Reikalinga pagalba?

Kelionės į Švediją

Šalis Švedija.

daugiau apie Švediją

Oficialus pavadinimas: Švedijos Karalystė
Plotas: 449 964 km²
Gyventojų skaičius: 9,2 mln (2008 m)
Sostinė: Stokholmas
Kiti miestai: Geteborgas, Malmė, Upsala, Karlskrona
Kalba: švedų
Pagrindinės religijos: evangelikų liuteronų
Piniginis vienetas: Švedijos krona
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Geografinė padėtis. Švedijos Karalystė - didžiausia iš Skandinavijos šalių ir užima Skandinavijos pusiasalio rytinę dalį. Vakaruose ji ribojasi su Norvegija, šiaurėje - su Suomija, pietuose tiltas jungia su Danija. Jūros siena su - Estija, Latvija, Vokietija, Lenkija, Rusija. Švedija - jūrinė valstybė, rytinius krantus skalauja Baltijos jūra, vakaruose - Šiaurės jūra. Gotlandas - didžiausia Baltijos jūroje Švedijai priklausanti sala. Šalį sudaro trys istorinės-geografinės dalys: Jotlandas (pietinė), Sveatlandas (vidurinė) ir Norlandas (šiaurinė). Švedijos šiaurė - dalis etninės geografinės srities, vadinamos Laplandija, kuri nusidriekia į Norvegiją, Suomiją ir Rusiją.
 
Klimatas. Švedijos klimatas - vidutinių platumų pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Pietinėje ir vidutinėje šalies dalyje didelę įtaką klimatui turi vandenynas. Sausio mėnesio vidutinė temperatūra yra nuo -14 iki 0°C priklausomai nuo regiono, Liepos mėnesį - nuo 10 iki 18°C. Kritulių kalnuose buna iki 2000 mm, lygumose iki 800 mm. Sniego danga šaltuoju periodu šiaurinėje dalyje vietomis išsilaiko iki 7 mėnesių. Šiaurinėje Švedijos dalyje žiemos ilgos ir šaltos, o vasaros šviesios ir vėsios. Birželio ir liepos mėnesiais nesutemsta ištisą parą. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra – -10, o už Poliaračio - -14, vasarą - +14-16°C. Laplandijos klimatas arktinis, čia iki šiol važinėjama šunų kinkiniais. Geriausias laikas keliauti į Švediją - gegužės – rugsėjo mėn.
 
Švedijos gamta. Vakarinėje Švedijos dalyje driekiasi Skandinavijos kalnų grandinė, kurių aukščiausios viršūnės iškilusios per 200 m. Jas dengia daugiamečiai sniegynai ir nedideli ledynai. Aukščiausias kalnas - Kebnekaise (2111 m). Šalies viduryje, rytuose ir pietuose kraštovaizdis ne toks kalnuotas, jį sudaro daugiausia plokščiakalniai ir kalvotos žemumos. Ledynmetis Švedijai paliko daygybę ežerų – jų čia per 4000 didesnių kaip 1 km². Didžiausias ežeras – Vänern (5585 km²), didžiausias Šiaurės Europoje. Švedijoje daug upių, jos trumpos, vandeningos ir beveik visos įteka į Baltijos jūrą. Ilgiausia upė – Dalelvenas (520 km). Šalyje daug gamtos draustinių, o kalnuotoje šiaurėje įkurti vieni didžiausių Europoje nacionalinių parkų. Švedijos pajūriui būdinga daugybė šcherų - mažučių salų ir uolų, stūksančių netoli kranto. Pietinėje krašto dalyje yra daug įlankėlių, paplūdimių, kopų. Apie 15 proc. teritorijos yra už Šiaurės poliaračio. Čia vidurvasarį saulė niekada nenusileidžia (poliarinė diena), o viduržiemį niekada nepatenka (poliarinė naktis).
 
Kelionė į Švediją sužavės kiekvieną. Dėl nedidelio gyventojų skaičiaus Švedijos kraštovaizdis garsus savo dideliais žmogaus nepaliestų miškų ir kalnų plotais. Kruizas Baltijos jūra - puikus būdas susipažinti su šia itin žavinga Skandinavijos šalimi.
 
Garsiausios Švedijos lankytinos vietos.
Pažintis su Švedija neįmanoma neaplankant šalies sostinės Stokholmo. Stokholmas - didžiausias Švedijos miestas, įsikūręs Baltijos pakrantėje ir salose, kurias su žemynu jungia senoviniai ir šiuolaikiniai tiltai. Miestas laikomas vienu vaizdingiausių pasaulio miestų. Vanduo supa beveik trečdalį salų ir septynis miesto kvartalus. Tad miestas išraizgytas molų, kanalų, tiltų voratinkliu ir dažnai vadinamas Šiaurės Venecija. Stokholmas yra viena iš nedaugelio pasaulio sostinių, kurioje ramybė ir tyla, grynas oras, aiškus dangus ir erdvės dera su didžiulio miesto gyvenimu. Stokholmo simbolis – Karalių rūmai, daug lankytojų sutraukia Riterių bažnyčia, “Vaza“ muziejus. Kelionės į Švediją metu patirsite visą paletę nepamirštamų akimirkų, galėsite prisiliesti prie išpuoselėtos, estetika dvelkiančios skandinaviškos kasdienybės.
 
Populiariausi suvenyrai iš Švedijos: rankų darbo amatų dirbiniai, švediškas stiklas,mediniai Dala arkliukai (vienas nacionalinių šalies simbolių), pasaulyje garsi Švedijos Absolut Vodka, knygos, kramtomas tabakas ir pypkės.