Reikalinga pagalba?

Azerbaidžanas - ugningoji žemė 8 d. (lėktuvu)

Naujiena!
Kelionės vadovas iš Lietuvos!
Tiesioginis skrydis iš Rygos!
7 pusryčiai ir 5 vakarienės įskaičiuotos į kainą!
Papildoma nuolaida perkant internetu -1 %
  • Plati pažintinė programa!
  • Į kainą įskaičiuota 7 pusryčiai, 5 vakarienės ir programoje numatytos degustacijos ir vakaronės
  • Apgyvendinimas atrinktuose 3-4* viešbučiuose
  • Aplankomi įspūdingiausi Azerbaidžano objektai, istoriniai miesteliai ir vaizdingi nacionaliniai parkai
  • Išsami pažintis su vietine kultūra, papročiais, tradicijomis ir patiekalais 
  • Profesionalūs kvalifikuoti vietiniai gidai

Azerbaidžanas - ugningoji žemė 8 d. (lėktuvu)

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Skrydis Ryga – Baku (Air Baltic). Pasitikimas oro uoste. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Dieną skirsime pažinčiai su Azerbaidžano sostine – Baku. Apsilankysime Dagustu parke, kuriame  pajausime, koks įspūdingas didžiausias Kaukazo miestas. Azerbaidžano sostinė – kontrastų vieta. Naujesnėje miesto dalyje atsispindi svarbios, naftą išgaunančios šalies modernumas. Vienas iš modernizmo pavyzdžių - naujai pastatytas pagal žinomos architektės Zaha Hadid projektą - Haydaro Alijevo kultūros centro kompleksas*. Baku bulvaras tęsiasi 25 km ir yra antras pagal dydį bulvaras Europoje. Vėliau susipažinsite su vienu svarbiausių Baku miesto įžymybių – Kilimų muziejumi, savitiška pasakų vieta. Muziejaus forma primena link jūros besivyniojantį kilimą. Čia taip pat eksponuojama Azerbaidžano karališkųjų šeimų apranga ir papuošalai bei Azerbaidžano tautos tradiciniai drabužiai. Praėję Mugamo centrą ir „mažąją Veneciją“, keliaujame į Atpirkėjo bažnyčią – neogotikinę liuteronų bažnyčią, kurią suprojektavo architektas Adolfas Eichleris. Vėliau aplankysime Azerbaidžano mokslų akademijos rankraščių institutą, nuo 1900 m. įsikūrusį Vilhelmino stiliaus rajone. Čia saugoma  skirtingų mokslo sričių įvairiomis kalbomis parašytų daugiau nei 11 000 rankraščių. Tęsiame pažintį su Baku, apsilankydami senamiestyje -  Ičeri Šecheras (vidinis miestas), juosiamame tvirtovės žiedo ir esančio prie pat Juodosios jūros. Siena aptverta senamiesčio dalis nuo 2000 m. įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vaikščiodami alėjomis šalia senų rūmų, mečečių ir pirčių, pasijusite tarsi nukeliavę  1000 metų atgal ir įsivaizduosite, kad Baku kadaise buvo vartai į garsųjį Šilko kelią. Žinoma, pamatysite ir įdomiausią Baku paminklą - legendinį Qız Qalası* (Mergelės bokštą), XV amžiaus Širvanos rūmus - vieną iš Azerbaidžano architektūros perlų, ir Jumos mečetę. Taip pat jus nustebins įdomus ir labai ypatingas, vienintelis pasaulyje tokio pobūdžio muziejus – Miniatiūrinių knygų muziejus. Kai kurios knygos nesiekia net nykščio dydžio!  Arbatos pertraukėlė Karavansarajuje. Nuo seno žinoma, jog arbata Azerbaidžane – svetingumo simbolis. Ji čia gaminama iš svarainių, figų, arbūzų, abrikosų, vyšnių, vyšnių, persikų, slyvų, ragenų, graikinių riešutų, braškių, gervuogių, vynuogių ir kt. Patiekiama su užkandžiais. O intensyvesniam skoniui ir kvapui išgauti, pridedama prieskonių  ar žolelių - pavyzdžiui, čiobrelių, gvazdikėlių, kardamono, cinamono ir imbiero. Aplankysime Tagiyew rūmuose įsikūrusį Nacionalinį istorijos muziejų* – Józefo Gosławskio sukurtą pastatą.  Laisvas laikas, kurio metu galėsite paklaidžioti po daugybę parduotuvių, kuriose parduodami rankų darbo tradiciniai suvenyrai, šalikai ir kilimai. Vykstame į viešbutį Baku. Vakarienė ir nakvynė.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Gobustano nacionalinį parką*, kuris nuo 2007 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai įspūdinga vietovė, neįprastai gerai išlaikiusi akmens amžiaus raižinius uolose. Kai kurie sienas puošiantys uolų raižiniai, vaizduojantys žmogaus ir gyvūnų figūras, datuojami 40 000 metų. Apžiūrėsime uolų raižinius, priešistorines gyvenvietes, purvo ugnikalnius, muzikinius akmenis, vadinamus „plaktuko smūgiais“, ir modernaus stiliaus muziejų. Pakeliui pamatysime naftos platformas Kaspijos jūroje. Vėliau aplankysime Bibi Heibato kompleksą ir mečetę, kurioje palaidoti žymus žmonės. Vykstame link Hirkano nacionalinio parko, užimančio 3,1 ha plotą.  Pakeliui aplankysime Yanaro fontaną, kurio vanduo turi neįtikėtiną savybę - degti. Hirkano nacionalinis parkas yra unikalus ne tik čia esančių medžių gausa, bet daugelis rūšių yra endeminės, o jas galima rasti tik čia. Taigi nenuostabu, kad Hirkano miškai yra saugomi UNESCO Pasaulio paveldo sąraše. Rezervate galima rasti 1900 augalų veislių, iš kurių 160 buvo auginamos Tališo kalnuose. Čia taip pat galite rasti retų gyvūnų rūšių. Tai didingasis leopardas, Kaukazo lūšis, akmeninė kiaunė, ežiukas, talyšo spalvos genys, persų erškėtis ir kt. Vakare grįžtame į Baku. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame Šekio link. Pakeliui aplankysime dviejų aukštų Diri-Baba mauzoliejų Marazos kaime. Vėliau sustosime Šemakoje – viename seniausių Azerbaidžano miestų, išsiskiriančiu turtingu paveldu. Pasigrožėsime nuostabia istorine Penktadienio mečete. Vėliau mūsų lauks vyno degustacija, kurios metu išgirsite vyno gamybos istoriją, susipažinsite su gamybos procesu bei padegustuosite šio gėrimo. Atvykstame į Šekio miestą, kuris savo vaizdais ir švelniu klimatu primena rytietišką gydyklą. Vakarienė tradiciname restorane, klausantis liaudies muzikos, atliekamos Mugamu (šis instrumentas įtrauktas į UNESCO sąrašą nuo 2003 m.). Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Pažintis su Šekio miestu, kuris I amžiuje buvo vienas didžiausių miestų tuometinėje Albanijos valstijoje (nepainiokime su Albanijos valstybe prie Adrijos jūros!). Čia apžiūrėsime garsiuosius didingus XVIII amžiaus Chanų vasaros rūmus* ir įvairius chanato klestėjimo laikų karavansarajus. Šekio vasaros rūmai sužavės ryškiaspalviais ornamentais, o viduje, languose žėri ir raibuliuoja daugiaspalvės mozaikos, kurių viename kvadratiniame metre panaudota net iki 5000 stiklo gabaliukų! Vėliau aplankysime karavansarajų - nakvynės namus, kuriuose poilsiui apsistodavo karavanai ir pavieniai perėjūnai. Aplankysime seniausią krikščionių bažnyčią Kaukaze, esančią Kišo miestelyje, prie to paties pavadinimo upės, tekančios per Šekį. Sakoma, kad senosios Albanijos šalies sakralinis pastatas buvo pastatytas pagal ankstesnio pastato pavyzdį, datuojamą nuo I amžiaus. Po pietų turėsite išskirtinę galimybę sudalyvauti chalvos gamybos pamokėlėje, kurios metu ne tik patys pasigaminsite šį skanėstą, bet ir jo paragausite. Vakare vykstame į Gancą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Pažintis su seniausiu šalyje laikomu miestu – Ganca, kuriam yra 2500 metų! Tai antras pagal dydį Azerbaidžano miestas. Įvykių kupiną miesto istoriją galima perskaityti ir ypatinguose pastatuose, iš kurių išsiskiria XVII amžiaus Šaho Abbaso mečetė, XIX a. stačiatikių bažnyčia ir Azerbaidžano nacionalinio poeto Nizami Ganjevi mauzoliejus. Taip pat verta aplankyti architektūriškai neįprastą butelių namą, pagamintą iš maždaug 48 000 skirtingų formų butelių. Vėliau vykstame į Goigolio (Žydrojo ežero) nacionalinį parką*, kur pamatysime vieną gražiausių ir švariausių Azerbaidžano ežerų. Dėl savo grožio Goigolio ežeras visada įkvėpė poetus ir menininkus. Atvykstame į Goigolio miestelį, kuris iki 1938 m. vadinosi Helenendorfu, nes XIX amžiaus pradžioje buvo įkurtas vokiečių emigrantų iš Badeno-Viurtembergo, ir iki Stalino eros buvo viena svarbiausių Kaukazo vokiečių kolonijų. Gana musulmoniškų tradicijų apsuptyje miestelis  išsiskiria išskirtine tipiška vokiška architektūra. Aplankysime vokiečio Viktoro Klayno namą, kuriame dabar įsikūręs muziejus. Vykstame į Baku. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į Atesgahą*, dažnai dar vadinama „Baku ugnies šventykla“. Ši vieta iki 1883 m. buvo vienuolynas. Aukuras buvo maitinamas gamtinėmis dujomis, ištekančiomis iš šios vietovės. Užrašai ant šventyklos taip pat rodo, kad jį naudojo induistai. Pasigrožėsime amžinąja ugnimi, kuri dar rusena iki šių dienų. Vykstame į Abšerono pusiasalį. Dar prieš mūsų erą pusiasalis buvo ugnį garbinančios zoroastrizmo religijos centras. Čia atkeliaudavo piligrimai iš Persijos, garbinantys ugnį kaip tyrumo simbolį. Šie senoviniai gaisrai tapo Azerbaidžano nacionalinio pasididžiavimo dalimi ir ši vieta buvo pavadinta „Ugnies šventykla“. Vėliau vykstame į “Galos” etnografinį draustinį. Tai muziejus, pastatytas ant archeologinių kasinėjimų. 5000 metų senumo gyvenvietė turi daug išlikusių rajonų. Susipažinsime su senaisiais namais, to meto tvarka, tradicijomis ir papročiais. Dalyvausite lavašo gaminimo pamokėleje. Galiausiai aplankysime Abšerono pusiasalyje esantį Mehemmedi kaimą, kuriame stūkso Yanar Dag* kalnas – vienas įspūdingiausių gamtos objektų pusiasalyje. Degantis kalnų regionas dega tūkstančius metų ir jo negali užgesinti nei lietus, nei smėlis. Žodis „Yanar“ azerbaidžaniečių kalba reiškia „dega“, o „Dag“ – „kalnas“. Šventinė Azerbaidžano vakarienė. Nakvynė viešbutyje Baku.

8 diena. Pusryčiai. Pervežimas į Baku oro uostą. Skrydis Baku-Ryga (Air Baltic).


Į kelionės kainą įskaičiuota

pervežimas iš/į Baku oro uostą; kelionė autobusu/mikroautobusu pažintinio turo metu; 7 nakvynės 3-4* viešbučiuose pusryčiais; 5 vakarienės viešbutyje; vietinio gido paslaugos pažintinio turo metu (rusų arba anglų kalba); kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos; pagal programą numatyti pietūs ir degustacijos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas; ausinukų nuoma; 0,5 l vandens buteliukas žmogui per dieną.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Ryga-Baku-Ryga (Air Baltic); elektroninė Azerbaidžano viza ~ 35 EUR; nuvežimas/parvežimas iš/į Rygos oro uostą;  (*) – bilietai į mokamus objektus ~ 50 EUR; arbatpinigiai; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

minimalus keliautojų skaičius – 15; lėktuvo bilietai perkami surinkus minimalų keliautojų skaičių; jei lėktuvo bilietus perkate patys, prieš pirkimą būtinai susisiekite su kelionės pardavimo agentu; pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda. vykstant į šią kelionę, reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas.

Kelionės priemokos

Vienvietis kambarys199,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (0-3 m.)33,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)13,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)11,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)13,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)20,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)33,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)53,00 €

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai