Reikalinga pagalba?

Kelionės į Kosovą

Šalis Kosovas.

daugiau apie Kosovą

Oficialus pavadinimas: Kosovo respublika
Plotas: 10,887 km²
Gyventojų skaičius: 1,9 mln.
Sostinė:  Priština
Kiti miestai: Prizrenas, Pečas, Kosovo Mitrovica.
Kalba: albanų, serbų.
Pagrindinės religijos: islamas
Piniginis vienetas: euras
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.

Geografinė padėtis. Kosovas tai nedidelė valstybė Balkanų pusiasalyje. Ji 2008 m paskelbė priklausomybę nuo Serbijos, dalis pasaulio valstybių ją pripažįsta kaip Kosovo respublika, tačiau Serbija ją laiko savo dalimi. Ribojasi su Makedonija, Bulgarija, Albanija, Juodkalnija, Serbija.

Klimatas.  Kosove klimatas – žemyninis. Vasaros šiltos, žiemos šaltos, su sniegu. Vasara temperatūra siekia +30 ºC, o žiemą -10 ºC.

Kosovo gamta. Didžioji šalies dalis Kosovo yra kalnuota, aukščiausias Kosovo kalnas - Džeravica (2656 m), esantis pietvakariuose, ribojasi su Juodkalnija ir Albanija. Šar kalnai yra šalies pietuose, jie skiria Kosovą ir Makedoniją. Tai vienas iš populiariausių turistinių bei slidinėjimo centrų Kosove. Šalyje yra dvi svarbios lygumos - Metohijos baseinas, bei Kosovo lyguma. Didžiausios Kosovo upės - Baltasis Drinas, Sitnika, Morava, Golakas, bei didžiausi šalies ežerai – Gazivoda, Radonikas, Batlava.

Garsiausios Kosovo lankytinos vietos. Lankantis Kosove būtina apsilankyti šalies sostinėje Prištinoje, čia vyrauja nuostabi, senovinė architektūra, palikta Osmanų imperijos. Sostinėje rekomenduojama aplankyti Kosovo muziejų, čia galima rasti archeologinių ir etnologinių istorinių daiktų kolekciją, jie buvo rasti netoli Prištinos. Antrasis pagal dydį Kosovo miestas – Prizrenas, čia galima pamatyti daugybę serbiškų cerkvių ir turkiškų mečečių. Sinan Pašos – gražiausia ir didžiausia mečetė, Osmanų imperijos laikais buvo vienas svarbiausių religinių pastatų Balkanų pusiasalyje. Dar vienas turistų pamėgtas objektas Kosove – Batlavos ežeras. Esantis visai netoli šalies sostinės Prištinos, todėl jį aplankyti itin patogu. Čia galima rasti daug vandens pramogų, patogius paplūdimius, smagiai praleisti laiką.

Populiariausios lauktuvės iš Kosovo: vietinis baltas arba rausvas vynas, anyžiniai Kosovo gėrimai, magnetukai, pakabukai su tradiciniais raštais.

 
 
 

Šiuo metu kelionių į Kosovą neorganizuojame.