Reikalinga pagalba?

Sicilija (lėktuvu)

Aplink Siciliją per 8 dienas!
Kelionės vadovas iš Lietuvos!
Palermas-Katanija-Sirakūzai-Taormina-Trapanis-Eričė-Agrigentas-Marsala
7 nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis!
Skrydžio kaina nuo: 135 €
Papildoma nuolaida perkant internetu -1 %
 • Pažintis su ypatingąja Sicilijos sala - kelių civilizacijų lopšiu!
 • Įsimintinos ekskursijos po gražiausius regiono miestus ir miestelius: Palermą, Kataniją, Sirakūzus, Taorminą, Agrigentą ir kt. 
 • Apsilankymas prie didžiausio Europoje veikiančio ugnikalnio - Etnos.
 • Pažintis antikiniu paveldu Agrigento šventyklų slėnyje ir Selinuntės archeologiniame parke. 
 • Apsilankymas Villa Romana del Casale - garsėjančia didžiausia Romos imperijos laikų mozaikų kolekcija.
 • Apsilankymas viename gražiausių salos vietų - Trapanio druskų rezervate.

Sicilija (lėktuvu)

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Anksti ryte susitikimas su kelionės vadovu Rygos oro uoste. Tiesioginis skrydis*** Ryga - Palermas. Keliaujame pažinti ypatingos Sicilijos salos - kelių civilizacijų lopšio. Europoje daugiau nėra tokios vietos, kur galėtumėte rasti tokią turtingą istoriją, daugiatautę kultūrą, klestinčią gamtą, smaragdinę jūrą ir puikų poilsį svetinguose viešbučiuose. Pervežimas į salos sostinę Palermą, normanų užkariautojų pavadintą “Saulės karalyste”. Apžvalginės ekskursijos metu praėję pro renesansinius Naujuosius vartus, išvysite Normanų rūmus ir Palatino koplyčią* - lotynų, bizantiečių arabų ir normanų stiliaus šedevrą - auksu, mozaikomis ir marmuru dekoruotas kiekvienas šios koplyčios interjero centimetras. Tęsiame ekskursiją ir einame link šv. Jono atsiskyrėlio bažnyčios, menančios viduramžius ir traukiančios dėmesį savo dideliais raudonais kupolais. Apžiūrėsime Palermo puošmeną - įspūdingo dydžio, grožio ir unikalios architektūros Palermo katedrą. Apsilankysime miesto širdyje - Quattro Canti aikštėje, užsuksime į Vucciria turgų, kur galėsite pasimėgauti sicilietiškais kvapais ir skoniais. Galiausiai pasiekiame Foro Italico - žaliąją zoną, anksčiau buvusią mėgstama Palermo aukštuomenės pasivaikščiojimų vieta. Laisvas laikas pietums, rekomenduojame paragauti granita al caffe con panna - šaldyto espresso ledų su plakta grietinėle ir duonele ar žymiųjų cannoli - kremu įdarytų pyragaičių. Išvykstame iš Palermo, pakeliui užsukame į šalia esančią Monrealę,  apžiūrėsime įspūdingą bizantiškojo ir sicilietiško stiliaus Monrealės Santa Maria La Nuova katedrą*, kurios vidus išpuoštas net 6400 m2 ploto mozaikomis, bei šalia esantį šv. Marijos vienuolyną*. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.


2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Trapanio druskos laukų rezervatą*, užimantį beveik 1000 ha plotą. Karšti Afrikos vėjai, ilgos, saulėtos vasaros dienos ir seklūs pakrantės vandenys - puikios druskos gaminimo sąlygos, pamanė finikiečiai, maždaug prieš 2700 metų pradėję druskos išgavimą. Ir šiandien tomis pačiomis sąlygomis čia vis dar išgaunama druska, stūkso baltos druskos krūvos, tvarkingai apdengtos terakotinėmis plytelėmis. Unikalų kraštovaizdį puošia olandiško stiliaus vėjo malūnai, pirmą kartą pastatyti viduramžiais, pumpuodami jūros vandenį per šliuzus į baseinėlius arba iš jų. Keliaujame į labiausiai į vakarus nutolusį Sicilijos tašką - Trapanio uostamiestį. Apžvalginė ekskursija po senamiestį, kuriame ryškius architektūrinius ženklus paliko įvairios miestą valdžiusios civilizacijos: pasivaikščiosime seniausiomis miesto gatvėmis Via Garibaldi, Corso Italia ir Corso Vittorio Emanuele, apžiūrėsime vieną seniausių šv. Augustino bažnyčią ir šalia esantį Saturno fontaną, šv. Lorenzo baziliką, papuoštą įspūdingu žaliu kupolu, laikrodžio bokštą, turintį Saulės ir Mėnulio ciferblatus, bei miesto simbolį - Ligny sargybos bokštą, saugojusį miestą nuo piratų antpuolių. Laisvas laikas pietums, pageidaujantys galės apsilankyti žuvies turguje ir pasinerti į sicilietiško miesto šurmulį. Išvykstame į Eričės miestelį, pakibusį ant stačios uolos. Iki miestelio pasikelsime įspūdinga 3099 m ilgio funikulieriaus* trąsa. Iš Eričės atsiveria nepakartojama panorama į Trapanio miestą ir įlanką, kalnus, Pantelerijos salas, giedrą dieną galima pamatyti net Tunise esantį Bono kyšulį. Miestas tiesiog alsuoja istorija: žymiausi objektai - saracėnų pastatyta Castello Pepoli ir normanų XII a. Castello di Venere bei senovinės miestą supančios sienos. Pasivaikščiokite akmenimis grįstomis gatvelėmis, paragaukite vietinių saldumynų, gaminamų pagal slaptus vienuolių receptus bei pajuskite viduramžių dvasią. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.


3 diena. Pusryčiai. Vykstame į žavingą uostamiestį Marsala, kurio pavadinimas kilęs iš arabiško žodžio „Mars el'Allah“, reiškiančio “Dievo uostas”. Miestas buvo klestinti graikų kolonija ir pagrindinis prekybos bei plėtros į Afriką taškas. Marsala didžiuojasi savo vynu bei turtinga istorija, ypač tuo, jog čia išsilaipino Garibaldis su savo tūkstančiu vyrų, taip pradėdamas Italijos suvienijimą. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėsime žymiausius miesto objektus - barokinę katedrą, Respublikos aikštę ir Balandžio 8-osios rūmus. Esant galimybei Marsala vyno degustacija**. Šį gėrimą išgarsino britas John’as Woodhouse, kuriam vynas taip patiko, jog nusprendė jo parvežti į savo gimtąją šalį. Laisvas laikas pietums. Tęsiame kelionę ir keliaujame į Selinuntės archeologinį parką* – dižiausią archeologinę vietove visoje Europoje. Selinuntės miestas įkurtas 650 m. pr. Kr. ir buvo vienintelė graikų kolonija, turėjusi savo kalbą ir valiutą. Archeologinis parkas užima net 270 ha. plotą ir suskirstytas į 5 zonas: akropolį, nekropolį ir tris mažus kalnus. Ekskursijos metu pasivaikščiosime ir apžiūrėsime išlikusias šventyklas, griuvėsius, pajusime ankstesnę miesto didybę. Keliaujame prie įspūdingo gamtos paminklo - Turkų laiptų. Šis balto kalkakmenio skardis, besileidžiantis į turkio spalvos jūrą, garsėja vėjo ir jūros išraižytomis „laiptelių“ formomis. Gamta, kaip didis menininkas, ilgainiui apdirbo kalkakmenį, jūros ir sūraus vėjo dėka ji švelniai vingiavo, formavo terasas ir išlygino kiekvieną kampą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Keliaujame link Agrigento - vieno seniausių Sicilijos miestų, graikų kolonistų įkurto 581 m. pr. Kr. ir buvusio žymiu Viduržemio jūros meno centru. Aplankysime Agrigento šventyklų kompleksą*, vieną iškiliausių graikų meno ir kultūros paminklų, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Komplekse išlikusios 8 dorėniškos šventyklos, žymiausios Heros ir Santarvės šventyklos stebina savo dydžiu ir grožiu. Vasario arba kovo mėnesį Agrigente vykstančio migdolų žydėjimo festivalio metu, Šventyklų slėnis savaitei tampa šventės vieta, skirta žmonių susitikimui ir bendravimui. Laisvas laikas šventyklų slėnyje. Vykstame į Agrigentą. Apžvalginę ekskursiją pradedame Atenea gatvėje, pagrindinėje istorinio centro gatvėje,  einame link Šventosios Dvasios vienuolyno, garsėjančio vienuolių kepamais migdoliniais pyragaičiais. Daugybė ledainių, parduodančių pecorino ledus - subtilaus skonio ledus, pagamintus iš avies rikotos sūrio. Tęsiame ekskursiją ir gatvelių bei laiptų labirintu kylame link graikų Santa Maria bažnyčios, pastatytos XII a. ant antikinės šventyklos. Priėję normanų-gotikinio stiliaus San Gerlando katedrą*, esančią ant aukščiausio miesto taško, pasigrožėsime nuo kalvos atsiveriančia miesto panorama. Išvykstame link Katanijos. Pakeliui sustojame Sicilijos širdyje esančiame Piazza Armerina mieste, kuriame yra žymioji romėnų Villa Romana del Casale*, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Pastatyta IV a. pr. Kr., turtingo patricijaus, spėjama imperatoriaus Maksimiliano, vila garsėja puikiai išsilaikiusiomis Romos imperijos laikų mozaikomis, vaizduojančiomis tiek mitologines, tiek kasdieninio gyvenimo scenas. Vilą XII a. palaidojo galinga nuošliauža, kuri užkonservavo pastatus ir padėjo išlaikyti didžiausią ir įspūdingiausią mozaikų kolekciją pasaulyje. Vykstame link Katanijos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į Kataniją, antrą pagal dydį miestą Sicilijoje, įkurtą 729 m. pr. Kr., Etnos ugnikalnio pašonėje. Būtent Etna per XVII a. įvykusį išsiveržimą ir dar po poros dešimtmečių sekusį žemės drebėjimą miestą visiškai sugriovė. Katanijos senamiestis, pastatytas iš juodai pilko vulkaninio akmens, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėsime Duomo aikštę, normaniškąją Katedrą, dedikuotą miesto globėjai šv. Agotai, ir miesto simbolį juodos lavos Fontana dell‘Elefante - Dramblio fontaną, Biscari rūmus ir buvusius šv. Benedikto vienuolyno rūmus - gražiausius kataniškojo baroko pavyzdžius. Laisvas laikas. Keliaujame į Sirakūzus - garsų antikinės kultūros ir mokslo miestą, įkurtą III a. pr. Kr. Čia gyveno matematikas ir išradėjas Archimedas, filosofas Platonas, dramaturgas Aischilas. Apžvalginė ekskursija: pasivaikščiosime žaviomis arabiško stiliaus gatvelėmis, aplankysime katedros aikštę, Artemidės fontaną, archeologinį parką* : akmenyje iškaltą graikų teatrą (III a. pr. Kr.), “Dionisijaus ausies” urvą. Vykstame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Keliaujame prie Etnos ugnikalnio* - didžiausio Europoje veikiančio ugnikalnio (~ 3320 m, aukštis nuolat kinta). Pagal romėnų mitologiją Etna - Vulkano (ugnies dievo) kalvė. Ugnikalnis žavi savo įspūdingu kraštovaizdžiu, net iki pavasario išliekančia sniego kepure bei dovanoja Katanijos regionui drėgmę ir derlingą žemę. Esant palankioms oro sąlygoms, keltuvu* ir visureigiais* pakylame iki ugnikalnio kraterio, kur galėsite pasigėrėti atsiveriančiais unikaliais vaizdais, pajusti kalnų vėjų žvarbą. Pasivaikščiojus lavos laukais ir pasirinkus spalvotų lavos akmenėlių, leidžiamės žemyn. Vykstame į Taorminą - kurortą prie Jonijos jūros. Pažintis su istoriniu miesto centru: antikinis graikų teatras*, nuo kurio atsiveria Etnos didybė, Korvajos rūmai, kuriuose anksčiau posėdžiaudavo Sicilijos parlamentas, fontanas su Taorminos simboliu kentauru. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai. Išvykstame link Mesinos - šiauriausio Sicilijos miesto, esančio vos keli kilometrai nuo žemyninės Italijos dalies.1908 m. įvykęs žemės drebėjimas sugriovė daugelį Mesinos istorinių paminklų, tačiau tai leido miestui vėl iškilti su išskirtiniu Belle Epoque stiliaus pastatais, plačiais bulvarais, kurie suteikia miestui erdvės bei ramybės ir kurios trūksta kitiems Sicilijos miestams. Apžiūrėsime vėlyvosios gotikos stiliaus Katedrą, katalonų Annunziata bažnyčią - arabų, normanų stiliaus šedevrą, Oriono ir Neptūno fontanus. Paragaukite Mesinos miestui būdingų canoli su rikota ar citrininės granitos ledų. Vykstame į žavų Čefalu žvejų miestelį, kuriame galite pajusti tipišką Viduržemio jūros atmosferą, pasigrožėti skaisčiai mėlyna Tirėnų jūra, pasivaikščioti siauromis gatvelėmis. Apžiūrėsime XI a. normanų katedrą, kurioje yra įspūdinga Jėzaus Pantokratoriaus mozaika, 2013 m. buvo pasirinkta Tikėjimo metų simboliu. Laisvas laikas pietums. Atvykstame į viešbutį prie Palermo. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Palermo.

8 diena. Pusryčiai (arba pusryčių paketai). Skrydis*** Palermo- Ryga.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu/mikroautobusu pažintinio turo metu; 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis; kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

*** lėktuvo bilietai Ryga - Palermas - Ryga (Ryanair, lėktuvo bilietai perkami tik susirinkus minimaliam keliautojų skaičiui tuo metu galiojančiomis kainomis); registruotas bagažas; Kurorto rinkliava:  ~16 EUR/asm (PRIVALOMA ir mokama vietoje); (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~200 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos; pervežimas Vilnius-Kaunas-Ryga-Kaunas-Vilnius - 70 EUR/asm.; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

minimalus keliautojų skaičius - 15; lėktuvo bilietai perkami surinkus minimalų keliautojų skaičių; jei lėktuvo bilietus perkate patys, prieš pirkimą būtinai susisiekite su kelionės pardavimo agentu; pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; minimalus skaičius pervežimui Vilnius-Kaunas-Ryga-Kaunas-Vilnius - 7 asm.; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Kelionės priemokos

Pervežimas Vilnius-Kaunas-Ryga-Kaunas-Vilnius70,00 €
Vienvietis kambarys180,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)8,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)11,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)18,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)29,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, taikoma viena iš nuolaidų – išankstinio pirkimo, specialaus pasiūlymo, fortūnos, paskutinės minutės, lojalaus kliento, studento, senjoro, grupinė, akcijos nuolaida. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

SVARBU!

Prieš kelionę susipažinkite su šalių, į kurias keliaujate, saugumo reikalavimais. Kai kurios šalys reikalauja turėti ES skaitmeninį Covid vakcinacijos arba persirgimo sertifikatą arba neigiamą covid testo rezultatą patvirtinantį pažymėjimą skaitmeninėje laikmenoje ir atspausdintą ant popieriaus lapo. Išsami informacija apie ES Covid pažymėjimą nurodyta LR Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje.

Kadangi reikalavimai nuolat kinta, dėl galimybės vykti nepasiskepijus (nepersirgus), teiraukitės savo kelionių agentūroje. Galimybės privalomai papildomai testuotis šios kelionės metu bus ribotos. 

Tikslius šios kelionės metu aplankomų šalių taikomus saugumo reikalavimus rasite žemiau arba URM interneto svetainėje https://keliauk.urm.lt/ bei https://reopen.europa.eu/lt.

Saugaus keliavimo informacija yra nuolat atnaujinama ir gali keistis. Kelionių organizatorius "Guliverio kelionės" nėra atsakingas už kiekvienos šalies teisės aktų ir reguliavimų pakeitimus ar šalių teisinius sprendimus. Valstybės institucijų nustatyti reikalavimai nesuteikia keleiviui teisės nutraukti kelionės sutartį ir susigrąžinti kelionės mokestį, sumažinti kainą ir (arba) reikalauti kompensacijos. Turistas yra asmeniškai atsakingas už visų kelionės metu galiojančių dėl COVID-19 pandemijos valdymo įvestų saugumo reikalavimų šalyje į kurią keliauja išpildymą, įskaitant bet neapsiribojant: jei valstybėje, į kurią turistas keliauja, reikalaujama per nustatytą laiką iki atvykimo į šalį atlikti Covid-19 testą bei pateikti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą anglų kalba, registruotis prieš atvykstant į šalį ir gauti QR kodą, atsisiųsti privalomą viruso prevencijos programėlę, taisyklingai dėvėti nustatyto standarto kaukes ar respiratorius, pateikti kitus reikalingus dokumentus ir kt.

COVID reikalavimai užsienyje

Italija

Nuo 2022 m. birželio 1 d. visi su Covid-19 susiję įvažiavimo į Italiją ir buvimo šalyje apribojimai panaikinti

Italijoje privalomos veido kaukės-apsauginiai respiratoriai FFP2 standarto.

Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Nuo 2022 05 01 keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš bet kurios pasaulio šalies, nebebus taikomi jokie su COVID-19 valdymu susiję reikalavimai: nebereikės prieš kelionę atlikti COVID-19 testo, net jei asmuo nėra persirgęs ar vakcinuotas, nereikės pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketos, taip pat nebus ribojamas atvykimas užsieniečiams.

Oficialus informacijos šaltinis čia

KELIONĖS DOKUMENTAI

Vykstant į kelionę privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ, galiojančius visos kelionės metu. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi kelionės metu, jie laikomi negaliojančiais. Rekomenduojame į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.

Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

Kelionių organizatorius įsipareigoja keliautojams laiku suteikti naujausią informaciją dėl papildomų saugumo reikalavimų, susijusių su Covid-19 pandemija. Esant reikalavimui prieš kelionę užpildyti atvykimo į šalį registracijos formą, atlikti Covid-19 testą ir turėti neigiamą atsakymą patvirtinantį sertifikatą anglų kalba arba, jei yra galimybė, patvirtinimą apie persirgimą ar paskiepijimą pagal pilną skiepų nuo Covid-19 programą, reikiamais dokumentais keliautojai privalo pasirūpinti savarankiškai ir padengti galimas papildomas išlaidas.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA

Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą, nurodytą skiltyje "Kelionės dokumentai". Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.

Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas

PINIGAI

Italijos valiuta: euras (EUR).

MOKAMI OBJEKTAI

Žemiau pateiktos mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Perkant GRUPINIUS bilietus į lankomus mokamus objektus, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai (VIETINIŲ GIDŲ PASLAUGOS UŽSIENYJE NE LIETUVIŲ KALBA) ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio).

Su grupe vykstantis kelionės vadovas ekskursijas veda ir bendrauja lietuvių kalba.

Kurorto rinkliava:  ~16 EUR/asm (PRIVALOMA ir mokama vietoje). Bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~200 EUR:

Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~25 EUR

Agrigento šventyklų kompleksas: suaugusiems ~12 EUR/asm, jaunimui nuo 18 iki 24m ~ 7 EUR,  vaikams iki 17 m. - nemokamai.

Eričės funikulierius:  suaugusiems ~ 10 EUR/asm (pirmyn-atgal), vaikams iki 16 m. ~ 5 EUR/asm.

Transportas iki Etnos ugnikalnio (keltuvas+visureigiai): ~ 90 EUR/asm.

Antikinis graikų teatras Taorminoje: suaugusiems ~ 13,5 EUR/asm., jaunimui nuo 18 iki 24 m. ~ 8,5 EUR;  vaikams iki 17 m. – nemokamai

Monrealės katedra, vienuolynas, terasos: suaugusiems ~12 EUR/asm, vaikams iki 17 m. ~ 4 EUR/asm., jaunimui nuo 18 iki 24m ~ 9 EUR

Punų sienos Normanų rūmuose, Karališki sodai ir Palatino koplyčia Palerme: suaugusiems ~ 15,5 EUR, jaunimui nuo 18 iki 24 m. ir senjorams nuo 65 m. ~ 13,5 EUR, vaikams nuo 14 iki 17 m.  ~9 EUR, vaikams iki 13 m. nemokamai.

Selinuntės archeologinis parkas: suaugusiems ~6 EUR/asm, jaunimui nuo 18 iki 24m ~ 3 EUR,  vaikams iki 17 m. - nemokamai.

Sirakūzų archeologinis parkas:  suaugusiems ~ 16.5 EUR/asm, jaunimui nuo 18 iki 24m ~ 10 EUR,  vaikams iki 17 m. - nemokamai.

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Papildomas pasirenkamas ekskursijas ir pramogas galite užsakyti pirkdami kelionę arba kelionės metu. Pastaba: perkant išvykas kelionės metu apmokėjimas tik GRYNAISIAIS!  Kai kurių išvykų metu gali būti pasirinktinai lankomų objektų, kurių kaina nėra įskaičiuota į išvykos kainą.

Marsala vyno degustacija: ~ 15 EUR/asm.

REKOMENDUOJAME TURĖTI

 • maudymosi aprangą, paplūdimio rankšluostį, šlepetes, sulankstomą kilimėlį paplūdimiui, specialius batelius maudynėms, maudymosi kepuraitę (privalima terminiuose baseinuose);
 • pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu;
 • patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, akinius nuo saulės, šiltesnių drabužių;
 • nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms; skėtį arba apsiaustą nuo lietaus; apsauginį kremą nuo saulės;
 • higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
 • medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.

DRAUDIMAS

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu. Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakę mūsų siūlomą draudimą būsite apdrausti būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Perkant kelionę draudimą įsigijusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Nuo 2021 m. liepos 27 dienos ADB „Gjensidige“ į kelionių draudimą įtraukė papildomą apsaugą nuo COVID-19, kuri užtikrina galimų medicininių išlaidų atlyginimą.

Susirgus COVID-19, bus apmokamos būtinosios medicinos pagalbos gydymo įstaigoje išlaidos, gydytojo paskirti vaistai, transportavimas iki gydymo įstaigos ir atgal, medicininio repatrijavimo, lydinčio asmens kelionės, be priežiūros likusių nepilnamečių vaikų iki 16 m. parvežimo išlaidos.

Išsamų draudžiamųjų įvykių sąrašą rasite Kelionių draudimo sąlygose Nr. 061, punktuose 44–53.

Atkreipiame dėmesį, kad COVID-19 testo, kai jo rezultatas neigiamas, išlaidos neatlyginamos. Taip pat draudimas neatlygins antigenų testų ir saviizoliacijos išlaidų. 

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėseAirija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija. Kitose šalyse ESDK negalioja. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/duk/Puslapiai/apieesdk.aspx

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis gali būti pasirašyta per 2 darbo dienas nuo kelionės rezervavimo datos, jei nesutarta kitaip. Laikotarpis iki kelionės pradžios, kai galima sudaryti neįvykusios kelionės draudimo sutartį, negali būti trumpesnis nei 7 dienos.

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.
Draudimo taisyklės: https://www.gjensidige.lt/taisykles

SKRYDIS

RYANAIR SKRYDŽIAI

Lėktuvo bilietai užsakomi už papildomą mokestį. Bilietus galite užsisakyti agentūroje arba nusipirkti patys. Bilietus pirkite tik įsitikinę, kad kelionė įvyks.

Tikslaus skrydžio laiko teiraukitės kelionių agentūroje.

Skrydžius vykdo bendrovė RYANAIR. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuoja klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą, jis nekeičiamas, pinigai negrąžinami.

RYANAIR bendrosios keleivių ir bagažo pervežimo sąlygos: https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions

Į oro uostą rekomenduojama atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Rekomenduojame prieš kelionę pasitikrinti savo skrydžio laikus. Šios informacijos teiraukitės agentūroje arba  https://www.ryanair.com/gb/en/timetable

BAGAŽAS:

Į bilieto kainą įskaičiuota:  tik 1 rankinis orlaivio salono bagažas, kurio išmatavimai neturi viršyti 40x20x25cm. Tai gali būti rankinė, kuprinė ar nešiojamojo kompiuterio dėklas.

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti sudėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį; vienas maišelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus galima gabenti tik registruojamame bagaže.

Registruojamas bagažas: 10 kg (40x20x55cm) ir 20 kg. užsakomas už papildomą mokestį.
Pageidaujamos vietos lėktuve užsakomos už papildomą mokestį. Turistai, neišsipirkę vietų, gali sėdėti lėktuve atskirai.

Europos Komisija sudarė ir nuolat atnaujina oro vežėjų, kuriems draudžiama vykdyti veiklą Europos Bendrijos teritorijoje sąrašą. Aviakompanijų, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašas: http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_lt.htm

APGYVENDINIMAS

Kelionių autobusu metu būsite apgyvendinti turistinės klasės viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose viešbučiuose patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti bendri 2-3 kambariams arba koridoriuje. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis. Viešbučių, kuriuose būsite apgyvendinti kelionės metu, pavadinimus galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki išvykimo.

Dviviečiai kambariai
Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Jei į kelionę vykstate vienas
Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Jei kelionę užsakote likus daugiau nei 7 dienoms iki išvykimo ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei kelionę užsakote likus mažiau nei 7 dienoms iki išvykimo, kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.

PRETENZIJOS

Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

Palikti daiktai
Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.

LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!

Jei ruošiantis kelionei kiltų daugiau klausimų, kviečiame peržiūrėti dažniausiai užduodamus klausimus mūsų interneto svetainėje: https://www.guliveriokeliones.lt/duk

Į Jums iškilusius klausimus taip pat visada atsakys Jūsų kelionių agentas. O kai grįšite iš kelionės, labai lauksime Jūsų įspūdžių, kuriuos visada galite parašyti čia: https://www.guliveriokeliones.lt/atsiliepimas

Geros kelionės!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai