Japonija Sakurų žydėjimo Metu (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 760 €. Su skrydžiu nuo 4 044 €

Kelionės programa

Konichiwa! – dailiai rankas sudėję mums nusilenks oro uosto darbuotojai, pasitikdami mus nuostabiojoje sakurų šalyje – Japonijoje. Tai šalis, kurią būtų galima pavadinti atskiru pasauliu – unikali kultūra, nepaprasta tradicijų ir modernumo darna, šilti ir draugiški žmonės!
Kartu leisimės į kelionę, kurioje ne tik susipažinsime su įdomia šalies kultūra, bet ir išmėginsime daugybę neįprastų dalykų – juk ne kiekvieną dieną namie valgote sushi sėdėdami ant tradicinių japoniškų kilimėlių? Ar dažnai vaikštote po išpuoselėtus žydinčių sakurų sodus? O ar nors kartą atsipalaidavote karštosiose versmėse didingų kalnų papėdėje? Ne? Tada laikas krautis lagaminą ir leistis į nepamirštamų įspūdžių ir nenupasakojamų kontrastų pilną Japoniją!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE!

KOTRYNA

Susidomėjimas Rytų Azija atsirado gan anksti, jau prieš penkiolika metų pradėjau žvalgytis į tolimąją Japoniją.  Ilgainiui, Tekančios Saulės šalies kultūra bei menas pavergė mano širdį, tad iki šiol sieju profesinę ir kūrybinę veiklą su ja. Jau kelerius metus vertėjauju iš/į japonų kalbą, 2014 metais išverčiau ir iliustravau japonų liaudies pasakų rinkinį „Budos skrybėlės“. Jau pirmą kartą apsilankius paslapčių kupinoje šalyje, mano dėmesį patraukė gyventojų išskirtinis mandagumas, pagarba kitam bei santūrumas. Subtilumas atsispindi tradiciniame Japonų palikime -  architektūroje, keramikoje, sodų priežiūroje, arbatos gėrimo ceremonijose, puokščių sudarymo mene – ikebana, maisto kultūroje... Galima būtų vardinti be galo.  Nors lietuvių ir japonų kultūras skiria tūkstančiai kilometrų, galima atrasti tam tikrų sąsajų senovės tikėjime, kas irgi be galo įdomu. Savo žiniomis ir patirtimi labai noriu pasidalinti ir su kitais, besirenkančiais šią žavią, trapumu dvelkiančią šalį.

 

1 diena VILNIUS - OSAKA

Skrydis iš Vilniaus į Osaką.

2 diena OSAKA – KYOTO

Ryte atvyksime į Osaką - svarbiausią miestą šalies vakaruose, garsėjantį savo pramone. Tai didžiulis uostamiestis, kuriame yra daugybė akcinių bendrovių, fondų, medvilnės ir ryžių biržos, bankai, yra du universitetai. Sėsime į traukinį. Pervežimas į Kiotą, vieną gražiausių pasaulio miestų. Tai – senas ir ypatingas miestas, pilnas UNESCO saugomų objektų ir atskleidžiantis tikrąją Japonijos dvasią. Daugiau nei tūkstantmetį didžiavęsis Japonijos sostinės ir šalies kultūrinio centro titulu, Kiotas kvies prisiliesti prie subtilaus ir trapaus senojo paveldo. Važiuosime į viešbutį, pakeliui aplankysime du UNESCO monumentus: Ryoanji šventyklą, garsėjančią savo akmenų sodu ir Kinkakuji šventyklą (auksinis paviljonas) .

Šventykla buvo pradėta statyti kaip didinga užmiesčio vila, tačiau vėliau paversta šventykla. Trijų aukštų pastate vyrauja įspūdingi kontrastai, subtiliai susijungiantys į vieną akį traukiančią visumą – natūralaus medžio kolonos ir baltos gipsinės pirmojo aukšto sienos puikiai dera prie auksinės viršutinių pastato dalių išorės. Registracija viešbutyje ir poilsis.

3 diena KYOTO (pusryčiai)

Po pusryčių tęsime pažintį su Kyoto miestu. Pradėsime nuo Kijomizuderos (Kyomizu-dera) šventyklos, nuo kurios galėsime apžvelgti Kyoto panoramą. Ši šventykla taip pat UNESCO saugomas objektas. Netoli iš uolų trykštančio tyro Otovos (Otowa) krioklio pastatyta šventovė lankytojus vilioja didžiule medine terasa, pasistiebusia ant 139 kolonų. Aplankydami didingąją Nidžio pilį (Nijōjō) – galios ir šalies valdžios perėjimo iš imperatoriaus į šiogūno rankas simbolį. Į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą įtraukti akmeniniai rūmų pastatai yra vienas geriausių japoniškosios feodalinės architektūros pavyzdžių.

Stabtelėsime pasigrožėti pačiu svarbiausiu Japoniškosios kultūros akcentu – įspūdingu vyšnių sodu, supančiu visą Nidžio pilies teritoriją. Aplankysime šiandien ir budistų šventyklą Sanjusangendo, garsėjančią 1001 paauksuota deivės Kannon statulomis. Pasigrožėję istoriniais monumetais pakviesime susipažinti ir su moderniuoju Japonijos menu – aplankysime vadinamą menų sodą. Čia pamatysite žymiausius pasaulio kūrinius atvaizduotus originalioje aplinkoje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena KYOTO – NARA – KYOTO (pusryčiai)

Šiandien jūsų laukia išvyka į Narą – Japonų kultūros ir politikos lopšį, klestėjusį 710 – 794 metais. Šis senovinis miestas su savo miškingomis kalvomis, šventyklų parkais, vienais seniausių pasaulyje mediniais pastatais ir dabar išlieka ramybės simboliu. Dauguma miesto įžymybių yra 660 hektarų plotą užimančiame Naros, vadinamajame Elnių, parke. Čia ganosi apie 1200 prijaukintų elnių, Kasuga šventyklos saugotojų. Į ryškiai raudona spalva lauotą Kasuga šventyklą kelią nušviečia daugybė žibintų. Garsiausia Naros Todaiji šventykla garsėja milžiniškais vartais ir didžiausia Japonijoje bronzine Budos statula. 

Grįžę į Kyoto, aplankysime Inari šventyklą. Tai puiki proga susipažinti su dar viena Japonijos religija, šintoizmu. Iki šiol šintoizmas lieka populiari religija Japonijoje, pagal paplitimą antra po budizmo. Šintoistai turi daug dievų, kurie vadinami vienu bendriniu žodžiu kami. Kiekvienas Dievas įkūnija kokią nors svarbią gamtos stichiją ar reiškinius... Fušimini šventykla skirta ryžių dievui Inari. Čia išvysite ir daugybę lapių skulpturėlių, mat, šie gyvūnai laikomi dievo Inari pasiuntinukais. Vakare susipažinsime su Gionu, geišų kvartalu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena KYOTO – HIMEDŽI – OKAYAMA (pusryčiai)

Po pusryčių išvyksime į Okayama. Pakeliui aplankysime UNESCO paveldą Himedži (Himeji) rūmus. Tai puikiai išlikęs XVII amžiaus Japonijos rūmų architektūros pavyzdys. Galite pajusti, kad čia jau kažkada lankėtės, kadangi būtent šiuose rūmuose buvo filmuojamas garsusis Hollywood filmas „Paskutinis Samurajus“. Susipažinę su rūmų sandara ir istorija, kuri mini jau beveik 700 metų, tęsime kelionę į Okayamą. Atvykę į Okayamą aplankysime vieną iš trijų didžiųjų Japonijos sodų, Korakuen. Sodas buvo pradėtas 1687 metais ir baigtas 1700. Iki šiol sodas išlaikė tokią pat struktūrą. Registracija viešbutyje. Vakare laisvas laikas.

6 diena OKAYAMA – NAOŠIMA – OKAYAMA (pusryčiai)

Po pusryčių eisime į Okayamos traukinių stotį ir vyksime į Takamatsu, iš kur keltu kelsimės į Miyanouros uostą Naošima saloje. Salą naujam gyvenimui prikėlė 1992 metais ant jūros kranto nuostabios gamtos apsuptyje atidaryta šiuolaikinio meno galerija ir viešbutis „Benesse House“ (arch. Tadao Ando). Čia buvo įgyvendintas garsus meno projektas Benesse Art Site Naoshima, remiant leidybos kompanijai Benesse Corporation. Šalia garsių menininkų savo kūrinius eksponuoti pradėjo ir jauni Japonijos talentai. Iš 17 skulptūrų po atviru dangumi išsiskiria salos ikona vadinama „Pumpkin“ („Moliūgas“). Kai Benesse korporacijos prezidentas nusprendė pastatyti galeriją, kad galėtų joje eksponuoti keturis Claude Monet darbus, jis vėl pakvietė žymųjį architektą. 2004 metais Tadao Ando suprojektavo Chichu meno muziejų (Chichu Art Museum), tarsi vietą žmogaus ryšiui su gamta apmąstyti. Muziejuje eksponuojamos Walter De Maria instaliacijos, James Turrell “žaidimas su šviesa“.

Ambicingiausia Benesse Art Site Naoshima projekto dalis – „Art House Project“ – žaviame Honmuros žvejų kaimelyje, nutolusiame tik tris kilometrus nuo muziejaus. Keli seni mediniai namai ir šventykla buvo paversti meno kūriniais ir atidaryti visuomenei. Grįžę į uostą, apžiūrime Miyanoura laivų terminalą, kurį projektavo SANAA vardu pasivadinęs architektų Kazuyo Sejima ir Ryue Nishizawa duetas. Plaukimas laivu iš Naoshima salos į Uno uostą. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbuty.

7 diena OKAYAMA - MIYAJAMA - HIROSHIMA (pusryčiai)

Papusryčiavę, palikę Okayama, autobusu vyksime į kadaise liūdnai pagarsėjusį, tačiau dabar taikos simboliu tapusį Hirošimos (Hiroshima) miestą. Antrojo pasaulinio karo metu šis politinis ir ekonominis Japonijos centras tapo žinomu visame pasaulyje – tai buvo pirmoji vietovė istorijoje, atakuota branduoliniu ginklu. Numesta bomba sunaikino viską beveik dviejų kvadratinių kilometrų spinduliu, tačiau spėlionės, kad miestas išnyks, nepasitvirtino. Šiandien Hirošima miesto svečius pasitinka nauju veidu – miesto centre įkurtas Memorialinis Taikos parkas (Heiwa Kinen Kōen) kviečia ne tik pasigrožėti išpuoselėta aplinka, bet ir prisiminti bei patikėti, kad taika turėtų būti vienas svarbiausių žmonijos siekių. Ekskursijos metu turėsime progą aplankyti Memorialinį taikos muziejų - turėsime galimybę pasidomėti Hirošimos miesto ir branduolinio ginklo „susidūrimo“ istorija – jausmingais katastrofą išgyvenusių žmonių pasakojimais paremta muziejaus ekspozicija sudomins kiekvieną, neabejingą Japonijos pažinimui. Atominės bombos kupolas (A-Bomb Dome) ar kitaip dar vadinamas Genbaku kupolas – Hirošimos taikos memorialas – vienintelis iš kelių pastatų,  likusių stovėti po branduolinio ginklo sprogimo ir stovintis iki pat šiandien. Įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą, kupolas tarsi simbolizuoja apčiuopiamą ryšį su istorine miesto ir viso pasaulio praeitimi ir yra viena įdomiausių vietų visame parke.

Prieš pažintį su Hirošimos miestu plauksime į Itsukušimos (Itsukushima) salą, geriau žinomą Mijajimos (Miyajima) vardu, japoniškai reiškiančiu „šventovių salą“. Japonų legendos byloja, kad ši nedidelė vietovė ypatinga – joje negalima nei gimti, nei mirti. Pasiekę salą, turėsime galimybę pasigrožėti tradicinio japoniško torii tipo vartais, sakoma, žyminčiais ribą tarp pagoniškojo ir šventojo tikėjimo pasaulių. Smalsuolius šis raudonos spalvos stebuklas traukia dėl idiliškai iliuziško vaizdo – potvynių metu atrodo, jog vartai tiesiog plūduriuoja ant vandens, prilaikomi tik kažkokios slaptos magiškos jėgos.

8 diena HIROSHIMA – KAWAGUCHI-KO – HAKONE (pusryčiai, vakarienė)

Pusryčiai. Šiandien vyksime apžiūrėti vieno nuostabiausių pasaulio gamtos stebuklų, Japonijos simbolio –Fudzijamos kalno (Fuji). Traukiniu kulka su vienu persėdimu važiuosime į Mišimą, iš kur mus pasiims autobusas. Fudzijamos kalnas, vulkaninės kilmės milžinas (3776 m), miega nuo 1707 m. Tobulos formos ugnikalnio pavadinimas, sakoma, kilęs iš japoniško žodžio fuchi, reiškiančio „ugnis“, tad kalnas buvo garbinamas kaip šventas.

Esant palankioms oro sąlygoms autobusu pakilsime į Fudzijamos kalno pusiaukelėje esančią 5-ąją aikštelę, stabtelėsime kalno lankytojų centre. Kalnu taip pat galėsime pasigrožėti būdami prie kvapą gniaužiančio, didžiulio Kavaguči (Kawaguchi-ko) ežero. Vakarop, panorę atsipalaiduoti po įspūdžių kupinos dienos, keliausime į Fudzijama Onsen, kur galėsime pasimėgauti karštomis terminėmis versmėmis. Nuo senų senovės japonai tiki, kad maudynės šiose versmėse padeda išvengti ligų, sustiprina sveikatą ir prailgina gyvenimą. Šiandien jūsų laukia unikali patirtis - vakarienė ir nakvynė tradiciniame japoniško stiliaus viešbutyje.

9 diena HAKONE – KAMAKURA – TOKIJAS (pusryčiai)

Po pusryčių lyno keltuvais keliamės virš Owakudani – geizerių šlaito, susidariusio išsiveržus Hakonės ugnikalniui prieš 3000 metų. Plaukimas laivu vaizdingu Ashi ežeru (723 m virš jūros lygio), susiformavusiu išsiveržusio ugnikalnio vietoje. Išvykimas į vieną iš buvusių senųjų Japonijos sostinių - Kamakura. Aplankome Hase ir Tsurugaoka Hachimangu šventyklas.

Vakare pasieksime Tokiją. Registracija viešbutyje ir laisvas laikas. Galite savarankiškai pradėti pažintį su Tokijumi (Tōkyō) – dinamišku, moderniu miestu, naujausių pasaulio technologijų sostine, kurioje tobulai dera senovinės šventyklos ir šiuolaikiniai dangoraižiai. Dar penkioliktame amžiuje įkurtas nedidelis žvejų kaimelis Edo, perkėlus į jį imperijos rūmus tapo šalies politikos centru ir per kelis šimtmečius išaugo iki vieno didžiausių pasaulio miestų – „Rytų sostinės“ („Tōkyō“ – iš japonų k.). Nakvynė viešbutyje.

10 diena TOKIJAS (pusryčiai)

Šiandien Tokijas – tarsi atskiras pasaulis jau ir taip greitai judančioje visatoje – verslo ir prekybos centrai, daugybė muziejų, meno galerijų, senų universitetų, šiuolaikiškų restoranų bei kavinių pulsuoja nepailstančiu miesto ritmu. Ir vis dėlto, nors Japonijos sostinė garsėja kaip prekybos ir finansų centras, kiekvieną atvykėlį milžiniškas miestas maloniai nustebins įspūdingo grožio šventyklų ir patrauklių žaliųjų erdvių – preciziškai išpuoselėtų parkų bei japoniškų sodų – gausa. Po pusryčių pradėsime ekskursiją po Tokijo miestą. Pradėsime nuo Meidži šventyklos (Meiji jingu) – dvasinio šintoistų centro, apsupto 365 skirtingų medžių rūšių sodo. 1920 m. pastatyta, per Antrąjį pasaulinį karą sudeginta ir 1958 m. atstatyta šventykla – tipiškas unikalios sakralinės Japonų architektūros simbolis, skirtas imperatoriui Meidži ir jo žmonai – imperatoriškajai šeimai, kovojusiai už demokratiškesnę bei pasaulietiškesnę Japoniją.

Vėliau lankysime įspūdingo grožio Imperatoriaus rūmų sodus. Į keturias skirtingas teritorijas, kurių trys – atviros lankytojams, padalyti sodai žavi idealiu išplanavimu ir dvelkiančia nesudrumsčiama ramybe. Rytiniame sode (Higashi gyoen) susitelkę daugiausia administracinių pastatų, archyvas, muziejus bei koncertų salė (Tokagakudo). Aštuonkampio formos pastatas, kurio visos sienos dekoruotos skirtingomis japoniškomis mozaikomis, savo išskirtine forma ir spalvingumu traukia kiekvieno praeinančiojo akį. Įdomu, kad vaikščiodami po šiuos idealiai išpuoselėtus sodus, gėrėdamiesi japoniškųjų sakurų žiedais, nepastebėsime nė vieno juos tvarkančio žmogaus – net gali pasirodyti, kad žaliosios erdvės visada tokios pat puikios – tarsi idealiai nutapytame paveiksle.  

Pravažiuojame Omotesando gatve iš išorės apžiūrėdami įžymių japonų architektų sukurtus pastatus visame pasaulyje garsių firmų parduotuvėms: One Omotesando (Fendi), (arch. Kengo Kuma, 2003), PRADA shop (arch. Herzog de Meuron, 2004), TOD'S (arch. Toyo Ito, 2005). Būtinai praeisime ir Tokijo „Eliziejaus laukais“ vadinama garsiąja prekybine Ginzos gatve. Kiekvieną savaitgalį tam tikromis valandomis gatvė uždaroma automobilių eismui ir tampa tikru pėsčiųjų rojumi – žmonės gali laisvai vaikščioti ir gėrėtis gražiausiomis pasaulio parduotuvių vitrinomis, restoranais, naktiniais klubais ar mažomis, savo paprastumu traukiančiomis kavinukėmis bei boutique tipo parduotuvėlėmis. Po ekskursijos laisvas laikas. Norintiems pasiūlysime apsilankyti Obaidos mieste. Tai dirbtinė sala populiari tarp keliautojų savo parduotuvėmis ir pramogomis. Ši sala taip pat garsėja savo modernia architektūra, orginaliu Fuji TV, Telekomo ir vienais didžuasia Tokijo parodų rūmais (Tokyo Big Sight). Nakvynė viešbutyje.

11 diena TOKIJAS – NIKKO – TOKIJAS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į Niko nacionalinį draustinį (Nikko Kokuritsu Koen). Įstabus kalnuotas kraštovaizdis, šventyklų kompleksas, ežerai, kriokliai, laukinės beždžionės ir nedideli pasivaikščiojimo takeliai – visa tai rasime šalies grožio simboliu laikomame parke. Juk, matyt, ne veltui Japonijoje sklando patarlė: „nesakyk kekko („nuostabu“), kol nepamatei Nikko“. Mažo Niko kaimelio istorija prasidėjo dar aštuntajame amžiuje, kai budistų vienuolis čia pastatė nedidelę šventyklėlę. Vis dėlto vieta išgarsėjo kur kas vėliau – pastačius šventyklų kompleksą ir mauzoliejų Tokugavai Iejasu (Tokugawa Ieyasu) – Tošogu šventyklą (Nikkō Tōshō-gū). Šiogūnato, valdžiusio Japoniją daugiau nei 250 metų, įkūrėjui dedikuotas pastatų kompleksas, išsidėstęs nuostabiame miške, laikomas vienu įspūdingiausių dekoro pavyzdžių visoje Japonijoje. Niekur kitur šalyje nenaudoti medžio drožinių ir puošybos elementai, neatskiriamai persipynę šintoistiniai ir budistiniai puošybos elementai stebina net žinomiausius pasaulio menininkus.

 

Vyksime prie žavingo Chuzendži ežero (Chūzenji-ko), įsikūrusio 2486 m aukščio Nantai (Nantai-san) vulkano papėdėje. Šis ugnikalnis buvo laikomas šventu kalnu ir ilgą laiką, net iki 1872 m., kopti juo buvo draudžiama moterims, arkliams ir karvėms. Prie ežero turėsime laisvo laiko pasigėrėti gamtovaizdžiu ir papietauti.Tuomet grožėsimės srauniu, trečiu pagal aukštį Japonijoje (97 m) Kegono kriokliu (Kegon no taki) ir greta esančiais mažesniais kriokliais. Vakare grįšime į Tokiją. Nakvynė viešbutyje.

12 diena TOKIJAS – VILNIUS (pusryčiai)

Pusryčiai. Po pusryčių išvykimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (susirinkus ne mažiau nei 13 žmonių grupei)
 • Pervežimai privačiu autobusu, traukiniais ar keltais kaip nurodyta programoje
 • 10 nakvynių 3* viešbučiuose
 • Maitinimas: 10 pusryčių ir 1 vakarienė
 • Anglakalbio gido paslaugos ekskursijų metu
 • Išlydėjimai ir pasitikimai oro uoste
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus pagal programą
 • Traukinio-kulos Hirošima – Šino, Osaka – Mišima antros klasės bilietai
 • 1 lagamino pervežimas iš Hirošimos į Tokiją 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 760 EUR
 • Tarptautiniai bilietai Vilnius – Osaka, Osaka – Tokijus (760 EUR)
 • Medicininių išlaidų draudimas
 • Papildomos ekskursijos neįtrauktos į programą
 • Asmeninės išlaidos

Pastabos

 • Programoje nurodyti viešbučiai gali būti pakeisti tokio paties arba aukštesnio lygio viešbučiais.
 • Kelionės vadovas vyksta kartu susirinkus 13 keliautojų.

 

2018-03-27 – 04-07 vietų yra

NUO 3 284,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (susirinkus ne mažiau nei 13 žmonių grupei)
 • Pervežimai privačiu autobusu, traukiniais ar keltais kaip nurodyta programoje
 • 10 nakvynių 3* viešbučiuose
 • Maitinimas: 10 pusryčių ir 1 vakarienė
 • Anglakalbio gido paslaugos ekskursijų metu
 • Išlydėjimai ir pasitikimai oro uoste
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus pagal programą
 • Traukinio-kulos Hirošima – Šino, Osaka – Mišima antros klasės bilietai
 • 1 lagamino pervežimas iš Hirošimos į Tokiją 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 760 EUR
 • Tarptautiniai bilietai Vilnius – Osaka, Osaka – Tokijus (760 EUR)
 • Medicininių išlaidų draudimas
 • Papildomos ekskursijos neįtrauktos į programą
 • Asmeninės išlaidos

Pastabos

 • Programoje nurodyti viešbučiai gali būti pakeisti tokio paties arba aukštesnio lygio viešbučiais.
 • Kelionės vadovas vyksta kartu susirinkus 13 keliautojų.

 

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą