Reikalinga pagalba?

Kelionės į Indiją

Spalvinga, paslaptinga, kupina kontrastų Indija. Tadž Mahalo rūmai - paminklas meilei, Auksinis Indijos trikampis: Delis - Agra - Džaipūras, amžinasis Varanasis, poilsis prie vandenyno Goa kurorte ar Keraloje - atostogos, kupinos stebuklų ir nuotykių.

daugiau apie Indiją

Oficialus pavadinimas: Indijos Respublika
Plotas:3 166 285  km².
Gyventojų skaičius: 1,1mlrd.
Sostinė: Delis
Kiti miestai: Varanasis, Džaipuras, Agra.
Kalba: hindi,
Pagrindinė religija: hinduistų.
Piniginis vienetas: Indijos rupijos (INR)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +3,5 val.
 
 
Indijos geografinė padėtis: Indijos Respublika, iškyšulys Indijos vandenyne, Vidurio Azijoje. Indija ribojasi su Pakistanu, Bangladešu, Nepalu, Kinija, Birma ir Butanu. Goa valstija yra vakariniame Indijos iškyšulio pakraštyje. 
 
Indijos klimatas: Tropikų. Ryškūs trys sezonai: vasara, žiema, ir musoniniai lietūs. Pastarieji prasideda nuo gegužės vidurio iki spalio. Geriausia kelionę planuoti sauso ir vėsaus sezono metu, t.y. žiemą (maždaug nuo spalio iki balandžio mėnesio). Goa klimatas tropinis, vasarą būna 30-37 laipsniai karščio, žiemą žemiausia temperatūra – 20 laipsnių šilumos. Geriausia vykti atostogauti spalio – balandžio mėnesiais.
 
Indijos gamta: Indijos kraštovaizdžio įvairovė stulbina: sausringos dykumos, vešliai žaliuojančios džiunglės, didžiulės lygumos ir plokščiakalniai. Indijoje yra ir jauniausi, aukščiausi pasaulio kalnai – Himalajai. Daug Indijos upių, tarp jų ir Ganga, prasideda Himalajuose.
 
Garsiausi Indijos turizmo traukos centrai: Delis– milijoninis Šiaurės Indijos miestas, kuriame jau daugiau kaip 3000 metų gyvena skirtingų kultūrų tautos, čia vienas greta kito gyvuoja nesuvokiamas skurdas ir prašmatni prabanga. Tai miestas pribloškiantis savo dydžiu, gyventojų skaičiumi, transporto judėjimu. Senasis Delis - chaotiška miesto dalis, su siauromis gatvelėmis, turgavietėmis ir Mughal epochos architektūriniais paminklais. Trumpas sustojimas prie Raudonojo forto, buvusios imperatoriaus Shah Jahan rezidencijos. Dabartinį ansamblį sudaro rūmai, mečetė, parkas, minaretas. Vėliau apsilankymas Indijos didžiausioje mečetėje Jami Madij, pastatytoje XVII amžiuje. Ekskursiją tęsiame po visiškai kitokį Naująjį Delį, kur plačios gatvės jungia tris atskirus rajonus prekybinį, gyvenamąjį ir vyriausybinį. Indijos Vartai (karo memorialo arka žuvusiems Indijos kariams), Parlamento rūmai, pačios brangiausios kiekvieno indo šventovės - Mahatmos Gandi kremavimo vieta ir Shanti Vata, vieta kur kremuota Indira Gandi , imperatoriaus Humayjun mauzoliejus.
Varanasis – vienas seniausių Indijos miestų, įsikūrusių prie šventos Gango upės. Čia prie šventos upės krantų kasdien suplaukia tūkstančiai maldininkų, nuplauti viso gyvenimo nuodėmių. Tai švenčiausia vieta induistams, kurių daugelis iš čia palydimi į paskutinę kelionę.
Indijos amžiaus masteliais Džaipuras yra visiškai jaunas miestas, kuris statėsi XVIII amžiuje. Beveik visas miestas pastatytas iš vietoje kasamo kalkakmenio. Šviesiai plytinė namų fasadų spalva miestui suteikia rožinį atspalvį. Rožinė spalva Indijoje reiškia svetingumą. Pačiame miesto centre – didžiulė observatorija, priklausanti maharadžos rūmų kompleksui. Čia yra didžiausias pasaulyje Saulės laikrodis,kuris vis dar tiksliai rodo laiką.
Pažintis su Rajasthan sostine – Amber fortu, įkurta didžiojo kario ir astronomo maharadžos Jai Singh II prieš 260 metų. Tai XVI a, induistinės ir islamiškos architektūros statinys, iškilęs gražioje vietoje ant kalvos. Apsilankymas miesto rūmuose, maharadžų rezidencijoje. Šiame komplekse, kurio dalis skirta turistams, įrengtas muziejus, jame eksponuojami reti rankraščiai, meno kūriniai, maharadžų papuošalai, ginklai, rūbai.
Taip pat aplankomas unikalus musulmonų architektūros pavyzdys, Mughal dvasią išlaikęs miestas – Fatehpur Sikri. Miestas pastatytas imperatoriaus Akbaro 1569 m, po 15 metų buvo apleistas dėl vandens stokos. Apžiūrimas Salimo Kristi kapas, Panč Mahal persiškas vėjo bokštas haremo moterims, Džama Masdižd mečetė.
Kelionės į Indiją metu rekomenduojama apsilankyti Agroje Tadž Mahale – garsiajame architektūros šedevre, žinomame visame pasaulyje. Šį nuostabų paminklą 1630 metais pastatė Mughal imperatorius Šachas Džehanas, savo mylimai žmonai Mumtaz Mahal. Ansamblio statyba truko 17 metų, o statybinė medžiaga (marmuras, brangieji akmenys ir kt.) buvo gabenami iš viso pasaulio. Tadž Mahalas – meilės paminklas, vienas lankomiausių architektūrinių objektų visoje Indijoje.
Maharadžos, brahmanai... Reikia nuvykti į Indiją, kad suprastum, kad tai – ne pasakų herojai. Kelionė po Indiją – kelionė laike. Po pažinties su šia nuostabia šalimi, ilgam išlieka neišdildomi prisiminimai ir įspūdžiai.
 
Populiariausi suvenyrai iš Indijos: prieskoniai,arbatos, šilkas, tikri perlai, rakų darbo kilimai, saldumynai, egzotiški papuošalai. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.