Reikalinga pagalba?

Bulgarija

Kelionės į Bulgarija

Oficialus pavadinimas: Bulgarijos Respublika
Plotas:
110 910  km²
Gyventojų skaičius: apie 7,4 mln.
Sostinė: Sofija
Kiti miestai: Sofija, Plovdivas, Burgasas, Varna, Plevenas ir kt.
Kalba: bulgarų
Pagrindinės religijos: stačiatikiai ~ 85 proc., musulmonai ~ 13 proc., judėjai ~ 0,8 proc., Romos katalikai ~ 0,5 proc.
Piniginis vienetas: Bulgarijos levas (BGN)  (1 EUR ~ 1,96 BGN)
Laikas: laiko juosta UTC+2, vasaros laikas UTC+3

Geografinė padėtis. Bulgarija  valstybė Balkanų pusiasalyje, Pietryčių Europoje. Šiaurėje šalis Dunojaus upe ribojasi su Rumunija, vakaruose – su Serbija ir Makedonija, pietuose su Graikija ir Turkija. Rytinę Bulgarijos dalį skalauja Juodoji jūra.

Klimatas. Didesnėje Bulgarijos dalyje klimatas vidutinių platumų žemyninis, pietinėje dalyje ir pajūryje - Viduržemio jūros subtropikų tipo. Viduržemio ir Juodoji jūros įtakoja švelnų šalies klimatą. Pajūryje šiltasis sezonas tęsiasi apie penkis mėnesius, oro temperatūra tuo metu kyla iki 25-30 laipsnių, Juodosios jūros vandens temperatūra nenukrenta žemiau 25 laipsnių. Kalnuotose vietovėse oras vėsesnis, žiemos sniegingos.

Gamta. Bulgarija garsėja nuostabia Juodosios jūros pakrante su puikiais smėlio paplūdimiais. Apie 60 procentų šalies teritorijos užima kalvos ir kalnai. Balkanų kalnų aukštis siekia iki 2376 m (Botevo viršukalnė). Apie trečdalį teritorijos ploto dengia miškai, kurių dauguma auga kalnų šlaituose.  Kalnuose yra natūralių ir dirbtinai įrengtų ežerų. Šalies pietryčiuose plyti derlinga Aukštutinės Trakijos žemuma.  Neatsiejama Bulgarijos kraštovaizdžio dalis – vynuogynai ir rožių laukai.

Garsiausios Bulgarijos lankytinos vietos. Bulgarijos sostinė Sofija - ne tik didžiausias Bulgarijos miestas, bet ir vienas iš didžiausių miestų Balkanų pusiasalyje. Jis išsaugojo daug romėnų, Bizantijos, viduramžių laikotarpio statinių. Balčikas – vienas gražiausių Bulgarijos miestų prie jūros, įkurtas ant kalkakmenio uolų. Legendomis apipintas Kaliakros iškyšulys, kur ant 70 metrų aukščio uolų, viduramžiais stovėjo galinga Kaliakros tvirtovė. Tvirtovės griuvėsiai yra išlikę iki šių dienų.  Kultūrinė šalies sostinė Plovdivas, kuris didžiuojasi puikiai išsilaikiusiu antikiniu teatru ir Atgimimo epochos architektūra. Nesebaro miestas-muziejų, įtraukas į UNESCO paveldo sąrašą. „Su šarmu“, „nepraradęs senosios auros“, „jaukus“, „užburiantis“ – šis miestukas sulaukia tik jį aplankiusiųjų komplimentų.

Populiariausios lauktuvės iš Bulgarijos: keramika, nertos servetėlės ir kiti rankdarbiai, rožių aliejus ir produktai, pagaminti su juo – muilas, kremai, aliejai, įvairios kosmetinės priemonės, kvepalai su rožių aliejumi. Bulgarija didžiuojasi ir vietinės gamybos vynu, rakija, prieskoniais.