Reikalinga pagalba?

Slovakijos kalnai, pilys, miestai

Organizuojama grupėms pageidaujant!
Kelionės metu nuvažiuojama ~2 600 km
 • Aplankomi tipiški ir unikalūs slovakiški kaimeliai - Čičmany ir Vlkolinecas
 • Gražiausių Slovakijos pilių lankymas
 • Eskursijos puikiai išsilaikiusiuose viduramžių miesteliuose  - Levoča ir Banska Šviatnica
 • Paskanaujama tradicinių slovakiškų patiekalų bei dalyvaujama įsimintinoje vakaronėje su gyva muzika Kolyboje
 • Nesudėtingas žygis Aukštuosiuose Tatruose iki smaragdinio Poprad ežero
 • Pramoginis plaukimas plaustais Dunajeco upe Pieninų nacionaliniame parke
 • Įspūdingų stalaktitų-stalagmitų urvų lankymas

Slovakijos kalnai, pilys, miestai

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Vakare atvykstame į Čičmany kaimelį, turintį pirmojo pasaulyje liaudies architektūros rezervato statusą. Kalnų apsuptyje išsidėstę jaukūs mediniai namukai, kurių sienos rankomis dekoruotos baltų dažų ornamentais. Mus pasitiks draugiški vietiniai gyventojai, iki šiol dėvintys tradicinius liaudies kostiumus ir mielai supažindins su valstiečių gyvenimu. Pasivaikščiosime kaimelyje, apžiūrėdami puošnias medines sodybas. Vakare mūsų lauks vakarienė**, kurios metu skanausime tradicinių slovakų virtuvės patiekalų ir klausysimės unikalaus, nacionaliniu Slovakijos liaudies muzikos simboliu vadinamo muzikos instrumento „Fujara“, įrašyto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kupini smagių įspūdžių išvykstame link Trenčyno. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Slovakijos sostinę Bratislavą. Apžvalginę ekskursiją pradėsime nuo Bratislavos pilies, stūksančios ant kalvos Dunojaus upės pakrantėje. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į miesto istorinį centrą. Pasivaikščiosime buvusiame žydų kvartale, pasigrožėsime NSO tiltu, dar vadinamu Naujuoju (Nový most), aplankysime Šv. Martyno katedrą – didžiausią Bratislavos bažnyčią. Klaidžiodami akmenimis grįstomis gatvėmis pasigrožėsime Slovakijos nacionalinio teatro pastatu, Šv. Mykolo vartais, Senąja rotuše, Prezidento rūmais ir daugybe neįprastų ir keistų skulptūrų, kurios priverčia nusišypsoti. Laisvas laikas. Po pietų vykstame į Banska Štiavnica – puikiai išsilaikiusį viduramžių miestą. Dėl šiam regionui būdingos architektūros ir turtingos kasybos istorijos, Banska Štiavnica miestas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas žaviausių Slovakijos miestų, ilgus amžius buvęs pagrindiniu aukso ir sidabro tiekimo centru Vengrijos karalystei, o vėliau ir Habsburgų imperijai. Apsilankysime kalnakasybos po atviru dangumi muziejuje*. Jei bus galimybė, leisimės į nuotaikingą požeminę ekskursiją kasykloje. Apsirėdę kaip tikri kalnakasiai, „apsiginklavę“ šalmais, apsiaustais ir šviestuvais, nusileisime į vieną iš jos XVII a. šachtų. Vakarop - ekskursija tyrinėjant nuostabias miesto lankytinas vietas. Pasivaikščiosime po Trejybės aikštę, aplankysime XV a. pabaigos gotikinę Šv. Kotrynos bažnyčią, miesto Rotušę. Užsuksime ir į vietinę alaus daryklą paragauti tikrojo slovakiško alaus**. Čia jums bus patiekta daugybė įvairių alaus rūšių, gaminamų pagal senąsias tradicijas - „Lager“, „Weizen“, „Special Dark“. Vakare išvykstame link Banska Bystricos. Pakeliui stabtelsime pasigrožėti unikalios architektūros medine bažnyčia Hronsek. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Banska Bystricoje apsilankysime Slovakijos nacionalinio sukilimo muziejuje* ir susipažinsime su slovakų tautos pasipriešinimo naciams istorija. Ekspozicijoje demonstruojama gausi tankų, ginklų ir uniformų kolekcija, atskleidžiamos tamsiausios Antrojo pasaulinio karo akimirkos Slovakijoje. Muziejuje galėsite įlipti ir į seną rusišką karinį lėktuvą bei apžiūrėti jį iš vidaus. Išgirsime įdomių pasakojimų apie tai, kaip slovakai gyveno Antrojo pasaulinio karo metais ir kaip karas paveikė kelias kartas. Laisvas laikas mieste. Po pietų vykstame aplankyti įspūdingus Spiš pilies* (uždaryta rekonstrukcijai) griuvėsius, stūksančius ant aukštos kalvos. Tai – Slovakijos nacionalinis kultūros paminklas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Pasigrožėsime apylinkių panorama nuo pilies bokštų, apžiūrėsime muziejaus ginklų ir archeologinę ekspoziciją. Vėliau aplankysime Levoča  - žavų Slovakijos viduramžių miestelį, iki šiol išlaikiusį senojo miesto bruožus. Senoji miesto dalis apjuosta didinga gynybine siena, kurios didžioji dalis išlikusi dar nuo XIII a. Apžiūrėsime centrinėje aikštėje stovinčią antrą pagal dydį bažnyčią Slovakijoje. Ji garsėja aukščiausiu mediniu altoriumi pasaulyje, kuriam beveik 500 metų. Aikštėje šalia bažnyčios pamatysime renesansinę miesto rotušę ir gėdos narvą, menantį viduramžių bausmes. Vakare dalyvausime nuotaikingoje vakaronėje slovakų nacionaliniame restorane Kolyboje**. Klausydamiesi "gyvos” muzikos, skanausime tradicinių slovakiškų patiekalų. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Aukštųjų Tatrų kurortinį miestelį Štrebsko Pleso. Tai – Aukštųjų Tatrų kurortinis miestelis, įsikūręs šalia to paties pavadinimo ežero. Žygis pėsčiomis (~ 2 val.) su kelionės vadovu  iki įspūdingo Skok (25 m) krioklio. Pageidaujantys leisti laiką savarankiškai, galės pasirinkti žygį pėsčiomis (~ 2,5 val.) iki Poprad ežero arba pasikelti keltuvais** į Chata pod Soliskom bei įkopti į Predne Solisko (2117 m) viršukalnę (~1,5 val.). Laisvas laikas kalnuose. Vykstame į Pieninų nacionalinį parką. Aplankysime paslaptingą, istoriniuose šaltiniuose minimą nuo  XIV amžiaus, Raudonąjį vienuolyną ir jame įsikūrusį muziejų*. Vėliau mūsų laukia 11 km plaukimas plaustais* (~ 1,5 – 2 val.) Dunajeco upe. Mus lydės nuostabūs nacionalinio parko vaizdai, klausysimės vietinių gyventojų goralių legendų ir pasakojimų. Praplauksime Erelio uolą, Septynių vienuolių kalnus, Červeny Klaštor miestelį su vienuolynu. Pasigrožėsime Trijų karūnų kalnu, kuris dėl savo unikalios formos vadinamas Pieninų dvasia. Po plaukimo atvykstame į Chata Pieniny. Čia mums surengtas piknikas** nacionaliniame Pieninų restorane, kuriame grojant gyvai muzikai ragausime kelių rūšių sūrių, nacionalinių patiekalų, o pageidaujantiems bus patiekiamas karštai išrūkytas upėtakis. Taip pat galėsite degustuoti ir slovakišką vyną. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Žemųjų Tatrų nacionaliniame parke aplankysime Demanovo Laisvės stalaktitų-stalagmitų urvus*, kurių spalvingą požeminį pasaulį gamta kūrė tūkstantmečiais. Vaikštinėsime požeminiais takeliais, apžiūrėdami puikiai išsilaikiusius įvairiausių formų stalaktitų ir stalagmite darinius, požeminius vandens telkinius. Vykstame į netoliese esantį tipišką slovakišką kaimą – Vlkolinecą. Tai unikali 45 pastatų gyvenvietė, išlaikiusi tradicinius slovakų kaimo bruožus. Vlkolinecas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl geriausiai išsilaikiusios tokio tipo gyvenvietės visame regione. Laisvas laikas. Po pietų vykstame į įspūdingą, dar XIII a. pradėtą statyti, Oravos pilį*, stūksančią ant Oravos upės skardžio. Kadangi pilis yra uolos viršūnėje, ji dar vadinama “erelių lizdu”. Kadaise Oravos pilis priklausė daugeliui aristokratų ir saugojo itin svarbų kelią į Lenkiją. Šioje pilyje buvo nufilmuota daugelis „Nosferatu“, pirmojo filmo apie Bramo Stokerio Drakulą, scenų. Apžiūrėsime atkurtus didikų laikų kambarius ir menes, kalėjimą, kankinimų kambarį bei iškamšų muziejų. Iš pilies bokštų atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Baltųjų Tatrų kalnus. Vakare išvykstame į Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 60 EUR; (**) – papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.

Kelionės priemokos

Kurorto mokestis (privaloma)5,00 €
Vienvietis kambarys70,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas asmeniui nuo 3 iki 65 m.6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas asmeniui nuo 66 iki 75 m.10,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
Keliaujantiems šeštą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems penktą kartą-12%
Keliaujantiems ketvirtą kartą-10%
Keliaujantiems trečią kartą-7%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

IŠVYKIMO INFORMACIJA

Išvykimo vietos. Į kelionę išvykstame iš šių pagrindinių vietų:

 • Vilniaus iš Geležinio Vilko g. 6A (ERGO stovėjimo aikštelė).
 • Kauno iš PC "LIDL" (stovėjimo aikštelė), Jonavos g. 40
 • Alytaus arba Marijampolės – išvykimo miestas priklauso nuo to, kuriame mieste pageidauja įlipti daugiau turistų. Paėmimas iš nurodytų miestų garantuojamas esant ne mažiau kaip 4 turistams. Turistų paėmimas / pervežimas tvirtinamas arba netvirtinamas likus trims dienoms iki išvykimo.
 • Garantuojame išvykimą ir grįžimą iš miestų, esančių šalia greitkelio Vilnius - Kaunas (Grigiškės, Vievis, Elektrėnai, Žiežmariai, Rumšiškės).

Grįžimas:

 • iš kelionių grįžtama maršrutu Marijampolė arba Alytus - Kaunas - miestai esantys šalia greitkelio (Rumšiškės, Žiežmariai, Elektrėnai, Vievis, Grigiškės) - Vilnius. 

Svarbu:

 • Išvykimo miestą būtina pasirinkti kelionės užsakymo metu. Išvykimo miestą galite keisti likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki išvykimo.
 • Dažniausiai į kelionę išvykstame šiuo maršrutu: Vilnius – Kaunas – Alytus/Marijampolė. Tačiau išvykimo miestų eiliškumas gali keistis. Tikslų išvykimo laiką ir vietas bei kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją rasite mūsų interneto svetainėje likus 2-3 dienoms iki kelionės.
 • Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės.
 • Į išvykimo vietą prašome atvykti  likus 10-15 min. iki nurodyto išvykimo laiko ir nevėluoti. Kelionių organizatorius neatsako už turistų vėlavimą atvykti į išvykimo vietą ir neįsipareigoja jų laukti.

Pervežimai ir automobilių saugojimo paslaugos. Už papildomą mokestį organizuojame pervežimus iš Klaipėdos, Kryžkalnio, Šiaulių ir Panevėžio. Turistams, kurie į Kauną ar Vilnių savo automobiliu atvyksta iš kitų miestų, rekomenduojame iš anksto savarankiškai užsisakyti automobilio saugojimo paslaugą. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas bei automobilių saugojimo paslaugas rasite interneto svetainėje https://www.guliveriokeliones.lt/isvykimo_laikai_ir_vietos

KELIONĖS DOKUMENTAI

Vykstant į kelionę privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ, galiojančius visos kelionės metu. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi kelionės metu, jie laikomi negaliojančiais. Rekomenduojame į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.

Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA

Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą, nurodytą skiltyje "Kelionės dokumentai". Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.

Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas

PINIGAI

Lenkijos valiuta: Lenkijos zlotas (PLN); 1 EUR ~ 4,2 PLN. Prieš kelionę Lenkijos zlotų rekomenduojame įsigyti Lietuvoje. 

Slovakijos valiuta: euras (EUR).

MOKAMI OBJEKTAI

Žemiau pateiktos mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Perkant GRUPINIUS bilietus į lankomus mokamus objektus, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai (VIETINIŲ GIDŲ PASLAUGOS UŽSIENYJE NE LIETUVIŲ KALBA) ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio).Su grupe vykstantis kelionės vadovas ekskursijas veda ir bendrauja lietuvių kalba.

Iš anksto užsakomų ir apmokamų lankomų objektų bilietų kainos pateiktos su administraciniu mokesčiu.

Bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~65 EUR:

Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~15 EUR

Banska Šviatnicos kalnakasybos muziejus: suaugusiems ~14 EUR, vaikams nuo 6 m., studentams iki 26 m., senjorams nuo 62 m. ~7 EUR. Moksleivių grupėms nuo 15 asm. ~4 EUR, suaugusiųjų grupėms nuo 15 asm. ~13 EUR. 

Slovakijos nacionalinio sukilimo muziejus Banska Bystricoje: suaugusiems ~ 2 EUR, moksleiviams, studentams, senjorams ~ 1 EUR. Karinis lėktuvas: suaugusiems - 0,50 EUR. Vietinio gido paslaugos - 12 EUR/grupei.

Spiš pilies griuvėsiai: suaugusiems – 8 EUR, studentams – 6 EUR, vaikams iki 15 m. – 4 EUR

Raudonojo vienuolyno muziejus: suaugusiems ~5 EUR; sudentams ~3 EUR; vaikams iki 15 m. ~2 EUR.

Plaukimas plaustais Dunajeco upe: suaugusiems ~20 EUR; vaikams nuo 12 iki 15 m., studentams ~18 EUR, vaikams iki 12 m. ~17 EUR.

Demanovo Laisvės stalaktitų-stalagmitų urvai: suaugusiems ~14 EUR; studentams ir senjorams nuo 60 m. ~13 EUR; vaikams nuo 6 iki 15 m. ~7 EUR.

Oravos pilis (pagrindinis turas): suaugusiems ~9 EUR, vaikams iki 15 m., studentams, senjorams nuo 65 m. ~5 EUR.

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Papildomas pasirenkamas ekskursijas ir pramogas rekomenduojame užsakyti perkant kelionę. Užsakyti galėsite ir kelionės metu (tuomet apmokėjimas tik GRYNAISIAIS!) Kai kurių išvykų metu gali būti pasirinktinai lankomų objektų, kurių kaina nėra įskaičiuota į išvykos kainą.

Vakarienė Čičmany: ~ 10 - 15 EUR

Alaus degustacija Banska Šviatnicoje: ~ 8 EUR

Keltuvas Štrebsko Pleso – Solisko (a/ž): suaugusiems ~20 EUR, vaikams 12 – 15 m., studentams ~16 EUR, vaikams iki 12 m. ~14 EUR.

Piknikas Chata Pieniny: suaugusiems ~26 EUR; studentams iki 18 m. ~26 EUR; vaikams iki 15 m. ~26 EUR

Vakaronė nacionaliniame restorane “Kolyba”: suaugusiems – 25 EUR, studentams, studentams ir vaikams iki 18 m. – 21 EUR, vaikams iki 15 m. – 19 EUR.

REKOMENDUOJAME TURĖTI

 • kalnams pritaikytus patogius batus (neslystančiu padu);
 • kas vaikštote su vaikščiojimo lazdomis, rekomenduojame jas pasiimti į kelionę;
 • pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu;
 • patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, akinius nuo saulės, šiltesnių drabužių;
 • nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms; skėtį arba apsiaustą nuo lietaus; apsauginį kremą nuo saulės;
 • higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
 • medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.

DRAUDIMAS

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu. Mūsų partneris –Balcia Insurance SE (www.balcia.lt). Užsisakę mūsų siūlomą draudimą būsite apdrausti būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Perkant kelionę draudimą įsigijusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

​Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėseAirija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija. Kitose šalyse ESDK negalioja. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/duk/Puslapiai/apieesdk.aspx

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu galima likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis gali būti pasirašyta per 2 darbo dienas nuo kelionės rezervavimo datos, jei nesutarta kitaip. Laikotarpis iki kelionės pradžios, kai galima sudaryti neįvykusios kelionės draudimo sutartį, negali būti trumpesnis nei 7 dienos.

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.
Draudimo taisyklės: https://www.balcia.lt/uploads/TRAVEL/Kelioni%C5%B3%20draudimo%20taisykl%C4%97s_LT-003-03_20231006_LT.pdf

AUTOBUSAS

Į keliones vykstame 28-70 vietų turistinės klasės autobusais, kuriuose yra vaizdo ir garso grotuvai, oro vėdinimo sistema, tualetas (leidžiama naudotis esant teigiamai oro temperatūrai lauke). Autobusuose neteikiamos WiFi ir telefonų įkrovimo paslaugos, netiekiamas karštas vanduo.

Vieta autobuse
Užsakydami kelionę galite pasirinkti pageidaujamą sėdėjimo vietą autobuse pagal pateiktą standartinį autobuso planą. Jei į kelionę vykstate vienas, sėdėjimo vieta Jums parenkama automatiškai. Plane vietos žymimos skaičiais ir raidėmis: skaičius nurodo sėdynių eilės numerį, o raidė – konkrečią vietą toje eilėje (A, B – vairuotojo pusėje; C, D – kelionės vadovo pusėje). Visuose autobusuose vietos sunumeruotos skirtingai, tad likus 1 dienai iki išvykimo į kelionę gausite SMS žinutę, kurioje bus nurodytas Jūsų pasirinktos vietos numeris konkrečiame autobuse (pvz., 5A vieta gali būti 17 vieta). Jei į kelionę vyksta autobusas, kurio sėdynių planas nestandartinis, kelionių organizatorius gali pakeisti Jūsų pasirinktą vietą.

Papildomą vietą autobuse galite užsakyti už papildomą mokestį (kainos teiraukitės užsakydami kelionę). Papildomai parduodamų vietų skaičius ribotas.

Taisyklės keliaujantiems autobusu:

 • Pagal galiojančias ES taisykles autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę. Autobusui judant griežtai draudžiama vaikščioti ir stovėti autobuso salone.
 • Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse prašome naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota.
 • Autobuso salone keliose vietose prie lango yra įrengti avariniai plaktukai, skirti avariniam stiklo išdaužimui. Kelionės metu, išskyrus avarijos atvejus, griežtai draudžiama juos liesti.
 • Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg. Bagažas kelionės metu laikomas autobuso bagažinėje. Su savimi į autobuso saloną pasiimkite tik būtiniausius daiktus.
 • Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

KELIONĖS EIGA

Į kelionę iš pagrindinių išvykimo vietų (Vilniaus, Kauno) išvykstame anksti ryte, dažniausiai tarp 3:00 ir 06:00. Į viešbučius nakvynei atvykstame 20:00-00:00. Rytais iš viešbučių išvykstame 07:00-09:00 (po pusryčių). Kelionės programoje nurodytas planuojamas grįžimo iš kelionės laikas: „vakare“ – 18:00-22:00; „vėlai vakare“ – 22:00-00:00; „naktį“ – 00:00-04:00. Atvykimo į viešbučius ir grįžimo iš kelionės laikas gali keistis dėl įvairių priežasčių (transporto kamščių, kelių remonto darbų, meteorologinių sąlygų), kurių neįmanoma numatyti iš anksto.

Kelionės metu kas 2,5-3,5 val. numatyti trumpi sustojimai poilsiui (~20 min).  Visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.

APGYVENDINIMAS

Kelionių autobusu metu būsite apgyvendinti turistinės klasės viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis. Viešbučių, kuriuose būsite apgyvendinti kelionės metu, pavadinimus galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki išvykimo.

Dviviečiai kambariai
Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Jei į kelionę vykstate vienas
Jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą vienviečio kambario priemoką. Jei nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame, triviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais.

 

Iš viešbučio restorano išsinešti maistą DRAUDŽIAMA.

 

PRETENZIJOS

Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

Palikti daiktai
Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.

LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!

Jei ruošiantis kelionei kiltų daugiau klausimų, kviečiame peržiūrėti dažniausiai užduodamus klausimus mūsų interneto svetainėje: https://www.guliveriokeliones.lt/duk

Į Jums iškilusius klausimus taip pat visada atsakys Jūsų kelionių agentas. O kai grįšite iš kelionės, labai lauksime Jūsų įspūdžių, kuriuos visada galite parašyti čia: https://www.guliveriokeliones.lt/atsiliepimas

Geros kelionės!

4.4/5.0
RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Ramutė

Ačiū "Guliverio kelionių" vadovui ir kolektyvui už suorganizuotq kelionę. Kelionė patiko, bet kaip sakoma - tobulėjimui ribų nėra. Reikėtų gal į maršrutą geriau įtraukti terminius baseinus vietoje Vlkolineco kaimo, prie kurio privažiavimas nepritaikytas autobusinėms ekskursijoms. Įspūdžiai tikrai įsimintini - plaukimas plaustais Dunajeco upe, pasikėlimas keltuvu į viršukalnę, vakaronės Kolyboje ir nacionaliniame Pieninų restorane - super. Ačiū:) ir iki sekančių kelionių:)

Danutė

Įspūdinga gamta, kalnai, upės, žmonės.

Santa

Nuostabūs įspūdžiai, visa kelionė kupina netikėtumu ir nuostabių vaizdų. Keleiviai labai vieningi ir draugiški, gidas labai profesionalus, linksmi vairuotojai.

Užpildykite kelionės pasiūlymo formą

Jeigu norėtumėt, kad kelionę organizuotume Jūsų kolektyvui, užpildykite šią formą ir mes netrukus atsiųsime preliminarų kainos pasiūlymą Jūsų nurodytu el. paštu.

Pasirinkite išvykimo miestą

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai