Reikalinga pagalba?

Kelionės į Andorą

Andora žavi nuostabiais kalnų ir pakalnių peizažais, kalnus jungiančiais romėnų statytais tiltais, viduramžių bažnyčios ir varpinės, akmeniniais ir mediniais namais apstatytos jaukios miestų gatvelės.

daugiau apie Andorą

Oficialus pavadinimas: Andoros Kunigaikštystė
Plotas: 468 km²
Gyventojų skaičius: 78 115 tūkst.
Sostinė:  Andorra la Vella.
Kiti miestai: Enkampas, Les Eskaldesas, La Masana, Sant Chulija de Lorija.
Kalba: katalonų
Pagrindinės religijos: katalikų
Piniginis vienetas: euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.

Geografinė padėtis.  Andora labai maža pietvakarių Europos šalis, esanti rytinėje Pirėnų kalnyno dalyje tarp Ispanijos ir Prancūzijos.

Klimatas.  Andora  yra šilto kalnų klimato zonoje: žiemą vidutinė temperatūra siekia -2 °C, o vasarą +24 °C.

Andoros gamta. Andora yra tarp kalnų, iš visų pusių apsupta stačiomis uolomis. Aukščiausia viršukalnė Coma Pedrosa (2946 m). Žemiausia vieta – Riu Runer (840 m). Ilgiausia Andoros upė -  Valira, jos ilgis sieka 33 km. Didžiausias ežeras - Žuklaras.

Andora labiausiai žinoma  kaip vienas geriausių slidinėjimo kurortų Pirėnų kalnuose. Iš viso ten įrengtos 152 slidinėjimo trasos, jų bendras plotas siekia 247 km. Taip pat Andora garsėja žemomis prekių kainomis, todėl daug prancūzų ir ispanų atvyksta į Andorą apsipirkti.

Garsiausios Andoros lankytinos vietos. Kelionės metų į Andorą rekomenduojama aplankyti šalies sostinę Andora la Velja. Miestas garsus savo senamiesčiu Bari Antik, Kasa de la Val- vienu iš seniausių parlamentų Europoje, pastatytais 1580 m. Taip pat rekomenduojama aplankyti Sūrio namus, kuriuose galima paragauti daugiau nei 2 tūkst sūrio rūšių. Enkamas, miestelis rytinėje Andoros dalyje, tai  vietos religinis centras, čia stovi didžiausia Andoros katedra, šalia jos pastatytas religinio meno muziejus. Pas de la Casa - miestelis Prancūzijos pasienyje garsėjantis aktyviu naktiniu gyvenimu, čia įsikūrę daug barų ir naktinių klubų.

Populiariausios lauktuvės iš Andoros: šioje šalyje labai populiarūs gaminiai iš akmens ar medžio, todėl čia galima rasti unikalių suvenyrų iš medienos, tradicinių magnetukų, raktų pakabukų.

Šiuo metu kelionių į Andorą neorganizuojame.