Reikalinga pagalba?

Kelionės į Ispaniją

Temperamentinga, aistringa, alsuojanti gyvenimo džiaugsmą saulėtoji Ispanija. Užburiantys flamenko ritmai, Viduržemio jūros skalaujamos pakrantės, šurmulingi kurortai, istoriniai miestai ir juos puošiantys A.Gaudžio šedevrai.

daugiau apie Ispaniją

Oficialus pavadinimas: Ispanijos Karalystė
Plotas: 504 782  km².
Gyventojų skaičius: 40,4 mln.
Sostinė: Madridas
Kiti miestai: Barselona, Valensija, Sevilija, Saragosa.
Kalba: ispanų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +2 val.
 
Ispanijos geografinė padėtis: Ispanija vakaruose ribojasi su Portugalija, šiaurės rytuose – su Prancūzija ir nykštukine Andora, pietuose – su Gibraltaru. Šalies krantus skalauja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra – pakrantė driekiasi 3200 km. Į šalies teritoriją įeiną Balearų salos Viduržemio jūroje, Kanarų salos Atlanto vandenyne, Seutos ir Melilijos miestai Šiaurės Maroke.
 
Ispanijos klimatas: Ispanija turi tris skirtingas klimato zonas, todėl didelėje šalies teritorijoje su aukštais plokščiakalniais ir kalnagūbriais, taip pat dėl Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros įtakos klimatas labai įvairus, ypač žiemą. Drėgniausia šalies vieta – šiaurė, rytinėse ir pietinėse pakrantėse žiemos švelnios, retkarčiais palyja, o vasaros saulėtos ir sausos. Centrinė žemyno dalis patiria didžiausius temperatūros svyravimus, kur žiemą temperatūra nukrinta žemiau nulio, o vasaros ypač karštos ir sausos. Pavasarį ir rudenį užeina lietūs, o vasarą visur karšta, išskyrus kalnų rajonus. Klimatas Ispanijoje labai viliojantis: temperatūra vasarą būna apie 25-30 laipsnių šilumos, rudenį apie 18-22, o žiemą – apie 12 laipsnių šilumos.
 
Garsiausi Ispanijos turizmo traukos centrai: Kelionę į Ispaniją siūloma pradėti nuo vieno judriausio ir gyviausio Ispanijos miesto Barselonos. Barselona – labai judrus, šiuolaikiškas, antras pagal dydį Ispanijos miestas, vienas iš didžiausių Viduržemio jūros uostų. Barselona laikoma vienu didžiausių Europos kultūros centrų. Šio miesto senamiestis vadinamas gotikiniu kvartalu. Tai viduramžių gotikos pastatų ir bažnyčių muziejus po atviru dangumi. Ekskursijai po Barseloną skirkite pakankamai laiko, nes joje daug vertų dėmesio lankytinų objektų. Barselonos perlas – įžymiojo architekto Antonio Gaudžio nebaigta Šv. Šeimynos bažnyčia. Ji žavi savo didingumu. Pablo Pikaso muziejus – vienas lankomiausių Katalonijos meno muziejų. Gražiausia miesto gatve laikomas pėsčiųjų bulvaras Las Ramblas, besitęsiantis nuo Kolumbo paminklo iki Katalonijos aikštės. Montjuich kalva – puiki vieta apžvelgti visą miestą iš viršaus, nuo jo atsiveria puiki miesto ir uosto panorama. Barselona taip pat garsėja nuostabiais dainuojančiais fontanais. Tai fantastiškas vandens, spalvų ir muzikos šou, susiliejantis į pasakišką dermę. Daugiau nei 7 mlrd. įvairiausių formų ir spalvų kombinacijų, skambant populiariai klasikinei muzikai, suteikia labai daug teigiamų emocijų.
Keliaudami atomobiliu ar autobusu būtinai aplankykite Seviliją. Taifinikiečių, romėnų, maurų miestas. Sevilijos simbolis yra gražiausia ir didžiausia Ispanijos katedra bei jos varpinė La Giralda. Šalia katedros esantis Karališkasis Alkasaras - buvę maurų valdovų rūmai, žydų kvartalas "Santa Cruis". Nuostabus Marijos Luisos parkas. 
Didžiausias maurų imperijos palikimas Ispanijoje – Alhambra rūmai Granados apylinkėse, kurios statyba buvo pradėta XII a., Akropolio tipo tvirtovė, buvusi maurų karalių rezidencija. Įspūdingos rūmų menės, kolonados, sienų ornamentika, žydinčiuose Generalife soduose skendintys kiemai su čiurlenančiais fontanais. Didinga Granados katedra - Karlo V laikų geriausių architektų ir skulptorių kūrinys. 
Kitas žymus miestas Figueras– Katalonijos dailininko siurrealisto Salvadoro Dali gimtinė. Teatro Museo Dali – lankomiausias muziejus Ispanijoje po Prado, žaisminga vieta, užimanti senąjį miesto teatrą. Muziejus buvo kuriamas pagal Salvadoro Dali sumanymą, jam pačiam vadovaujant. 24 muziejaus salėse eksponuojama S. Dali grafika, skulptūros, knygų iliustracijos, plakatai ir svarbiausia – paveikslai.
Kelionės į Ispaniją metu būtina apsilankyti Monserato vienuolyne. Monserato vienuolynas, esantis už 50 km nuo Barselonos, yra seniausias benediktinių vienuolynas Ispanijoje, įsikūręs 1236 m virš jūros lygio ant dantytojo Monserato kalno, kuris susidarė prieš 25 mln. metų. Slenkant amžiams kalnas įgavo fantastiškiausias formas. Dangų remia apie 1200 įvairiausių uolėtų viršūnių. 1008 m. čia buvo pastatytas vienuolynas, tapęs Katalonijos dvasiniu centru. Kalno viršuje stovi Monserato bazilika, virš altoriaus – A.Gaudžio suprojektuota koplyčia, kurioje saugoma stebuklingosios Monserato Dievo Motinos skulptūra. Monserato vienuolyno bibliotekoje saugoma apie ketvirtis milijono senų knygų ir rankraščių. Monserato muziejuje gausu žymių dailininkų – El Greko, Karavadžo, Pikaso, Monė, Poliakovo, Dali – paveikslų. Šiuo metu vienuolyne gyvena apie aštuoniasdešimt vienuolių. Monserato vienuolynas pritraukia tūkstančius žmonių kiekvienais metais, norinčių pabūti šioje stebuklingoje vietoje.
Norite poilsio prie jūros? Tuomet rekomenduojame apsilankyti Kosta Brava – tai pakrantės regionas besitęsiantis nuo Barselonos iki Prancūzijos sienos ir garsėjantis populiariais pajūrio kurortais, miškingomis įlankomis, taip pat senosios architektūros paminklais, smėlio paplūdimiais bei vaizdingais peizažais. Iš čia laivu galite nuplaukti ir į Tossa de Maro miestelį, vadinamą Kosta Bravos pakrantės perlu. Laisvo laiko metu  aplankykite Blanes miestelį, kuriame galėsite išvysti įspūdingą, beveik penkiolikos hektarų teritoriją užimantį, Marimurtra botanikos sodą.
Ispanija turistus vilioja savo fiestomis, tradicine bulių kova arba korida, pomidorų karu, flamenko šokiu, šilta saule, nepakartojamu vynu ir triukšmingomis linksmybėmis.
 
Rekomenduojamos lauktuvės ir suvenyrai iš Ispanijos: vėduoklės, kastanjetės, labai įvairi keramika, skraistės, avies ar ožkos sūriai, vynas, vytintas kumpis, alyvuogės. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.
Kurortas netoli Barselonos
 • 5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis prie Viduržemio jūros!
 • Populiari kelionė!
 • 07 19 Miami 3* Callela, 07 19 reikalinga pavienė moteris
 • *Lojaliems klientams taikomos nuolaidos iki 15%!
 • Šalys: Ispanija
 • Perkant internetu -1 %
 • Daugiau informacijos
Ronda
 • Išsami pažintis su nuostabiu Ispanijos regionu - Andalūzija!
 • Kelionės vadovas iš Lietuvos!
 • Puikiai turistų įvertintas maršrutas!
 • 3 nakvynės kurorte prie jūros!
 • Skrydis nuo: 320 €
 • Šalys: Ispanija
 • Perkant internetu -1 %
 • Daugiau informacijos
Kurortas Kosta Bravos pakrantėje
 • 5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis prie Viduržemio jūros!
 • Naujiena!
 • 08 04 Hotel Balmes Callela, 09 22 Hotel Mar Blau Callela
 • *Lojaliems klientams taikomos nuolaidos iki 7 %!
 • Skrydis nuo: 200 €
 • Šalys: Ispanija
 • Daugiau informacijos