Reikalinga pagalba?

Svarbi informacija

Reikalingi dokumentai

Vykstant į kelionę, privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ. Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, galiojančius visos kelionės metu. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, jie laikomi negaliojančiais.  Vykstant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, būtinas pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos dienos; kai kurios šalys reikalauja ir ilgesnio paso galiojimo termino. Ne visos Europos šalys (pvz. Ukraina, Baltarusija, Rusija, Kosovas, Andora) pripažįsta Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelę, čia reikalingas LR pasas.  Informaciją apie asmens dokumento (pasas ar asmens tapatybės kortelė) tinkamumą, keliaujant į skirtingas valstybes, galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/location

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, kelialapis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu.

Dėl informacijos  apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame  kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

Vaikų išvykimo į užsienio valstybes tvarka Lietuvoje

Į kelionę vykstantiems vaikams, priklausomai nuo valstybių, į kurias keliaujama, kaip ir suaugusiems, būtinas LR pasas arba asmens tapatybės kortelė (gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas).

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia, kai vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

Vaikams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija, kai vaikas vyksta į nepriklausančią Šengeno erdvei valstybę. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Vaikams iki 18m. vykstant į keliones laivais, juos turi lydėti asmuo, ne jaunesnis negu 25 metų.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Išsamesnės informacijos  teiraukitės, paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos tel. 8 5 2719305 arba ieškokite internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

Vizos

Europos Sąjungos piliečiams, keliaujantiems į kelionių organizatoriaus „Guliverio kelionės“ kataloge aprašytas keliones, išskyrus į Baltarusiją, Rusiją, tolimuosius kraštus (Tailandą, Kambodžą, Indiją, Kiniją ir kt.), galioja bevizis režimas. Išsamesnės informacijos apie vizas teiraukitės kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę.

Kitų valstybių piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi patys.                 

Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už tai, kad, neįsigijęs ar negavęs vizos, turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas kelionę nutraukti ir pats grįžti į gyvenamąją vietą. „Guliverio kelionės“ neatsako už pasienio ir migracijos tarnybų priimamus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Draudimas

Būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas neįskaičiuotas į kelionių kainą, todėl draudimu turistai privalo pasirūpinti patys. Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – Balcia Insurance SE (www.balcia.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR ). Perkant kelionę, apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėse – Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija. Kitose šalyse ESDK negalioja. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/butinoji-pagalba-keliaujantiems

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt.

Apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu galima, likus ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota, likus trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tą pačią dieną kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis, bet ne vėliau kaip 7 kalendorinės dienos iki kelionės pradžios.
Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose, prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

Draudimo taisykles rasite internetinėje svetainėje  https://www.balcia.lt/uploads/TRAVEL/Kelioni%C5%B3%20draudimo%20taisykl%C4%97s_LT-003-03_20231006_LT.pdf

Išvykimo į keliones autobusu laikas ir vieta

Į daugelį kelionių (Centrinės, Vakarų ir Pietų Europos šalys) išvykimas ir grįžimas galimi iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Klaipėdos*, Kryžkalnio*, Panevėžio*, Šiaulių*. Vykstant į Latviją, Estiją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, Sankt Peterburgą, išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio arba Šiaulių, Klaipėdos*, Alytaus* arba Marijampolės* (*pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį). Vykstant į Baltarusiją, galimi išvykimai iš Vilniaus, Kauno. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

Į keliones išvykstama anksti ryte, dažniausiai tarp 3:00 ir 6:00 valandos. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, likus 2-3 dienoms iki kelionės pradžios, prašome pasitikrinti mūsų internetinėje  svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“)  arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Likus 1 dienai iki kelionės, išvykimo informaciją pranešime trumpąja žinute (SMS) turisto nurodytu mobiliojo telefono numeriu.

Keliaujant autobusu, į išvykimo vietą prašome atvykti 10-15 min. anksčiau iki nurodyto išvykimo laiko.

Išvykimo į kelionę ir grįžimo iš kelionės miestų eiliškumas Lietuvoje gali nesutapti.

Atvykimo į viešbučius ir sugrįžimo iš kelionės laikas

Kataloge nurodyti apytikriai atvykimo į viešbučius, grįžimo iš kelionės laikai, kurie gali keistis dėl iš anksto nenumatytų aplinkybių: meteorologinių sąlygų, kelių būklės bei jų remonto darbų, transporto kamščių, pasienio patikros ir kt. Kelionių organizatorius nebus laikomas atsakingas, jei dėl aukščiau išvardintų ir iš anksto nenumatytų aplinkybių, atvykimo į viešbučius ir ( ar) sugrįžimo iš kelionės laikas skirsis nuo nurodyto programoje.

Jei programoje paskutinę kelionės dieną parašyta, kad grįžtame „naktį“, tai sugrįžimo iš kelionės į Lietuvą laikas yra ~ 1-4 val. nakties, priklausomai į kurį miestą (Vilnių ar Kauną) sugrįžtate.

Transportas

Autobusai: į  keliones vykstama nuo 28 iki 70 vietų autobusais, kuriuose yra vaizdo ir garso grotuvai, oro vėdinimo sistema, tualetas. Wi -Fi ir telefonų pakrovimo paslaugos autobusuose neteikiamos. Autobuse  nebus teikiamas ir karštas vanduo.

Pageidautina, kad kelionėje autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg.

Užsakydami kelionę, turistai gali rinktis užsakymo metu dar neužimtą sėdėjimo vietą pagal pateiktą autobuso planą, kuriame nurodyta sėdėjimo eilė ir viena iš keturių vietų (A,B,C,D). Likus 1-3 dienoms iki išvykimo į kelionę, tikslų sėdėjimo vietos numerį galite sužinoti kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę arba trumpąją žinute gautoje išvykimo informacijoje. Kai į kelionę vyksta vienas turistas, sėdėjimo vietą jis gali rinktis tik greta jau užsakiusių vietas pavienių keliautojų. Kelionių organizatorius, esant reikalui, pasilieka teisę pakeisti Jūsų pasirinktą vietą autobuse.

Papildomos vietos autobuse skiriamos už papildomą mokestį ir tik suderinus su kelionių organizatoriumi.

Taisyklės keliaujantiems autobusu:

Pagal galiojančias ES taisykles, autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę.

Autobusui judant, keleivių ir kartu vykstančių asmenų saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone.

Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus.

Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota. Kelionės metu dieną autobusas stoja kas 2-3 val., o naktį kas  3-4 val. Higienos ir saugumo sumetimais nesinaudokite autobuso tualetu stovėdami.

Autobuso salone keliose vietose prie lango yra įrengti avariniai plaktukai, skirti avariniam stiklo išdaužimui. Kelionės metu, išskyrus avarijos atvejus, griežtai draudžiama juos liesti.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Lėktuvai: keleivių registracija į lėktuvą prasideda 2-3 val. prieš skrydį ir baigiasi 30-60 min iki skrydžio. Leistino nemokamai vežti registruojamo ir rankinio bagažo svorį aviakompanijos nurodo bilietų taisyklėse, todėl, prieš įsigyjant lėktuvo bilietus, būtinai susipažinkite su aviakompanijų pagrindinėmis keleivių ir bagažo vežimo sąlygomis.

Nardymo įranga ir kitas sportinis inventorius apmokestinamas papildomai. Svarbu atkreipti dėmesį į rankiniame bagaže draudžiamų gabenti daiktų sąrašą. Tikslią informaciją apie keleivių ir bagažo gabenimo taisykles rasite oro uostų bei aviakompanijų internetinėse svetainėse.

Aviakompanijų, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašas. Europos Komisija sudarė ir nuolat atnaujina oro vežėjų, kuriems draudžiama vykdyti veiklą Europos Bendrijos teritorijoje, sąrašą. Šį sąrašą rasite internetinėje svetainėje https://ec.europa.eu/transport/modes/air/safety/air-ban_lt  

Apgyvendinimas kelionių metu

Kelionių autobusu metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės“ viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai; kambariuose nėra oro kondicionieriaus, mini baro, kurie, esant galimybei, užsakomi už papildomą mokestį vietoje. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-iems – 3-ims kambariams arba koridoriuje.

Turistai, pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose, moka prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Turistas, vykstantis vienas ir neužsisakęs vienviečio kambario, apgyvendinamas dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais**. Jei tokios galimybės nėra, vienviečio kambario priemoka yra privaloma.

**Jei kelionę užsakote likus daugiau nei 7 dienoms iki išvykimo ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei kelionę užsakote likus mažiau nei 7 dienoms iki išvykimo, kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.

Kiekvienoje šalyje viešbučio kategorijai keliami reikalavimai skiriasi, todėl skirtingų šalių viešbučių negalima vertinti pagal vienodus vertinimo kriterijus. Kai kuriuos mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto.

Keliaujantys į kai kurias poilsines-pažintines (Graikija, Juodkalnija, Kroatija ar kt.) ir tolimųjų kraštų keliones, apgyvendinimo tipą kurortuose (viešbučiai, pensionai, privatus sektorius ar kt.) pasirenka patys, pirkdami kelionę. Jei konkretūs viešbučiai nenumatyti, turistai apgyvendinami kelionės programoje nurodytos kategorijos ir tipo viešbučiuose, pensionuose ar pan. Kelionės metu apsistojant apartamentų tipo viešbučiuose, pensionuose ar privačiame sektoriuje, papildomai gali būti apmokestinamos kai kurios paslaugos, higienos reikmenys, balta patalynė, vonios rankšluosčiai ir kt. Tikslesnė informacija apie apgyvendinimą nurodyta kelionių atmintinėse.

Tarpinių nakvynių metu turistai apgyvendinami turistinės klasės viešbučiuose dviviečiuose, dviviečiuose su pristatoma lova, triviečiuose kambariuose. Pageidaujantys gyventi vienviečiuose kambariuose moka prie kainos nurodytą priemoką.

Kelionėse, kurių metu numatytos nakvynės keltų kajutėse, turistui pageidaujant, kelionių organizatorius už papildomą priemoką gali užsakyti vietas pageidaujamos aukštesnės kategorijos kajutėje, pasirenkant iš keltų linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose. Priklausomai nuo laivo modelio, kajučių modifikacija, plotas, vidaus įranga bei paslaugų kiekis ir įvairovė gali skirtis. Kataloge pateikta preliminari informacija apie paslaugas keltuose pagal duomenis, kuriuos keltų linijos pateikė katalogo spausdinimo metu.

Viešbučio administracija ir keltų kompanija savo nuožiūra apgyvendina turistus laisvuose užsakyto tipo kambariuose (kajutėse). Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose (kajutėse) neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio ( kelto) ir yra tenkinami tik esant galimybei.

Tikslius viešbučių pavadinimus, kuriuose turistas bus apgyvendinamas kelionės metu, galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienom iki išvykimo.

Dėl kai kurių viešbučių lokacijos  autobusai ne visada gali privažiuoti prie pat viešbučio, todėl tokiais atvejais turistams gali tekti kelis šimtus metrų iki apgyvendinimo vietos eiti pėčiomis.

Maitinimas kelionės metu: informacija ape maitinimą nurodyta kelionių programose (skyrelyje “Į kelionės kainą įskaičiuota), viešbučių aprašymuose ir kainų lentelėse. Maitinimo paslaugų teikimo tvarką, patiekalų ir gėrimų įvairovę, maitinimo laiką nustato viešbučių administracija. Gėrimai vakarienių metu į maitinimo kainą neįskaičiuoti. Jei išvykimas iš viešbučio yra ankstyvas, turistamas gali būti pateikiamas pusryčių paketas; vėlyvo atvykimo į viešbutį atveju gali būti pasiūlyta vakarienė iš šaltų patiekalų.

Kelionės kaina

Likus ne mažiau kaip 20 dienų iki kelionės pradžios, dėl pasikeitusių vežimo išlaidų (keičiantis degalų kainoms, privalomiems mokesčiams ir kt.), pasikeitus valiutos keitimo kursams, apgyvendinimo paslaugų kainoms ir pan., kelionių organizatorius pasilieka teisę padidinti kelionės kainą. Informaciją apie pasikeitusią kelionės kainą suteiks kelionių organizatorius ar kelionių organizatorių atstovaujantis kelionių agentas/agentūra.

Mokami objektai ir ekskursijos

Mokami objektai ir ekskursijos kelionių aprašymuose pažymėti žvaigždutėmis (*), (**), o skyrelyje „Į kainą neįskaičiuota“ nurodyta apytikslė įėjimo į mokamus objektus bilietų kainų suma. Nurodyta suma gali keistis, jei nuo katalogo spausdinimo datos iki kelionės pradžios mokamų objektų kainos pasikeis. Jei mokamas objektas kataloge nėra pažymėtas (*), tai reiškia, kad į objekto vidų nebus einama. Ekskursijos už papildomą mokestį pažymėtos (**). Laisvu laiku aplankyti siūlomų objektų bilietų kainos nėra įtrauktos į bendrą mokamų objektų kainų sumą.

Daugelio vietovių ir lankomų objektų vietinių gidų paslaugos – už papildomą mokestį.

Už mokamus objektus ir ekskursijas turistas moka pats tos šalies, kurioje lankomi objektai, valiuta.

Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių aplinkybių, tokių kaip masiniai renginiai, streikai, vietos valdžios sprendimai, keltų tvarkaraščių pasikeitimai, transporto spūstys, kelių remonto darbai, meteorologinės sąlygos ir t.t., programoje numatyti lankomi objektai ir ekskursijos gali būti pakeisti alternatyviais, keičiamas lankymo eiliškumas.

Skiepai

Vykstant į Europos šalis, skiepai  nėra būtini. Keliaujant į egzotiškus kraštus, rekomenduojame pasitarti su gydytoju dėl profilaktinio skiepijimosi nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais pasirūpinti ir už juos sumokėti turi pats turistas. Papildomos informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos centrą  tel. 85 2159273 arba interneto svetainėje www.ulac.lt

Elektros srovė

Kai kurių šalių viešbučiuose būna elektros srovės sutrikimų. Ne visose šalyse vienoda įtampa (220 V arba 125 V), todėl atkreipkite dėmesį į instrukcijas vonios kambariuose. Kai kuriuose viešbučiuose elektros lizdai gali būti kitokios formos nei Lietuvoje, todėl, jei planuojate naudotis savo elektriniais prietaisais, patartina įsigyti keitiklį. Kai kuriuose viešbučiuose tokį prietaisą galima išsinuomoti.

Vanduo

Vandenį gerti iš čiaupo daugelyje šalių nerekomenduojama. Chemiškai apdorotas ar bakterijomis užterštas vanduo gali pakenkti sveikatai.

Naudingos nuorodos

Prieš išvykstant į kelionę patariame atidžiai išstudijuoti Valstybinio turizmo departamento informaciją, skirtą turistams. Informaciją rasite internetinėje svetainėje www.tourism.lt

Papildomą informaciją apie išvykimo į užsienį sąlygas  galite sužinoti paskambinę į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos tel. 852719305 arba internetinėje svetainėje www.pasienis.lt

Atmintinės keliautojams

Keliautojo atmintinėje nurodyta informacija, reikalinga ruošiantis kelionei: apranga ir avalynė, kurios gali prireikti kelionės metu, rekomenduojami pasiimti daiktai, atskirų mokamų objektų kainos ir kt. Atmintines keliautojams rasite mūsų internetinėje svetainėje prie kelionių aprašymų. Jei neturite galimybės perskaityti atmintinės internetinėje svetainėje, prašykite spausdintos atmintinės kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionę.

Nuolaidos keliaujantiems autobusu:

keliaujantiems antrą kartą – 5 %
keliaujantiems trečią kartą – 7 %
keliaujantiems ketvirtą kartą – 10 %
keliaujantiems penktą kartą – 12 %
keliaujantiems šeštą ir daugiau kartų – 15 %
vaikams iki 12,99 m.– 10 %
senjorams (vyresniems nei 65 m.) – 10 %
jaunavedžiams – 10 % (nuolaida taikoma pateikus pažymą apie būsimą santuoką arba santuokos liudijimą, jei ji įregistruota ne anksčiau, kaip prieš 2 mėn.);

Nuolaidos grupėms, keliaujančioms autobusu:

10 asmenų grupei – 10-ajam asmeniui –  99 %

Didesnėms turistų grupėms nuolaidos derinamos individualiai!

Nuolaidos grupėms taikomos tik tuomet, kai kelionė užsakoma ta pačia data visai grupei iš karto.

Visoms kelionėms į pramogų parkus vaikams iki 12 metų kaina mažesnė iki 25%!*
*vaikų grupėms kainos skaičiuojamos individualiai.
Už papildomas paslaugas (bilietus į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugas,  medicininių išlaidų draudimą, maitinimą ir pan.) moka visi keliautojai. Vietų skaičius ribotas!

Tolimųjų kraštų ir kelionėms lėktuvu taikomos tik prie programos nurodytos nuolaidos.

Užsakant kelionę, taikoma viena iš nuolaidųišankstinio pirkimo, specialaus pasiūlymo, fortūnos, paskutinės minutės, lojalaus kliento, vaiko, senjoro, jaunavedžių, grupinė nuolaida. Nuolaidos nesumuojamos. 
Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą.
Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Papildomos organizuotos turistinės kelionės sutarties keitimo sąlygos, susijusios su Covid-19 liga

1. Jeigu iki kelionės pradžios turistas susirgo COVID-19 liga, pateikęs ligą patvirtinančius dokumentus jis gali pasirinkti vieną iš šių alternatyvų:

 • Nemokamas užsakyme esančių asmenų keitimas:
  - likus 24 val. iki išvykimo į kelionę autobusu, jei kelionės trukmė yra 1 - 5 dienos, išskyrus keliones, kurių metu plaukiama laivais;
  - likus 48 val. iki išvykimo į ilgesnės nei 5 dienos trukmės kelionę autobusu bei visoms kelionėms, kurių metu plaukiama laivais.
 • Keisti kelionės datą ar/ir tokios pat arba ilgesnės trukmės kelionės kryptį keitimo dieną galiojančiomis kainomis:
  - kelionėms, kurių trukmė iki 5 dienų, apie tai informavus kelionių organizatorių ne vėliau kaip 5 dienas iki išvykimo – nemokamai; likus mažiau dienų – taikomas 20 proc. kelionės keitimo mokestis. Likusi įmokėta suma užskaitoma naujai kelionei;
  - kelionėms, kurių trukmė 6 ir daugiau dienų, apie tai informavus organizatorių ne vėliau kaip 10 d. iki išvykimo – nemokamai; likus mažiau nei 10 dienų – taikomas 15 proc. kelionės keitimo mokestis. Likusi įmokėta suma užskaitoma naujai kelionei.
 • Teikti prašymą dėl 80% sumokėtos sumos grąžinimo per 14 dienų.

2. Jeigu keliautojas negali vykti į kelionę, nes 14 dienų turi izoliuotis dėl artimo kontakto su sergančiuoju COVID-19 liga, jis gali pasirinkti vieną iš šių alternatyvų:

 • Nemokamai keisti užsakyme esančius asmenis likus 24 val. iki išvykimo į kelionę autobusu, kurios trukmė yra 1 - 5 dienos, išskyrus keliones, kurių metu plaukiama laivais ir 48 val. iki išvykimo į kelionę, kurios trukmė ilgesnė nei 5 dienos arba kurios metu plaukiama laivais;
 • keisti kelionės datą ar/ir tokios pat ar ilgesnės trukmės kelionės kryptį keitimo dieną galiojančiomis kainomis:

- kelionėms, kurių trukmė iki 6 dienų, apie tai informavus organizatorių ne vėliau kaip 5 dienos iki išvykimo - nemokamai, likus mažiau dienų – taikomas 20 proc. kelionės keitimo mokestis. Likusi įmokėta suma užskaitoma naujai kelionei;
- kelionėms, kurių trukmė 7 ir daugiau dienų, apie tai informavus organizatorių ne vėliau kaip 10 dienų iki išvykimo – nemokamai, likus mažiau nei 10 dienų – taikomas 15 proc. kelionės keitimo mokestis. Likusi įmokėta suma užskaitoma naujai kelionei.

 • teikti prašymą dėl pinigų grąžinimo pagal standartines sutarties sąlygas per 14 dienų.

3. Jei vykstama į kelionę lėktuvu, keičiant keliautoją už pavardės keitimą ar naujo bilieto pirkimą turistas privalo sumokėti pagal aviakompanijos nustatytas bilietų keitimo sąlygas ir tarifus.
4. Išvardintos išimtys galioja tik nedelsiant, ne vėliau kaip per 24 val. nuo apribojimų atsiradimo ir apie tai pranešus kelionių organizatoriui. Laiku nepateikus informacijos ir įrodymų apie ligą ar prievolę saviizoliacijai galioja turistinės kelionės sutartyje numatytos standartinės sutarties nutraukimo sąlygos.

Ginčų sprendimas

Ginčai dėl Organizuotos turistinės kelionės sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo ne teisme nagrinėjami Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo nustatyta tvarka Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje, adresu Vilniaus g. 25, LT-01402 Vilnius,   el. p. tarnyba@vvtat.lt, faks. (8 5 ) 279 1466, interneto svetainė www.vvtat.lt. Elektroniniu būdu prašymą galima pateikti per EGS platformą https://ec.europa.eu/consumers

Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 006916