Reikalinga pagalba?

Baltarusija

Kelionės į Baltarusiją

Oficialus pavadinimas: Baltarusijos Respublika
Plotas: 207 600 km²
Gyventojų skaičius:  10,4 mln.
Sostinė:  Minskas
Kiti miestai: Minskas, Mogiliavas, Gomelis
Kalba: gudų, rusų
Pagrindinės religijos: stačiatikių
Piniginis vienetas: Baltarusijos rublis
Laikas: laiko juosta GMT/UTC + 3 val.

Geografinė padėtis. Baltarusija yra Rytų Europos lygumoje, jos paviršius smarkiai paveiktas ledynų. Šiaurėje ir rytuose ribojasi su Rusija, pietuose su Ukraina , vakaruose su Lenkija, šiaurės vakaruose su Lietuva  ir Latvija.

Klimatas. Baltarusijos klimatas yra žemyninis. Vidutinė sausio mėnesio oro temperatūra nuo -4 °C iki -8 °C, Liepos mėnesio nuo +17 °C iki +19 °C.

Baltarusijos gamta. Apie trečdalį Baltarusijos teritorijos užima miškai. Didesnioji jų dalis yra pušynai, eglynai. Aukščiausia Baltarusijos vieta yra Dzeržinskio kalnas (346 m), žemiausia - Nemunas ties Lietuvos siena (90 m). lgiausia Baltarusijos upė - Dniepras.

Garsiausios Baltarusijos lankytinos vietos. Kelionės į Baltarusiją metu siūloma aplankyti sostinę Minską, miestas įsikūręs prie Svisločės upės. Populiariausi lankomi objektai yra Liaudies architektūros muziejus, kuriame puikiai parodoma kaip baltarusiai įvairiose srityse gyveno senovėje, taip pat Šv. Petro ir Povilo cerkvė. Tai seniausia cerkvė Minske, pastatyta 1613 m. Baltarusijoje gausu pilių, ypač lankomų lietuvių. Viena iš jų - Miro pilis. Ji pastatyta XVI a pradžioje, iš pradžių ji pastatyta gotikos stiliumi, tačiau vėliau perstatyta renesanso stiliumi. Miro pilis buvo Radvilų giminės užmieščio rezidencija, kurią puošė itališko stiliaus parkas. Taip pat būtina apsilankyti Nesvyžiaus piles komplekse, jis taip pat priklausė Radvilų giminei.  Pilis pradėta statyti 1581 m, ją statant ypač daug dėmesio skirta vandens telkiniams - perkasams, seniau pilį vanduo supo iš rytų, pietų ir vakarų pusių. Kompleksą sudaro pilis- rūmai ir Kristaus kūno bažnyčia. Pilies kompleksas paskelbtas nacionaliniu istoriniu ir kultūriniu paminklu, 2005 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Populiariausios lauktuvės iš Baltarusijos:  lino, vilnos dirbiniai, suvenyrai iš molio, medienos.