Reikalinga pagalba?

Rumunija

Kelionės į Rumuniją

Oficialus pavadinimas: Rumunijos Respublika
Plotas: 237 500 km²
Gyventojų skaičius: 19 042 936 mln.
Sostinė:  Bukareštas
Kiti miestai: Aradas, Bakeu, Brašovas, Breila, Buzeu, Galacis, Timišoara.
Kalba: rumunų
Pagrindinės religijos: krikščionys
Piniginis vienetas: Naujoji Rumunijos lėja
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +2 val.

Geografinė padėtis. Rumunija – valstybė Europos pietryčiuose, Balkanų pusiasalyje. Turi nedidelį priėjimą prie Juodosios jūros. Ribojasi su Ukraina, Moldova, Vengrija, Serbija, Bulgarija.

Klimatas. Rumunijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, pereinantis į žemyninį. Vidutinė oro temperatūra pietuose siekia 11 °C, o šiaurėje - 8 °C. Vasaros čia karštos ir sausos, žiemos šaltos ir snieguotos, ypač daug sniego iškrenta kalnuose.

Rumunijos  gamta.  Didžiają šalies dalį dengia kalnai, tai įvairūs Karpatų masyvai -  Transilvanijos Alpės.  Aukščiausi yra Pietų Karpatai, čia yra aukščiausias Rumunijos kalnas - Moldovianu (2544 m). Ilgiausia Rumunijos upė – Dunojus, Rumunijoje jos ilgis siekia 1075 km (bendras upės ilgis 2850 km). Ši upė sudaro 394 km sienos su Bulgarija. Apie 27% šalies teritorijos dengia miškai. Beveik  10,000 kmploto užima saugomos teritorijos – Nacionaliniai parkai, bei Biosferos rezervatai.

Garsiausios Rumunijos lankytinos vietos.  Rekomenduojama aplankyti šalies sostinę – Bukareštą. Čia būtina aplankyti antrą pagal dydį pastatą pasaulyje – Parlamento rūmus, užimantį 330 000 m2 plotą, ir turintį net 3100 kambarių. Taip pat būtina apžiūrėti Kretzulescu ir Stavropoleos bažnyčias, Nacionalinį istorijos muziejų, su daugybe senovinių žemėlapių, statulų ir papuošalų. Brano (Drakulos) pilis vienas labiausiai lankomų objektų Rumunijoje. Ji apipinta legendomis, sakoma, kad čia XV a. gyveno Grafas Drakula. Sibiu miestas - įkurtas romėnų gyvenvietės Sibinum vietoje. Čia galima apžiūrėti gynybinius bokštus ir miestą juosiančias sienas, bažnyčias ir gerai išlikusius amatininkų pastatus. Sibiu senamiestis - vienas nuostabiausių ir geriausiai išlikusių Rumunijoje: Didžioji aikštė, evangelikų bažnyčia su įspūdingu varpinės bokštu, Melagių tiltas. Brašovas -  miestas, kurį supa Karpatų kalnai. Čia galima apžiūrėti įspūdingas gynybines sienas, XIV a. pastatytą Juodąją bažnyčią, Rotušės aikštę su spalvingais istoriniais pastatais.

Populiariausios lauktuvės iš Rumunijos.  Keramika, pakabukai su Drakulos pilimi, magnetukai su tradiciniais raštais, vynas, česnakų “virvė” kuri atbaido vampyrus.