Reikalinga pagalba?

Kelionės į Tunisą

Tunisas - šiaurės Afrikos valstybė įsikūrusi tarp Alžyro ir Libijos. Nors Tunisas palyginti nėra didelė valstybė, tačiau turi savitą istoriją ir nuostabaus grožio gamtą. Tuniso krantus skalauja Viduržemio jūra, o žemyninę dalį puošia Sacharos dykuma, kurioje rasite auksinio smėlio kopas, kalnų, jūrines ir dykumos oazes, išpuoselėtas alyvmedžių, datulinių palmių abrikosų ir kitų vaizmedžių giraites. Klimatas Tunise palankus atostogoms ir poilsiui ištisus metus. Populiariausias atostogų sezonas kelionėms į Tunisą - nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.  

daugiau apie Tunisą

Oficialus pavadinimas: Tuniso Respublika
Plotas:  163 610 km²
Gyventojų skaičius:  11 494 760   (2017 m.)
Sostinė:Tunisas
Kiti miestai: Sfaksas, Susas, Kairuanas, Bizerta, Gabesas
Kalba: arabų
Pagrindinės religijos: islamas
Piniginis vienetas: Tuniso dinaras
Laikas: Laiko juosta GMT/UTC +1 val. / Vasaros laikas GMT/UTC +2 val.
 
Geografinė padėtis. Tunisas musulmoniška Afrikos valstybė, kuri vakaruose ribojasi su Alžyru, o pietryčiuose su Libija. Tai mažiausia Šiaurės Afrikos valstybė, kurios pakrantę skalauja Viduržemio jūra. Šalis suskirstyta į tris sritis: kalnuotą šiaurę, centrines lygumas ir pietuose išsidėsčiusią dykumą. Kiekviena šios šalies sritis žavi savo kraštovaizdžiu. Šiaurinėje dalyje driekiasi Atlaso kalnai, centrinėje ir pietinėje dalyje plyti stepės ir Sacharos dykuma. 
 
Klimatas. Tuniso šiaurės klimatą lemia Viduržemio jūra. Žiemos čia vėsios ir drėgnos, o vasaros karštos ir sausos. Centrinėje šalies dalyje orai palyginti panašūs, tik kritulių kiekis čia gerokai mažesnis. Pietuose klimatui didelę įtaką daro Sacharos dykuma, nuo kurios pučia karšti ir sausi vėjai. Sausio mėnesį vidutinė oro temperatūra siekia apie 11-15 °C šilumos, liepos mėnesį pakyla iki 26-35 °C šilumos. Tunisas yra palankaus klimato, todėl čia galima keliauti beveik ištisus metus. 
 
Gamta. Nors miškai Tunise užima vos 6 % sausumos ploto, ši šalis žavi savo kraštovaizdžio įvairove: nuostabūs Atlaso kalnai, Sacharos smėlynai, druskos ežerai, datulių palmės, alyvmedžių, palmių giraitės ir kiti kvapą gniaužiantys gamtovaizdžiai. Tunisą dėl palankaus klimato mėgsta ne tik turistai, bet ir iš Europos migruojantys paukščiai. Šiaurinėje šalies dalyje galima sutikti antis, žąsis, gandrus ir kitus paukščius. 
 
Garsiausios lankytinos vietos. 
Tunisas - miestas, kuriame susipina modernumas ir istorija. Tai ne tik sostinė, bet ir šalies pasididžiavimas. Daugelis Tuniso miestą vadina Afrikos Paryžiumi. Pagrindinis miesto lankytinas objektas - senamiestis, kuriame galima pamatyti mečetes, turgų, įvairias parduotuves bei istorinius paminklus. Lankantis Tunise, rekomenduojama apsilankyti ir Bardo muziejuje, kuriame saugoma mozaikų kolekcija. Kartagina - vienas pagrindinių miestų antikiniame pasaulyje. Dar 814 m. pr. Kr. finikiečių įkurtas miestas, vėliau tapęs vienu svarbiausių Viduržemio jūros regiono prekybos centru. Čia lankantis, galima susipažinti su Kartaginos miesto istorija bei jos išlikusiais griuvėsiais. 

Kairuanas - tai svarbus islamo miestas, dar gerai žinomas dėl savo Sidi Okba mečetės, kuri labiau primena gynybinę tvirtovę. Tai svarbus religinis objektas, laikomas ketvirtu pagal šventumą musulmonų miestu. Kelionė į Kairuaną prilygsta vienai piligriminei kelionei į Meką. Taip pat šis miestas garsėja arabiškų kilimų gamyba bei saldumynais. 

Hamametas - seniausias ir labiausiai turistų pamėgtas Tuniso pajūrio kurortas. Šiame mieste galima rasti daugybę viešbučių, smėlio paplūdimių, įvairių pramogų ir pasilinksminimo vietų. Tai puiki vieta nemėgstantiems pasyvaus poilsio. 
Susas - trečias pagal dydį Tuniso miestas. Tai gana triukšmingas šalies miestas, tačiau puikiai tinkamas tiems, kas mėgsta lankyti istorines vietas, pažinti vietinį gyvenimą bei pailsėti paplūdimyje. Turistus čia vilioja gražus senamiestis, vietinės kavinės, netradicinė Didžioji mečetė, Archeologinis Suso muziejus, tvirtovė-vienuolynas. 
Mahdija - nedidelis miestelis, turintis baltą, gražų senamiestį, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Viduržemio jūrą. Tai puiki vieta vandens sporto mėgėjams.  
 
Populiariausi suvenyrai ir lauktuvės iš Tuniso: vandens pypkė - kaljanas, rankų darbo krepšiai, keramikinės lėkštės, kilimai, odos dirbiniai, datulės, datulių sirupas, saldumynai, kvapnūs rytietiški prieskoniai. 

Šiuo metu kelionių į Tunisą neorganizuojame.