Reikalinga pagalba?

Kelionės į Portugaliją

Didingos istorijos aidas ir išdidi kadaise garsiausių pasaulio keliautojų, atradėjų ir užkariautojų dvasia, ilgesingos fado melodijos, susiliejančios su temperamentingais brazilų ir kitų buvusių egzotinių kolonijų muzikos ritmai Portugalijos miestų ir kurortų gatves pripildo savotiško bohemiško lengvumo.

daugiau apie Portugaliją

Oficialus pavadinimas: Portugalijos Respublika
Plotas: 92 391km²
Gyventojų skaičius: 10,7 mln. (2009 m.)
Sostinė: Lisabona
Kiti miestai: Portas, Koimbra, Lagosas, Faras ir kt.
Kalba: portugalų
Pagrindinės religijos: katalikų
Piniginis vienetas: Euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Geografinė padėtis. Portugalija - valstybė Europos pietvakariuose, užima Pirėnų pusiasalio pietvakarinę dalį, jos pakrantėje esantis Rokos kyšulys - tolimiausias į vakarus nutolęs Europos taškas. Šiaurėje ir rytuose šalis ribojasi su Ispanija, o pietuose ir vakaruose skalaujama Atlanto vandenyno. Šalis suskirstyta į septynias istorines sritis, kurioms priklauso ir Atlanto vandenyno salų grupės: Madeira ir Azorai. Madeira – salos, skendinčios ątogražų augalijoje ir gausiai lankoma turistų, yra ~1000 km į pietvakarius nuo Portugalijos. Azorai – 9 vulkaninės kilmės salų salynas už 1200 km į vakarus nuo Lisabonos.
 
Klimatas. Portugalijos klimatas – Viduržemio jūros baseino subtropinis. Šaliai būdingi du metų laikai – vasara ir žiema. Vasaros čia karštos ir sausos, žiemą prasideda lietingasis sezonas. Šiaurėje kiek šalčiau, dažniau lyja, vidutinė metinė temperatūra sieka 13°C, pietuose - 18°C. Žiemos šiltos, prie jūros sausio mėnesį vidutinė metinė temperatūra siekia 8-11°C, tarpukalnėse - 3-5°C. Kalnuose žiemą pasninga, sniegas išsilaiko kelis mėnesius. Geriausias laikas keliauti į Portugaliją – rugsėjo - spalio mėn., vidutinė temperatūra tuo metu ten 22-26°C, vandenynas įšyla iki 21°C.
 
Portugalijos gamta. Didžiausia Portugalijos upė – Težas, dalija šalį į pietinį ir šiaurinį regionus.Į Šiaurę nuo jos vyrauja miškingi kalnai, o į pietus - plyti Portugalijos žemuma ir plynaukštė su kalvomis. Krašto šiaurėje, vandenyno pakrantėje, į paviršių iškilusios uolos, kurios stačiai nusileidžia į vandenį. Tarp jų įsiterpusios įlankos ir siauros įlankėlės su smėlėtais paplūdimiais. Labiau į pietus pakrantė žema, jai būdingi smėlėti paplūdimiai ir kopos. Kalnuotoje Šiaurės Portugalijoje aukščiausia viršūnė – Estrelos kalnas (1993 m), tai populiari Portugalijos slidinėjimo vietovė. Į pietus nuo Lisabonos plyti lygumos. Šias sausas dykynes nuo pačiuose pietuose esančio Algarvės regiono skiria Alentežo kalnų grandinė.
 Kelionės į Portugaliją tampa vis populiaresnės. Kasmet šią šalį aplanko daugiau kaip 12 mln turistų. Miškais apaugusi kalvų, smėlėtų paplūdimių, alyvmedžių giraičių ir garsių jūrų keliautojų šalis traukia keliautojus iš viso pasaulio. Daugelį labiausiai traukia Algarvė – sritis šalies pietuose, garsėjanti puikiais paplūdimiais ir šiltais orais, žiemą į aukštumų regioną mielai vyksta slidinėti turistai. Pakrantėse puikios sąlygos burlenčių, jėgos aitvarų sportui. Šalyje daugybė įvairių tautų paliktų kultūros paminklų, apstu festivalių, religinių švenčių, mugių, vasarį rengiami triukšmingi ir spalvingi karnavalai. Golfo mėgėjus traukia puikūs Portugalijos golfo aikštynai. Keturiolika jų patenka į geriausių Europos aikštynų šimtuką. Polsis Portugalijoje – nuostabių atostogų garantas. 
 

Garsiausios Portugalijos lankytinos vietos.

 
Kelionė į Portugaliją neįsivaizduojama neaplankant daugybės visame pasaulyje garsių vietovių ir objektų.
Šalies sostinė Lisabona - uostas ant septynių kalvų, įsikūręs prie Težo upės žiočių. XV. a. Miestas buvo pasaulinės svarbos uostas, per kurį vyko prekyba prieskoniais ir auksu. Toje vietoje, iš kur išplaukė didysis keliautojas Vaskas Da Gama, stovi Belemo bokštas. Šiuo metu daugybė senų rūmų ir dvarų paversta puošniais restoranais ir barais, parduotuvėmis ir meno galerijomis. Porto – antras pagal dydį Portugalijos miestas, didingas ir monumentalus, čia lankomi: įspūdingas dviaukštis Maria Pia tiltas, Katedra, Biržos rūmai ir kt. Fatima – dar viena Portugalijos įžymybė. Pagerbti Mergelės Marijos apsireiškimo čia plūsta šimtai tūkstančių piligrimų. Koimbra – senoji Portugalijos sostinė, turistų lankomi senoji romaninio stiliaus Katedra ir vienas seniausių Europoje Universitetas. Algarvės regionas, kur susitelkę ne viena dešimtis įdomių objektų ir vietovių, lankomas daugybės turistų. Lankydamiesi Algarvės regione užsukite į šiuos dėmesio vertus miestus - Vilamoura, Tavira Albufeira, Silves.  Apsilankius Algarvės gamtos draustinio apylinkėse, įspūdžiai neblės visą gyvenimą.  Keliaudami Portugalijoje būtinai užsukite pasigrožėti  Batalijos miestu ir jame esančiu vienu įstabiausiu gotikos statiniu Europoje -  Batalijos vienuolynu.  Vertas keliautojų dėmesio Alkobasa - miestasįsikūrusęs tarp dviejų upių, čia aplankykite  didžiausią  Portugalijos viduramžių bažnyčią Švč. Marijos vienuolyną. Rekomenduojame aplankyti Evorą – sienų apjuostą miestą, svarbiu tapusiu valdant romėnams, suklestėjusiu  viduramžiais kaip mokslo ir menų centras. Miesto senamiesčio architektūra viena turtingiausių Portugalijoje, tad ne veltui  miestas paskelbtas kaip UNESCO saugotinas paveldo paminklas. Kiekvienas Portugalijos regionas turi savo tradicinius valgius iš įvairiausių rūšių mėsos ir jūros gėrybių, įvairių patiekalų degustacija padės pajusti pilną šios įspūdingos šalies skonį.
 

Populiariausi suvenyrai iš Portugalijos: potugališki vynai, keramika, tradiciniai amatininkų dirbiniai (stiklo, porceliano), Madeiros juvelyriniai sidabro papuošalai ir puošniai siuvinėti audiniai.