Reikalinga pagalba?

Izraelis - Jordanija (lėktuvu)

Organizuojama grupėms pageidaujant !
Papildoma nuolaida perkant internetu -1 %
  • Į kelionės kainą įskaičiuota pusryčiai ir vakarienės!
  • Pažintis su krikščionybei svarbiausiais objektais
  • Kristaus kančios „Via Dolorosa" kelias, Golgotos kalnas, Šventojo Kapo ir Prisikėlimo bazilika Jeruzalėje
  • Raudų siena - svarbiausia judėjų šventovė, senovinės žydų šventyklos dalis
  • Maudynės Negyvojoje jūroje
  • Amanas – tai miestas, kuriame senovinis paveldas tarytum susijungia su moderniuoju pasauliu ir tarpsta tarsi viena esybė.
  • Garsiausia vieta Jordanijoje - Petra.
  • Nakvynė Beduinų palapinėse Vadi Rumo dykumoje!

Izraelis - Jordanija (lėktuvu)

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Skrydis Vilnius – Tel Avivas. Vykstame į  Tel Avivą - Jafą. Ekskursijos metu apsilankysime senojoje miesto dalyje Jafoje – tai vieta, kur pasak legendos Nojus pastatė savo laivą, o Persėjas išlaisvino Andromedą. Pasivaikščiosime gatvelėmis, kuriomis vaikščiojo didieji karvedžiai – Aleksandras Makedonietis, Ričardas Liūtaširdis bei Napoleonas Bonapartas. Būtent iš šios vietovės prasidėjo piligriminės kelionės į Jeruzalę. Vykstame į Haifą. Pasikeliame į Karmelio kalną. Senajame Testamente teigiama, kad Karmelio olose slėpėsi pranašas Elijas. Kalno viršūnėje pranašas meldė Dievo, kad baigtųsi trejus metus trukusi sausra, o paskui stebėjo, kaip danguje pasirodė lietaus debesys. Nuo kalno atsiveria įspūdinga Haifos pakrantės ir Bachajų sodų panorama. Sodai įkurti dar 1909 m. aplink Bachaizmo, jauniausios pasaulio religijos įkūrėjo, Babo kapą. Haifa yra Bachajų centras, kurie čia apsigyveno atvykę iš Persijos XIX a. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Tiberijoje.   

2 diena. Pusryčiai. Lankome Tabchą – duonos bei žuvies padauginimo vietą. Čia Jėzus prisikėlęs pasirodė savo mokiniams. Apsilankymas Petro Primato bažnyčioje, kuri pastatyta toje vietoje, kur prisikėlęs Kristus trečią kartą pasirodė savo mokiniams. Bažnyčios viduje altorius pastatytas ant uolos, kur išlikusi autentiška laužavietė, kurioje Kristus kepė žuvį. Laisvas laikas pietums – galimybė paragauti tradicinės, čia pat vietoje ant žarijų kepamos, Šv. Petro žuvies, pagautos Galilėjos ežere.  Pakylame į Palaiminimų kalną. Manoma, kad čia Jėzus sakė Kalno pamokslą. Nuo Palaiminimų kalno galima apžvelgti apie dešimt kilometrų besidriekiančią Genezareto lygumą. Naujajame Testamente minima, kad Jėzus keliavo per šią sritį, gydė minias bei buvo pasmerktas fariziejų, kad nesilaiko tradicinio apsivalymo ritualo. Vykstame į Galilėjos Kaną, tai vestuvių vieta, kur Jėzus vandenį pavertė vynu. Vykstame į Nazaretą – miestą, kur prabėgo Kristaus vaikystė, kuriame gyveno Marija ir Juozapas, o archangelas Gabrielius pranešė apie Mesijaus gimimą. Lankome Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai baziliką, Šv. Grotą, kuri laikoma Šv. Arkangelo Gabrieliaus apsireiškimo Marijai vieta. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Betlėjuje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Betlėjų. Aplankysime vieną seniausių Šventos Žemės bažnyčių – Kristaus gimimo baziliką. Šiai bažnyčiai – apie 1700 metų, ir ji ypač svarbi net trims krikščionybės šakoms: Romos katalikų, Graikų ortodoksų ir Armėnų bažnyčioms. Patekus į vidų pro mažytį tarytum akmenyje iškirstą įėjimą, atsiveria šimtai ikonų, liturginių dirbinių ir net dalis išlikusios mozaikos, kokios grindys bazilikoje buvo prieš ją apniokojus kelioms invazijoms. Taip pat aplankysime šv. Jeronimo urvą, apžiūrėsime stebuklingą Dievo Motinos ikoną, grožėsimės šv. Kotrynos bažnyčia. Vykstame į Jeruzalę – vieną seniausią pasaulio miestų, svarbų trims monoteistinėms religijoms - judaizmui, krikščionybei bei islamui. Judėjams šventa vieta yra Raudų siena, krikščionims – Kristaus gyvenimo, kančios, mirties ir prisikėlimo vietos, musulmonams – Al Aksa mečetė.  Kristaus kančios „Via Dolorosa" keliu kilsime į Golgotos kalną, lankysimės Šventojo Kapo ir Prisikėlimo bazilikoje. Pamatysime Al Aksa mečetės kupolą, Kedrono slėnį. Pakilsime ant Alyvų kalno, nuo kurio atsiveria stulbinanti Jeruzalės panorama ir vaizdas į didžiausias pasaulyje žydų kapines. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Betlėjuje.

4 diena. Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Jeruzale. Apžvalginė ekskursija po miestą Judėjų kvartale, aplankysime Raudų sieną – svarbiausią judėjų šventovę, kur žmonės palieka raštelius su prašymais viešpačiui. Visi rašteliai iš Raudų sienos išimami du kartus per metus ir užkasami švenčiausioje žydams vietoje – Alyvų kalne. Vykstame į Siono kalną, čia lankome žydų karaliaus Dovydo kapą ir virš kapavietės esančią Paskutinės vakarienės menę, kurioje paskutinį kartą vakarieniavo Jėzus su savo apaštalais. Vykstame į Masadą* – tvirtovę, kurioje, anot iš kartos į kartą perduodamo pasakojimo, per 900 šimtus žydų ryžosi verčiau nusižudyti, nei tapti romėnų vergais. Šiandien Masada – tai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta vieta, bylojanti apie kadaise čia stovėjusią didingą senovės tvirtovę, nuo kurios atsiveria fantastiški vaizdai į Negyvąją jūrą. Vykstame link Izraelio – Jordanijos pasienio. Kirtę sieną kelionę tęsiame prie Jordano upės, kur Jonas Krikštytojas kvietė žmones atsiversti ir krikštytis. Čia jis pakrikštijo ir patį Jėzų. Galimybė atnaujinti Krikšto įžadus*. Vykstame į viešbutį Amane. Vakarienė ir nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame ant aukščiausio Amano kalno stūksančios didingos tvirtovės – Citadelės griuvėsių. Pasigėrėsime nuo šio kalno atsiveriančia didinga Amano panorama. Čia išlikusi I a. statyta Heraklio šventykla ir VIII a. arabų statyti rūmai. Aplankysime ir dar vieną Amano pasididžiavimą – Romėniškąjį amfiteatrą – II a. statinį. Užlipus į patį viršų atsiveria amfiteatro didybė – jame telpa net 6 tūkst. žiūrovų, o koncertai vyksta ir šiandien. Vykstame į Madabos miestą, kuriame gyvenama nuo ankstyvos senovės – čia randama vidurinio bronzos amžiaus paminklų. II–VII a. miestas buvo valdomas romėnų ir bizantiečių, tad nenuostabu, jog čia išlikę įspūdingo grožio Bizantijos laikotarpio mozaikų. Žymiausia iš jų – mozaika Šv. Jurgio bažnyčioje. Joje vaizduojamas senasis Palestinos žemėlapis. Vykstame prie Nebo kalno. Tai Jordanijoje stūksantis 817 m aukščio kalnas, nuo kurio atsiveria panorama į Jordano slėnį ir Jerichono miestą. Pasak Senojo Testamento, ant Nebo kalno užkopęs Mozė pažvelgė į Pažadėtąją žemę. Sakoma, jog ant šio kalno pranašas ir palaidotas, tačiau kapas nėra žinomas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Petros.

6 diena. Pusryčiai. Vyksime į Petrą. Garsiausią vietą Jordanijoje, vienas iš naujų septynių pasaulio stebuklų ir yra senovinis Petros miestas, neretai tituluojamas ir gerai žinomas kaip „Rausvoji dykumų legenda“, „Mirusiųjų karalystė“ ar „Spalvingųjų uolų vėrinys“. Petra kažkada buvo Nabatėjų karalystės sostinė, o prieš tai ji tapo Romos imperijos dalimi. Kad ir kaip bebūtų gaila, Vakarų pasaulis šį akmeninį šedevrą užmiršo šimtmečiams, tačiau XIX a. jis buvo  iš naujo atrastas. Nepakartojamo grožio, įspūdingas ir unikalus statinys mena ne vieną tūkstantmetį – rūmai uolose išskaptuoti maždaug 200 metų prieš mūsų erą. Šiandienis apsilankymas Petroje leidžia pabuvoti senoviniame archeologiniame parke, įveikiant smiltainio kanjoną, vadinamą Sik. Vyksime į Vadi Rumą arba Mėnulio slėnį – akmenuotą dykumą Jordanijoje. Sakoma, jog čia galima rasti viską, ko tik įmanoma tikėtis iš tikros dykumos. O vakarais, nusileidus saulei, Vadi Rumo dykuma tampa kiek mistiška ir bauginančia. Vadi Rumo dykumą galime pavadinti chameleonu, dėl to, jog jos uolos, kalnai ir smėlis keičia spalvą: kraštovaizdis atrodo vienaip tekant saulei, tačiau visiškai kitaip, jai esant zenite ar leidžiantis. 2011 m. Vadi Rumo dykuma įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Po Vadi Rumą pasivažinėsime visureigiais. Po saulėlydžio vyksime į stovyklavietę, kur mūsų lauks autentiška vakarienė. Nakvynė Beduinų palapinėse Vadi Rumo dykumoje.

7 diena. Pusryčiai. Išvykstame link Jordanijos – Izraelio pasienio. Kirtę sieną  keliaujame prie žemiausio pasaulio taško – prie Negyvosios jūros. Pasimėgausite šio gamtos stebuklo siūlomomis galiomis. Jūros vanduo itin sūrus, jame gausu įvairiausių mineralų. Pastarieji padeda atgauti jėgas, suteikia energijos ir švytėjimo. Sakoma, jog Negyvosios jūros vanduo itin naudingas odai, sąnariams, plaukams, nagams. Negyvosios jūros vandenyje druskų tiek daug, jog jos visą laiką kūną kelia į paviršių. Maudynių metu pasijusite tarytum besvoriai. Pageidaujantys galės apsilankyti specializuotose kosmetikos parduotuvėse, kur parduodami produktai, pagaminti iš Negyvosios jūros mineralų. Laisvas laikas maudynėms ir poilsiui. Išvykstame Tel Avivo link, vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Pervežimas į Tel Avivo oro uostą. Skrydis Tel Avivas – Vilnius.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu/mikroautobusu pažintinio turo metu; 6 nakvynės viešbučiuose ir 1 nakvynė patogiose palapinėse Vadi Rum dykumoje su pusryčiais 7 vakarienės; kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos; vietinio gido paslaugos (rusų kalba); Jordanijos viza; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius – Tel Avivas – Vilnius; (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 150 EUR; išvykimo mokesčiai iš Jordanijos ir Izraelio ~ 80 EUR; arbatpinigiai ~ 60-65 USD; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

minimalus keliautojų skaičius – 15; lėktuvo bilietai perkami surinkus minimalų keliautojų skaičių; jei lėktuvo bilietus perkate patys, prieš pirkimą būtinai susisiekite su kelionės pardavimo agentu; vykstant į kelionę, reikalingas ne trumpiau nei šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas; pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Kelionės priemokos

Vienvietis kambarys300,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)0,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)0,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)0,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)0,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)0,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai