Reikalinga pagalba?

Kelionės į Suomiją

Šalis Suomija.

daugiau apie Suomiją

Oficialus pavadinimas: Suomijos Respublika
Plotas: 338 145 km²
Gyventojų skaičius: 5,3 mln
Sostinė: Helsinkis
Kiti miestai: Turku, Tampere
Kalba: suomių, švedų
Pagrindinės religijos: evangelikų liuteronų
Piniginis vienetas: Euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +2 val.
 
Geografinė padėtis: Suomija - valstybė Šiaurės Europoje. Rytuose ji ribojasi su Rusija, šiaurėje - su Norvegija, vakaruose - Švedija. Pietvakariuose šalį skalauja Baltijos jūra. Suomija laikoma viena iš šiauriausiai esančių pasaulio šalių, ketvirtadalis jos teritorijos yra už šiaurės poliaračio. Tai viena iš rečiausiai apgyvendintų šalių Europoje.
 
Klimatas: Suomijos klimatui būdingos šaltos žiemos ir šiltos vasaros. Žiemos mėnesiais temperatūra dažnai nukrenta iki -20°C, Laplandijoje temperatūra gali nukristi iki -50°C, aukščiausia dienos temperatūra pietinėje Suomijoje vasarą kartais pakyla iki +30 °C. Tolimoje šiaurėje už Poliaračio 73 paras tęsiasi baltosios vasaros naktys, todėl šis kraštas vadinamas Vidurnakčio saulės šalimi, taip pat matomos šiaurės pašvaistės žiemą.
 
Suomijos gamta: Suomijoje vyrauja lygumos. Apie 71% teritorijos užima miškai. Šiaurėje vyrauja miškatundrė ir tundra. Tundra labai spalvinga vasarą, kai žydi gėlės. Šalyje nėra aukštų kalnų, aukščiausias jų - Halti kalnas (1328 m). Šiaurėje yra vadinamosios kalnų salos (Tunturis), kurios iškyla iš plokščios tundros. Suomijoje yra daugiausia ežerų pasaulyje (apie 188 tūkst.), jie užima apie 10% viso krašto ploto. Didžiausias ežeras - Saima (1460 km²). Suomijos pietryčiuose yra nuostabi vieta - Suomijos ežerynas. Trečdalyje paviršiaus ploto ten tyvuliuoja ežerai, nors yra vietų, kur vandens daugiau nei sausumos. Šalies kranto linija labai vingiuota dėl daugybės įlankėlių; pakrantėje daug mažų uolėtų salų – šcherų. Suomijoje labai saugoma gamta, čia įsteigta per 50 nacionalinių parkų. Didžiausias jų – Laplandijoje, taip pat išskirtinas Lemenjokio (1720 km²) nacionalinis parkas.
 
 Kelionė į Suomiją, „Tūkstančio ežerų šalį“, tai puiki galimybė išsiveržti iš pabodusios kasdienybės, paskęsti nuostabios gamtos didybėje. Suomija yra labai tinkama šalis tiems, kuriems norisi pabėgti nuo civilizacijos ir didelių miestų, ji ideali individualistams ir romantikams, kurie mėgsta sėdėti ant ežero pakrantės, žvejoti, stebėti šiaurės elnius ir briedžius bei mėgautis tyla. Žiemos metu Suomijoje puikios sąlygos slidinėjimui. Daugybė populiarių slidinėjimo kurortų išsidėstę Laplandijoje už Poliarinio rato, taip pat šiaurės rytuose (Kuusamo). Keliautojus traukia modernūs, jaukūs miestai ir miesteliai, didžiulės teritorijos žmogaus nepaliestos natūralios gamtos.
 
Garsiausios Suomijos lankytinos vietos.
Iš trijų pusių apsuptas vandens, sostinė Helsinkis daro atviro, erdvaus miesto įspūdį. Jo puikiame uoste veikia spalvingas gatvės turgus, kuriame pardavinėjamos žuvys, vaisiai, daržovės ir gėlės. Mieste daugybė nuostabių šiuolaikinių statinių, kurių architektūrai, seno ir naujo deriniui, būdingas tautinis stilius. Apžvalginės ekskursijos po miestą metu susipažinsite su miesto įžymybėmis: Senato aikštė, Rotušė, garsioji uoloje iškalta Tempelinaukio bažnyčia, Sibelijaus parkas ir kt.
Kasmet tūkstančiai vaikų ir jų tėvelių, ypač Kalėdų savaitę, suplaukia į Suomijos šiaurėje esančią Laplandiją, sakoma, kad čia gyvena tikrų tikriausias Kalėdų Senelis. RovaniemisSanta Klauso miestelis, Santa parkas vaikams visada suteikia ypatingo džiaugsmo, čia galima nusifotografuoti su pačiu Kalėdų Seneliu ir išsiųsti atviruką iš Joulupukio (Kalėdų Senelio) pašto. Kelionė į Laplandiją nustebins ne tik mažuosius keliautojus, suaugusieji patirs nė kiek neprastesnių akimirkų. Turistus traukia Ranua zoologijos sodas, kur galima pasigrožėti natūralioje aplinkoje gyvenančiais lokiais, lūšimis, pelėdomis ir kt. Nepamirštamų emocijų sukels pasivažinėjimas šiaurės elnių traukiamomis rogėmis arba Haski šunų kinkiniu, pasivažinėti sniegomobiliu. O sušalus atrakcionuose pasiausti kviečia vienas iš didžiausių vandens pramogų parkų Europoje - Serenos“ vandens atrakcionų parkas.
Norintiems dar labiau atrasti Suomiją rekomenduojama aplankyti Porvo miestelį, vadinamą pačiu švediškiausiu miesteliu Suomijoje. Tai antras seniausias miestas Suomijoje, išsidėstęs aplink viduramžių katedrą, ant Porvo upės krantų, su šiaurės šalims būdingais mediniais, spalvingais namais
 
Populiariausi suvenyrai iš Suomijos: drožiniai iš medžio, bižuterija, keramika, tekstilė, Kalėdų Senelio atributika, Lapių amatų dirbiniai, tradiciniai suomiški peiliai, alkoholiniai gėrimai (Koskenkorva ir kt.).