Reikalinga pagalba?

Kelionės į Šveicariją

Šveicarija - viena gražiausių pasaulio šalių, kuri sužavės nepaprastai gražios ir švarios gamtos ir žmogaus veiklos harmoniją: didingos Alpės, krištolo skaidrumo kalnų ežerai, vaizdingi žaliuojantys slėniai, ramūs kalnų kurortai, garsūs miestai, kuriuose puikiai dera senasis paveldas ir moderni prabanga.

daugiau apie Šveicariją

Oficialus pavadinimas: Šveicarijos Konfederacija
Plotas:41 285 km².
Gyventojų skaičius: 7,5 mln.
Sostinė: Bernas
Kiti miestai: Ciurichas, Ženeva, Bazelis, Liucerna.
Kalba: vokiečių, prancūzų.
Pagrindinė religija: katalikų, protestantų.
Piniginis vienetas: Šveicarijos frankas (CHF)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Šveicarijos geografinė padėtis: Šveicarija įsikūrusi Centrinėje Europoje, nesiriboja su jokiomis jūromis ir vandenynais. Tai labiausiai kalnuotas kraštas Europoje. Jos didumą užima Alpės. Vakaruose ji ribojasi su Prancūzija, rytuose – su Lichtenšteinu ir Austrija, šiaurėje – su Vokietija, o pietuose – su Italija. Tai aukštų kalnų ir vešlių žalių slėnių bei plokščiakalnkų šalis.
 
Šveicarijos klimatas: Šveicarija yra vidutinėje klimato juostoje. Temperatūra čia vidutinė, tačiau kinta kylant aukštyn. Šaltos, debesuotos, lietingos, snieguotos žiemos. Iš vėsumo į šilumą pereinančios, debesuotos, drėgnos su atsitiktiniais lietumis vasaros. Šalies centre metinis kritulių kiekio vidurkis 1000 mm, todėl žiemą vietoves dažnai apsiaučia rūkas. Aukštesni, sausesni ir šaltesni regionai mėgaujasi didesniu saulės spindulių kiekiu žiemą.
 
Šveicarijos gamta: Šveicarijos gamtos grožis yra šios šalies vizitinė kortelė. Net du trečdalius šalies teritorijos užima kalnai, kurių dalis padengta amžinaisiais sniegynais ir ledynais. Kalnų mylėtojai Šveicarijoje neabejotinai nuostabiai praleis laiką. Čia tūkstančius kilometrų besitęsiančių takelių, kuriais einant galima gėrėtis didinga kraštovaizdžio įvairove.Siauri tarpekliai, krištolinio skaidrumo kalnų upelių kritimas stačiais kriokliais tiesiai į gilius, žydrus ežerus. Žodžiu, kur tik nueisi - aplink laukinė gamta, nepaliesta žmogaus rankų. Čia gali patirti visas šveicariškas pramogas vasarą. Šveicarijos gamtos grožis kasmet pritraukia milijonus turistų.
 
Garsiausi Šveicarijos turizmo traukos centrai: Kelionės į Šveicariją metu būtina aplankyti šalies sostinę Berną, tai ketvirtasis pagal dydį miestas Šveicarijoje. Berno senamiestis yra saugomas UNESCO. Berne yra universitetas, dailės, istorijos, Alpių muziejai. Mieste išlikę Viduramžių tvirtovės (XV a.), gotikinė Šv. Vincento katedra, Rotušė, Parlamento rūmai, Teatro aikštė, Bokšto laikrodis.
Lankantis Šveicarijoje rekomenduojama aplankyti labai gražų miestą Liucerną. Liucerna – miestas ant Keturių Kantonų ežero kranto. Miesto simbolis – daugiausiai fotografuojama vieta visoje Šveicarijoje – koplyčios tiltas, pastatytas XIV a. Tai seniausias dengtas medinis tiltas Europoje. Liucernoje daug architektūros paminklų ir kitų lankytinų vietų. Dešiniajame Reuss krante esančiame senamiestyje yra daug pilių ir fontanais puoštų aikščių. Renesansinė mieto rotušė statyta XVII a pr. Kairiajame Reuss kranto senamietyje, šalia miesto teatro, stovi puikus barokinis statinys – Jėzuitų bažnyčia, statyta XVII a. vid. Esant galimybei, pageidaujantiems plaukimas laivu po Keturių Kantonų ežerą.
Rekomenduojama aplankyti  Ž.Ž Ruso gimtuojąjį miestą Ženevą. Tai antrasis pagal dydį Šveicarijos miestas bei Ženevos kantono sostinė. 
Kelionės metu siūloma nuvykti prie didžiausių Europoje Reino upės krioklio. Reino krioklys – vienas galingiausių vidurio Europoje krioklių (150m pločio, 15- 25 metrų gylio). Šis krioklys yra tik 4 km nuo Šafhauseno. Šafhausenas – labai turtingas istoriniais statiniais, siauromis gatvelėmis, gražia tvirtove. Miestas įsikūręs prie Reino upės. Labai gražus senamiestis, kuriame daug bokštų, pilių.
Dieną turistams siūloma praleisti vaizdingose Šveicarijos Alpėse. Jungfraujoch – viena žymiausių viršukalnių Europoje. Traukinukas kelia į 3500 m aukštį. Atvykus, jei leidžia oro sąlygos, galima pasivaikščioti po aplink stotį esančias įrengtas apžvalgos aikšteles ar pasivažinėti rogėmis, traukiamomis poliarinių šunų. „Ledo rūmai“, išskobti ledyne, pasitiks skulptūromis ir nedidelia moksline ekspozicija. Nuo panoraminės Sfinkso terasos pajusite kalnų didybę, svaiginantį jų grožį. Kada bepakiltumėte, visada čia atrasite sniego.
Poilsiaujant Šveicarijoje galima rinktis daugybę aktyvaus sporto pramogų - alpinizmą, keliones pėsčiomis į kalnus, snieglenčių sportą, slidinėjimą, važinėjimąsi dviračiais po kvapnias kalnų pievas, esančias nuošaliuose slėniuose ir t.t. Šveicarijos kalnuose galima mėgautis ne tik jų didybe, bet ir leisti laiką stebint įspūdingus kalnų peizažus, atsipalaiduoti kaitinantis prie ežerų, skirti laiko apmąstymams. Patys populiariausi slidinėjimo kurortai Šveicarijoje yra Samnauno (www.samnaun.ch) slidinėjimo kurorte sujungtame su Išglo kurortu.
Kelionės į Šveicariją metu patirsite neišdildomų įspūdžių, ji ilgam išliks atmintyje, tai šalis į kurią norėsis sugrįžti ne vieną kartą. Šveicarija yra labai išskirtinė savo grožiu, nedaug yra tokio grožio šalių.
 
Rekomenduojamos lauktuvės iš Šveicarijos: knygos, laikrodžiai, kišeniniai peiliai, šokoladas, varpeliai, karvutės, vėliavos, puodeliai. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.