Reikalinga pagalba?

Soldenas

TRASŲ ŽEMĖLAPIS RODYTI ŽEMĖLAPYJE Kelionės į Soldenas kurortą

Soldenas (Solden).Ilgiausias Austrijos slėnis Ectalis prasideda už pusės šimto kilometrų nuo Insbruko. Virš miškingų prieškalnių daugiau kaip 2 km aukštyje įsikūrę didžiausi šio slėnio slidinėjimo ir pramogų centrai. 
Soldenas - vienas populiariausių ir gražiausių Austrijos kalnų kurortų, įsikūręs 1377 m aukštyje. Kartu su netoliese esančiais miesteliais – Fentu (1900 m), Obergugliu (1930 m), Chochzeldenu (2050 m), Chochgurgliu (2150 m) Soldenas sudaro slidinėjimo regioną, kurio išskirtinis bruožas – didžiausiame aukštyje Austrijoje įsikūrę kalnų kurortai, kurie puikiai tiks tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems slidininkams bei keliautojams, norintiems pasigrožėti nuostabiais kalnų peizažais, pakvėpuoti tyru Alpių oru, paslidinėti ir pasilinksminti.
Soldeno apylinkes puošia aukštesnės nei 3000 m viršukalnės bei Retenbacho ir Tyfenbacho ledkalniai. Ledkalnius vieną su kitu jungia 1,7 km ilgio  aukščiausias  Europoje (2800 m) panoraminis kelias.
Regione yra trys slidinėjimo zonos, kuriose slidininkai ras įvairaus sudėtingumo trasų, pasižyminčių dideliu aukščių skirtumu. Dauguma jų – vidutinio sudėtingumo (62 km) ir lengvos (51 km). Patyrusiems slidininkams įrengtos sudėtingos trasos (27 km). Slidininkai gali pračiuožti ir kalnuose iškastu tuneliu bei nesunkiai patekti iš Retenbacho ledyno slidinėjimo zonos į Tyfenbacho. Slidinėjimo regioną aptarnauja 34 modernūs keltuvai, per valandą pajėgūs perkelti apie 68 tūkst. slidininkų.  
Iš paties Soldeno miestelio keltuvais galima pasiekti slidinėjimo zoną, kurią sudaro dvi dalys. Tai - Glaislachkogl, dėl stačių kalno šlaitų labiau tinkama patyrusiems slidininkams ir Giggijoch, skirta pradedantiesiems.      
Tai, kad Soldeno regiono slidinėjimo trasos įrengtos aukštai kalnuose ( 1377 – 3250 m), regione yra du ledynai , o trasas, esančias žemiau nei 2000 m aptarnauja modernios sniego patrankos, garantuoja puikią sniego dangą nuo lapkričio iki gegužės mėnesio.
Soldene puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra. Čia galima ne tik slidinėti, bet ir pasivaikščioti kalnų keliais su vietiniu gidu, pasivažinėti rogėmis, sniegomobiliais. Įrengta 5 km apšviestų rogių trasų, veikia čiuožykla.
Šį jaukų kalnų kurortą ypač pamėgo jaunimas dėl siūlomų apres ski pramogų gausos. Vakarais pailsėti ir pasilinksminti turistus kviečia jaukios kavinukės, restoranai, diskotekos, klubai. Ledynų papėdėje įsikūręs modernus SPA centras Aqua Dome, kuriame naudojamas terminis vanduo iš 1865 m gylio.