Reikalinga pagalba?

Kelionės į Jungtinę Karalystę

Didinga Anglijos, Velso ir Škotijos praeitis lydi visos kelionės po Jungtinę Karalystę metu. Įdomios ekskursijos kosmopolitiškame Londone, legendomis apipintos Velso ir Škotijos pilys, kalnų, žaliuojančių pievų ir ežerų panorama, jaukūs miesteliai, parkai, įspūdingos Šiaurės jūros ir Atlanto pakrantės.

daugiau apie Jungtinę Karalystę

Oficialus pavadinimas: Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė (sutrumpintai Jungtinė Karalystė)
Plotas: 244 820 km²
Gyventojų skaičius: apie 61 mln. (2007 m)
Sostinė: Londonas
Kiti miestai: Edinburgas, Liverpulis, Kardifas, Glazgas, Mančesteris, Belfastas ir kt.
Kalba: anglų
Pagrindinės religijos: krikščionys
Piniginis vienetas: svaras sterlingų
Laikas: laiko juosta GMT/UTC

Geografinė padėtis. Didžioji Britanijayra Europos šiaurės vakaruose tarp Šiaurės jūros ir Atlanto vandedyno. Šalis užima didžiąją dalį Britų salyno, išskyrus Airijos dalį. Jungtinę Karalystę sudaro Anglija, Velsas, Škotija (Didžioji Britanija) ir Šiaurės Airija.

Klimatas.  Salyne vyrauja Atlanto jūrinis klimatas, kuriam įtakos turi Golfo srovė. Didesnė dienų dalis metuose būna apniukusios, debesuotos. Žiemos drėgnos ir švelnios, pučia gūsingi vėjai. Vasartos vėsios, pavasaris ir ruduo – vėjuoti ir žvarbūs. Dažnos miglos ir rūkai. Apie 200 dienų per metus būna su krituliais.

Gamta.  Šalies krantai raižyti, daug pusiasalių užutėkių ir įlankų. Palei kai kurias pakrantes yra aukštumų, kyla uolos. Rytinei ir vakarinei Škotijos bei pietinei Anglijos pakrantei būdingi klifai, o Škotijos šiaurinei pakrantei – fjordai. Rytinėje Anglijos pakrantėje krantas lėkštas, su smėlio paplūdimiais. Anglijoje dominuoja kalvotos lygumos, tik šiaurės vietovėse yra kalnuotos.  Didžioji Velso dalis – kalnuota, aukščiausia viršukalnė Snowdon (1085 m). Škotijos rytuose ir pietuose vyrauja žemumos, o šiaurėje ir vakaruose – kalnai. Ten stūksantis Ben Nevis kalnas (1343 m) – aukščiausia šalies vieta. Šiaurės Airijos regionas – kalvotas.
Šaliai priklauso apie 1098 nedidelių salų.

Garsiausios Didžiosios Britanijos lankytinos vietos.
Vienas iš pagrindinių turistų traukos centrų Didžiojoje Britanijoje - sostinė Londonas - vienas gražiausių ir didingiausių pasaulio miestų. Londone rekomenduojame aplankyti  Vestminsterio abatiją – Anglijos karalių karūnavimo ir laidojimo vietą, Parlamento rūmus, apžiūrėti miesto simbolį – Didyjį Beną, Ministro Pirmininko rezidenciją, didžiausias ir populiariausias Trafalgaro bei Pikadilio aikštes. Viktorijos laikų inžinerijos stebuklas – Tauerio tiltas ir Tauerio tvirtovė, išgarsėjusi savo kalėjimu, Šv. Pauliaus katedra – sero Kristoferio Reno baroko architektūros stebuklas, šiuolaikinis Doklando rajonas, Haid parkas.

Kelionės Didžiojoje Birtanijoje metu būtina aplankyti karališkąją rezidenciją – Vinzoro pilį, jau 900 metų priklausančią karališkajai šeimai, aplankykite svarbiausią priešistorinį (2800 m. pr.Kr) paminklą visoje Britanijoje Stounheindžą, užsukite į Viljamo Šekspyro gimtinę – Stratfordą prie Eivono.

Keliaujant į Škotiją stebina nuostabus kraštovaizdis: kalnai aštriomis viršūnėmis, vingiuoti slėniai, ūksmingi miškai, tamsūs paslaptingi ežerai, avių bandos. Lochnesas – didžiausias gėlo vandens Škotijos ežeras su paslaptingąją pabaisa Nese. Fort Williams – miestelis prisiglaudęs aukščiausio Škotijos kalno Ben Nevis (1344 m) papėdėje. Keliaudami Škotijoje būtinai apsilankykite sostinėje Edinburge didingoje Edinburgo pilyje, kurioje įsikūręs Karališkasis Škotijos muziejus ir saugomas Skono akmuo, Šv. Margaritos koplyčią, Karališkąją mylią, aplink kurią XII a. pradžioje pradėjo kurtis miestas.

Keliautojus užburia uolėti Velso kalnai, giliai pasislėpę smaragdo žalumo slėniai ir bekraščiai jūros. Verta aplankyti Karnarvono pilį, kurioje nuo 1911 m. vyksta iškilminga Didžiosios Britanijos sosto įpėdinio Velso princo investitūra. Konvy pilis ir miesto sienos yra didžiausia, stipriausia ir geriausiai išsilaikiusi tvirtovė šiaurės Velse.