Reikalinga pagalba?

Kelionės į Albaniją

Albanija - kalnuota Balkanų šalis, kurios krantus skalauja Adrijos ir Jonijos jūros. Poilsiautojų pamėgtas albanų Rivjeros kurortas Saranda, laukinė Himaros pakrantė vilioja švelniu klimatu ir nuostabiais paplūdimiais. Turistus traukia istorinis ir architektūrinis Albanijos paveldas - Škoderis, senovinė Kruja, Girokasterio, Butrinto ir Berato miestai, saugomi UNESCO, sostinės Tiranos kontrastai.

daugiau apie Albaniją

Oficialus pavadinimas: Albanijos Respublika

Plotas: 28 748  km²
Gyventojų skaičius: apie 3,1 mln.
Sostinė: Tirana
Kiti miestai: Beratas, Elbasanas, Duresas, Škoderis ir kt.
Kalba: albanų
Pagrindinės religijos: musulmonai ~70 proc., stačiatikiai ~ 20 proc., Romos katalikai ~ 10 proc.
Piniginis vienetas: Albanijos lekas (ALL)  (1 EUR ~ 140 ALL)
Laikas: laiko juosta UTC+2, vasaros laikas UTC+3

Geografinė padėtis. Albanija – valstybė įsikūrusi Pietryčių Europoje. Šiaurėje šalis ribojasi su Juodkalnija ir Kosovu, pietuose – su Graikija ir rytuose su Makedonija. Vakarines Albanijos pakrantes skalauja Adrijos jūra, pietines – Jonijos jūra.

Klimatas: Viduržemio jūros subtropikų tipo. Albanijoje žiemos šiltos ir drėgnos, o vasaros karštos ir sausos. Kalnuotose vietovėse oro temperatūros žemesnės, žiemos sezono metu kelis mėnesius išsilaiko sniegas.

Gamta. Albanija – kalnuota šalis, kurios vidutinis aukštis yra 714 m virš jūros lygio. Beveik trečdalis šalies paviršiaus iškilę daugiau nei 1000 m virš jūros lygio. Šalies šiaurėje, rytuose ir pietryčiuose. Vidurinėje šalies dalyje vyrauja kalnagūbriai ir kalvotos lygumos pajūryje. Nuo kalnų išteka Adrijos ir Jonijos jūrų baseinams priklausančios sraunios upės.
Dominuojanti augmenija – visžaliai krūmai, citrusiniai medžiai, alyvmedžiai, kalnų šlaituose auga lapuočiai, kylant aukščiau – juodosios pušys. Gyvūnija įvairove nepasižymi, tačiau nemažai vandens paukščių.

Garsiausios Albanijos lankytinos vietos.
Albanijos sostinė Tirana ir senovinė Kruja su nepakartojama viduramžių prekybine gatvele ir puikiu etnografiniu muziejumi. Keliaujant po Albaniją siūlome aplankyti vieną seniausių Europos miestų Škoderį, įsikūrusį prie didžiausio Balkanuose Škoderio ežero, kur pamatysite didžiausią Balkanuose katalikų katedrą, naująją musulmonų mečetę ir stačiatikių cerkvę. UNESCO saugomas Girokasterio miestas – miestas-muziejus, išlaikęs vieną gražiausių ir turtingiausių architektūrų.

Kelionės į Albaniją metu verta aplankyti Logaros nacionalinį parką bei Butrinto nacionalinį parką* su antikiniu graikų miestu Butrintu (UNESCO saugomu).

Poilsiautojų laukia Albanijos pajūrio kurortai. Vienas populiariausių kurortų – Saranda, nuo Graikijos Kerkyros salos nutolęs vos 12 km. Čia puikus švelnus klimatas, kur saulė šviečia maždaug 290 dienų per metus.

 
Populiarios lauktuvės ir suvenyrai iš Albanijos: rankų darbo kilimai, metalo dirbiniai, medžio drožiniai, keramika, albaniški saldumynai, vynas, brendis. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.