Reikalinga pagalba?

Kelionės į Šiaurės Makedoniją

Oficialus pavadinimas: Šiaurės Makedonijos Respublika
Plotas: 25 333 km²
Gyventojų skaičius: 2 066 718 mln.
Sostinė:  Skopjė
Kiti miestai: Bitola, Gostivaras, Kumanovas, Ochridas, Prilepas
Kalba: makedonų
Pagrindinės religijos: stačiatikių
Piniginis vienetas: denaras (MKD)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.

Geografinė padėtis. Šiaurės Makedonija – valstybė Balkanų pusiasalio viduryje, neturinti priėjimo prie jūros. Ribojasi su Graikija, Kosovu, Serbija, Bulgarija, Albanija.

Klimatas. Šiaurės Makedonijos klimatas labai unikalus, jį veikia tiek Viduržemio jūra, tiek Juodoji jūra. Makedonijos žiemos – šaltos, vasaros labai karštos. Šalį geriausiai lankyti nuo gegužės iki spalio mėnesio, tuo metu orai būnai šilti ir sausi.

Šiaurės Makedonijos gamta. Didžioji šalies dalis kalnuota, centrine dalimi driekiasi platus Vardaro slėnis. Pasienyje su Albanija driekiasi Šar kalnai, juose yra aukščiausia šalies vieta – Korabo kalnas (2764 m). Svarbiausios šalies upės – Vardaras, Treska, Juodasis Drinas, Crna. Didžiausi šalies ežerai yra Ochrido, Prespos ir Dojrano.

Garsiausios Šiaurės Makedonijos lankytinos vietos.  Kelionės į Makedoniją metu pirmiausia rekomenduojama aplankyti šalies sostinę – Skopję. Tai kartu ir didžiausias Makedonijos miestas, įsikūręs prie Vardaro upės. Skopjė gausu turkų mečečių,  išlikęs senamiestis nuo osmanų laikų, ankstyvosios Bizantijos tvirtovė, Motinos Teresės gimimo vieta ir muziejus. Kita lankytina vieta – Ohridas, jis vadinamas Makedonijos turizmo perlu. Ohrido ežeras traukia turistus iš daugelio šalių, jis 358 km2 ploto, netgi aštuonis kartus didesnis už didžiausią Lietuvos ežerą Drūkščius. Aplink ežerą yra labai daug kurortų, tačiau nei vienas neprilygsta pačiam Ohrido miestui.  Pasakojama, kad šiame mieste senais laikais stovėjo 365 bažnyčios.  Ohridas ir Ohrido ežeras yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Populiariausios lauktuvės ir suvenyrai iš Šiaurės Makedonijos.  Medžio drožiniai, medus, keramika su tradiciniais raštais, magnetukai.