Reikalinga pagalba?

Egzotiškasis Tailandas ir Kambodža 15 d. (pažintinė – poilsinė)

Organizuojama grupėms nuo 6 asmenų pageidaujant !

Egzotiškasis Tailandas ir Kambodža 15 d. (pažintinė – poilsinė)

Atsisiųsti kelionės programą

Bankokas - Pataja - Kanchanaburis - Koh Chang

1 diena. Skrydis iš Vilniaus/Rygos į Bankoką su tarpiniu persėdimu;

2 diena. Atvykimas į Bankoką, pasitikimas oro uoste, pervežimas į pasirinktą viešbutį, apgyvendinimas. Pageidaujantiems vakare pasiūlysime vakarienę aukščiausiame Bankoko pastate „Baiyoke Sky“*, kuriame yra ir aukščiausiai įsikūrusi apžvalgos aikštelė. Po vakarienės grįžimas į viešbutį arba pažintis su naktiniu Bankoko gyvenimu. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.  Pusryčiai. Visos dienos ekskursija Bankoke.

Bankokas – niekada nemiegantis Azijos metropolis, vadinamasis „Angelų miestas“. Tai kontrastų miestas, kuriame susilieja vakarietiškas modernumas ir rytietiška mistika, didžiuliai dangoraižiai ir praėjusius šimtmečius menančios į amžiną ramybę pasinėrusios budistų šventovės.

Ekskursijos metu lankome Bankoko įžymybes: įspūdingą tajų architektūros šedevrą - Karališkuosius rūmus (Grand Palace), gražiausią ir svarbiausią Smaragdinio Budos šventyklą (Emerald Buddha Temple) su didžiausiu pasaulyje nefrito monolitu, Auksinio Budos (Golden Buddha Temple), 46 metrų ilgio Gulinčio Budos šventyklas (Wat Pho).  Ekskursija miesto kanalais, kurie seniau buvo vienintelėmis susisiekimo Tailando sostinėje trasomis. Aplankysime vieną iš didžiausių  pietryčių Azijoje brangakmenių galeriją „ Gems Gallery“, kur susipažinsime su brangakmenių gavybą, gamyba ir galimybę įsigyti patikusį gaminį. Laisvas laikas. Pageidaujantiems vakare pasiūlysime plaukimą laiveliu Chao Praya upe su vakariene * arba vakarienė su šou programa „Siam Niramitr“*.  Nakvynė viešbutyje.

4 diena.  Po pusryčių vykstame į Kanchanaburi miestą.

Kanchanaburi – miestas, įsikūręs 130 km į vakarus nuo Bankoko. Ekskursijos metu lankome kokoso riešutų fermą, autentišką „plaukiojantį turgų“ - Damnoensaduak, iki šių dienų išlaikiusį senovines prekybos medinėse valtyse tradicijas, karališkąsias medžio dirbtuves, kur meistrai kuria puikius dirbinius iš tiko medžio, įžymųjį tiltą per Kvai upę. Kvai upė – nuostabus rojaus kampelis džiunglių širdyje, kur pamirštamas civilizacijos triukšmas ir visi rūpesčiai. Pietūs vietiniame restoranėlyje. Grožėdamiesi uolėtais kalnais, kriokliais, laiveliais plauksime į džiunglių glūdumą. Laiveliu atplaukiame į viešbutį ant vandens "Jungle rafts". Pėsčiomis einame į Mon genties kaimelį, pažintis su šios nedidelės , bet draugiškos genties gyvenimu ir buitimi. Laivas laikas. Vakarienė. Po vakarienės turėsite galimybę stebėti Mon kaimelio genties šokių ir muzikos šou*. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Išsiregistravę iš viešbučio, laiveliais plaukiame iki prieplaukos ir toliau vykstame į Erewan nacionalinį parką, kur laisvo laiko metu (~2,5 val.) galėsite pailsėti, pasigrožėti ir išsimaudyti po gražiasiais septynių lygių Erewan  kriokliais. Pietūs vietiniame restoranėlyje. Vykstame į Patają (nuvažiuojama ~ 320 km). Nakvynė viešbutyje.

6 diena.  Pusryčiai. Pusės dienos išvyką į Milijono metų akmenų parką ir krokodilų fermą, kur pamatysite egzotiškus augalus ir gyvūnus. Nakvynė viešbutyje Patajoje.

7 -8 dienos.  Pusryčiai. Poilsis prie jūros Patajoje.

Pataja – Tailando Rivjera, vienas garsiausių Azijos kurortų, įsikūręs 147 km į pietryčius nuo Bankoko, prie Thai įlankos. Šiame kurorte susitinka Rytai ir Vakarai, skirtingos tradicijos ir papročiai. Kurorte yra puikios galimybės ilsėtis tiek šeimoms, poroms, tiek pavieniams keliautojams, garsėja aktyviu naktiniu gyvenimu, pramogų įvairove. Pataja siūlo puikius teniso ir golfo aikštynus, nardymą, žvejybą, plaukiojimą burlentėmis ir vandens slidėmis, daugybę kitų pramogų aktyvaus poilsio mėgėjams.

Turėsite galimybę plaukti laivų į 4 km ilgio koralų salas Koh Larn*. Nong Nooch Tropiniame sode*, garsėjančiame neįtikėtinomis parko kompozicijomis, galėsite stebėti folklorinius šokius, dramblių pasirodymus. Taip pat pasiūlysime apsilankyti Alcazar kabarete*, tai “ladyboy” šou, kupinas puikios muzikos, spalvingų kostiumų ir įspūdingų dekoracijų, Kaan Show teatre*, Tigrų fermoje Sri Racha* ir kt. Nakvynė viešbutyje Patajoje.

9 diena.  Po pusryčių vykstame į Kambodžos pasienį (~240 km/4 val). Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, kertame sieną Poi Pet miestelyje  ir toliau vykstame į Siem Reap (~150 km/ 3 val.). Pakeliui ekskursija prie Tonle Sap ežero, kur pamatysime vietinių gyventojų kasdienybę – namukai ant medinių polių, žvejybos ypatumai ir vietinių vaikų šypsenos. Ton Lesap yra vienas iš didžiausių gėlo vandens ežerų Pietryčių Azijoje – jo vandenys sausu periodu įteka į Mekongo upę, o kai prasideda liūtys, vanduo įteka į patį ežerą. Nakvynė viešbutyje Siem Reap.

10 diena.  Pusryčiai. Vykstate į Angkorą – didingiausią šventyklų kompleksą pasaulyje,kurį khmerų karaliai pastatė iki XII a.,kuomet Khmerų imperija buvo pasiekusi savo klestėjimo viršūnę. XV a. karaliai apleido šventyklas ir tik 1961m. jas iš naujo atrado prancūzų tyrinėtojai.Išvystas Angkoro vaizdas nedaug skyrėsi nuo to, kurį pamato dabar čia atvykstantys turistai: šventyklos stūkso džiunglėse,vienišos ir išdidžios,perdaug gerai išsilaikiusios,kad galėtume pavadinti griuvėsiais. Aplankome pietinę Angkoro dalį – Thom, Bayon, Baphuon šventyklas,Dramblio ir Raupsų Karaliaus (Leper King) terasas ir buvusius Karališkuosius rūmus (Royal Enclosure). Tęsiame vizitą į Angkor Wat šventyklą. Šią induistų šventyklą Angkoro valdytojas Suryavarmanas II –asis pastatė XII a. kaip karališką kapavietę. Esant galimybei, aplankysite Phnom Bakeng šventyklą. Po ekskursijos Jūsų laukia vakarienė skambant tradicinėms melodijoms su tradiciniais khmerų šokiais. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Pusryčiai. Vykstame į Tailando pasienį (~150 km). Kirtę sieną, vykstame į Koh Chang salą. Tai viena iš penkiasdešimties Ko Chang nacionaliniame parke esančių salų, išsidėsčiusių Siamo įlankoje, netoli Tailando – Kambodžos sienos. Sala primena mažą rojaus kampelį – čia nuostabi gamta, balto smėlio paplūdimiai ir krištolo skaidrumo vanduo. Kelionės trukmė kartu su kelione laivu į salą ~4-5 val., 260 km. Nakvynė viešbutyje.

12-13 diena. Pusryčiai. Poilsis Koh Chang saloje. Nakvynė viešbutyje.

14 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas. Pervežimas į Bankoko oro uostą (~330 km, kelionės trukmė ~6 val.). Naktinis skrydis iš Bankoko.

15 diena. Grįžimas į Vilnių/Rygą.

3* viešbučiai 4* viešbučiai
Chada Bangkok Hotel 3*
https://www.bangkokchada.com/
Superior tipo kambarys
Chaophaya Park Hotel Bangkok 4*
http://www.chaophyapark.com/
Premier Room tipo kambarys
River Kwai Jungle Rafts 3*
https://www.riverkwaijunglerafts.com/
Standard tipo kambarys
River Kwai Jungle Rafts 3*
https://www.riverkwaijunglerafts.com/
Standard tipo kambarys
Seaside Jomtien Beach Hotel 3*
http://www.theseasidejomtienpattaya.com/
Deluxe tipo kambarys
Heritage Pattaya Beach Hotel 4*
http://www.heritagepattaya.com/
Deluxe tipo kambarys
Viešbutis Angkor Wat, Siem Reap mieste 3*
Standard tipo kambarys      
Viešbutis tvirtinamas prieš pat kelionę.
Viešbutis Angkor Wat, Siem Reap mieste 4*
Standard tipo kambarys      
Viešbutis tvirtinamas prieš pat kelionę.
Klong Prao Resort Koh Chang 3*
http://www.klongpraoresort.com/
Standard C tipo kambarys
Dewa Hotel Koh Chang 4*
http://www.thedewakohchang.com/
Deluxe tipo kambarys
Kaina - nuo 1249 EUR/asm. + skrydis Kaina- nuo 1499 EUR/asm. + skrydis

Į kelionės kainą įskaičiuota

12 nakvynių pasirinktos kategorijos viešbučiuose (2 nakvynės viešbutyje Bankoke, 4 nakvynės viešbutyje Patajoje, 2 nakvynės viešbutyje Angkor Wat, 3 nakvynės viešbutyje Koh Change, 1 nakvynė 3* viešbutyje Kachanaburyje); programoje nurodytas maitinimas (12 pusryčių, 2 pietūs, 2 vakarienės); programoje nurodyta ekskursinė programa; įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus; rusiškai/angliškai (pagal grupės pageidavimą) kalbančio vietinio gido paslaugos Bankoke, Kachanaburyje, Patajoje, Kambodžoje; pervežimai pagal programą.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius/Ryga - Bankokas - Vilnius/Ryga su persėdimu; nuvykimas iki Rygos oro uosto; Kambodžos viza ~ 50 EUR/asm. Daroma pasienyje, reikalingos 2 nuotraukos bei paso kopija; sugrįžimo į Tailandą viza ~ 37 EUR/asm; medicininės pagalbos užsienyje draudimas; papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, pažymėtos žvaigždute * ir kitos pramogos, neįtrauktos į programą; arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams ~35 EUR/asm, kuriuos surinks kelionės vadovas; gėrimai pietų ir vakarienės metu; asmeninės išlaidos.

Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto; minimalus keliautojų skaičius - 6 asmenys; užsakant kelionę, garantuojame užsakymo metu galiojančią lėktuvo bilieto kainą; Vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėnesiai nuo įvažiavimo į šalį dienos. Papildomos ekskursijos nėra garantuotos, šių ekskursijų kainos nurodytos, kai grupėje ne mažiau kaip 8 asmenys. Papildomos ekskursijos bus pasiūlytos vietinio gido kelionės metu.

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)20,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)33,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)52,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)13,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)13,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)11,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

IŠVYKIMAS: Skrydis: Ryga – Bankokas su persėdimu tarpiniame mieste. Kelionės bilietus atsiimsite agentūroje. Prieš kiekvieną kelionę rekomenduojame pasitikslinti skrydžio laikus, šią informaciją Jums suteiks agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Kai kuriais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų ir pan.) net ir lėktuvo biliete nurodytas laikas gali būti pakeistas.

Į oro uostą  prašome atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio, Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats.

KELIONĖS DOKUMENTAI: 
* PASASgaliojantis ne trumpiau kaip 6 mėn. nuo įvažiavimo į šalį dienos. Rekomenduojama į kelionę pasiimti ir paso kopiją. Asmens tapatybės kortelės negalioja.

Nepilnamečiams iki 18 metų, vykstantiems be tėvų –būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas ir jo kopija (anglų kalba) išleisti į kelionę. Jeigu vykstama su vienu iš tėvų – kito sutikimas nereikalingas.Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta, pavarde, būtina turėti vaiko gimimo liudijimą. Platesnės informacijos gali suteikti pasienio tarnybos.

Nuo 2019 metų balandžio 14 d. Lietuvos piliečiai turizmo tikslais Tailande be vizos gali būti iki 30 dienų.

Kelionės metu su savimi reikia turėti:

 • galiojantį pasą (galiojimo laikas ne trumpesnis kaip 6 mėn. nuo įvažiavimo į šalį dienos)
 • įrodymą, kad kelionės metu turėsite pakankamai lėšų (asmeniui 10 000 THB grynais, šeimai – 20 000 THB grynais). Kaip įrodymas tinka ir atitikmuo kita valiuta arba banko sąskaitos išrašas.
 • įrodymą, kad per 30 dienų nuo atvykimo išvyksite iš Tailando (tinka išpirktas lėktuvo bilietas, traukinio ar autobuso bilietas). Priešingu atveju reikia turėti turistinę vizą.

Atvykimo į Tailandą metu, imigracijos kortelėje būtina įrašyti viešbučio Bankoke, kuriame apsistosite, pavadinimą ir adresą.

Daugiau informacijos apie Tailando vizų išdavimo tvarką rasite Tailando Karalystės garbės konsulato internetiniame puslapyje http://www.thaiconsulate.lt/.

Kelionių organizatorius neatsako už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turistų atžvilgiu.

VIZA:

Vykstantiems į Kambodžą iš Tailando, Kambodžos viza daroma Tailando - Kambodžos pasienyje. Vizai reikalinga užpildyti prašymą-anketą, turėti 2 nuotraukas 3,5x4,5cm (ne senesnė nei 6 mėn), pasą ir paso kopiją. Už vizos įforminimą imamas mokestis ~ 50 EUR/asm.

Tailande bus daroma ir antrinė įvažiavimo į Tailandą viza, kuriai  reikalinga užpildyti prašymą-anketą, turėti 2 nuotraukas 3,5x4,5cm (ne senesnė nei 6 mėn), pasą ir paso kopiją. Už vizos įforminimą imamas ~ 37 EUR/asm mokestis.

Kelionių organizatorius neatsako už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turistų atžvilgiu.

SVEIKATA:

Prieš vykdamas į kelionę, kiekvienas žmogus turėtų pasidomėti apie užkrečiamų ligų riziką ir galimas profilaktikos priemones. Platesnę informaciją apie keliautojų ligų profilaktiką bei gydymo įstaigų, kuriose galite pasiskiepyti nuo infekcinių ligų, adresus rasite http://www.ulac.lt/keliautojams. Dėl skiepų į medikus reikėtų kreiptis likus 4-6 savaitėms iki kelionės.

Su savimi rekomenduojama pasiimti medikamentų, kuriuos vartojate nuo savo ligų, nes kelionės metu jos gali paūmėti. Patartina įsidėti vaistų nuo skausmo, peršalimo ligų, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų, pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo. Nerekomenduojama gerti vandens iš vandentiekio ar juo plauti vaisius (tai gali būti pavojinga). Vartokite geriamą vandenį, išpilstytą į butelius. Nepatariama pirkti pilstomų gaiviųjų gėrimų bei gėrimų iš gatvės prekeivių, valgyti neplautų ar pjaustytų vaisių, gerti gėrimų su ledukais. Ypatingai karštomis dienomis būkite atsargūs vartodami šaltus gėrimus bei degindamiesi saulėje.

DRAUDIMAS:

Medicininių išlaidų draudimas į kelionės kainą neįskaičiuotas. Nepamirškite apsidrausti medicininių išlaidų draudimu, garantuojančiu būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Rekomenduojame susipažinti ir su kitomis kelionių draudimo rūšimis (draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, neįvykusios kelionės, bagažo praradimo draudimas ir pan.).

BAGAŽAS:

Rekomenduojama keleiviams vežtis tik kelionei būtiniausius daiktus. Kiekvienam keleiviui nuo 2 metų amžiaus nemokamai leidžiama vežti 20 kg  registruoto bagažo ir 5 kg rankinio bagažo. Vežantis daugiau bagažo nei leidžiama, reikia papildomai mokėti už kiekvieną viršsvorio kilogramą. Mokestis už viršsvorio kilogramą priklauso nuo aviakompanijos taisyklių ir skrydžio trukmės. Rankiniame bagaže draudžiama vežti: skysčius, aštrius daiktus (tarp jų - manikiūro rinkinius, žirkles ir kt.), degias ir sprogstamas medžiagas, ginklus. Leidžiama vežti: foto ir video techniką, dokumentus, taip pat medikamentus, jeigu yra įrodymai, kad kelionės metu jie jums yra būtini. Registruojamame bagaže neturėtų būti: dužių daiktų, gendančių produktų, pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, komercinių ir asmens dokumentų ir pan. Jei kelionės metu bagažas dingsta arba sugadinamas, atskridus nedelsiant reikia apie tai pranešti oro uosto bagažo tvarkymo tarnybai, raštu pateikiant pareiškimą dėl įvykio.

ORO TRANSPORTO VEŽĖJO ATSAKOMYBĖ: 

Vežėjo atsakomybės ribos nurodytos turisto lėktuvo biliete. Už viską, kas su keleiviu gali nutikti skrydžio metu, atsako aviakompanija. Prireikus vežėjas be įspėjimo gali pasinaudoti atsarginiais vežėjais ar lėktuvais, pakeisti lėktuvo tipą ir pakeisti ar praleisti nurodytas sustojimo vietas.

MUITINĖ:

Be muitų į šalį galima įvežti 1 l alkoholinių gėrimų,200 cigarečių,50 cigarų arba 250 g tabako.

Būtina žinoti, kad iš Tailando draudžiama išvežti neapdirbtus koralus, Budos atvaizdus (išskyrus  mažų statulėlių arba paveiksliukų, kuriuos galima nešioti su savimi), antikvarinius daiktus ir meno vertybes, aukso lydinius ir platinos dirbinius. Juvelyrinių dirbinių išvežimui būtina turėti sertifikatą, gautą perkant prekę parduotuvėje. Tailandas yra priskiriamas šalims, kurios turi labai griežtą antinarkotinį kodeksą. Bet kokių narkotikų turėjimas, net labai mažais kiekiais (pvz. cigaretė su marihuana), visada gręsia areštu bei yra baudžiamas kalėjimu ilgam laikotarpiui, o kai kuriais atvejais net ir mirties bausme.

Be muitų į Kambodžą galima įvežti 2 l vyno,400 cigarečių,100 cigarų arba 400 g tabako, 350ml kvepalų, vaistų asmeniniam gydymui. Asmenys iki 18m. negali įvežti alkoholio ir tabako gaminių. Įvežant į šalį didesnę negu 10 000 USD sumą grynais, reikia užpildyti deklaraciją.

Dėmesio ! Vykstant į tolimus kraštus vertėtų pasidomėti, ko negalima išvežti iš pasirinktos šalies ir ko įvežti neleidžia mūsų valstybės įstatymai. Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos CITES saugoma retą augalą ar gyvūną galima parsigabenti namo,tik gavus šalių eksporto ir importo leidimus.  Prašome atkreipti dėmesį, kad yra apribojimai ir dėl kai kurių suvenyrų (pvz. tam tikri odos dirbiniai;  buteliuose spiritu ir kitais stipriaisiais gėrimais užpiltų gyvačių, driežų, kobrų, skorpionų ir retų augalų šaknų suvenyrai; koralai, kriauklės ir panašiai).

LAIKO JUOSTA:

Tiek Tailande, tiek Kambodžoje  laikas skiriasi nuo Lietuvos laiko +5 valandomis.

ELEKTRA:

Tailande įtampa 220 V. Adapterio nereikia.

Kambodžoje – 230 V.  Tinka jungikliai su apvaliais ir plokščiais kištukais ( reikalingas adapteris).

KELIONĖS  METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* Patogi avalynė, nes ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti.
* Patogūs drabužiai: lengvi, medvilniniai; galvos apdangalas.
* Lankantis šventyklose, neįleidžiama su trumpais sijonais ar šortais, apnuogintais pečiais ir krūtine; reikia     turėti tinkamą aprangą.
* Apsauginis kremas nuo saulės.
* Skėtis ar  apsiaustas nuo lietaus.
* Kuprinėlė išvykoms ir ekskursijoms.

* Paplūdimio rankšluosčiai, nes ne visi 3* viešbučiai juos turi.
* Higienos priemonės (dantų pasta ir šepetėlis, šampūnas, drėgnos servetėlės, kt.).

* Medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.
* Siūlai ir adata, žirklutės.

PINIGAI:

Tailando piniginis vienetas – batas.1 USD ~ 30 THB, 1 EUR ~ 33 THB.

Pinigus galima pasikeisti visuose bankuose, viešbučiuose ir licenzijuotose pinigų keityklose. Kai kuriuose valiutos keitimo punktuose nekeičiamos 1990 ir 1993 m. išleistos amerikietiškos kupiūros.  Nėra apribojimų užsienio valiutos įvežimui ar išvežimui (deklaracija pildoma, įvežant daugiau negu 10 tūkst. USD). Vienas užsienietis iš šalies be spec.leidimo gali išvežti ne daugiau kaip 5000 batų.

Kortelės American Express,Visa, Diner‘s Club ir MasterCard  yra priimamos daugelyje viešbučių, universalinių parduotuvių ,restoranų, prekybos centrų. Vietinėse parduotuvėse ir kaimuose atsiskaitoma tik grynaisiais.

Kambodžos piniginis vienetas – rielis. 1 USD ~ 4100 KHR, 1 EUR ~ 4500 KHR.  Apyvartoje yra  50, 100, 500 ,1000,5000 rielių  banknotai.,Tačiau daug kur galima atsiskaityti ir USD. USD patartina vežtis smulkiomis kupiūromis. Valiutą galima pasikeisti bankuose, viešbučiuose ar valiutos keityklose. Kai kuriose vietovėse už prekes  galima atsiskaityti  ir Tailando batais.Vietinėse parduotuvėse ir kaimuose, taksi, užkandinėse atsiskaitoma tik rieliais.

ARBATPINIGIAI :

Arbatpinigiai  Tailande paliekami:  kavinėse, restoranuose, bagažo nešėjams, kambarių tvarkytojoms. Prabangiausiuose viešbučiuose ir restoranuose  priimta palikti 10-15% arbatpinigių,ypač kur neįmamas aptarnavimo mokestis.Pigesniuose restoranuose ir taksi palikti arbatpinigių nėra įprasta.

Arbatpinigiai nėra įprastas dalykas Kambodžoje, tačiau viešbučių , restoranų aptarnaujantis personalas, vairuotojai ir gidai bus dėkingi, jei paliksite jiems arbatpinigių.Darbo užmokestis Kambodžoje yra labai mažas.

Vairuotojams,jų padėjėjams, vietiniams gidams kartu  kelionės metu paliekama apie 35 EUR/asm.

MOKAMI OBJEKTAI

 • Vakarienė viešbutyje “Baiyoke Sky” su panoraminiu vaizdu į Bankoką – 1400 THB/asm (~42 EUR),
 • Kruizas Chaophraya upe – 1700 THB/ asm (~51 EUR). Pramoginiu laiveliu plaukiama didžiule Chao Praya upe.Kelionės metu yra pateikiama vakarienė  (švediškas stalas) bei groja gyva muzika. Plaukdami laiveliu ne tik gerai praleisite laiką, bet ir pamatysite pakrantėje iškilusius didžiuliu dangoraižius, šventyklas, Budos skulptūras bei pajausite vietinio gyvenimo spalvas.
 • Siam Niramitr šou su vakariene - 1900 THB/ asm (~57 EUR),
 • Mon genties šou  - 180 THB/ asm (~ 6 EUR/asm).  Mon genties pasirodymas su nacionaliniais šokiais ir muzika;

Ekskursijos iš Patajos:

 • Alcazar kabareto šou – 1000 THB/ asm (~30 EUR). Variete tipo programa su dainomis ir šokiais, kuriuos atlieka aktoriai –transvestitai.
 • Kaan šou teatras - 2000 THB/ asm (~60 EUR),
 • Nong Nooch Tropinis sodas – 1200 THB/ asm (~36 EUR),
 • Koralų sala Koh Larn su greitaeigiu laivu ir pietumis – 1200 THB/ asm (~36 EUR),
 • Tigrų ferma Sri Racha  su pietumis – 1100 THB/ asm (~33 EUR),

Pastaba. Kainos nurodytos, kai grupėje ne mažiau kaip 8 asmenys.

ELGESYS:

Tailandiečiai gerbia karališkąją šeimą ir jos kritika negalima jokiais būdais. Negalima reikšti nepagarbos religinėms tradicijoms, Budos atvaizdui. Negalima liesti vienuolių (ypač moterims), o fotografuoti juos galima tik jiems leidus.

Draudžiama fotografuoti karinius objektus ir kai kurių šventyklų vidinius kiemus. Prieš fotografuojant tailandietį, geriau paklausti jo leidimo. Apavą ir galvos apdangalus, įeinant į šventyklas, reikia nusiimti . Draudžiama fotografuotis nugara į  religines skulptūras, tuo labiau, užsilipus ant jų.

Lankantis budistų šventyklose privalu vilkėti ilgas kelnes. Niekad nepamirškite nusiauti batų, įžengdami į šventyklas.

Kambodža taip pat yra budistinė šalis, todėl elgesio taisyklės šalyje panašios kaip ir Tailande.

 

PASTABOS:

Atvykimo į Tailandą metu, imigracijos kortelėje būtina įrašyti viešbučio Bankoke, kuriame apsistosite, pavadinimą ir adresą.
Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Keičiantis paslaugų Tailande kainoms bei valiutų kursui, ekskursijų kainos gali keistis.

Partneriai Tailande ir kelionės vadovas gali keisti lankomų objektų eiliškumą.

Dauguma Tailando viešbučių prašo depozito 30-300 EUR/ už kambarį. Jis grąžinamas klientui (jei nebuvo naudotasi papildomomis viešbučio paslaugomis) išsiregistruojant iš viešbučio.

Triviečiai kambariai Tailande reiškia, kad trečiajam asmeniui bus išlankstoma lovelė.

Pervežimas į/iš Koh Chango salos vykdomas tik su vietiniu vairuotoju, gidas grupės nelydi.

Pagal Tailando įstatymus įėjimas į daugelį Bankoko šventyklų galimas tik su gidu tailandiečiu, grupės lyderis neįleidžiamas net vertėjavimui.

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai