senajame rytietiškame Karnelo turguje. O Tel Avivo senamiestyje – Jafoje aplankyti senąjį uostą, Andromedos akmenį, Šv. Petro bažnyčią, dailininkų kvartalus. Esant galimybei, galima nuvykti į Palestinos savivaldoje esantį Betliejų: Kristaus gimimo vietą šv.Kotrynos bažnyčioje.
Kelionės į Izraelį metu būtina apsilankyti Izraelio sostinėje Jeruzalėje - visų pagrindinių religijų centre. Jeruzalė, vienas seniausių pasaulio miestų, atspindi ne tik Europos tautų, krikščionybės ir islamo istoriją, bet ir visos žmonijos istoriją. Čia, senamiestyje, kaip reta kuriam nors žemės kampelyje, jaučiama kažkas tokio, kas sunkiai gali būti perduota žodžiais – tam tikra nepakartojama pasaulio tūkstantmetės istorijos realumo atmosfera. Kristaus kapo bazilika, Kančių kelias, Raudų siena, mečetė El Aksa, o senamiesčio rytuose kyla Alyvų kalnas su Getsemanės sodu, nuo kurio viršūnės atsiveria nuostabi visos Jeruzalės panorama.
Nuvykus prie Negyvosios (Mirties jūros) siūlomos maudynės sūriausioje pasaulyje jūroje. Tai viena iš paslaptingiausių ir įdomiausių vietų pasaulyje, tyvuliuojanti apie 400 m žemiau jūros lygio. Druskomis persotintas vanduo pasižymi nepaprastomis gydomosiomis ir kosmetinėmis savybėmis. O nuvykus į Eilato kurortą, galima pailsėti prie Raudonosios jūros. Poilsis Eilate – tai puikus klimato ir pramogų, jūros ir dykumos, kalnų ir oazių, paprasto beduinų valgio ir nuostabiausių prancūziškų patiekalų derinys. Poilsis prie šios jūros – tai atgaiva kūnui ir sielai.
Izraelyje gerai išvystyta turizmo infrastruktūra, taip pat puikūs smėlėti pliažai, šiltas jūros vanduo bei švelnus klimatas pritraukia daug vietinių ir užsienio turistų.
 
Rekomenduojamos lauktuvės ir suvenyrai iš Izraelio:  produktai, pagaminti iš Negyvosios jūros mineralų, suvenyrai religijos tematika. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.