Reikalinga pagalba?

Turkija – antikos lobynas 9 d. (lėktuvu)

Naujiena!
Autorinis Guliverio kelionių maršrutas! Vykstama su profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos!
Plati pažintinė programa, kurios metu aplankomos populiariausios Turkijos vietos: Stambulas-Troja-Pergamas-Efesas-Pamukalė-Kapadokija-Ankara
2024-09-22 – 09-30 liko 5 viet.
1 159,00 € -5 % 1 101,05 € PIRKTI

Kainos nurodytos be skrydžio.

visos datos ir kainos

 • Galimybė pamatyti žymiausius Stambulo objektus - Mėlynąją mečetę ir Šv. Sofijos soborą
 • Pažintis su Kapadokija, kuri laikoma didingu centrinės Anatolijos perlu ir kurioje gausu nepaprastų kūgiškų uolienos atodangų, o taip galimybė virš tufo atodangų pakilti oro balionu!
 • Galimybė pamatyti Trojos griuvėsius ir garsųjį Trojos arklį
 • Apsilankymas antikiniame graikų įkurtame Pergamo mieste, kuris antikos laikais buvo vienas iš svarbiausių mokslo centrų
 • Pažintis su antikiniu Efesu - vienu gražiausių ir geriausiai išlikusių senovės miestų visoje Europoje. 
 • Apsilankymas Pamukalės nacionaliniame parke su karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis ir maudynės Kleopatros mineralinių vandenų baseine
 • Pažintis su Turkijos sostine Ankara ir apsilankymas Anatolijos civilizacijų archeologijos muziejuje

Turkija – antikos lobynas 9 d. (lėktuvu)

Atsisiųsti kelionės programą

Airbaltic skrydžių laikai:

Vilnius 09:10 Ryga 10:00, Ryga 11:40 Stambulas 14:55
Stambulas 15:40 Ryga 18:40, Ryga 20:05 Vilnius 20:55 

 

1 diena. Skrydis Vilnius – Ryga – Stambulas (Airbaltic). Pervežimas į viešbutį Stambule. Laisvas laikas savarankiškai pažinčiai su Stambulu. Pageidaujantiems vakare siūlome rinktis apžvalginę išvyką laivu** Bosforo sąsiauriu, kuris jungia Juodąją ir Marmuro jūras bei skiria Europą ir Aziją. Plaukimo metu apžiūrėsite žymiausius Stambulo istorinius paminklus ir grožėsitės miesto panorama. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į istorinį Sultanahmeto rajoną prie Mėlynosios mečetės – vieno garsiausių pasaulyje religinių pastatų, kuris dar vadinamas Sultono Ahmedo mečete. Ji išsiskiria šešias minaretais, gausia puošyba ir mėlynos spalvos dekoratyvinėmis plytelėmis puoštu interjeru. Esant galimybei, apsilankysime mečetės viduje. Apžiūrėsime visai netoliese esantį Bizantijos laikotarpio įspūdingą architektūros paminklą – Šv. Sofijos soborą, garsų 56 m aukščio kupolu, dekoruotu užrašais iš Korano. Praeisime pro garsųjį Konstantinopolio laikų hipodromą, kuris buvo viena svarbiausių miesto vietų Romos, Bizantijos ir Osmanų imperijų laikais. Čia vykdavo visuomeniniai renginiai, šventės ir iškilmingos ceremonijos. Taip pat apžiūrėsime hipodromo senovinius statinius. Toliau lankysimės Topkapi rūmuose*, kurie apie 400 metų buvo sultonų rezidencija ir haremas. Tai įspūdingo dydžio kompleksas, kurį sudaro ne tik sultono rezidencija, bet ir daugybė mečečių, bibliotekų, kelios mokyklos, įvairūs fontanai ir įspūdingo dydžio sodai. Dabar Topkapi rūmuose veikia muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs sultonų lobiai, juvelyriniai bei meno dirbiniai, porcelianas bei daugybė kitų eksponatų. Vykstame į požeminę Bazilikos vandens saugyklą*, dar kitaip vadinamą Bazilikos cisterna, kuri buvo pastatyta VI amžiuje. Tai įspūdingo dydžio istorinis statinys su 336 kolonomis bei aukštomis skliautinėmis lubomis, kuriame būdavo saugoma apie 100 tūkstančių tonų vandens, daugiausia aprūpinančio Didžiuosius rūmus ir aplinkinius pastatus. (Pastaba: Kol Bazilikos cisterna bus uždaryta rekonstrukcijai, apsilankymas – 1001 kolonos cisternoje). Laisvas laikas, kurio metu galėsite paskanauti turkiškų valgių bei gėrimų ir pasigrožėti vakariniu Stambulu. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Išvykstame Dardanelų sąsiaurio, jungiančio Marmuro ir Egėjo jūras, link. Kertame  Galipolio pusiasalį, kur Pirmojo pasaulinio karo metais vyko nuožmūs mūšiai tarp Antantės ir Turkijos pajėgų. Išlikę dzotai mena kovas, iš abiejų pusių pareikalavusias virš dviejų šimtų tūkstančių gyvybių. Keltu* iš europinės Turkijos dalies keliamės į azijinę jos pusę ir Egėjo jūros regionu tęsiame kelionę legendinės Trojos link. Aplankysime jos griuvėsius ir garsųjį Trojos arklį*. Šalia šio miesto vyko garsusis Trojos karas, apdainuotas Homero „Iliadoje". Pietūs. Toliau keliaujame vaizdinga Egėjo jūros pakrante link senovinio Aso miesto* (Berham kale), kuriame graikų filosofas Aristotelis buvo įkūręs savo mokyklą. Lankysime kalno viršūnėje įsikūrusios Atėnės šventyklos*, statytos net šeštame amžiuje prieš Kristų, griuvėsius. Pasivaikščiosime po osmanų laikus menantį senamiestį. Šiandien šis žavus kampelis vilioja menininkus bėgančius nuo didmiesčių šurmulio ir ieškančių įkvėpimo. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie jūros.

4 diena. Pusryčiai. Išvykstame į antikinį graikų įkurtą Pergamo miestą, kuris antikos laikais buvo vienas iš svarbiausių mokslo centrų ir II-III a. pr. Kr. klestėjusios Pergamo karalystės centras. Būtent Pergame pirmą kartą vietoj papiruso imta naudoti pergamentą. Lankysimės Pergamo akropolyje*, kuriame išskyrus Trajano šventyklą, visi kiti pastatai buvo pastatyti heleniškuoju periodu. Vykstame į vieną iš Turkijos kurortų prie Egėjo jūros – Kušadasį. Šio miesto pavadinimas turkiškai reiškia paukščių salą. Jis kilęs nuo nedidelės salelės netoli miesto centro Guvercin Adasi, kurioje stovi akmeninė tvirtovė – miesto simbolis. Iš žvejų kaimelio Kušadasis jau spėjo virsti stambiu turizmo centru, labai gyvu ir kosmopolitišku Turkijos kurortu. Šis miestas dar vadinamas muziejumi po atviru dangumi, nes čia gausu iki mūsų dienų puikiai išsilaikiusių architektūrinių paminklų. Laisvas laikas poilsiui ir pramogoms. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kušadasyje.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į vos už 20 km nuo Kušadasio esantį vieną labiausiai lankomų Turkijos turistinių objektų – antikinį Efesą*. Tai vienas gražiausių ir geriausiai išlikusių senovės miestų visoje Europoje. Savo laiku tai buvo vienas didžiausių miestų – didingas ir klestintis prekybinis uostamiestis. Archeologiniai radiniai byloja, kad miestas čia egzistavo jau 2000 metų pr. Kr. Šiandien tos didybės likučiai dar vis kelia susižavėjimą ir nuostabą. Miesto ribose stovėjo ir vienas iš septynių pasaulio stebuklų – garsioji Efeso Artemidės šventykla. Taip pat nuvyksime į už 7 kilometrų nuo Efeso stovinčius Šv. Mergelės Marijos namus*, kuriuose ji, kaip teigiama, praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus. Išvykstame į nacionalinį Pamukalės parką* su karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis. Tai įspūdingas gamtos kūrinys – daugiau nei du tūkstančius metų daugybė terminių šaltinėlių tekėdami kalno šlaitu suformavo sniego baltumo terasas ir stalaktitus, kurie buvo pavadinti „Medvilnės pilimi”. Teigiama, jog terminiai Pamukalės vandenys turi gydomųjų galių. Ši vietovė sveikatingumo centru buvo laikoma ir prieš daugelį amžių, o žmonės atvykdavo iš tolimiausių kampelių. Apsilankysime romėniškame mieste-gydykloje Hierapolyje. Apžiūrėsime senojo miesto gatves, miesto vartus, agorą, vieną puikiausiai išlikusių romėnų amfiteatrą, taip pat didžiausią pasaulyje antikos epochos nekropolį. Pageidaujantys galės apsilankyti Kleopatros mineralinių vandenų baseine* ir pasimėgauti maudynėmis. Kadaise šiame baseine maudėsi valdovė Kleopatra, o šiandien atsigaivinti jo mineralizuotame 35 laipsnių šilumos vandenyje gali kiekvienas. Vykstame į viešbutį prie Pamukalės. Vakarienė ir nakvynė.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į Koniją. Tai senovinis miestas, kuriame žmonės gyveno nuo hetitų laikų. Konija garsėja itin stipriomis islamo tradicijomis. Lankysimės Mevlana muziejuje*, kuriame galima susipažinti su „šokančiųjų“ dervišų gyvenimu. Vienas iš šios sektos įkūrėjų, Celaledinas Rumi, dar vadinamas Mevlana, gyveno Konijoje ir buvo vienas iš didžiausių mistikų islamo pasaulyje. Muziejuje yra Rumi antkapis, dervišų naudoti muzikos instrumentai ir kiti daiktai. Išvykstame į Kapadokiją, kuri laikoma didingu centrinės Anatolijos perlu. Šis regionas keri įspūdingai erozijos paveikto vulkaninio tufo peizažas. Pakeliui apsilankysime 1229 m. statytame Sultanhani karavansarajuje*. Tai prie vidurio Anatolijos miesto Aksarajaus geriausiai išsilaikęs seldžiukų karavansarajus. 1226 - 1229 m. sultonui Alaedinui Keykubadui pastatytą kompleksą sudaro vidinis kiemas, apsuptas arklidėmis, mečete, turkiška pirtimi ir kambariais, dengta sale prekėms sudėti. Karavansarajai – tai užvažiuojamieji namai, statomi seldžiukų ir osmanų laikais. Vykstame į požeminį miestą Kaymakli*. Tai didelis po žeme esantis miestas, kuris šiuo metu atviras turistams. Šiuose urvuose slėpėsi krikščionys nuo religinių persekiojimų. Požeminis miestas sudarytas iš aštuonių aukštų, kurie tarpusavyje yra sujungti specialiais ventiliacijos šuliniais su vandeniu. O naudojant akmens diskus buvo uždaromi įėjimai į vidų. Mokslininkai teigia, kad šiame požeminiame mieste galėjo gyventi apie 15 tūkstančių žmonių. Vėliau pakilsime į Učhisaro pilį*, įsikūrusią aukščiausioje Gioreme slėnio vulkaninėje uoloje, nuo kurios atsiveria įspūdingas peizažas. Šioje 25 aukštų uoloje tarsi pilyje ilgą laiką gyveno žmonės. Esant galimybei, vyksime pažiūrėti besisukančių dervišų pasirodymo*. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

7 diena. Prieš pusryčius pageidaujantys galės virš tufo atodangų pakilti oro balionu**. Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Kapadokija. Keliausime Vaizduotės slėniu, kuriame grožėsimės itin įspūdingomis bazalto ir tufo atodangomis, turinčiomis neišpasakytą gyvų būtybių formų įvairovę. Kiekvienas čia mato įvairius pavidalus, tampančius puikiu aptarimų objektu. Vyksime į Pasabag (vienuolių) slėnį, kur tarp vynuogynų iškyla įvairiausių formų vulkaniniai dariniai – „Fėjų kaminai“. Toliau keliaujame į Avanos miestelį, garsėjantį keramikos tradicijomis, siekiančiomis dar hetitų laikus. Jau 3000 m. pr. Kr. regionas buvo žinomas dėl savo aukštos kokybės keramikos ir turtingo mineralais purvo Raudonojoje upėje. Gyventojai nuo neatmenamų laikų buityje naudoja šios upės molį, iš jo gamina indus, stogo čerpes, statulas ir kitus gaminius. Apsilankymas keramikos dirbtuvėse*, kur pamatysime kaip gaminami rankų darbo kūriniai. Laisvas laikas pietums. Po pietų kelionę tęsime vykdami į Gioreme muziejų po atviru dangumi*, kuris įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šio slėnio uolose iškalta daugiausia visoje Kapadokijoje koplyčių ir vienuolynų. Minkštame vulkaniniame tufe buvo iškalta daugiau nei 30 slėnio koplyčių, kurios datuojamos nuo IX a. Daugelį koplyčių puošia puikios bizantinės freskos, vaizduojančios Senojo ir Naujojo testamentų gyvenimo ir šventųjų darbų scenas. Išvykstame į Ankarą. Pakeliui sustosime prie Tuzo ežero (Tuz Gölü). Tai antras pagal dydį šalies ežeras, aprūpinantis druska didesnę dalį Turkijos gyventojų. Pageidaujantys galės pabraidyti druskingame ežere. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Ankaroje.

8 diena. Pusryčiai. Pažintis su Turkijos sostine Ankara. Tai didelis, modernus miestas, kurio ištakos siekia helenistinę epochą, o šiais laikais susikerta visi svarbiausi tarptautiniai keliai ir geležinkeliai. Turkijos sostine miestas tapo 1923 m., kai jį čia iš Konstantinopolio perkėlė Mustafa Kemalis Atatiurkas. Ekskursijos metu aplankysime Ankaros pilį bei pasivaikščiosime senamiestyje. Taip pat lankysimės Anatolijos civilizacijų archeologijos muziejuje*. Eksponatai Ankaros muziejuje patys įvairiausi – nuo paleolito akmens įrankių iki graikų ir romėnų skulptūrų. Taip pat šis muziejus turi visame pasaulyje didžiausią hetitų civilizacijos artefaktų muziejų. Išvykstame į didžiausią šalies miestą – Stambulą. Laisvas laikas. Pageidaujantys galės apsilankyti viename iš Stambulo turgų. Turguose gausu parduotuvėlių, siūlančių tradicinių amatininkų darbų, skanėstų bei kitų turkiškų suvenyrų. Nakvynė viešbutyje Stambule.

9 diena. Pusryčiai. Pageidaujantys galės apsilankyti istoriniame Beyoglu rajone ir pasivaikščioti garsiausia Stambule pėsčiųjų gatve – Istiklal. Teigiama, kad šioje gatvėje kasdien apsilanko apie 3 mln. žmonių. Gatvė tęsiasi apie 1,5 km, kur įsikūrę daugybė kavinių, barų, restoranų, naktinių klubų, maisto bei kitų prekių parduotuvių, taip pat kino teatrai, meno galerijos ir kiti traukos objektai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Stambulas – Ryga – Vilnius (Airbaltic).


Į kelionės kainą įskaičiuota

pervežimai iš/į oro uostą Stambule; 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; 5 vakarienės; kelionė mikroautobusu pažintinio turo metu; lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos; vietinio gido paslaugos pažintinio turo metu; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius - Ryga - Stambulas - Ryga - Vilnius (Airbaltic); registruotas bagažas; (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 70 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos pramogos; asmeninės išlaidos, arbatpinigiai; medicininių išlaidų draudimas.

Pastabos

minimalus keliautojų skaičius – 15; vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas; prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine.

Kelionės priemokos

2024 09 22 skrydis Vilnius–Ryga–Stambulas–Ryga–Vilnius (rankinis bagažas 8 kg ir registruotas 23 kg)350,00 €
Vienvietis kambarys140,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (0-3 m.)37,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)15,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)12,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)15,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)22,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)37,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)60,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Pasirinkite kelionės datą

2024-09-22 – 09-30 liko 5 viet.
1 159,00 € -5 % 1 101,05 €
Vaikui iki 12 metų 1 049,00 € -5 % 996,55 €

Kainos nurodytos be skrydžio.

Į kelionės kainą įskaičiuota

pervežimai iš/į oro uostą Stambule; 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; 5 vakarienės; kelionė mikroautobusu pažintinio turo metu; lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos; vietinio gido paslaugos pažintinio turo metu; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius - Ryga - Stambulas - Ryga - Vilnius (Airbaltic); registruotas bagažas; (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 70 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos pramogos; asmeninės išlaidos, arbatpinigiai; medicininių išlaidų draudimas.

Pastabos

minimalus keliautojų skaičius – 15; vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas; prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine.

Kelionės priemokos

2024 09 22 skrydis Vilnius–Ryga–Stambulas–Ryga–Vilnius (rankinis bagažas 8 kg ir registruotas 23 kg)350,00 €
Vienvietis kambarys140,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (0-3 m.)37,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)15,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)12,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)15,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)22,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)37,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)60,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

KELIONĖS DOKUMENTAI

Vykstant į kelionę privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ, galiojantį ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos dienos. Jei paso galiojimo laikas baigiasi anksčiau, dokumentas laikomas negaliojančiu. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.

Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA

Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą, nurodytą skiltyje "Kelionės dokumentai". Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.

Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas

PINIGAI

Turkijos valiuta: Naujoji Turkijos lira (TRY); 1 EUR ~ 15,9 TRY. Naujųjų Turkijos lirų galite kelionės metu išsikeisti iš eurų.

MOKAMI OBJEKTAI

Mokamiems objektams, arbatpinigiams ir kitoms išlaidoms rekomenduojame turėti: ~70 EUR. 

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Apžvalginė išvyka laivu Bosforo sąsiauriu: ~25 EUR/asm.

Besisukančių dervišų pasirodymas: ~25 EUR/asm.

Skrydis oro balionu Kapadokijoje: 150 EUR/asm.

REKOMENDUOJAME TURĖTI

 • pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu;
 • patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, akinius nuo saulės, šiltesnių drabužių;
 • nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms; skėtį arba apsiaustą nuo lietaus; apsauginį kremą nuo saulės;
 • higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
 • medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.

DRAUDIMAS

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu. Mūsų partneris –Balcia Insurance SE (www.balcia.lt). Užsisakę mūsų siūlomą draudimą būsite apdrausti būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Perkant kelionę draudimą įsigijusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

​Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėseAirija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija. Kitose šalyse ESDK negalioja. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/duk/Puslapiai/apieesdk.aspx

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu galima likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis gali būti pasirašyta per 2 darbo dienas nuo kelionės rezervavimo datos, jei nesutarta kitaip. Laikotarpis iki kelionės pradžios, kai galima sudaryti neįvykusios kelionės draudimo sutartį, negali būti trumpesnis nei 7 dienos.

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.
Draudimo taisyklės: https://www.balcia.lt/uploads/TRAVEL/Kelioni%C5%B3%20draudimo%20taisykl%C4%97s_LT-003-03_20231006_LT.pdf

SKRYDIS

LĖKTUVO BILIETAI UŽSAKOMI UŽ PAPILDOMĄ MOKESTĮ.

Bilietus galite užsisakyti agentūroje arba nusipirkti patys. Bilietus pirkite tik įsitikinę, kad kelionė įvyks. Tikslaus skrydžio laiko teiraukitės kelionių agentūroje.

Skrydžius vykdo bendrovė AirBaltic. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuoja klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą - pinigai negrąžinami.

Į oro uostą rekomenduojama atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. 

Likus mažiau nei valandai iki skrydžio aviakompanija baigia registraciją skrydžiui ir turi teisę neregistruoti vėluojančių keleivių. Prašome nevėluoti!

Rekomenduojame prieš kelionę pasitikrinti savo skrydžio laikus. Šios informacijos teiraukitės agentūroje arba https://www.airbaltic.com/lt-LT/index 

BAGAŽAS

AirBaltic skrydžiuose ekonominės klasės keleiviui (išskyrus kūdikius) salone leidžiama vežtis 1 rankinio bagažo vienetą (55x40x23 cm) + 1 asmeninį daiktą (30x40x10 cm), iš viso – 8 kilogramus. AirBaltic skrydžiuose vienas registruoto bagažo vienetas negali viršyti 23 kg svorio, o jo didžiausi matmenys yra 100x50x80 cm.

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti įdėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį; vienas maišelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus galite gabenti tik registruojamame bagaže. 

Svarbi informacija dėl elektronikos prietaisų:
- Visa keliautojo turima įranga ir elektronika, kurioje yra ličio-jonų (Li-Ion) baterijos, taip pat išorinės baterijos (power bank), keičiamos baterijos ar pan. privalo būti rankiniame bagaže ir paruošta patikrinimui aviacijos saugumo patikroje.
- Baterijas, ar įrangą su baterijomis, palikus registruotame bagaže jis bus sustabdytas ir įranga gali būti iškrauta, keleiviui nedalyvaujant.
- Maksimali baterijų talpa yra nustatoma kiekvieno vežėjo individualiai, bet rekomenduojama, kad baterijų talpos neviršytų 20 000 mAh.

Registruotame bagaže negalima vežtis dūžtančių daiktų, pavyzdžiui, akinių, maisto, greitai gendančių daiktų ar kitų vertingų daiktų, pavyzdžiui, pinigų, raktų, gydytojo paskirtų vaistų, apyvartinių čekių, vertybinių popierių bei kitų vertingų dokumentų, taip pat verslo dokumentų, pasų ar kitų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, juvelyrinių dirbinių, tauriųjų metalų, elektroninių/elektrinių prietaisų, tokių kaip vaizdo kameros, kompiuteriai, telefonai bei muzikos instrumentai.

Daugiau informacijos ieškokite svetainėje www.airBaltic.com

APGYVENDINIMAS

Kelionių lėktuvu metu būsite apgyvendinti turistinės klasės viešbučiuose. Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis. Viešbučių, kuriuose būsite apgyvendinti kelionės metu, pavadinimus galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki išvykimo.

Dviviečiai kambariai
Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Jei į kelionę vykstate vienas

Jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą vienviečio kambario priemoką. Jei nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti kartu su kitais turistais dviviečiame, triviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje. Likus 3 dienoms iki išvykimo neatsiradus kitų keliautojų, pageidaujančių gyventi tame pačiame kambaryje, turėsite sumokėti vienviečio kambario priemoką. Kelionių organizatorius neįsipareigoja rasti kitų pavienių turistų.

PRETENZIJOS

Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

Palikti daiktai
Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.

LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!

Jei ruošiantis kelionei kiltų daugiau klausimų, kviečiame peržiūrėti dažniausiai užduodamus klausimus mūsų interneto svetainėje: https://www.guliveriokeliones.lt/duk

Į Jums iškilusius klausimus taip pat visada atsakys Jūsų kelionių agentas. O kai grįšite iš kelionės, labai lauksime Jūsų įspūdžių, kuriuos visada galite parašyti čia: https://www.guliveriokeliones.lt/atsiliepimas

Geros kelionės!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai

Pasirinkite kelionės datą