Reikalinga pagalba?

Kelionės į Baltarusiją

Lietuvos istorijos pėdsakai Baltarusijoje veda keliautojus į didikų Radvilų pilis ir rūmus Nesvyžiuje ir Myriuje, Didžiųjų Lietuvos kunigaikščių Vytauto ir Gedimino pilis Lydoje, Naugarduke ir Krėvoje. Puiki galmybė aplankyti Baltarusiją - vienadienės išvykos į Gardiną, Belovežo girios nacionalinį parką.

daugiau apie Baltarusiją

Oficialus pavadinimas: Baltarusijos Respublika
Plotas: 207 600 km²
Gyventojų skaičius:  10,4 mln.
Sostinė:  Minskas
Kiti miestai: Minskas, Mogiliavas, Gomelis
Kalba: gudų, rusų
Pagrindinės religijos: stačiatikių
Piniginis vienetas: Baltarusijos rublis
Laikas: laiko juosta GMT/UTC + 3 val.

Geografinė padėtis. Baltarusija yra Rytų Europos lygumoje, jos paviršius smarkiai paveiktas ledynų. Šiaurėje ir rytuose ribojasi su Rusija, pietuose su Ukraina , vakaruose su Lenkija, šiaurės vakaruose su Lietuva  ir Latvija.

Žymiausi Baltarusijos miestai: Minskas, Krėva, Nesvyžius, Lyda, Naugardukas, Gardinas.

Klimatas. Baltarusijos klimatas yra žemyninis. Vidutinė sausio mėnesio oro temperatūra nuo -4 °C iki -8 °C, Liepos mėnesio nuo +17 °C iki +19 °C.

Baltarusijos gamta. Apie trečdalį Baltarusijos teritorijos užima miškai. Didesnioji jų dalis yra pušynai, eglynai. Aukščiausia Baltarusijos vieta yra Dzeržinskio kalnas (346 m), žemiausia - Nemunas ties Lietuvos siena (90 m). Ilgiausia Baltarusijos upė - Dniepras.

Garsiausios Baltarusijos lankytinos vietos. Kelionės į Baltarusiją metu siūloma aplankyti sostinę Minską, miestas įsikūręs prie Svisločės upės. Populiariausi lankomi objektai yra Liaudies architektūros muziejus, kuriame puikiai parodoma kaip baltarusiai įvairiose srityse gyveno senovėje, Šv. Mergelės Marijos katedra, stebuklingas šviesų žibintų parkas, taip pat Šv. Petro ir Povilo cerkvė. Tai seniausia cerkvė Minske, pastatyta 1613 m. Baltarusijoje gausu pilių, ypač lankomų lietuvių. Viena iš jų - Myriaus pilis. Ji pastatyta XVI a pradžioje, iš pradžių ji pastatyta gotikos stiliumi, tačiau vėliau perstatyta renesanso stiliumi. Miro pilis buvo Radvilų giminės užmiesčio rezidencija, kurią puošė itališko stiliaus parkas. Taip pat būtina apsilankyti Nesvyžiaus pilies komplekse, jis taip pat priklausė Radvilų giminei.  Pilis pradėta statyti 1581 m, ją statant ypač daug dėmesio skirta vandens telkiniams - perkasams, seniau pilį vanduo supo iš rytų, pietų ir vakarų pusių. Kompleksą sudaro pilis- rūmai ir Kristaus kūno bažnyčia. Pilies kompleksas paskelbtas nacionaliniu istoriniu ir kultūriniu paminklu, 2005 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Verta aplankyti Lydą, kuri LDK priklausė iki XVIII a. antros pusės. Lydoje išvysite Didžiojo kunigaikščio Gedimino statytą pilį. Viešnagės Baltarusijoje metu verta aplankyti Ružanus, čia išvysite lietuvių magnatų Sapiegų rezidenciją. Rekomenduojama nuvykti į Augustavą čia bus unikali galimybė pasiplaukioti pramoginiu garlaiviu Augustavo kanalu. Žiemos metu itin mėgiama Belovežo giria, kurioje Jūsų laukia pasakiška viešnagė Senelio Šalčio rezidencijoje.

Populiariausios lauktuvės iš Baltarusijos:  lino, vilnos dirbiniai, suvenyrai iš molio, medienos.