Reikalinga pagalba?

Vokietija

Kelionės į Vokietiją

Oficialus pavadinimas: Vokietijos Federacinė Respublika
Plotas: 356 910 km²
Gyventojų skaičius: 82 mln.
Sostinė: Berlynas
Kiti miestai – Hamburgas, Miunchenas, Esenas, Frankfurtas prie Maino, Bremenas.
Kalba: vokiečių
Pagrindinė religija: evangelikų liuteronų
Piniginis vienetas: euras (EUR)
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.

Vokietijos geografinė padėtis: Vokietija ribojasi su Danija šiaurėje, Olandija, Belgija, Liuksemburgu ir Prancūzija vakaruose, Šveicarija ir Austrija pietuose, Lenkija ir Čekija rytuose. Tai centrinės Europos valstybė. Jūros: iš šiaurės vakarų - Šiaurės jūra, iš šiaurės rytų - Baltijos jūra.
 
Vokietijos klimatas: Vokietijos klimatas permainingas ir įvairus. Čia yra dvi klimatinės zonos: žemyninio ir jūrinio klimato. Vokietijos klimatui nebūdingi labai stiprūs temperatūrų svyravimai. Žiemos rytuose ir vakaruose skiriasi: rytuose temperatūra labai žema, tuo tarpu vakaruose žiemos gana švelnios. Vasara temperatūra svyruoja nuo 20 iki 30 laipsnių Celsijaus. Birželio – rugsėjo mėnesiai yra labiausiai tinkami aplankyti Vokietiją. Šiuo metų laiku dienos yra šiltos, tačiau naktimis oras atvėsta. Žiemos Vokietijoje šaltos ir drėgnos.
 
Vokietijos gamta: Vokietijos, kaip ir visos Vidurio Europos, paviršius trimis pakopomis kyla iš šiaurės į pietus. Jūrų pakrantės labai raižytos. Bavarijos Alpėse dar išlikęs natūralus Vokietijos kraštovaizdis, čia švariausias oras, gausu poilsiaviečių. Vokietijos gamta labai graži ir įvairi: čia yra ir lygumų, ir kalnų.
 
Garsiausi Vokietijos turizmo traukos centrai: atvykus į Berlyną, apžvalginės ekskursijos metu susipažinsite su miestu: Reichstagas, viena seniausių mieste Marijos bažnyčia, Kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčia, Brandenburgo vartai – tai vienas lankomiausių Berlyno objektų. Šie vartai buvo pastatyti prieš 200 metų. Susijungus Rytų ir Vakarų Vokietijoms Branderburgo vartai tapo visos Vokietijos ir Berlyno laisvės simboliu. Toliau pažintį su miestu pratęsime Aleksandro aikštėje – dažnai turistų lankoma vieta. Per dieną čia apsilanko apie pusę milijono žmonių. Čia yra ir turgus, Centrinė universalinė parduotuvė, Mokytojų namai, viešbutis, netoliese Televizijos bokštas. Šis bokštas yra aukščiausias statinys Berlyne. Turistams siūloma apsilankyti bokšto viršuje esančioje apžvalginėje aikštėje ir restorane.
Atvykus i Potsdamą – Frydricho Didžiojo miestą, siūloma pasižvalgyti po San Susi rūmus ir parką, Šv. Nikolajaus bažnyčią, Senąją rotušę, Cecilienhofo rūmus, kuriuose vyko Potsdamo konferencija, Olandų kvartalą ir kt.
Kelionę po Vokietiją pratęsiame Drezdene. Mieste galima apžiūrėti Karališkuosius rūmus, atstatytą Dievo motinos katedrą, Cvingerio rūmus. Dabar Cvingerio rūmuose yra garsioji Drezdeno paveikslų galerija. Čia eksponuojami garsių vokiečių meistrų darbai, nuostabios olandų dailininkų (Van Deiko, Rubenso, Rembranto) drobės, nepakartojami žymiausių italų menininkų (Rafaelio, Džordžonė, Botičelio) darbai.
Kitas turistų lankomas Vokietijos miestas – Niurnbergas. Ekskursija nuostabiame viduramžių mieste, apjuostame gynybinių sienų, tikrai liksite sužavėti. Mieste apžiūrime pilį, kurioje XV-XVI a. viešėjo beveik visi Vokietijos imperatoriai; Pilato ir Diurerio namus, Šv. Dvasios ligoninę, Rotušę, Dievo motinos bažnyčią, Turgaus aikštę ir kt.
Kelionės į Vokietiją metu būtina aplankyti ir Miuncheną, dar kitaip vadinamą Vokietijos Florencija. Miunchenas – muziejų ir galerijų miestas. Iš jų išsiskiria senoji pinoteka, kurioje saugomi Europos dailininkų darbai nuo XIV a. Miestas garsus kasmetine alaus švente Octoberfest ir Kalėdų mugėmis. Miuncheno miesto centre siūloma aplankyti Marijos bažnyčią, pastatyta vėlyvojo gotikos laikotarpio stiliumi. Interjerą puošia įvairių amžių menininkų darbai. Šios bažnyčios bokštas yra vienas iš orientyrų mieste.
 
Rekomenduojamos lauktuvės iš Vokietijos: Švarcvaldo (Schwarzwald) laikrodžiai su gegutė, Bavarijos alaus bokalai, vokiškas baltasis vynas, Meiseno porcelianas, Harco kalnų medžio dirbiniai, taip pat ir „Steiff“ firmos pliušiniai meškučiai. Be to, turistų lankomose vietose galima įsigyti ir kitus, su vietinėmis tradicijomis susijusius suvenyrus.

Kelionės į Vokietiją