Reikalinga pagalba?

Kelionės į Liuksemburgą

Šalis Liuksemburgas.

daugiau apie Liuksemburgą

Oficialus pavadinimas: Liuksemburgo Didžioji Hercogystė
Plotas: 2 586 km²
Gyventojų skaičius: 474 413 tūkst.
Sostinė:  Liuksemburgas
Kiti miestai: Ešas prie Alzeto, Diudelanžas, Šiflanžas.
Kalba: prancūzų, vokiečių, liuksemburgiečių.
Pagrindinės religijos: katalikų
Piniginis vienetas: euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC + 1 val.

Geografinė padėtis. Liuksemburgas – viena iš mažiausių Europos valstybių, Tai  sausumos valstybė vakarų Europoje, besiribojanti su Prancūzija, Vokietija ir Belgija.

Klimatas.  Liuksemburge vyrauja žemyninis, vidutinių platumų klimatas, veikiamas Atlanto vandenyno vėjų. Žiemos čia būna švelnios, o vasaros vėsos. Šalčiausias mėnuo - sausis, šilčiausi – liepa ir rugpjūtis.

Liuksemburgo gamta. Liuksemburgas yra 84 km ilgio ir 52 km pločio, šalis yra padalinta į dvi aiškiai apibrėžtas sritis – Eslingas ir Gutlandas. Eslingas – šiaurėje esanti, apie 32%  šalies teritorijos užimanti sritis. Ji išsidėsčiusi Ardėnų kalnuose, tai yra miškingas ir kalvotas kraštas. Gutlando sritis apima valstybės centrą ir pietus, ji užima 68% valstybės teritorijos. Gutlandas yra labiau urbanizuotas, jame gyvena 87% šalies gyventojų. Ši sritis yra labiau lygumų kraštas, didelę jos dalį užima žemės ūkio paskirties dirbamos žemės.

Garsiausios Liuksemburgo lankytinos vietos. Rekomenduojama aplankyti šalies sostinę – Liuksemburgą, jame apžiūrėti miesto senamiestį, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, Nacionalinį istorijos ir meno muziejų, Kirchbergo rajoną, kuriame susitelkusios svarbios Europos Sąjungos institucijos: Europos Parlamento sekretoriatas, Europos Bendrijos Teisingumo Teismas, Europos investicijų bankas ir t. t.  Taip pat turistus traukia Pétrusse kazematai. Tai XVII a. ispanų  iškasti požeminiai, gynybiniai tuneliai, čia ekskursija trunka tik apie 45 min, tačiau ji labai varginanti. Būtina aplankyti Notre Dame katedrą. Tai didžiojo hercogo rūmai pastatyti XVI a. pabaigoje, kurių viduje yra kunigaikščio šeimos laidojimo vieta.

Populiariausios lauktuvės iš Liuksemburgo.  Juvelyriniai, keramikos dirbiniai, tradiciniai saldumynai.