Reikalinga pagalba?

Savaitgalis Romoje - lėktuvu

Kaina nuo 299 €
Organizuojama grupėms nuo 6 asmenų
* Lojaliems klientams taikomos nuolaidos iki 7 % !

Savaitgalis Romoje - lėktuvu

1 diena Skrydis Vilnius-Roma. Atskridus visuomeniniu transportu* vykstame iki viešbučio. Laisvas laikas. Vakare pasivaikščiojimas po vakarinę Romą. Roma – kontrastų miestas. Šioje  judrioje modernioje sostinėje vienas ant kito sugulę  kelių amžių  senumo istorijos sluoksniai : į renesanso rūmus įmontuotos senovinės kolonos, barokiniai fasadai  užlipinti ant romaniškų bažnyčių, o greta prisiglaudę  I-IV a. ir 1930 m. statyti pastatai. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Pusryčiai. Ekskursija po centrinę Romą: Koliziejus*, I a. pastatytas statinys ,kuriame antikos laikais buvo rengiamos populiarios  gladiatorių ir laukinių gyvūnų kovos; Romos forumas*, prieš 2000 metų buvęs socialinis, ekonominis ir politinis miesto centras ; Palatino kalva, viena iš 7 kalvų, ant kurios pradėjo kurtis miestas ; Kapitolijaus kalva, kurios aikštę ir aplinkinius pastatus projektavo pats didysis Mikelandžas; Venecijos aikštė  su Trajano kolona ir paminklu pirmajam suvienytos Italijos karaliui Viktorui Emanueliui II; Panteonas , pastatytas dar pirmame amžiuje, kurio skliautuose palaidotas garsus italų tapytojas Rafaelis.  Laisvas laikas. Toliau ekskursijos metu lankoma: Navonos aikštė, pilna muzikantų, dailininkų, turistų, kurią puošia skultoriaus Berninio „Upių  fontanas“ ; Santa Maria Sopra Minerva su aikštėje stovinčiu kitu Bernini kūriniu- obeliską laikančiu drambliu; Ispanijos aikštė ir laiptai , visada pilni turistų, menininkų, vietiniu prekeivių,susėdusių ant laiptų atsipūsti; Trevi fontanas  su nuostabia skulptūrų kompozicija;Via Condotti – prabangių garsiausių pasaulio mados namų parduotuvių gatvė.  Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Vykstame* į Vatikaną. Vatikanas – miestas -valstybė, įsikūres Romos miesto vakarinėje dalyje . katalikų bažnyčios centras, kuriame gyvena ir dirba Romos Popiežius.  Aplankome Vatikano muziejų *. Čia sukaupta viena didžiausių pasaulyje  dailės kolekcija , kurią sudaro meno kūriniai  iš įvairių epochų: Egipto kolekcija,antikiniai graikų,romėnų  ir etruskų meno kūriniai, keturios Rafaelio tapytos salės, Mikelandželo tapyta Siksto koplyčia  ir kt. Laisvas laikas.  Po pietų lankome Šv. Petro bazilika.  Tai pagrindinė katalikiškojo pasaulio bazilika, nustebinanti savo dydžiu ir prabangą. Joje  saugoma Mikelandželo sukurta “Pieta” . Norintys galės pakilti  į kupolo kolonadą, nuo kurios atsiverio nepakartojama Romos miesto panorama. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Pusryčiai.  Aplankome Campo dei Fiori aikštę, kur buvo sudegintas Dž.Bruno, Rytais čia veikia gėliu, vaisių ir daržovių  turgus, kuris tampa labai triukšmingas, kai per pietus lauko restoranai ir kavinės prisipildo žmonių.  Trasteverė kvartalas išsaugojo viduramžišką dvasią  : čia rasite III-IV  a. statyta Santa Maria  in Trastevere baziliką, kurios viduje  yra nepakartojamas apsidės mozaikos pavyzdys,  ir  X a. Šv. Cicilijos bažnyčią, išsaugojusią  originalias senovės Romos laikų namų, parduotuvių ir mozaikų liekanas. Laisvas laikas. Visuomeniniu transportu * vykstame į Romos oro uostą. Skrydis Roma - Vilnius.


Į kelionės kainą įskaičiuota

3 nakvynės 3* viešbutyje su pusryčiais; kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Skrydis Vilnius-Roma-Vilnius; mažas rankinis bagažas - 1 vnt. vienam keleiviui; (*) – bilietai į mokamus objektus ir visuomeninis transportas ~ 60 EUR; registruotas orlaivio bagažas; pietūs, vakarienės; miestų turistiniai mokesčiai ir kai kurių lankomų vietovių bei objektų gidų paslaugos; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

Pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kainos gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; minimalus keliautojų skaičius – 6 asmenys; kelionės kaina priklauso nuo kelionės datos bei keliaujančių asmenų skaičiaus.

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

IŠVYKIMAS: Skrydis: Vilnius – Roma-Vilnius. Kelionės bilietus atsiimsite agentūroje. Prieš kiekvieną kelionę rekomenduojame pasitikslinti skrydžio laikus, šią informaciją Jums suteiks agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Kai kuriais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų ir pan.) net ir lėktuvo biliete nurodytas laikas gali būti pakeistas.

Į oro uostą  prašome atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio, Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats.

KELIONĖS DOKUMENTAI:
* Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys iki kelionės pabaigos.

Rekomenduojama į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.

Nepilnamečiai iki 17 metų gali skristi tik su suaugusiu asmeniu. Keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia.

* Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

* Trumpam vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, galioja Europos sveikatos draudimo kortelė, tačiau ji nepadengia pargabenimo į Lietuvą išlaidų.

* Rekomenduojama apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė: paties asmens ar artimų šeimos narių liga ar mirtis, prieš pat kelionę prarastas turtas.

* Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose ar draudimo kompanijose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis bei įteiktų atmintinę apdraustajam ir nurodytų kontaktinį telefono numerį, kuriuo reikėtų kreiptis nelaimės atveju norint užregistruoti draudiminį įvykį.

BAGAŽAS:

Rekomenduojama keleiviams vežtis tik kelionei būtiniausius daiktus.

Mažas orlaivio salono krepšys:
Jei jūsų orlaivio salono bagažo dydis yra 42x32x25cm arba mažesnis, jūs galite jį pasiimti į saloną nemokamai. Jis privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais jus.

Didelis orlaivio salono bagažas:
Jei jūsų orlaivio salono bagažas yra didesnis už mažą orlaivio salono krepšį, tačiau neviršija 56 x 45 x 25 cm, jūs galite jį pasiimti į orlaivio saloną už nustatytą mokestį . Jis privalo tilpti viršutiniame salono bagažo skyriuje. Jūs privalote patys be niekieno pagalbos jį padėti viršutiniame salono bagažo skyriuje.

Registruojamas bagažas iki 32 kg asmeniui – už papildomą mokestį. Mokesčių sumas rasite www.guliveriokeliones.lt

Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus sudėkite į bagažą, kurį atiduosite į bagažo skyrių. Skysto pavidalo higienos priemones taip pat rekomenduojame atiduoti į bagažo skyrių. Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui.

ORO TRANSPORTO VEŽĖJO ATSAKOMYBĖ: 

Vežėjo atsakomybės ribos nurodytos turisto lėktuvo biliete. Už viską, kas su keleiviu gali nutikti skrydžio metu, atsako aviakompanija. Prireikus vežėjas be įspėjimo gali pasinaudoti atsarginiais vežėjais ar lėktuvais, pakeisti lėktuvo tipą.

KELIONĖS  METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* Patogi avalynė, nes ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti;
* Patogūs drabužiai: lengvi, medvilniniai, galvos apdangalas, turėti ir šiltesnių drabužių;
* Higienos priemonės: dantų pasta, šepetėlis, muilas, šampūnas, drėgnos servetėlės, kt.;
* Medikamentai, kuriuos vartojate nuo savo ligų, nes kelionės metu jos gali paūmėti. Patartina įsidėti vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų, pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės;
* Siūlai ir adata, žirklutės ( tik reg.bagaže);
* Skėtis ar apsiaustas nuo lietaus;
* Foto aparatas, vaizdo kamera.

PINIGAI:

Eurai (EUR): Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais;

Pietūs Italijoje: ~ 15 - 20 EUR, pica ~ 6 - 10 EUR, kava ~1 - 3 EUR, vyno taurė ~ 2 - 3 EUR, ledai ~1,5 - 4 EUR.

Mokami objektai:

- Koliziejus kartu su Forumu  ir Palatina – 12 EUR; 18-24m. – 7,5 EUR; iki 18m. ir virš 65m. – nemokami;

- Vatikano muziejus – 16 EUR; 6-18m., studentams su ID – 8 EUR, vaikams iki 6m. – nemokamai;

- Kapitolijaus muziejai – 11,50 EUR, 6-25m. – 9,50 EUR; iki 6m. – nemokamai;

Už muziejus galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis.

Viešasis transportas Romoje

Italijos sostinėje Romoje veikia metro, turintis tik dvi linijas: A (raudonąją) ir B (mėlynąją). Abi šios metro linijos kerto centrinę stotį ir keliauja daugiau gyvenamaisiais ir pramoniniais rajonais, nei po istorinę Romą. Traukiniai kursuoja kas 7-10 minučių, nuo 5:30 ryto iki 23:00 kiekvieną dieną (šeštadieniais iki 00:30).

Taip pat po Romą važinėja autobusai ir tramvajai. Čia kasdien keleivių paslaugomis į savo maršrutus 5:30 ryto išvažiuoja šimtai autobusų, kurie teikia savo paslaugas iki pat vidurnakčio. Visi autobusai ir tramvajai keliauja dviem kryptim. Siekiant mažinti oro taršą, Roma pasirūpino keliais elektra varomais autobusais, kurie daugiausiai važiuoja aplink istorinę Romos miesto dalį. Taipogi Italijos sostinėje keleiviai be transporto nepaliekami ir naktimis – čia naktį važiuoja apie 20 naktinių autobusų, kurių darbo laikas yra nuo 00:30 iki 5:30. Pagrindinės stotys yra Termini (Piazza dei Cinquecento) ir Piazza Venezia. Iš šių dviejų stočių autobusai pajuda kas 30 minučių, o naktinių autobusų stotelės yra pažymėtos pelėda. Bilietais prekiauja transporto priemonės vairuotojas.

Jeigu Jums reikalingas taksi, nepamirškite, kad oficialias paslaugas čia teikia tik baltos arba geltonos spalvos taksi. Daugelyje miesto centro vietų yra taksi stotelių, tačiau įspėjame, kad pasigauti autobomobilį gatvėje, o ypač naktimis, yra beveik neįmanoma. Įsitikinkite, kad Jūsų taksi įjungtas laiko matuoklis.

PASTABOS:

Organizuojama grupėms nuo 6 asmenų
Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų. Keičiantis paslaugų kainoms, ekskursijų kainos gali keistis. Kelionės vadovas gali keisti lankomų objektų eiliškumą.             

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai