Reikalinga pagalba?

Kelionės į Norvegiją

Nuostabūs šiaurietiškos gamtos peizažai lydės kelionės po Norvegiją metu: vaizdingi fjordai, ledynai, nuo kalnų viršūnių krintantys kriokliai, sraunių upių išraižyti bei vaiskia žaluma pasipuošę slėniai.

daugiau apie Norvegiją

Oficialus pavadinimas: Norvegijos karalystė
Plotas: 323 802 km²
Gyventojų skaičius: 4,6 mln.
Sostinė: Oslas
Kiti miestai: Bergenas, Tronheimas, Stavangeris, Lilehameris.
Kalba: norvegų
Pagrindinė religija: evangelikų liuteronų
Piniginis vienetas: Norvegijos krona (1 EUR ~ 9,06 NOK)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Norvegijos geografinė padėtis: Norvegija yra nepaprastai graži šalis, išvagota ledynų, fiordų ir kalnų. Tai ilga siaura šalis, nutįsusi išilgai Skandinavijos pusiasalio iš šiaurės rytų į pietvakarius. Nuo Danijos ją skiria Skagerako sąsiauris. Norvegija ribojasi su Švedija ir Suomija.
 
Norvegijos klimatas: Norvegijos klimatas yra subarktinis pereinamasis ir vidutinių platumų jūrinis, pereinamasisį žemyninį, todėl čia vidutinė sausio temperatūra šiaurėje -2 - -4°C , o pietuose +2°C, bet truputi pakeliavus į kalnus temperatūra staigiai krenta ir yra -10 - -12°C, o kartais nukrinta iki -40°C. Vasaros būna labai lietingos ir trumpos, temperatūros vidurkis - 6 - 10°C, o pietuose 15°C. Norvegijos šiaurinis klimatas švelnesnis nei Š.Amerikos šiaurėje.Tačiau aukštikalnėse klimatas labai atšiaurus ir čia sniegas išsilaiko visus metus.
 
Norvegijos gamta: Norvegijos gamta įdomi tuo, kad žiemą čia būna poliarinės naktys, o trumpos vasaros viduryje saulė šviečia net naktį. Norvegijos krantai išraižyti siauromis įlankomis, vadinamomis fiordais. Fiordai – siauros vingiuotos įlankos uolose, kurias prieš milijonus metų sukūrė tirpstantys ir pasitraukiantys ledynai. Kiekvienas fiordas išsiskiria nepakartojamu landšaftu, forma ir vandens spalva. Geriausias laikas apsilankyti fiorduose – nuo balandžio iki rugsėjo. Pakrantės pasipuošusios žalumo, o pavažiavus toliau nuo jūros net vasarą galima rasti sniego.Didžiausias dėmesys Norvegijoje skiriamas gamtai. Šalyje galima pasigrožėti įspūdingais kalnais, fiordais, kriokliais. Kalnuose pajuntama beribė laisvė, čia patiriama neišdildomų ispūdžių. Didžiausias Norvegijos fiordas - Sognefjord (205 km.) Fiordų pamatyti atvyksta turistai iš įvairiausių šalių ir suprantama dėl ko – niekur daugiau tokios gražios gamtos neišvysite.
 
Garsiausi Norvegijos turizmo traukos centrai: kelionės į Norvegiją metu, atvykus į sostinę Oslą negalima neaplankyti viduramžiškos Akershus pilies ir tvirtovės. Ši pilis buvo viena stipriausių visoje šiaurinėje Europoje. Toliau pažintį su miestu siūlome pratęsti aplankant Rotušę, Universitetą, Karalių rūmus ir parką, tai miela vieta pasivaikščioti, apžiūrėti Karališkuosius rūmus. Osle yra įkurtas ir Nacionalinis teatras su puošnia rokoko stiliaus sale. Taip pat smagu pasivaikščioti po garsujį Vigelando skulptūrų parką, kuriame daug žalumos, tvenkinys su antimis, takai apaugę senais medžiais. Turbūt šiame parke labiausiai žavinčios yra didžiulės granito skulptūros. Didesnio skulptūrų parko nerasite visame pasaulyje. Centre rekomenduojame apžiūrėti Oslo Katedrą, Parlamento rūmus, pasivaikščioti Karlo Johano pėsčiųjų gatvele.
Netoli Oslo, Bygdoi pusiasalyje yra įžymios Oslo atrakcijos, įskaitant Liaudies muziejų po atviru dangumi, Vikingų laivų muziejus, kuriame galima pamatyti net tris burinius vikingų laivus, statytus 800-900 metais, tai geriausiai išlaikyti tokio amžiaus laivai visame pasaulyje.
Kelionės i Norvegiją metu aplankome ir turistų pamėgtą paslaptingąjį trolių kraštą – Trolandiją. Trolstigeno kelią supantys kalnai yra milžiniški - tai Karaliaus (Kongen), Karalienės (Dronningen) ir Bišopo (Bispen) kalnai. Stigfoso krioklys krenta žemyn link Isterdalen slėnio. Per šias visas gamtos grožybes vingiuoja Trolių kelias. Stačiose kalno vietose, kelias padaro 11 vingių, kai kuriose vietose perkirstas šlaitų, kitur saugiai pastatytas ant natūralių akmenų pagrindo. Tai siauras vingiuotas kelias su atvirais nusileidimais.Toliau turistų laukia nepakartojamas plaukimas laivu vienu gražiausių Norvegijoje Geirangerio fjordu, nepamirštant pasigrožėti įžymiuoju Briksdalo ledynu. Pažintis su Norvegija pratęsiama viename įspūdingiausių parkų – Jotunheimeno nacionaliniame parke, kuris yra vienas ryškiausių ir labiausiai atspindinčių Norvegijos laukinę gamtą. Šiame parke grožimės aukščiausia Norvegijos viršukalne – Galhiopigen, bei kitomis viršūnėmis. Keliaudami Norvegijoje būtinai sustokite prie vieno plačiausio Norvegijoje Tvindefoso krioklio. Taip pat tęsdami kelionę aplankykite Bergeną. Susipažinkite su Edvardo Grygo gimtine, miestu išsidėsčiusiu tarp septynių kalvų, kuris dar vadinamas „vartais į fjordų karalystę“.
Aktyvus poilsis Norvegijoje neatsiejamas nuo žvejybos, kopimo į kalnus, slidinėjimo, žygių dviračiais ir t.t Kiekvienais metais susidomėjimas Norvegija tik didėja, vis daugiau turistų šią šalį įtraukia į savo kelionių sąrašą. Po pažinties su šia nuostabia šalimi, ilgam išlieka neišdildomi prisiminimai ir įspūdžiai.
 
Rekomenduojamos lauktuvės ir suvenyrai iš Norvegijos: nacionaliniais raštais megzti megztiniai, pirštinės, kepurės; trolių, briedžių, vikingų figūrėlės; rudasis sūris, ožkos sūris, rūkyta banginio mėsa. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.