Reikalinga pagalba?

Kelionės į Estiją

Gražuolis Talinas, jaunatviškasis Tartu, Saremos sala - šios vietovės įtraukiamos į daugelį turistinių maršrutų, tačiau verta atrasti ir neregėtąją Estiją - aplankyti Kuremae Puhitsos vienuolyną, romantišką Alatskivi pilį, Livonijos ordino pilį Rakverėje, Narvą, Skalūnų muziejų Kotla Jarvėje, pasigėrėti Šiaurinės Estijos gamta.

daugiau apie Estiją

Oficialus pavadinimas: Estijos Respublika
Plotas:45 227 km².
Gyventojų skaičius: 1,3 mln.
Sostinė: Talinas
Kiti miestai: Tartu, Narva, Pernu.
Kalba: estų.
Pagrindinė religija: liuteronų.
Piniginis vienetas: Euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +2 val.
 
Estijos geografinė padėtis: Estija išsidėsčiusi šiaurinėje Europos dalyje prie Baltijos jūros. Šiaurėje ribojasi su Suomija, šiaurės vakaruose su Švedija. Pietuose Estija turi sienas su Rusija ir Latvija. Estija pati mažiausia iš Baltijos šalių. Tai šalis su daugybe ežerų ir salų, miškai dengia apie 30% šalies teritorijos.
Estijos klimatas: Jūrinis, drėgnas. Estija yra vidutinėje klimato juostoje, jos klimatas skirtingas. Šiaurinėje Estijoje vasaros šiek tiek šaltesnės nei pietinėje jos dalyje, o žiemos švelnesnės šiaurinėje dalyje. Tokį klimatą įtakoja Baltijos jūra. Vasarą temperatūra svyruoja nuo +15 laipsnių šilumos iki +30 laipsnių šilumos, žiemą – nuo +1 laipsnių šilumos iki – 20 laipsnių šalčio.
Estijos gamta: Estija žemumų šalis, du trečdaliai jos teritorijos ne aukštesni kaip 50 m. Per Estiją teka apie 7000 upių ir upelių, be to, čia tyvuliuoja daugiau kaip 1000 ežerų. Didžiausias Estijos ežeras – Peipusas. Juo eina dalis Estijos ir Rusijos sienos, be to, tai penktas pagal dydį gėlo vandens ežeras Europoje. Dar 10 proc. Estijos teritorijos sudaro salos Baltijos jūroje. Dvi didžiausios salos – Sarema ir Hyjuma.
Garsiausi Estijos turizmo traukos centrai: Kelionę į Estiją siūloma pradėti nuo šalies sostinės Talino. Talino senamiestis sulaukia bene didžiausio turistų susidomėjimo, miestas nuo1997 metų įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Dauguma viduramžių bažnyčių, pirklių rezidencijų išlikę tokios, kokios buvo pastatytos XIII-XV a. Senamiesčio įžymybes galima apžiūrėti pėsčiomis. Aukštutiniame Taline yra Tompea pilis kur dabar įsikūręs Parlamentas, Domo Katedra, Rotušė, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai. Įspūdingai atrodo ,,Storosios Margaritos Bokštas,, šalia kurio yra įėjimas į senajį Taliną. Rekomenduojama pažinti Estiją keliaujant autobusu.
Taip pat turistams siūloma persikelti į didžiausią ir gražiausią Estijos salą – Saremą. Čia atvyksta tie, kurie nori pailsėti nuo miesto triukšmo ir tempo. Kuressare – pagrindinis Sarema salos miestas, turintis 15000 gyventojų. Miestas žinomas nuo 12 amžiaus. Pagrindinės lankytinos vietos – senovinės pilies vienuolynas, vienas iš nedaugelio Pabaltyje, kuris gerai išsilaikė, beveik koks buvo pradžioje. Pilyje įkurtas istorinis muziejus, pasakojantis apie turtingą salos istoriją. Centrinėje miesto aikštėje yra Rotušė ir prekybos centrai. Čia pat turgus, kur turistų laukia didelis suvenyrų pasirinkimas iš medžio ir dolomito. Moterys su malonumu perka megztinius iš šilto estiško lino. 
Taip pat Kuressarės miestelyje siūloma pasigrožėti Angla vėjo malūnų kompleksu – tai vienintelė likusi malūnų kalva Sarema saloje. Anksčiau kiekvienas kaimas turėjo vėjo malūnų kalvas. Iki šių dienų yra išlikę tik penki sveiki malūnai. Turistams siūloma pamatyti ir unikalų Kalio meteorinį kraterį – ežerą. Kalio ežeras garsus, nes susiformavo iš meteorito, nukritusio į tą vietą prieš 2700 metų. Vilsandi nacionalinis parkas yra vakarinėje salos dalyje, kuris užima 180 kv.metrų plotą. Parkas dažnai vadinamas ,,Paukščių rojumi,,. Šiandien sala ir jos viduramžiškos bažnyčios, vėjo malūnai, reta laukinė gamta yra viena populiariausių Estijos vietų.
Rekomenduojamos lauktuvės ir suvenyrai iš Estijos: vilnoniai mezginiai, suvenyrai iš medžio ir dolomito; Vanna Talinn likeris. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.