Pietų Afrikos Respublika – Didmiesčių Ir Laukinės Gamtos Namai (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 800 €. Su skrydžiu nuo 3 200 €

Kelionės programa

Kviečiame atrasti žemyną, iš kurio mes visi kilome, ir vykti su mumis į Pietų Afrikos Respubliką. Pietų Afrika – įspūdingai persipynusių didmiesčių ir laukinės gamtos namai. Kelionę pradėsime Johanesburge – viename iš didžiausių šalies miestų, kuriame gyvena tiek gyventojų, kiek visoje Lietuvoje. Iš jo ištrūksime į gamtą, į visų keliaujančių "privaloma aplankyti" sąrašą papuolantį Kriugerio nacionalinį parką, tuomet pažvelgsime į Afrikos tolius iš paties Dievo lango, užsuksime į Svazilendo karalystę, važiuosime rojumi vadinamu Sodų keliu, užklysime į Tsitsikamos Nacionalinio parko miškus, o Knysnoje mūsų lauks žavingi delfinai ir lėkštė jūros gėrybių. Dar daugiau įspūdžių patirsime stručių fermoje ir legendiniuose vynuogynuose, kur ragausime aromatingus vynus. Kelionę baigsime spalvingame, daugiataučiame Keiptaune, kur gėrėsimės Stalo kalno panoraminiu vaizduo, o Gerosios vilties kyšulyje pasijusime lyg pasaulio pakraštyje.

 

1 diena VILNIUS – JOHANESBURGAS

Skrydis iš Vilniaus į Johanesburgą su vienu persėdimu.

2 diena JOHANESBURGAS – PRETORIJA – JOHANESBURGAS

Nusileidus Johanesburgo oro uoste mus pasitiks partneriai. Šis miestas – šalies finansų ir komercijos sostinė, dar vadinamas aukso miestu, nes svarbiausia ūkio šaka – aukso gavyba. Šiandien pravažiuosime Sandton rajoną, kuris laikomas verslo centru – čia įsikūrę daugybė tarptautinių kompanijų ir bankų. Pravažiuosime ir šalies sostinę PretorijąMieste pinasi daugelio tautų ir kultūrų gyvenimai. Šis miestas yra šalies kultūros ir švietimo centras. Turo metu pamatysime Parlamento rūmus, Bažnyčios aikštę, aplink kurią išaugo miestas, Pretorijos universitetą. Pretorija dar vadinama „Jacaranda City“ – žydėdami ryškia violetine spalva, Jacaranda medžiai suteikia sostinei išskirtinio žavesio. Šiame mieste 1994 m. buvo inauguruotas garsiausias šalies vadovas, Nobelio premijos laureatas, Nelsonas Mandela. Vakaras skirtas poilsiui. Nakvynė Johanesburge viešbutyje.

 

3 diena JOHANESBURGAS – KRIUGERIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)

Po pusryčių viešbutyje išvyksime iš Johanesburgo ir važiuosime į Kriugerio nacionalinį parką. Pakeliui gėrėsimės besikeičiančia Afrikos gamta ir atsiveriančiais vaizdais. Sustosime Dulstoro miestelyje. Šis miestelis buvo įkurtas olando savo tėvynainiams atvykusiems įsikurti Pietų Afrikoje. Deja, karo metu miestelis buvo labai nusiaubtas ir daugelis olandų grįžo į Europą. Vakarop atvyksime į Kriugerio nacionalinį parką. Tai viena garsiausių saugomų teritorijų pasaulyje. Jis žinomas savo dydžiu, gamtosaugos istorija, laukinės gyvūnijos įvairove. Apsistosime šalia parko esančioje Heizeview teritorijoje. Nakvynė lodžijose.

4 diena KRIUGERIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)

Anksti ryte išvyksime į safarį po Kriugerio nacionalinį parką. Pusryčius pasiimsime su savimi ir pusryčiausime gamtoje. Parkas savo dydžiu (22072 km2), prilygsta trečdaliui Lietuvos teritorijos. Čia užburia milžiniški akacijų, šilkmedinių fikusų bei raudonlapių krūmokšnių plotai, tarp kurių įsiterpia nuostabūs savanos vaizdai, šniokščiancios upės bei kartkartėmis išnyrančios stačios uolos. Kriugerio parke galima pamatyti 25 000 gyvūnų rūšių, tarp jų – laisvėje gyvenančius gepardus, žirafas, begemotus, krokodilus bei visą burį mažesnių gyvūnų ir paukščių. Jei pasiseks – ir “didįjį penketuką”: liūtą, leopardą, dramblį, buivolą ir raganosį. Visą dieną praleisime parke ieškodami gyvūnų ir juos stebėdami. Sustosime papietauti parke esančioje kavinėje. Nakvynė lodžijose. 

5 diena KRIUGERIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)

Po pusryčių tęsime savo pažintį su Kriugerio parku ir jo gyvūnija. Po safario norintys galės vykti į vakaronę Shangaan kaime*, kur galesite pasimėgauti vietiniais patiekalais. Šiame kaime pamatysite Šakos genties (Shaka tribe), šioje teritorijoje gyvenančių nuo XVIII a., tradicijas. Turėsite progos susipažinti su jų tradiciniais rūbais, ginklais ir šokiais. Nakvynė Hazyview. 

6 diena KRUGERIO NACIONALINIS PARKAS – BLAIDO UPĖS KANJONAS – KRUGERIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)

Šiandien anksti ryte vyksime į turą po apylinkes. Aplankysime Blaido upės kanjoną – neretai vadinamą vienu iš Afrikos stebuklų. Jis laikomas viena iš pačių įspūdingiausių vietovių visoje Afrikoje. Blaido kanjonas kerta Drakensbergo kalnų grandinę, vieną iš septynių svarbiausių Afrikos kalnų sistemų. Apžvelgsime pritrenkiančią panoramą iš Dievo langu vadinamos apžvalgos aikštelės, iš čia atsiveria nuostabūs upės kanjono vaizdai, o esant geram orui galima pamatyti net Zimbabvę. Senoviniai kalnų granito kupolai kyla virš vinguriuojančios Blaido upės kanjono slėnių, o viršūnes skiria gilios griovos. Šlaitai tankiai apaugę medžiais ir krūmokšniais. Turėsite puikių galimybių padaryti fantastiškų nuotraukų. Kitas neįprastas gamtovaizdis – Burko Laimės duburiai (Bourke's Luck Potholes). Tai išgraužtos uolos Blaido ir Trero upių santakoje. Dėl staigaus krypties pasikeitimo stipri srovė išgraužė uolas. Šių gilių, iki 6m gylio siekančių, duburių dugne nusėda aukso sąnašos.

Pasigėrėsime kanjone esančiomis Trijų trobelių uolomis (The Three Rondavels) – didžiuliais akmens dariniais, primenančiais afrikietiškas trobeles. Sustosime nusipaveiksluoti ir prie vieno iš parko krioklių. Aplankysime Piligrims rest miestelį. Tai nedidelis turistinis miestelis, esantis Pietų Afrikos Mpumalanga provincijoje, saugomoje kaip istorinio kaimo paveldo vietovė. Jis tarsi muziejus po atviru dangumi, menantis aukso karštinės laikus. Piligrims rest – puikiausias išlikęs anų laikų pavyzdys, todėl visa vietovė yra paskelbta nacionaliniu paminklu. Vakarop atvyksime į Hazyview. Nakvynė viešbutyje.

7 diena KRIUGERIO NACIONALINIS PARKAS - SVAZILANDO KARALYSTĖ (pusryčiai)

Šiandien po pusryčių išvyksime link Svazilando karalystės. Tai zulų genties, turinčios savitą kultūrą ir tradicijas, teritorija. 2000-aisiais metais šis kalnų regionas buvo įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą ir pavadintas Ukhahlamba-Drakensbergo parku. Tai ištisus 200 kilometrų besidriekianti kalnuota stebuklų šalis, kurios kalnų grandinėje yra kvapą gniaužiančios Amfiteatro lygumos, Milžino pilies ir Katedros viršūnės, kasmet į šias vietas pritraukiančios daugybę turistų. Kalnai žavi įspūdingomis stačiomis sienomis, aštriabriaunėmis viršūnėmis, upių išgraužtais tarpekliais ir svaiginančiais kriokliais. Čia savita parko augmenija ir gyvūnija. Nykštukinė Svazilando karalystė garsėja margaspalviais turgumis ir draugiškais gyventojais, kurių nemažai iki šiol dėvi tautinius drabužius ir gyvena pagal savo protėvių tradicijas. Apsilankysime viename iš turgelių, kur galėsite pasižvalgyti lauktuvių. Šįvakar jūsų laukia siurprizas – nakvynė autentiškuose afrikietiškuose nameliuose.

8 diena SVAZILANDO KARALYSTĖ - ŠV. LIUCIJA (pusryčiai)

Po pusryčių tęsime kelionę. Sėsime į autobusą ir važiuosime link Šventos Liucijos. Laukia keturių valandų kelias, tad pasiekę miestelį įsikursime, papietausime ir pailsėsime. Šv. Liucija pritraukia keliautojus iš viso pasaulio, kadangi yra įsikūrusi netoli vieno iš populiariausių Afrikos vandens parkų. Vakare trauksime pasimėgauti kruizu Šv. Lucijos upės žiotyse. Išplaukiame vakarop, kadangi dienos karščiams pradėjus slūgti, į krantą išlenda vandens galiūnai begemotai. O gal pavyks išvysti ir vandenyje tūnantį krokodilą? Esant giedram orui galėsite pasidžiaugti ir gražiu saulėlydžiu. Nakvynė viešbutyje.

9 diena ŠV. LIUCIJA – PORTELIZABETAS – TSITSIKAMOS NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)

Šiandien skrisime į Port Elizabeth. Ryte pervežimas į Durbano oro uostą. Atvykus į oro uostą pasitiks mus gidas ir naujas vairuotojas su kuriais tęsime kelionę Pietų Afrikos Respublikoje. Atvykę iškart važiuosime link Tsitsikamos nacionalinio parko. Pradėsime savo kelionę garsiuoju Sodų keliu, kuris veda pietrytine pakrante per įspūdingą gamtą, vingiuodamas palei Indijos vandenyną.  Aplankysime seniausią Tsitsikammoje esantį pasaulio medį.

Nuotykių mėgėjams pasiūlysime sustoti prie aukščiausio pasaulyje tilto, nuo kurio galima nušokti prisirišus virve*. Tsitsikamma – pirmasis nacionalinis jūrų parkas Afrikoje, įsispraudęs tarp kalnų ir jūros. Jis apima siaurą pakrantės juostą, supamą stačių uolų ir toli į jūrą nusidriekiančius paplūdimius. Parkas driekiasi vandenyno pakrante, kurią sudaro labai išskirtinė gamta dėl nuolatinių potvynių ir atoslūgių. Dėl savo ypatingos augmenijos parkas yra įrašytas į privalomų aplankyti sąrašą. Tai didžiausia saugoma jūrinių rajonų teritorija, kurioje dirba mokslininkai bandantys išsaugoti nykstančias žūvų rūšis. Nakvynė viešbutyje. 

10 dienaTSITSIKAMOS NACIONALINIS PARKAS - KNYSNA  (pusryčiai)

Po pusryčių važiuosime į Knysna. Užsuksime į bedžionių mišką (Monkey land) pasivaikščioti su šiomis išdykėlėmis. Tai primatų draustinis ir reabilitacijos centras, kur globojamos 21 rūšies beždžionės, negalinčios savrankiškai išgyventi laukinėje gamtoje.

Aplankysime netoliese esantį Birds Of Eden paukščių parką, įkurtą natūraliame miške ir tapusį saugiais namais daugybei vietinių paukščių rūšių. Atvyksime į Knysna. Įsiregistruosime viešbutyje ir pailsėsime. Vakare pasidžiaugsime bene gražiausiu saulėlydžio kruizu Pietų Afrikos Respublikoje. Laiveliu plaukiosime Knysnos lagūnose, nuo kurių atsiveria nuostabūs Knysnos galvos (Knysna heads) vaizdai. Nakvynė viešbutyje.

 

11 diena KNYSNA - OUDTSROOM (pusryčiai)

Tiek Afrikos išvažinėję ir grožėjęsi gyvūnais laukinėje gamtoje, pagaliau gausite progą prie jų prisiliesti gyvai. Važiuosime į Knysnos dramblių parką pabendrauti ir sužinoti daugiau apie dramblius. Norintys galės nupirkti drambliams skirto maisto ir juos patys pašerti. Po pietų tęsime savo kelionė sodų keliu – važiuosime į Oudtsroom. Oudtshoorn mieste yra įsikūrusi viena didžiausia žydų litvakų bendruomenė, gyvenanti PAR. Jie kadaise atvyko iš Kėdainių ir čia pradėjo stručių verslą, kuris neįtikėtinai išplito apylinkėse. Nalvynė viešbutyje.

12 diena OUDTSROOM - HERMANUSAS (pusryčiai)

Po pusryčių aplankysime stručių fermą, susipažinsime su šiais didžiuliais neskraidančiais paukščiais. Norintys galės pabandyti pajodinėti ant stručio*. Vėliau apžiūrėsime šalia esančius milijonų metų senumo Kango urvus (Cango caves). Šiame požemių pasaulyje pamatysime įspūdingus stalagtitus ir stalagmitus. Užsuksime į laukinių gyvūnų reabilitacijos centrą Cango Wildlife, kuriame slaugomi ir auginami gepardai ir leopardai išgelbėti iš cirkų ar parkų, kurie veisia gyvūnus medžioklei. Po ekskursijos važiuosime į Hermanus miestelį. Nakvynė viešbutyje.

13 diena HERMANUSAS - KEIPTAUNAS (pusryčiai)

Hermanus – miestelis įsikūręs pietinėje apsuptas įspūdingų kalnų. Jis žymus banginių stebėjimu. Sezono metu banginius vandenyne galima išvysti netgi nuo klifų esančių miesto centre. Banginiai sezonu metu, nuo liepos iki gruodžio, atplaukia čia iš Antarktikos poruotis ir auginti savo atžalas. Po pusryčių važiuosime stebėti banginių. Likus laisvam laikui, pasiūlysime pasidairyti lauktuvių Hermanus miestelyje. Po pietų išvažiuosime į Keiptauną. Nemiegokite – džiaukitės už lango besikeičiančiais vaizdais. Užsuksime į garsų pakelės barą Ronnie's Sex Shop, seniausią Pietų Afrikoje barą. Kažkada parduotuvę atdariusiam Ronnie, draugai iškrėtė pokštą ir prie pavadinimo pridėjo žodį 'sex'. Užsiėmęs šeimininkas užrašo nenutrynė, tad ilgainiui pavadinimas prigijo, o parduotuvė ir baras išpopuliarėjo. Vakarop atvyksime į Keiptauną. Laisvas laikas. Vakare, jei dar turite jėgų, siūlome aplankyti Viktorijos ir Alfredo krantinę (Victoria and Alfred Waterfront), nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Atlanto vandenyną ir Stalo kalną. Nakvynė viešbutyje.

14 diena KEIPTAUNAS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į Keipo pusiasalį (Cape peninsula). Išvykos metu pamatysime įspūdingus panoraminius kraštovaizdžius, grakščiai gamtoje įrėmintas gyvenvietes: Sea Points, Camps Bay, Hout Bay. Aplankysime ruonių salą, o jei bus geras oras – pamatysime bangose žaidžiančius delfinus. Gerosios Vilties kyšulyje pėsčiomis (nenorintys eiti gali pasikelti funikulieriumi*) pakilsime į viršuje, prie švyturio, esančią apžvalgos aikštelę. Čia pasijusite lyg būtumėte pasaulio pakraštyje. Važiuodami pakrante užsuksime į nuostabų Boulders paplūdimį, kuriame išvysime gyvenančią Jackass pingvinų koloniją. Po ekskursijos – laisvas laikas. Jeigu oro sąlygos leis, siūlome funikulieriumi užsikelti ant Stalo kalno ir pasigrožėti įspūdinga Keiptauno pamorama. Nakvynė viešbutyje.

15 diena KEIPTAUNAS (pusryčiai)

Ryte po pusryčių apsilankysime Kirstenbosch sode – viename gražiausių pasaulio botanikos sodų. Šis botanikos sodas unikalus tuo, kad jame auga išimtinai vietinė flora. Pasigrožėję sodu aplankysime Štelenbošo (Stellenbosch) ir Franšoko (Franschoek) vynines, kuriose degustuosime vynus ir susipažinsime su vyndarių kasdienybe. Gal pavyks pamatyti nuotaikingą ančių paradą – išleidžiamos apie 800 ančių bėga pro vyninę į vynuogynus ir sulesa kenkėjus: vabalus ir sraiges. Taip sumaniai kontroliuojamas kenkėjų skaičius vynuogyne. Jei norėsite suvenyro, paprašykite gidės, kad nuvestų į Franšoko turgų, kuriame galėsite įsigyti afrikietiškų suvenyrų. Nakvynė Keiptaune. 

16 diena KEIPTAUNAS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į ekskursiją į Robeno saloje. Nuo XVII a. ši sala buvo naudojama kaip kalėjimas politiniams nusikaltėliams. Šioje saloje kalėjo ir garsusis Pietų Afrikos prezidentas, Nobelio premijos lauretas, Nelsonas Mandela. Ne tik Mandelai teko čia pakalėti. Dar du Pietų Afrikos respublikos prezidentai, Kgealemas Motlantis ir dabartinis prezidentas Jakobas Zuma (Jacon Zuma). Po ekskursijos laisvas laikas. Norinties pasiūlysime aplankyti deimantų fabrikėlį. Nakvynė Keiptaune.

17 diena KEIPTAUNAS (pusryčiai)

Laisvas laikas Keiptaune.

18 diena KEIPTAUNAS – VILNIUS (pusryčiai)

Po pusryčių laisvas laikas ir pasiruošimas skrydžiui namo. Pervežimas į oro uostą, išvykimas.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (jei grupėje 12 žmonių);
 • vietinio gido, vairuotojo ir virėjo paslaugos;
 • išlydėjimas Vilniaus oro uoste ir visi pasitikimai;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą specialia safario mašina;
 • apgyvendinimas 3* viešbučiuose ir lodžijose;
 • maitinimas: 14 pusryčių, 8 pietūs, 9 vakarienės
 • safariai ir įėjimai į nacionalinius parkus: 4 Krugerio nacionaliniame parke, 1 Hleino rezervate, 1 nacionaliniame Ado dramblių parke;
 • Bilietai į lankytinus objektus Keiptaune
 • programoje nurodyta ekskursinė programa ir nepažymėta * ženklu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 800 EUR
 • lėktuvo bilietai Vilnius–Johanesburgas/Keiptaunas–Vilnius su vienu persėdimu (padedame isigyti bilietus) skrydžių su grupe kainos nuo 800 EUR;
 • vietinis skrydis Durbanas – Port Elizabeth, kaina nuo 100 EUR;
 • PAR viza ~125 EUR;
 • medicininių išlaidų draudimas ~ 18 EUR (BTA draudimas);
 • Įėjimai į paukščių parką ir beždžionių mišką Cicikamos nacionaliniame parke (~ 30 EU)
 • papildomai siūlomos ekskursijos, funikulieriai ir papildomos pramogos programoje pažymėtos *;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai.

Pastabos

 • Kelionės vadovas vyksta kartu susirinkus 12 keliautojų.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 300 EUR.
 • Bagažo svoris - 20 kg
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu. Lankomų objektų eiliškumas gali skirtis pagal sezoniškumą.
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos.

2017-11-12 – 11-27 vietų yra

NUO 2 400,00 €

2018-03-09 – 03-24 vietų yra

NUO 2 400,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (jei grupėje 12 žmonių);
 • vietinio gido, vairuotojo ir virėjo paslaugos;
 • išlydėjimas Vilniaus oro uoste ir visi pasitikimai;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą specialia safario mašina;
 • apgyvendinimas 3* viešbučiuose ir lodžijose;
 • maitinimas: 14 pusryčių, 8 pietūs, 9 vakarienės
 • safariai ir įėjimai į nacionalinius parkus: 4 Krugerio nacionaliniame parke, 1 Hleino rezervate, 1 nacionaliniame Ado dramblių parke;
 • Bilietai į lankytinus objektus Keiptaune
 • programoje nurodyta ekskursinė programa ir nepažymėta * ženklu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 800 EUR
 • lėktuvo bilietai Vilnius–Johanesburgas/Keiptaunas–Vilnius su vienu persėdimu (padedame isigyti bilietus) skrydžių su grupe kainos nuo 800 EUR;
 • vietinis skrydis Durbanas – Port Elizabeth, kaina nuo 100 EUR;
 • PAR viza ~125 EUR;
 • medicininių išlaidų draudimas ~ 18 EUR (BTA draudimas);
 • Įėjimai į paukščių parką ir beždžionių mišką Cicikamos nacionaliniame parke (~ 30 EU)
 • papildomai siūlomos ekskursijos, funikulieriai ir papildomos pramogos programoje pažymėtos *;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai.

Pastabos

 • Kelionės vadovas vyksta kartu susirinkus 12 keliautojų.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 300 EUR.
 • Bagažo svoris - 20 kg
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu. Lankomų objektų eiliškumas gali skirtis pagal sezoniškumą.
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos.

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą