Reikalinga pagalba?

Kelionės į Serbiją

Šalis Serbija.

daugiau apie Serbiją

Oficialus pavadinimas: Serbijos Respublika
Plotas: 88 361 km²
Gyventojų skaičius: 9 396 411 mln.
Sostinė:  Belgradas
Kiti miestai: Zrenianinas, Šabacas, Subotica, Smederevas, Pančevas, Nišas.
Kalba: serbų
Pagrindinės religijos: krikščionys
Piniginis vienetas: Serbijos dinaras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.

Geografinė padėtis. Serbija yra valstybė Europos pietryčiuose, Balkanų pusiasalyje. Valstybė ribojasi su Juodkalnija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Makedonija, Kosovu.

Klimatas. Serbijos klimatas yra labiau žemyninis šiaurėje, su šaltomis žiemomis ir karštomis, drėgnokomis vasaromis. Pietuose klimatas labiau jūrinis, vasaros čia taip pat karštos, bet sausos, žiemos šaltos, iškrenta daug sniego.

Serbijos  gamta.  Serbijos kraštovaizdis labai įvairus -  nuo kalnų iki lygumų. Šalies teritorijoje driekiasi Dinarų, Rodopų, Stara Planinos, Karpatų kalnai.  Visa šiaurinė šalies dalis yra Panonijos lygumoje. Aukščiausia Serbijos vieta - Midzoro kalnas (2159 m). Serbijoje teka Dunojus, antra pagal ilgį upė Europoje. Šalis neturi priėjimo prie jūros, tačiau čia yra daug ežerų.  

Garsiausios Serbijos lankytinos vietos.  Kelionės į Serbiją metu rekomenduojama aplankyti šalies sostinę - Belgradą. Apžiūrėti Parlamento rūmus, Rotušę, arkivyskupo Šv. Savos cerkvę, Respublikos aikštę su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parką su Belgrado tvirtove, garsiąją Knez Mihailova pėsčiųjų alėją. Taip pat rekomenduojama aplankyti Derdapo nacionalinį parką, ten apžiūrėti Geležinius vartus, tai tarpeklis esantis Dunojaus upėje atskiriantis pietinę Karpatų dalį nuo vakarinės Stara Planina kalnų papėdės. Kopaonik nacionalinis parkas pietinėje šalies dalyje, pamėgtas slidininkų, čia gausu puikių slidinėjimo trasų, keltuvų, poilsio namų, viešbučių. Rekomenduojame sustoti prie Zlatarsko ežero. Tai dirbtinis, žmogaus rankomis sukurtas, ežeras, kuriame stovi bene didžiausia Europoje užtvanka.

Populiariausios lauktuvės ir suvenyrai iš Serbijos: medžio drožiniai, tradiciniai rankdarbiai, magnetukai, raktų pakabukai su šalies lankomų objektų atvaizdais.