Reikalinga pagalba?

Kelionės į Čekiją

Pažintis su Čekija daugeliui prasideda nuo Prahos - vienos gražiausių Europos sostinių. Keliaujant ir poilsiaujant po Čekiją aplankykite Moravijos, Bohemijos miestelius ir senąsias pilis, pasivaikščiokite kalnų takais Čekų Rojuje, Adršpadų nacionaliniame parke, Čekų Šveicarijoje, pailsėkite mineralinių vandenų kurorte Karlovi Varuose.

daugiau apie Čekiją

Oficialus pavadinimas: Čekijos Respublika
Plotas: 78 864 km²
Gyventojų skaičius: 10.3 mln.
Sostinė: Praha
Kiti miestai: Brno, Pilzenas, Karlovy Varai
Kalba: čekų, moravų
Pagrindinės religijos: katalikų
Piniginis vienetas: Čekijos krona
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Geografinė padėtis. Čekija - valstybė Vidurio Europoje, nesiribojanti su jokia jūra. Vakaruose ir šiaurėje ji ribojasi su Vokietija, šiaurės rytuose – su Lenkija, pietuose - su Austrija,bei su Slovakija pietryčiuose.
 
Klimatas. Čekijos klimatas žemyninis, drėgnas, žiemos čia vėsesnės, o vasaros karštesnės nei kitose panašios platumos Europos valstybėse.Vidutinė sausio temperatūra - 2 °C (kalnuose nuo - 8 °C), liepą – 20 °C (kalnuose – 8-12 °C). Karštais vasaros mėnesiais temperatūra gali pakilti ir virš 30 °C. Kalnuose žiemą smarkiai pusto ir sniego danga išsilaiko apie pusmetį.
 
Čekijos gamta. Čekija - žemyninė neaukštų kalnų ir aukštumų šalis, išsidėsčiusi tarpukalnėje tarp Čekijos aukštumos (Šumava, Čekijos giria, Krušné hory, Krkonoše, Orlicke hory, Jeseníky) ir Vakarinių Karpatų. Aukščiausia Čekijos kalnų viršukalnė - Snežka (1602 m), taip pat Medvedino (1235 m) viršukalnė. Ežerų nėra daug. Pagrindinės upės – Elbė, Vltaka, Morava, Oderis. Ilgiausia upė - Vltava (433 km).
        
Poilsis Čekijoje mėgiamas turistų. Ši šalis lankytojams gali pasiūlyti ne tik istorinius paminklus, pažintį su nuostabia sostine Praha, bet ir įvairų gamtovaizdį (kalnai, tvenkiniai, urvai), suteikiantį puikias galimybės aktyviam sportui kalnuose, taip pat kurortus su mineralinio vandens šaltiniais. Poilsis Čekijos kalnuose, pėsčiųjų žygiai itin mėgiami šeimų, jaunimo, aktyvių keliautojų, norinčių ištrūkti iš miesto šurmulio ir pasinerti gamtos prieglobstin.
 
Garsiausios Čekijos lankytinos vietos.
Praha – viena gražiausių Europos sostinių. Magiškas auksinis miestas visada žavingas ir originalus, ir pramogauti ir verslo tikslais čia vyksta vis daugiau žmonių. Istorinis miesto branduolys - gotikinė Šv. Vito katedra su karališkaisiais rūmais, matomas iš viso miesto, pasigrožėkite Karolio IV įspūdingu pėsčiųjų tiltu. Karlovy Varai žinomi dėl savo gausių karštųjų versmių, kasmet čia vyksta tarptautinių filmų festivalis. Čekijoje galime rasti virš 30 SPA kurortų. Keli šimtai natūralių šaltinių, dideli mineralais turtingo purvo klodai padėjo Čekijai pasaulio spa industrijoje užimti aukštą poziciją. Kelionės į Čekiją metu kiekvieną nustebins nuostabus Čekijos gamtos grožis: Moravijos nacionalinis parkas, vienas unikaliausių Čekijos gamtos kampelių - Ardšpatų nacionalinis parkas, “Čekų rojus“ būtina aplankyti Troskų pilies* griuvėsius, sutiksite stalaktitų ir stalagmitų urvus, norinčių laukia plaukimas laivu požemine upe grožintis Macochos urvais, gamtovaizdį puikiai papildo Kromeriž, Sychrovo, Lednice pilys. Neišdildomų įspūdžių paliks žygiai nacionalinio parko pėsčiųjų takais, besigėrint nuostabiais kanjonais, įspūdingomis uolomis. Verta leistis į žygį pėsčiomis, kur žygiuodami nesudėtinga trasa Prachovo uolomis pasivaikščiosite smiltainio uolų labirintais, sustosite apžvalgos aikštelėse pasigrožėti įvairių formų uolomis. Būtina aplankyti didžiausią ir gražiausią smiltainio arką – Pravčicka Brana, kurią rasite Čekiškojoje Šveicarijoje, tai vienas iš dviejų nacionalinių parkų, esančių Elbės smiltainio kalnuose. Taip pat aplankykite Saksonijos Šveicarijos nacionalinį parką,  organizuotu autobusu patogu pasiekti  Kirnitzsch upės slėnį, žygiuodami pasieksite įspūdingą Schrammsteine, Breite Kluft apžvalgos aikšteles. Norintys ilgiau poilsiauti Čekijoje ir turėti kelių dienų žygius rekomenduotina apsistoti kalnų kurorte Špindlerūv Mlyn, kuris įsikūręs vaizdingame Krkonošės kalnų slėnyje, prie Elbės ir Dolsky potok upių santakos. Čia yra galimybė apsilankyti atsigaivinti Špindlerūv Mlyno vandens pramogų parke. Kelionės po šalį metu aplankykite Dvūr Kralovės miestelį, kuriame yra vienas žymiausių Europoje zoologijos sodų, užimantis net 72 ha teritoriją.
Kelionė į Čekiją ir pažintis su šalimi, tai puiki galimybė ir būdas įdomiai praleisti ilgesnį savaitgalį ar išeitis turintiems tik keletą laisvų dienų trumpoms atostogoms.
 
Populiariausi suvenyrai iš Čekijos: Bohemijos stiklas, Karlovy Vari kosmetika, bižuterija, moraviškas vynas, čekiškas alus ir alaus bokalai.