Reikalinga pagalba?

Kelionės į Lietuvą

Šalis Lietuva.

daugiau apie Lietuvą

 Oficialus pavadinimas: Lietuvos Respublika
Plotas: 65 200km²
Gyventojų skaičius: 3,5mln (2009 m)
Sostinė: Vilnius
Kiti miestai: Kaunas, Klaipėda, Šiauliai
Kalba: lietuvių
Pagrindinės religijos: krikščionių
Piniginis vienetas: Euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +2val.
 
Geografinė padėtis. Lietuva – piečiausia iš Baltijos valstybių, Baltijos jūros pietrytinėje pakrantėje, šiaurėje ji ribojasi su Latvija, pietuose ir rytuose – Baltarusija, pietvakariuose – su Lenkija. Baltijos jūros pakrantės ilgis – 90,66 km.
 
Klimatas.Lietuvos klimatas - vidutinių platumų, iš jūrinio pereinantis į žemyninį. Vidutinė sausio mėn. temperatūra ~ -5°C, liepą – 17-18°C. Šilčiausi mėnesiai – liepa - rugpjūtis.
 
Lietuvos gamta. Lietuvos kraštovaizdyje vyrauja lygumos ir neaukštos kalvelės, nusėtos ežerų ir išraižytos upių. Ilgiausios upės – Nemunas (937 km), Neris, Šešupė. Didžiausi ežerai – Drūkšiai, Dysnai, Dusia, Sartai. Šalyje įsteigti penki nacionaliniai parkai ir keturi draustiniai. Miškai dengia beveik 33% šalies teritorijos. Šalis turtinga natūralia gamta, unikaliais gamtos kampeliais, todėl kelionės po Lietuvą populiarios tarp gamtos mylėtojų iš įvairių šalių.
 
Kelionės po Lietuvą – puikus pasirinkimas savaitgalio ir artimoms pažintinėms kelionėms autobusu. Keliauti Lietuvoje su gidu patiks tiems, kurie neturi ilgų atostogų, yra pavargę nuo tolimų, ilgų, varginančių maršrutų ir norėtų pažinti nuostabią gimtąją šalį, kuri atrasti siūlo labai daug. Nuostabūs gamtos turtai, unikalus istorinis palikimas, menantis turtingą praeitį – visa tai ir dar daugiau pasiūlyti turi artima, sava ir iki galo dar nepažinta gimtoji šalis. Nebūtina važiuoti daug kilometrų, norint patirti dar nepatirta, atrasti dar neatrasta.
 
Garsiausios Lietuvos lankytinos vietos.
Didžiausias šalies turtas – gamta. Gražiausiose regionų vietose, kur didžiausios istorinių vertybių sankaupos, įkurti nacionaliniai Kuršių Nerijos, Aukštaitijos, Žemaitijos ir Dzūkijos parkai. Trakų istorinis nacionalinis parkas garsus didžiausia Centrinėje ir Rytų Europoje Salos pilimi. Kuršių Nerija įtraukta į UNESCO Pasaulio gamtos paveldo sąrašą kaip vienas gražiausių ir unikaliausių Europos kraštovaizdžių, keliautojus žavi unikali visų keturių Neringos gyvenviečių – Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės architektūra. Tai puiki vieta tiek mėgstantiems ramybę, tiek judrų poilsį. Įdomi Lietuvos istorinė praeitis paliko nemažai kultūrinio palikimo. Šalyje labai gražus mūrinės architektūros – gotikos, klasicizmo ir ypač baroko paveldas: bažnyčios ir vienuolynai (per 900), didikų rūmai, dvarai (per 600). Lietuvoje yra 10 įvairaus laikotarpio, paskirties ir stiliaus pilių; keletas unikalių gynybinių įtvirtinimų bei apie 1000 piliakalnių. Specifinis yra sovietinio laikotarpio paveldas. Įspūdinga to laikotarpio skulptūrų kolekcija eksponuojama Grūto parke. Kernavė - vienintelis Baltijos šalyse penkių piliakalnių kompleksas, buvusi pirmoji Lietuvos sostinė. Tik šioje vietovėje geriausiai galima pajusti baltų priešistorę ir Lietuvos valstybės ištakas. Keliautojus taip pat traukia Europos geografinis centras, Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse, Kryžių kalnas, sostinė Vilnius, Panemunės pilys ir piliakalniai, Rambyno kalnas, Lietuvos jūrų muziejus, Ventės ragas ir Lietuviškoji “Venecija“. Kūną atgaivinti kviečia gydomieji kurortai Druskininkai ir Birštonas, kur gydymui naudojamas gydomasis purvas prilygsta garsiausiųjų Europos gydomųjų kurortų purvui, o sielą - naktinis žvaigždžių stebėjimas Molėtų observatorijoje.
Kelionės po Lietuvą - ekonomiškas būdas numalšinti troškulį keliauti, pakeisti pabodusią aplinką, pažinti ir įvertinti savo krašto istoriją ir palikimą.
 
Populiariausi suvenyrai: tautodailės, gintaro dirbiniai, papuošalai, drožiniai, keramika, gaminiai iš lino, medus ir kt.