Reikalinga pagalba?

Kelionės į Turkiją

Šiltas ir švelnus klimatas, puikios pakrantės ir turtinga istorija į Turkiją atvilioja nemažai keliautojų iš visos Europos Daugelis jų keliauja prie Egėjo ir Viduržemio jūrų įsikūrusius kurortus, tokius kaip Antalija, Marmaris, Bodrumas, Kušadasis. Tarp Lietuvos turistų kelionės į Turkiją - vienos populiariausių. Nors didžioji keliautojų dalis atvyksta į Turkiją pailsėti Viduržemio ir Egėjo jūros pakrantėse įsikūrusiuose kurortuose, aktyvaus poilsio ir pažintinių kelionių mėgėjams ekskursijų, pramoginių ir pažintinių išvykų pasiūla čia didžiulė.

daugiau apie Turkiją

Oficialus pavadinimas: Turkijos Respublika

Plotas: 780 580  km²
Gyventojų skaičius: apie 80,42 mln.
Sostinė: Ankara
Kiti miestai: Stambulas, Izmiras, Bursa, Gaziantepas ir kt.
Kalba: turkų
Pagrindinės religijos: musulmonai ~98 proc.
Piniginis vienetas: Turkijos lira (TRI). Viena Turkijos lira atitinka ~0,098 EUR
Laikas: laiko juosta UTC+2

Geografinė padėtis. Didžioji Turkijos teritorijos dalis - net 79 procentai yra Azijoje, likusi dalis - Europoje. Azijinė šalies dalis vadinama Anatolija, o Eurorpos žemyne esanti teritorija - Rytų Trakija. Turkija skirstoma į septynis geografinius regionus: Marmario, Egėjo, Viduržemio, Centrinės Anatolijos, Rytinės Anatolijos, Pietinės Anatolijos bei Juodosios jūros.

Klimatas: Šiltas ir švelnus subtropinis klimatas pietinėje ir pietvakarinėje šalies dalyje. Viduržemio ir Egėjo jūros pakrantėse žiemos gana šiltos, o vasaros karštos ir drėgnos. Keliaujant į rytus Turkijoje žiemos metu temperatūra nukrenta iki -12 laipsnių. Kalnuotose vietovėse oro temperatūros žemesnės, žiemos sezono metu kelis mėnesius išsilaiko sniegas.

Garsiausios Turkijos lankytinos vietos.

Turkijos kultūra susiformavo iš Osmanų imperijos, Europos ir Islamo tradicijų elementų.  Kelionės į Turkiją metu verta aplankyti istorines vietoves, tokias kaip Efesas, Hierapolis, Stambulo miestą. Iš populiariausių pajūrio kurortų organizuojamos išvykos į kalnus, plaukimas srauniomis kalnų upėmis kanojomis, plaustais, jūrinės ekskursijos į netoliese esančias salas.

Poilsiautojų laukia Viduržemio ir Egėjo jūrų pakrantėse įsikūrę kurortai. Tarp keliautojų iš Lietuvos populiariausi kurortai - Marmaris, Antalija, Sidė, Kemeras, Antalija, Bodrumas ir kiti.

Poilsiaujant Turkijoje būtina nors kartą apsilankyti garsiosiose turkiškose pirtyse!

Populiarios lauktuvės ir suvenyrai iš Turkijos: rankų darbo kilimai, medvilnės gaminiai, keramika, turkiški saldumynai. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.