Reikalinga pagalba?

Kelionės į Bulgariją

Rožių laukai, žaliuojantys kalnai, pakrantes skalaujanti Juodoji jūra ir geltono smėlio paplūdimiai, šurmuliuojantys kurortai ir nuo seno puoselėjamos bulgarų tradicijos atostogoms Bulgarijoje suteikia nepamirštamų įspūdžių.

daugiau apie Bulgariją

Oficialus pavadinimas: Bulgarijos Respublika
Plotas:
110 910  km²
Gyventojų skaičius: apie 7,4 mln.
Sostinė: Sofija
Kiti miestai: Sofija, Plovdivas, Burgasas, Varna, Plevenas ir kt.
Kalba: bulgarų
Pagrindinės religijos: stačiatikiai ~ 85 proc., musulmonai ~ 13 proc., judėjai ~ 0,8 proc., Romos katalikai ~ 0,5 proc.
Piniginis vienetas: Bulgarijos levas (BGN)  (1 EUR ~ 1,96 BGN)
Laikas: laiko juosta UTC+2, vasaros laikas UTC+3

Geografinė padėtis. Bulgarija  valstybė Balkanų pusiasalyje, Pietryčių Europoje. Šiaurėje šalis Dunojaus upe ribojasi su Rumunija, vakaruose – su Serbija ir Makedonija, pietuose su Graikija ir Turkija. Rytinę Bulgarijos dalį skalauja Juodoji jūra.

Klimatas. Didesnėje Bulgarijos dalyje klimatas vidutinių platumų žemyninis, pietinėje dalyje ir pajūryje - Viduržemio jūros subtropikų tipo. Viduržemio ir Juodoji jūros įtakoja švelnų šalies klimatą. Pajūryje šiltasis sezonas tęsiasi apie penkis mėnesius, oro temperatūra tuo metu kyla iki 25-30 laipsnių, Juodosios jūros vandens temperatūra nenukrenta žemiau 25 laipsnių. Kalnuotose vietovėse oras vėsesnis, žiemos sniegingos.

Gamta. Bulgarija garsėja nuostabia Juodosios jūros pakrante su puikiais smėlio paplūdimiais. Apie 60 procentų šalies teritorijos užima kalvos ir kalnai. Balkanų kalnų aukštis siekia iki 2376 m (Botevo viršukalnė). Apie trečdalį teritorijos ploto dengia miškai, kurių dauguma auga kalnų šlaituose.  Kalnuose yra natūralių ir dirbtinai įrengtų ežerų. Šalies pietryčiuose plyti derlinga Aukštutinės Trakijos žemuma.  Neatsiejama Bulgarijos kraštovaizdžio dalis – vynuogynai ir rožių laukai. Bulgarijoje kiekvienas tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio mėgėjas ras kaip patenkinti savo poreikius.

Garsiausios Bulgarijos lankytinos vietos. Bulgarijos sostinė Sofija - ne tik didžiausias Bulgarijos miestas, bet ir vienas iš didžiausių miestų Balkanų pusiasalyje. Ekskursijos po sostinę metu, pamatysite romėnų, Bizantijos, viduramžių laikotarpio išsaugotų statinių. Balčikas – vienas gražiausių Bulgarijos miestų prie jūros, įkurtas ant kalkakmenio uolų. Legendomis apipintas Kaliakros iškyšulys, kur ant 70 metrų aukščio uolų, viduramžiais stovėjo galinga Kaliakros tvirtovė. Tvirtovės griuvėsiai yra išlikę iki šių dienų. Nepamirštami įspūdžiai laukia apsilankius  Akmenų miške - nuostabus gamtos kūrinys, skaičiuojantis apie 50 mln. metų. Tai miškas, kuriame iš smiltainio susiformavusios iki 10 metrų aukščio kolonos ir uolos, kurios pritraukia daugybę lankytojų. Kultūrinė šalies sostinė Plovdivas, kuris nustebins puikiai išsilaikiusiu antikiniu teatru ir Atgimimo epochos architektūra, sužavės Chisar Kapijaus vartai. Būtina apsilankyti Nesebaro mieste-muziejuje, kuris įtraukas į UNESCO paveldo sąrašą. „Su šarmu“, „nepraradęs senosios auros“, „jaukus“, „užburiantis“ – šis miestukas sulaukia tik jį aplankiusiųjų komplimentų.  Pažinties su senamiesčiu metu verta aplankyti: išlikusias Šv. Jono Krikštytojo, Šv. Stepono, Šv. Sofijos cerkves, helenistinio laikotarpio griuvėsius – Apolono šventyklą, Akropolį. Pažinties su Bulgarija metu verta apsilankyti Varnoje - tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas prie Juodosios jūros, dar vadinamas “Uostų sostine“. Tikro kokybiško poilsio prie jūros mėgėjai turėtų aplankyti Saulėtojo kranto kurortą. Tai didžiausias kurortas Bulgarijoje, turintis vieną iš plačiausių smėlio paplūdimio juostų.

Populiariausios lauktuvės ir suvenyrai iš Bulgarijos: keramika, nertos servetėlės ir kiti rankdarbiai, rožių aliejus ir produktai, pagaminti su juo – muilas, kremai, aliejai, įvairios kosmetinės priemonės, kvepalai su rožių aliejumi. Bulgarija didžiuojasi ir vietinės gamybos vynu, rakija, prieskoniais.