Reikalinga pagalba?

Kelionės į Rusiją

Miestas-muziejus po atviru dangumi, gražiausias Rusijos miestas Sankt Peterburgas - romantiškos Nevos upės krantinės, auksinėmis skulptūromis puošti Peterhofo rūmai, fontanai, parkai, nuostabios meno kolekcijos Ermitaže, Jekaterinos rūmai ir garsusis Gintaro kambarys.

daugiau apie Rusiją

Oficialus pavadinimas: Rusijos federacija
Plotas: 17,098,242 km²
Gyventojų skaičius:  10,4 mln.
Sostinė:  Maskva
Kiti miestai: Sankt Peterburgas, Novosibirskas, Jekaterinburgas.
Kalba: rusų
Pagrindinės religijos: stačiatikių
Piniginis vienetas: Rusijos rublis
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +3 val.

Geografinė padėtis. Rusija didžiausia valstybė pasaulyje, ji driekiasi šiaurinėje Eurazijos dalyje. Rusija ribojasi su Norvegija, Suomija, Estija, Latvija, Baltarusija, Lietuva, Lenkija, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Kinija, Mongolija ir Šiaurės Korėja.

Klimatas. Dėl valstybės dydžio klimatas visoje šalyje labai skiriasi. Klimatas iš šiaurės į pietus – arkties, subarkties ir vidutinių platumų. Žiema didžioji šalies dalis atvira šaltoms, šiaurinėms oro masėms.

Rusijos gamta. Rusijoje gamta labai įvairi, čia plyti Rytų Europos lyguma, Šiaurės ir vakarų Sibiro žemumos. Šioje valstybėje yra giliausias Žemėje Baikalo ežeras, teka daug vandeningų upių- Volga, Lena, Jenisiejus, Obė.  Apie 10 proc. šalies teritorijos užima pelkės, ledynai užima 60 tūkst. km² plotą.

Garsiausios Rusijos lankytinos vietos.  Kelionės į Rusiją metu būtina aplankyti labiausiai turistų pamėgtus miestus - Maskvą ir Sankt Peterburgą. Maskva didžiausias Rusijos miestas, tai politinis, ekonominis ir kultūrinis šalies centras. Vienas iš miesto simbolių yra Ostankino televizijos bokštas, jis siekia net 40,1 metro aukštį. Maskvoje Danilovo vienuolyne yra įsikūrusi Rusijos stačiatikių bažnyčios patriarchato rezidencija, taip pat labai populiarus Palaimintojo Vasilijaus soboras, su rytietiškais, svogūno formos stogais. Miesto tvirtovė - Maskvos kremlius ir Raudonoji aikštė nuo 1990 m. yra UNESCO pasaulio kultūros vertybių sąraše. Sankt Peterburgas - miestas Šiaurės Vakarų Rusijoje, labai svarbus uostas, antras pagal dydį Rusijos miestas. Sankt Peterburge yra Rusijos mokslų akademijos centras, 43 aukštosios mokyklos, 16 profesionalių teatrų, 43 muziejai.  Tarp labiausiai lankomų objektų - Ermitažas, jame galima rasti unikalią meno kolekciją, pamatyti viso pasaulio istorijos meno raidą. Ermitažą sudaro šeši pastatai, tai vienas žinomiausių muziejų pasaulyje.  Žiemos rūmai - baroko stiliaus rūmai esantys Sankt Peterburgo centre. Oficiali Rusijos imperatorių rezidencija nuo 1732 m. iki 1917 m. Šie didžiuliai rūmai turi apie 1000 kambarių, ir beveik 2000 langų.

Rekomenduojame aplankyti nuostabiąją Kareliją – Rusijos šiaurės vakarų regioną, žavintį savitu, ledynmečiu suformuotu kraštovaizdžiu. Karelija – „ežerų ir miškų“ žemė. Ežerų čia yra daugiau kaip 61 tūkst., tarp kurių ir didžiausi Europoje – Ladoga bei Onega. Apsilankykite Priozerske – mieste, įsikūrusiame ant Ladogos ežero kranto ir garsiame Korelos viduramžių tvirtove-muziejumi. kelionės metu užsukite į europietiškąjį miestą – Sortovalą, turintį net tris gimimo datas ir tris pavadinimus. Esant galimybei plaukite Ladogos ežeru į Valaamo salą, aplankykite itin sakralų ir paslaptingą stačiatikybės centrą – Valaamo vienuolyną. Tai vienas įdomiausių, kultūriniu ir istoriniu aspektu, vienuolynų šiaurinėje Rusijos dalyje. Rekomenduojame paplaukioti Peterburgo kanalais ir Nevos upe.

Norintiems dar labiau prisliesti prie Rusijos istorijos rekomenduojame aplankyti Vladimirą – Senosios Rusijos sostinę. Miestas dar  vadinamas „Rusijos aukso žiedo vartais”. XII a. kunigaikštis Andrejus Bogoliubovas perkėlė sostinę iš Suzdalės į Vladimirą.

Populiariausios lauktuvės ir suvenyrai iš Rusijos:  matrioškos - tai medinės, rusų tautybės lėlės, kurios viduje slepia dar kelias mažesnes savo kopijas. Taip pat populiarios skaros, tradicinė keramika ir porcelianas.